Forum Polityka, aktualnościPolityka

Taśmy Beger w prokuraturze

Taśmy Beger w prokuraturze

skomentuj
Money.pl / 2006-09-29 10:47
Komentarze do wiadomości: Taśmy Beger w prokuraturze .
Wyświetlaj:
Slon / 217.96.246.* / 2006-10-02 09:09
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
Na zachodzie istnieje coś takiego jak zakup kontrolowany - policja kupuje od dilera narkotyki żeby udowodnić mu handel. Korupcę bardzo trudno udowodnić (ten co daje i ten co bierze nie są zainteresowani aby sprawa wyszła na światło dzienne) dlatego takie prowokacje powinny byc legalnie przeprowadzane, może wtedy ukróconoby korupcję. Czy ktoś kazał tym panom proponować różnego typu korzyści za zwerbowanie Reni - może dziennikaże TVN, (a może zasugerowano tym panom, że występują w programie M jak MIłość i to jest ich kwestia - gratuluję).
To dotyczy nie tylko polityków ale lekarzy, policjantów, urzędników, sędziów itp.
Przy okazji niezależna fundacja Batorego uznała partię PiS za najbardziej skorumpowaną.
miauu / 85.222.5.* / 2006-09-30 08:32
Regulamin forum
EcoHuman / 83.23.246.* / 2006-09-29 11:44
gorzej zaś wygląda sprawa z logicznym i (ważne) spokojnym myśleniem. Daliśmy się ponieść FALI
emocji i "zmanipulować" jak większość społeczeństwa OBRAZEM i DŹWIĘKIEM płynącym z TVN.
Tutaj jednak trzeba spojrzeć na INTENCJĘ zarówno dziennikarzy, jak i p.Beger (a może Maksymiuka, Leppera
i nawet Tuska), którzy to z premedytacją spreparowali Prowokację, inicjując bardzo "powabne" dla PiS-u
spotkanie, gdzie cała grupa posłów pod przywództwem R.B., miałaby pozostać w koalicji rządowej i umożliwić dalszą przemianę Państwa (jaka by ona nie była). Całe to spotkanie Beger-Lipiński było wcześniej wyreżyserowane przez jedną stronę, o czym świadczą zdawkowe "wtręty" p.Beger, której zadaniem było "zahaczyć" o problem, a "ofiara" miała się produkować. Lipiński w swojej naiwności dał się złapać i nie chcąc stracić całej obiecanej grupy (bodaj w sumie 6-ciu) "odczepieńców", próbował na każdy z tych niebagatelnych (i perfidnie zaplanowanych) problemów coś CIEPŁEGO powiedzieć. Aż dziw bierze, że tak MAŁO obiecał, skoro to była w zasadzie towarzyska, wstępna rozmowa, przed konkretnymi rokowaniami. Osobiście nie wybierałem PiS-u, ale ci, których poparłem w Wyborach2005, ustawili się w jednym rzędzie z SLD i
Samoobroną i wydaje się, że "maczali w tym palce", a teraz OSZUKUJĄ To, mniej w logicznym myśleniu wykształcone społeczeństwo.
Słusznie!, należy oburzać się na "zakłamanie tego świata", PiS jak i inne ugrupowania polityczne nie są od tego wolne i nigdy nie były! Jednak tej ww.Prowokacji nie wolno interpretować jako coś moralnie i prawnie CZYSTEGO, a szczególnie już wykorzystywać jej do obalenia Rządu (nawet jeśli sam go nie wybierałem).
Moim, skromnym, zdaniem konsekwencje powinni ponieść: Lipiński, Mojzesowicz, Beger i red.TVN. Jeśli
jednak o tej Prowokacji wiedziały władze PO i SO, (a może i SLD), a wszystko na to wskazuje, to wtedy można ją uznać za "polityczny zamach stanu".
TUSK mego głosu już nie otrzyma!
EcoHuman / 83.23.234.* / 2006-09-29 21:25
Dzięki za komentarze! Podobnie jak Wy życzyłbym sobie by polityka była moralną, ale tak nie było i pewnie nigdy nie będzie! Na koniec dodam, że chętnie usłyszałbym nagrania z rozmów przygotowawczych dziennikarzy TVN z p.Beger albo też szkoda, że dziennikarze nie nagrali spotkania Leppera z Tuskiem przed całą tą aferą oraz z pokojów polityków PO, SLD i SO krótko przed wyemitowaniem "Teraz My" (zakładając, że oni nie wiedzieliby o podsłuchu w ich pokojach) = wtedy byłby to PROFESIONALIZM ze strony dziennikarzy, a tak była to tylko "GRA do jednejBRAMKI".
pchelek / 2006-09-29 15:20 / Tysiącznik na forum
jak pisiory cos rozwalaja to jest to budowanie "dobrobytu Polski i jej obywateli" - jak pisiorom cos nie wychodzi to jest to prowokacja - zaiste jest to czysta bolszewicka [do potegi nieskonczonosc] mentalnosc i to z epoki rewolucji pazdziernikowej - narod nie jest taki ciemny by przyjmowac taki belkot jak powyzej [nick zaiste przewrotny] - to nie czasy wczesnego Girka czy schylkowego Gomułki - jest wolna prasa i wolny internet i ludzie tez oczy i rozum maja [w przeciwienstwie do pisioror]
obserwator / 83.20.203.* / 2006-09-30 06:21
pchelek >> zejdź na ziemię, każdy ma prawo błądzić , są ludzie ktorzy emocjonalnie bardzo mocno reaguja, do takich ty należysz, ja czytam twoje posty > ale dzisiaj publikatory rozne a nie wycinkowe, powiedziały już dość dużo a powiedzą jeszcze więcej, więc bezspornie mozna sobie wyrobić osobisty pogląd. Jeżeli dalej nie możeszesz zrozumieć, że to jest prowokacja polityczna w ktorej dwaj dziennikarze występują jako detektywi bez koncesji , łamiąc wszelkie zasady etyki dziennikarskiej, mogę tylko pochylic glowe nad mizerią ludzkich zachowań.
grot / 2006-09-29 15:09
Biedni ci politycy co tak łatwo dają się sprowokować całe szczęście że w czasach komuny siedzieli gdzieś pod miotłą bo sb-ecja by z nimi nie miała żadnego kłopotu na każdą prowokację by poszli takiej nieposzlakowanej moralności są, tak dziennikarze winni że to ujawniają. Jakim prawem w panśtwie prawa i sprawiedliwości wolno to dziennikarzom!!
TW / 83.31.16.* / 2006-09-29 13:41
To się nazywa odwracanie kota ogonem.
Gratuluję "logicznego" myślenia, wiadomo; pod dyktando PIS wszystkiemu winna Platforma Obywatelska....
Pseudointelektualny bełkot.
xxel / 83.11.26.* / 2006-09-29 14:17
Pan EcoHuman ma sporo racji...
I myśli logicznie .. gratulacje uzasadnione.
Tylko dlaczego Pan TW zaraz dorzuca że pod dyktando PiS?
Czy logiczne myslenie oznacza że pod czyjeś dyktando?
Niekoniecznie zgadzam sie ze wszystkimi stwierdzeniami Pana EcoHuman-a. Ale też zauważam róznicę pomiedzy inscenizacją/prowokacją nagraną , a nagraniem (ukrytym) takich "negocjacji" gdzie obie strony rozmawiające nie mają o tym pojęcia.
W tym przypadku jedna strona podpuszczała drugą .. i obawiam się że nie z pobudek moralnych .. ale dla odniesienia konkretnych korzyści politycznych. Tym bardziej że sama Pani Beger ma kłopoty z wymiarem sprawiedliwośći (sprawa z podpisami na jej listach wyborczych).
W tej "aferze" nie dostrzegam czystych intencji i oburzenie polityków innych partii uwarzam za obłudę i rozgrywkę.
Tak naprawde to powinnismy wymienić całą tzw klasę polityczną, bowiem podobne praktyki stosowane sa przez przedstawicieli innych partii.
I nie łudzę się że ta "afera" coś zmieni .. po prostu politycy staną się ostrożniejsi .. i tyle.
Dotyczy to wszystkich opcji nie tylko PiS .. nie raz bowiem słyszało sie o "negocjacjach" za poprzednich kadencji.
Ponadto i w tej kadencji kuluarowe negocjacje miedzy posłami niweile róznią sie od tej nagranej .. i dotyczy to wszystkich opcji politycznych.
Mimo wszystko mam nadzieje że gorzej juz nie będzie
:)
Pozdrowienia
EcoHuman / 83.23.231.* / 2006-09-30 12:15
Dziękuję za Twój głos! Myślę, że większość społeczeństwa życzyłaby sobie całkowitą wymianę klasy polit., ja także! Przypuszczam, że ludzie szlachetni, a takich na pewno nie brak w Polsce, nie chwytają się za Politykę, bo zdają sobie sprawę z tego, że musieliby wejść w jakiś układ, albo być populistami (co przeczy "zdroworozsądkowości"), a w obu tych sprawach, choć na chwilę, musieliby zatracić swoje szlachetne nastawienie do świata.
Pozdrawiam! ;-)
TW / 83.31.16.* / 2006-09-29 13:32
Jakie obalanie,
sami się kompromitują na kazdym kroku!
Jaka prowokacja,
dno moralne i tyle!
Jestem wykształciuchem, tajemnicza siłą i cholera wie czym jeszcze....
Tak mnie jeszcze nikt nie obrażał!
z / 195.8.101.* / 2006-09-29 12:32
Zgoda. Ta sprawa śmierdzi. Analogie z 92r niewykluczone. Ale jeśli tak to PSL raczej nie zawrze koalicji z PiS.
MN / 80.51.231.* / 2006-09-29 12:21
Dwa razy powołałeś się na logikę. Z faktu, że prowokacja jest nieetyczna nie wynika, że to zrobili M i L jest etyczne. Musiałbyć udowodnić, że metoda wpłynęła na wynik. Prowokacja jest uznawana za skuteczną metodę pozyskania informacji i informacje są wiarygodne. Błąd polega na tym, że mylisz prowokację z manipulacją. Ale tak się składa, że manipulują zasadami, moralnością i prawem panowie K.
EcoHuman / 83.23.231.* / 2006-09-30 11:52
To, co ja nazwałem "z premedytacją spreparowaną Prowokacją", można krótko nazwać wg Twojej definicji MANIPULACJĄ, gdyż w działaniach dziennikarzy nie chodziło o zdobycie informacji (wtedy o kamerach i mikrofonach nie wiedziałby NIKT, ani Beger, ani L i M, tylko tych dwoje dziennikarzy) i by być sprawiedliwym, powinni uczynić to wobec KAŻDEJ formacji politycznej.
W moim poście zajmuję się tylko tą jednostkową sprawą i nie próbuję OCENIAĆ całej działalności PiS-u i dlatego Twoje ostatnie zdanie uznam za nieważne. Zwykli i w sumie mało poinformowani ludzie, jak np. ja, muszą ze szczątków tego co do nich dociera, budować - próbować odtwarzać - to, co LOGICZNIE są w stanie zaakceptować.
Moje zdanie na temat Kaczyńskich, Kurskiego i innych możesz, z odrobiną trudu, znaleźć w Necie (RadioZet, Onet, Interia itp.). Pozdrawiam!
Kero niezwerbowany / 80.55.67.* / 2006-09-29 11:54
"którzy to z premedytacją spreparowali
Prowokację,"

Nazywaj sopbie jak chcesz to co zrobiono przy udziale dziennikarzy TVN-u. OGROMNE dla nich brawa, że posługując się prowokacją pokazali ŚWIATU jak wygląda polityka w polsce.
A co? Do udowadniania i wskazywania przestępców poprzez prowokację monopol ma tylko służalcza policja? DZIENNIKARZE mają i chwła prawu za to.
Uczciwi nie musza bać się prowokacji bo po prostu nie dadzą się w nią wmanipulować.
Tylko największego kaluibru szumowiny przestepcze tego się dopuszczają.
xxel / 83.11.26.* / 2006-09-29 12:19
W takim razie witamy w kraju szumowin .. jak Waść raczyłeś to określić.
Tak się składa że od takiego sposobu pozyskiwania polityków czy stronników żadna partia nie jest wolna.
Oczywiście inne partie maja atut .. nikt ich nie nagrał ..
ale to ze nikt nie nagrał negocjacji PO, SLD, SO , LPR z innymi posłami .. znaczy że takich rozmów przedstawiciele tych partii nie prowadzą ?
Jest tajemnicą poliszynela ,, taka norma" "negocjacji" w kuluarach sejmowych.
Zgadzam się że to "niemoralne"
Ale też nie zgadzam sie że niemoralne jest tylko wtedy kiedy to jest nagrane .. niemoralne jest zawsze .. nawet jak nie jest nagrane.
Kero niezwerbowany / 80.55.67.* / 2006-09-29 13:55
A zdziwiony(a), że Polska to jkraj przestepców i szumowin? Pewnie lepiej żyć PiSuarową fikcją?
xxel / 83.11.26.* / 2006-09-29 14:35
Nie wiem z jaka fikcja lepej żyć ?
czy z "PiSuarową" czy z POwą czy z SLDową czy z inną?
Z jaką fikcją Panu lepiej zyć ?
TW / 83.31.16.* / 2006-09-29 13:36
Tu nie chodzi o kaperowanie, tylko propozycję zaangażowania w prywatne sprawy publicznych pieniedzy.
Tak, żyjemy w kraju szumowin, gdzie moralne i etyczne zasady nie mają zastosowania i jest to uznawane za "normę".
Pora umierać!!
bizon / 83.17.143.* / 2006-09-29 11:35
poleżą tam, aż się przedawni sprawa
Kero niezwerbowany / 80.55.67.* / 2006-09-29 11:04
To jasne że sitwa odmówi wszęcia postepowania.
Zgniłe kartoflisko.
obserwator / 83.20.203.* / 2006-09-30 06:33
Ja chyba śnię, czyżby nasze społeczeństo w obecnej sytuacji edukacyjnej pogrążało się w niewiedzy. To typowy przyklad niezrozumienia. Sady w Polsce są nierychliwe, sprawy się od lat długo sie toczą , mimo, ze posiadamy na glowe mieszkańca najwięcej sędziow, prokuratorow, adwokatów, ale rodem z przeszłości , lub są nimi dzieci lub bliscy naznaczeni do tego zawodu wskutek korporacyjności, wara każdemu z zewnątrz kto do tych środowisk chce wejść, nie dla psa kiełbasa. ( ktoś w poście napisał ..że robotnicy maja zajmować się robotą....to mi przypomina o zgrozo czasy niwolnictwa, ale coś w tym musi być, bo dziedziczenie biedy już ma miejsce, jak liberaly wszelkiej maści będą rządziły kiedykolwiek to chleb będzie jeszcze lżejszy i drozszy >> przypominam że dzisiaj kosztuje 600 gram chleba około 2 zl z tendencja wzrastającą ) Ale nic trasznego tymczasem sie nie dzieje, Pani Renata złożyla doniesienie do prokuratury, machina sprawiedliwości ruszyła, co sie odwlecze to nie uciecze. Internauto zaprzestaj pisania bzdur, więcej pokory.
bt / 83.21.40.* / 2006-09-29 10:47
Odmową wszczęcia czegokolwiek oczywiście .. przecież prokuratorem generalnym jest pan Z. ..
Kartoflisko...
skomentuj

Najnowsze wpisy