Forum Spółki giełdowe Tauron PE SA

Tauron chce rozwijać czyste technologie węglowe

Tauron chce rozwijać czyste technologie węglowe

kri / 83.31.191.* / 2011-07-09 03:55

Przede wszystkim możliwe będzie zintensyfikowanie działań związanych z rozwojem Czystych Technologii Węglowych, a więc projektów koordynowanych przez węzeł Poland Plus

Zintensyfikowanie działań wymaga wiedzy technologicznej i inżynieryjnej i modelowania procesów nieorganicznych. Do kordy nacji wystarczy CC Poland Plus. Brakuje obiektu doświadczalnego. Węgiel jest cennym składnikiem powinien być przerobiony na koks i benzynę. Podziemne wypalanie powinno dotyczyć jedynie trudnodostępnych złóż węgla i torfu w terenie zagrożonym samozapłonem i metanem. Ze względu na lokalizację obiektu doświadczalnego w pobliżu surowca wydaje mi się że właściwe miejsce to rafineria Trzebinia (Lotos), kopalnia Barbara i Kędzierzyn Koźle (ZAT). Spółki Tauron KGHM, JSW czy Bogdanka koordynują finanse bezpośrednio czy poślednio udziałem w akcjach CC POland Plus. Pozostali dysponujący doświadczeniem i laboratoriami realizują zlecenia w zakresie badań i modelowania procesów fizykochemicznych i bezpieczeństwa oraz komputerowych systemów sterowania i zabezpieczeń.
Elementem koordynującym powinno być centralne laboratorium matematyczne i baza wiedzy połączona szybkimi łączami w czasie rzeczywistym on-line wirtualnie światłowodami i satelitą z obiektami doświadczalnymi i laboratoriami. Baza obejmowała by priorytetowe dziedziny wydobycia gazu z łupków i skalnego, geotermii, inżynierii procesów, technologii chemicznej i organicznej, bezpieczeństwa. Planowane miejsce to Warszawa na Łuku Siekierkowskim z udziałem filii: Politechnika Warszawska ( inżynieria i technologia chemiczna) i Uniwersytet Warszawski ( Informatyka), Łódź, Gdańsk, Płock, Puławy, Tarnów, Rzeszów, Stalowa Wola –Tarnobrzeg, Kraków, Gliwice, Gorzów i Toruń itp.
Dżentelmen
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy