Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tauron zainteresowany częścią dystrybucyjną Vattenfalla

Tauron zainteresowany częścią dystrybucyjną Vattenfalla

Wyświetlaj:
zygsta1 / 83.238.225.* / 2010-10-14 21:43
Dopiero na giełdzie!Po co brać ewntualny kredyt-to kosztuje!Można emitować kolejne akcje -a liter w alfabecie mamy sporo!!!!!!!
kri / 95.49.163.* / 2010-10-15 04:13
Dobry właściciel firmy dba o swoj doby interes. Do tego potrzebny jest kapitał finansowy i ludzki ( wiedza). Kapitał finansowy: emisja akcji pożyczki krótko i długoterminowe, obligacje. Każda forma kosztuje ale jest realizowana o rożnym horyzoncie w zależności od celu inwestycyjnego. Kapitał ludzki i właścicielski jest opłacany akcjami. Przejmowanie aktywów tradycyjnych przynosi zwrot kapitału w krótkim czasie i jest najlepszą formą dla inwestorów krótkoterminowych, efekty jednak są skromne. Firma z ambicjami opanowania rynku musi posiadać kapitał wiedzy innowacyjnej, a to kosztuje i wymaga kapitału ludzkiego i średnioterminowego. Inwestycje liniowe wymagają przede wszystkim kapitału ponad 10 letniego i obligacji.
Inwestor sam decyduje co zapewnia jego oczekiwania.
Tauron wydaje się być firmą tradycyjna nastawioną jedynie w 5% kapitału przeznacza na opanowanie rynku energii odnawialnej (biogaz). W dziedzinie inowacji niczego nie przedstawiła.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy