Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tanio na GPW. Analitycy radzą: Kupujcie!

Tanio na GPW. Analitycy radzą: Kupujcie!

Money.pl / 2008-10-02 07:45
Komentarze do wiadomości: Tanio na GPW. Analitycy radzą: Kupujcie!.
Wyświetlaj:
nieanalityk / 83.15.89.* / 2008-10-06 11:53
Najgorsze jeszcze przed nami ......
drssssssssss / 85.222.70.* / 2008-10-05 23:08
hey anale, to kupujcie na lewara. Po co stwarzacie sobie konkurencje. taka forse zgarniecie
drssssssssss / 85.222.70.* / 2008-10-05 23:08
hey anale, to kupujcie na lewara. Po co stwarzacie sobie konkurencje. taka forse zgarniecie
cxh / 79.187.35.* / 2008-10-05 18:45
niech wec analitycy kupują jeżeli chcą zarobić - to tak samo jak sprzedający systemy totolotka twierdzą że ich system jest opłacalny tylko niestety sami tego systemu nie używają bo inaczej nie sprzedawaliby go
bolek77 / 2008-10-05 15:49 / portfel / Uparty Osiołek
Dziwne.
Ale mi ten artykuł wygląda na sponsorowany przez jakiegoś grubasa, który chce sprawdzic czy nastroje są już odpowiednie, żeby zacząc "rally"
:)))
antyanalityk / 83.25.53.* / 2008-10-05 14:36
anonimowi analitycy ! jesteście jak dzieci na wyprzedazy zabawek.....w dnie recesji za 6 -12 miesiecy kupicie 25 % taniej(rada bezpłatna)
kozyk / 77.113.82.* / 2008-10-05 15:44
he he dokładnie i to z 8% większym kapitałem z lokaty!!!
dragan / 2008-10-05 10:17
Analitycy poprzez media staraja sie sterowac rynkiem. Latwo jest prognozowac i gadac glupoty jak sie nie gra za swoje.
Jacek999 / 78.88.181.* / 2008-10-05 09:54
Analitycy cały czas to samo, rok temu (październik 2007)mówili - kupujcie ( wtedy im uwierzyłem), 11 miesięcy temu (w listopadzie 2007) po kilkunastodniowych spadkach też mówili kupujcie - ale przestałem im wierzyć i wycofałem pieniądze - słyszałem od nich, że panikuję i spieniężam stratę (ok 6,5% - teraz miałbym stratę ok 20% i moim zdaniem bardzo małą szansę na odrobienie jej w okresie najbliższych kilku(nastu?) lat), w styczniu 2008 po wielkim spadku indeksów mówili kupujcie, później jeszcze wiele razy mówili kupujcie i teraz też mówią - kupujcie. Giełdy mogą jeszcze spadać, mogą też zacząć rosnąć, ale tego nikt nie we i jeśli sami nie jesteście przekonani do określonych inwestycji, to nie podejmujcie decyzji na podstawie opini analityków. Proszę też "analityków" aby nie wmawiali ludziom, że giełda to inwestycja długoterminowa - jak ktoś tak twierdzi to niech spojrzy np. na indeks Nikkei - spadł o ok 70% od swoich szczytów z lat 1989-90. U nas też w ostatnich latach giełda nie dała specjalnie zarobić, nie wspominająć, że ostatnich 15 miesiącach przyniosi tylko stratę. Jak ktoś chce inwestować na giełdzie, również poprzez TFI, to musi sam cały czas obserwować sytuację na świecie, musi odpowiednio ją rozumieć i umieć podejmować właściwe decyzję - inaczej to tylko zabawa - jak w kasynie. Pozdrawiam
Pilsener / 2008-10-06 10:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co niby analitycy mają mówić? "Sprzedawajcie?" Gdyby ludzie nie kupowali akcji nie byłoby analityków :)
kozyk / 77.115.2.* / 2008-10-04 21:35
He he KGHM ???
Dolar tani, miedź tanieje, rosną koszty energii a te pajace hutnicy chcą jeszcze podwyżek mimo że zarabiają po 9 tyś.!!

Ho ho perspektywy dla spółki jak no !!!
Pilsener / 2008-10-04 23:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A zarząd jest marionetką w rękach związkowców i polityków. Odradzałem już dawno inwestowanie w spółki surowcowe, sektora finansowego oraz nieruchomości - śmietanka spita, więcej mleka nie wydoisz z tych sektorów. Tylko pytanie - w co? Chyba tylko branża IT jakoś się trzyma.
kozyk / 77.115.158.* / 2008-10-05 13:20
Następnym po kryzysie finansowym będzie kryzys energetyczny.
Przecież jak nam wprowadzą płatne limity CO2 to nie dość że zabraknie prądu to jeszcze koszty energii wzrosną niemiłosiernie i większość zakładów padnie!
Myślę że masz rację że IT będzie się trzymać.
W XXI wieku skończył się czas taniej marnotrawionej energii, liczyć się będzie efektywność, oszczędność, alternatywne rozwiązania wszelkiej maści innowacyjność praktycznie we wszystkich dziedzinach.
Myślę że alternatywne źródła energii odnawialnej w najbliższym czasie również będą atrakcyjną inwestycją (chociaż być może nie koniecznie w polsce)
zdrowy-rozsądek / 83.8.20.* / 2008-10-04 14:12
Co to za analityk, który zaleca kupować..?
Takiego typu sugestie można by ew. zrozumieć w trakcie bessy, wtedy gdy już praktycznie nikt nie wierzy na wzrosty, a nie obecnie, gdy jeszcze specjaliści nie są pewni czy to już bessa czy nie. Na dodatek jest ryzyko krachu, a oni o kupowaniu...
Pilsener / 2008-10-04 13:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tanio to pułapka - łatwo to udowodnić - jak akcje są tanie - to spółka jest do bani, jak spółka jest do bani to się jej nie kupuje, bo jak się kupi taką spółkę to okaże się szybko, że rośnie mało - a spada dużo.

Polecam eksperyment - kupcie w danym miesiącu akcje spółki, która najbardziej potaniała. W rok zarobicie 100% :) Dla równowagi możecie też kupić spółkę, która najbardziej podrożała i porównać wyniki - odechce się Wam kupowania tanizny. Tanie akcje to spekulanci jedzą.

Życzę udanych tanich zakupów :)
Lisio / 77.115.207.* / 2008-10-04 12:26
A jeszcze nie tak dawno analitycy twierdzili, że spółki handlu detalicznego mają świetlaną przyszłość.....
WolnościSmak / 2008-10-05 00:44
kolego ile ty masz lat, że wierzysz analitykom ? Analitycy to są takie "bardziej legalizowane" cyganki wrózące z fusów
JAW / 84.10.239.* / 2008-10-03 21:04
Oni nie radzą. Oni błagają, więc lepiej się na to nie złapać
polom / 2008-10-03 21:29
Zacierali ręce rok temu , a teraz brakuje dawców kapitału co? Premie obcinają za niewykonane plany narzucone przez pazerne zarządy TFI.?
s. / 2008-10-03 11:59 / Bywalec forum
A mnie się wydaje że już się system wali, a niektórzy jeszcze próbują nałapać jeleni...
Taka refleksja się nasuwa, żeby socjalizm się zawalił, przyszły prezydent i noblista musiały przez płot skakać, strajki musiały paraliżować system... A liberalny system finansowy zawali się mimo fantastycznych dotacji ze skarbu państwa rzędu 1 000 000 000 000 USD (co jest równowartością 8 letniego budżetu Polski), chociaż podstawową ideą liberalizmu jest brak właśnie ingerencji państwa w mechanizmy rynkowe.
Nie mówię w tym miejscu, że jestem fanem PRLu, gdyż socjalizm to jedno, a zamordyzm i ograniczenie wolności obywateli to całkiem co innego - przy czym warto zauważyć, że obecnie poziom zagrożenia obywateli ze strony władz jest większy nawet niż za czasów PRL. Zaostrzanie przepisów pod pretekstem walki z terroryzmem, narkomanią, ptasią grypą, kibicami, antyglobalistami, pedofilią, czy cholera wie jeszcze czym, przy równoczesnym przekonywaniu obywateli, że donosicielstwo to obowiązek obywatelski, prowadzi moim zdaniem wprost do totalitaryzmu.
polom / 2008-10-02 20:25
Jak anale mówią KUPUJ to trza sprzedawać i odwrotni. Pamiętajcie o tej zasadzie inwestorzy. Zawsze na tym dobrze wychodze, kto mi nie wierzy mniech zajrzy na mój portwel. Pozdrawiam.
olo vel bolo / 83.12.147.* / 2008-10-03 21:46
Tę prawdę objawioną przyswoiłem ponad rok temu. 200% sprawdzalności! Anal pisze "idą wzrosty, odbicie, jeszcze nie koniec hossy" po przetłumaczeniu na język przysłowiowego zjadacza chleba (bo to niestety jest zaszyfrowana wiadomość; skur.... szyfrem gadają!) oznacza , że: idzie kostucha, w******.... z akcji póki nie jest za późno, bessa od tygodnia a potrwa 2-3 lata.
Najlepiej te rekomendacje obrazuje przykład KGHM. Anale po sześciu klasach rekomendowali we wrześniu 2008 KUPUJ przy cenie 73 zeta. No a dziś jakby człowiek nie patrzył, z ukosa, od góry czy od dołu to i tak 1 papier taoaletowy marki kghm 45 zeta wynosi. Za tydzień będzie 36 i 50% w plecy. od czasu słynnej rekomendacji. Tacy anale to mają klawe życie! Śmieja się ludziom, których ograbili z połowy pieniędzy prosto w twarz i jeszcze biora za to grubą kaskę. Żyć nie umierać.
WolnościSmak / 2008-10-05 00:51
co do anali to ja powiem jedno
JAKBY KU...WA tacy mądzi byli jak udają
to by nie robili na rachunek jakiś DMów tylko by wzieli zrobili zastaw na swoich organach :) i działali by na swoim ,a ze gówno wiedzą to prowadzą eksperyment za "nasze"
polom / 2008-10-03 22:25
PRZYTOCZYŁEŚ PRZYKŁAD KGHM JA MOGE PODAĆ JESZCZE LEPSZY IMMOEAST PRZY CENIE 33 ZETA REKOMENDACJA UBS KUPUJ CENA DOCELOWA 44 ZŁ (X 2007) DZIŚ 6,50 !!!!!!!!
hs2 / 2008-10-02 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
niezbyt zgłębiłeś temat:) 10% rekomendacji to sprzedaj 90% rekomendacji to kupuj:) Nie wiem czy wiesz ale spółką zależy żeby taki dm nie wydał rekomendacji sprzedaj bo wiadomo co to oznacza -funduszowy ruszą i renoma spada dlatego mało kto je wydaje bo jak taki analityk trafi na czarną listę kariery w zawodzie nie zrobi bo kto mu a raporty ? i po co, aby obsmarował :)?? rekomendacja to żaden wykładnik
putysta jezykowy / 89.76.93.* / 2008-10-02 20:36
Synu. Twoje zdanie, Twoja sprawa ale pisz po polsku. Język , którego używasz wskazuje, że jesteś analfabetą i prostakiem. Takim ja nie wierzę. Ty po prostu nie masz ani jednej akcji. Nie stać Cię na taki wydatek.
syn matrony / 85.89.162.* / 2008-10-02 22:44
Chyba "purysta"- ojcze?!
polom / 2008-10-02 20:55
I tu się z tobą zgadzam bo wyszedłem z akcji trzy miesiące temu a teraz gram tylko na FW20. Jak nie wierzysz to wejdz na mój portfel.
exculibrus / 2008-10-02 21:23
Chcesz się tylko pochwalić portfelem... Kupować teraz? Nie. Sprzedawać teraz? Nie. Moim zdaniem jeśli ktoś ma akcje nie powinien panikować i sprzedawać ich za wszelką cenę ale to nie znaczy że opłaca się teraz kupować. Długoterminowo- na pewno się zarobi. Krótkoterminowo- ?. Sam nerwowo obserwuje kilka spółek w tym KGHM. Ale według mnie np. KGHM jeszcze spadnie, przynajmniej do 40zł. . Fakty że nawet jeśli kupię te akcje teraz to zarobię na nich najprawdopodobniej w ciągu dwóch/czterech kwartałów ale to nie interes dla mnie. polom- gdybyś był tak dobrym graczem za jakiego się uważasz to byś i teraz zarabiał pieniądze...
hs2 / 2008-10-02 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
panowie pokory trochę. Co do kghm to puki co żadna z metod analizy jakie stosuję nie wskazuje dna więc grajmy z trendem czyli krótko :) Co do samych spółek to lepiej trzymać się systemu, w końcu do 0 nie spadniemy a jest do niego tak samo daleko jak do szczytu już :)
exculibrus / 2008-10-03 00:54
więc dlaczego zacząłeś z nim walczyć 3 miesiące temu?
polom / 2008-10-02 23:24
Tak jest nie walczy się z trendem tylko na nim ZARABIA to moja dewiza.!!!!!!!!!!!!!!!!
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy