Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Tecnocasa - uwaga na umowę, złe relacje

Tecnocasa - uwaga na umowę, złe relacje

skomentuj
sprzedajacy2010 / 91.192.58.* / 2010-05-12 21:38
Tecnocasa - uwaga!!! proszę koniecznie wszystko uzgadniać na piśmie. Przed podpisaniem KONIECZNIE PRZECZYTAĆ UMOWĘ. Podstawiana przez biuro umowa jest wadliwa, ale można ją negocjować. Są ugodowi do czasu.!! Wszystkie uzgodnienia ustne z przedstawicielami Tecnocasy nawet jeżeli są składane w obecności świadków okazują się później nieważne. Wypierają się wszystkiego. Z chwilą rozwiązania umowy wykazują PAZERNOŚĆ, CHCIWOŚĆ, BRAK PROFESJONALIZMU. Do dziś mam zgagę po Tecnocasie.
Wyświetlaj:
Martyna520 / 108.171.129.* / 2018-03-16 13:41
Dołączam do grona niezadowolonych i odradzam to biuro. Brak profesjonalnej obsługi, rzeczywistej chęci współpracy, nieodpowiadanie na mejle, nie udało mi się nawet zobaczyć mieszkania więcej niż raz. Miałam wrażenie, że im nie zależy ani na pomocy w negocjacjach ani żeby właściciel mieszkania je sprzedał. Przy składaniu oferty pan z biurze spoglądał na zegarek, dokument wypełniony niechlujnie, żadnej odpowiedzi potem nie dostałam. Złożyłam wypowiedzenie mejlem i też nic :d
Nika907 / 62.29.160.* / 2017-06-06 17:57
Omijać szerokim łukiem to Biuro Nieruchomości zapewne każdy oddział to inny system pracy i inna firma ale ja miałam pecha trafić na kompletnie niekompetentne osoby i zostałam dwukrotnie okłamana w sprawie własnego mieszkania a na koniec kiedy nie przyjęłam tragicznie niskiej oferty gburowaty Pan straszył mnie sądem
Basia19877 / 188.146.15.* / 2017-05-09 21:46
Witam Nie Poleceam Tego Pośrednika umówiłem się na spotkanie w poniedziałek 3-dni wcześniej byłem na kupnie mieszkania ustalony termin i godzina, Zadzwoniłem wieczorem w niedziele z pytaniem czy aktualne a oni poprosili o zmianę dnia na środę. Ok ale przyszedł wtorek zero kontaktu przyszła środa dzień oględzin brak kontaktu a ogłoszenie zniknęło z portalu nie Polecam
Ewa476 / 192.162.146.* / 2017-02-01 12:26
Nie polecam tego biura. Relacje z agentami podejrzane...chcą np. wypłaty prowizji dla nich przy umowie przedwstępnej!!!!!!!
Utrudniają negocjacje.
Proszę uważać!
zdegustowany2105 / 94.254.179.* / 2016-07-06 19:04
Tecnocasa to porażka na rynku usług pośrednictwa. Próbowali sprzedać piwnicę w ramach mieszkania ( piwnica miała być dodatkowo, a wcisnęli ją do metrażu pokoju). Straciłem przez to miesiąc na poszukiwanie mieszkania i miałem zablokowany zadatek. Nie poczuwają się do obowiązku zwrotu podwójnego zadatku, mimo że oferowali mieszkanie, które nie istniało. Pobierają chyba najwyższe opłaty za pośrednictwo w Krakowie, a reprezentują żenujący poziom usług.Radzę omijać z daleka!!!
oszukany2018 / 2018-07-04 22:12
Właśnie przechodzę przez dokładnie taką samą historię. Niestety za późno znalazłem to forum. Czy można wiedzieć jak skończyła się cała sprawa?
Kasia424 / 94.254.161.* / 2016-11-20 00:46
A ja polecam serdecznie tą agencje ! Moja mama sprzedawała z tą agencja mieszanie a ja kupiłam dwa :)
eksklient / 89.187.235.* / 2019-07-09 21:00
dobra, dobra - ciekawe jak was orżnęli. moje mieszkanie też sprzedali ale jak usłyszałem jak traktują klienta i co on przeszedł żeby to mieszkanie kupić, to oniemiałem. w życiu nie chciałbym - gdybym wiedział - żeby ktoś tak chamsko reprezentował moje interesy
Zadowolona528 / 188.146.129.* / 2016-07-11 12:32
A ja sprzedawałam mieszkanie na Mokotowie w warszawie, jestem bardzo zadowolona z pracy posrenika. Od pierwszego spotkania do momentu aktu mineło 2 tygodnie. Cały czas był ze mną w kontakcie co bardzo mi sie podobalo. Chociaz nie byłam przekonana do umowy na wylacznosc, to po 2 tygodniach miałam sprzedane mieszkanie w cenie jakiej chciałam.
agnieszk33 / 164.126.31.* / 2015-08-27 17:30
Nie wiem jak u innych, ale akurat ja z tą firmą mam dobre wspomnienia. Umówiłam się na oglądanie mieszkania, podałam termin najbardziej mi odpowiadający, pracownik się dostosował co już wywołało u mnie pozytywne wrażenie. Umowę przeczytałam, to raczej logiczne, podpisałam i nie było żadnych problemów. Pośrednik był bardzo miły, wyjaśniał mi kwestie co do których miałam wątpliwości, o mieszkaniu mówił prawdę, co w nim gra, a co nie. Ogólnie jestem zadowolona z tego biura. Jak to mówią "jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził", ale radzę podchodzić trzeźwo do sprawy, w razie wątpliwości zapytać pośrednika, a nie burzyć się niepotrzebnie
EMagda / 83.22.247.* / 2015-08-21 11:10
Przez 2 dni próbowałam umówić obejrzenie mieszkania w Krakowie, niestety musiałam zrezygnować ponieważ zmusza się mnie do podpisania umowy pośrednictwa zasłaniając się ustawą o gospodarce nieruchomościami. NIE MA REGULACJI PRAWNEJ NAKAZUJĄCEJ potencjalnemu kupującemu, PRZED OBEJRZENIEM MIESZKANIA, PODPISANIE UMOWY POŚREDNICTWA W KUPNIE NIERUCHOMOŚCI! Takie zachowanie jest także bardzo nieetyczne w stosunku do swojego klienta, który zlecił czynności pośrednictwa i podpisał umowę, i to na wyłączność! Proszę o kontakt osoby sprzedające mieszkanie za pośrednictwem tego BN. Proszę o zachowanie ostrożności w kontaktach z tym biurem.
InspektorZbik / 185.15.81.* / 2015-08-21 15:37
"USTAWA
z dnia 21 sierpnia 1997 r.
o gospodarce nieruchomościami
Rozdział 2
Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
Art. 180
3. Zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami określa umowa
pośrednictwa. Umowa wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności."

Pokazywanie mieszkania przez pośrednika jest czynnością pośrednictwa, a wiec słusznym działaniem było przez pośrednika ustalenie tego wcześniej i chęć podpisania umowy pisemnej przed pokazaniem mieszkania.
eksklient / 89.187.235.* / 2019-07-09 20:56
widać że to spam z technocasy
są mega pazerni i bardzo nieprofesjonalni. a w krakowie to już wgl porażka. mega wysoka prowizja
magdam12 / 176.221.121.* / 2015-07-01 14:36
Ja również się dziwię tej opinii. Sama kupowałam mieszkanie przy pomocy biura Tecnocasa w Krakowie i nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń. Umowa jak umowa. Podpisujesz praktycznie wszędzie taką samą. Wszystko jest w umowie. Niektórzy nie czytają a potem mają pretensje.Mi agent wszystko wyjaśnił ale sama również przeczytałam na wszelki wypadek i wiedziałam co podpisuję.

Jestem zadowolona z podejścia do klienta. NIe wciskają mieszkań na siłę, nie ubarwiają wyglądu nieruchomości. Po prostu pokazują jak jest.Dzięki temu udało mi sie kupić fajne mieszkanie w dobrej jak na Kraków cenie. Tak więc moje doświadczenia są pozytywne.
Kupujący / 95.155.112.* / 2014-06-04 23:26
Współczuję doświadczeń. Moje są bardzo dobre. Też kupiłem mieszkanie w KRK na Ruczaju za prośrednictwem Technocasa. Wszystko przebiegło znakomicie, bardzo sprawnie, dostałem pomoc we wszystkich sprawach w których tej pomocy potrzebowałem. Biorą na wyłączność ale się angażują. Umowy ZAWSZE trzeba czytać i od razu zadawać pytania. Do mojej nie miałem uwag.
Bob1967 / 178.3.242.* / 2014-06-28 18:12
Ja miałem bardzo pozytywne doświadczenia z Tecnocasą na Salwatorze.
Podpisałem umowę na wyłączność w sprawie wynajmu mieszkania. Z natury jestem osobą bardzo wymagająca od siebie i od innych. Muszę przyznać, że byłem pod wrażeniem profesjonalizmu i sprawności tego oddziału. Dotrzymywanie terminów, transparentne informacje, i skuteczność.
oszukana nr1 / 176.115.2.* / 2015-05-14 20:00
Gratuluję, pewnie Pan sam jest Agentem Tecnocasa stąd ten wpis.
Ja jako wynajmujący zostałam oszukana. Najemca miał być jeden w małym mieszkanku a obecnie w nim mieszka najemca z kobietą , dzieckiem. Od Agentów usłyszałam że wszystko jest w porządku , ponieważ wynajęłam mieszkanie i nie powinno mnie obchodzić ile osób i kto to zamieszkuje. No cóż, wygląda na to że wynajmujący nie ma wpływu na najemców, a oni sami mają przyzwolenie (z Tecnocasa Kraków ul. Starowiślna) na założenie m in domu publicznego.
Santik / 2015-09-06 21:44
Nie do końca tak jest. Podejście w Tecnocasa zmieniła się od pewnego czasu jest nowy właściciel, który prowadzi zupełnie inną politykę.
Możesz sobie nawet zapytać pracowników, którzy obecnie tam pracują jaka jest atmosfera w pracy, jak wygląda podejście do pracownika, dużo zmieniło się na plus. Firma nie do poznania tak naprawdę.
kupujący / 89.67.179.* / 2016-08-04 16:30
Bardzo proszę o nie korzystanie z usług agencji nieruchomości Technokasa .Mam bardzo złe wspomnienia.Pracownikani tej agencji są młode osoby i szczerze mówiąc bardzo beszczelne. Wszystkie uzgodnienia trzeba mieć na pismie bo inaczej robią z klientów idiotów.
klientka tecnocasy / 94.254.157.* / 2017-09-01 22:03
podzielam opinie tez mama zle wspomnienia ze współpracy która dziś zakonczylam nie sumienni pracownicy którzy nie znaja się na wykonywanych przez nich czynności brak kompetencji pazerność miałam później do czynienia z innym pośrednictwem pan był rzetelny i dobrze poinformowany w tym co robi dużo mi pomogl
kupujacy_inny / 188.146.129.* / 2016-08-10 11:26
Technokasa? słyszałem o nich próbują, podszywać się pod Tecnocasa
SG / 217.153.133.* / 2014-01-22 12:35
Zakupiłem mieszkanie w KRK korzystając usług pośrednictwa oddziału Tecnocasy na Ruczaju. Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie, pośrednicy przygotowali wszystkie potrzebne dokumenty, umowa z biurem dot. pośrednictwa uwzględniała moje indywidualne potrzeby, biuro brało pod uwagę wszystkie moje uwagi, nie tylko sprzedającego mieszkanie, co spowodowało iż czułem się jak klient a nie petent.

Również po otrzymaniu prowizji (po podpisaniu aktu) pośrednik wciąż interesował się moją sytuacją doprowadzając do końca całą transakcję, uczestniczył przy przekazaniu mieszkania, posiadał wszystkie potrzebne protokoły (spółdzielnia, gazownia, elektrownia) oraz pilnował spraw bankowych (mieszkanie posiadało hipotekę).

Zdecydowanie biuro godne polecenia.
OberFest / 81.18.219.* / 2014-05-15 11:39
podpinam się. Konkretna Firma i konkretni pracownicy.
Aga561 / 91.238.76.* / 2013-10-10 14:07
Nigdy w życiu nie poleciłbym nikomu tego biura. Płacenie zadatku tecnocasie nie wiedząc czy wogole kupi sie dane mieszkanie, ukrywanie wszystkiego pod jednym art KC itd itp
strong / 178.216.24.* / 2011-07-29 09:34
wcale się nie dziwię,są bardzo zachlani ,pazerni i z nimi lepiej nic nie załatwiac.
anonym / 83.238.174.* / 2010-05-20 11:06
No cóż tak jak przy każdej transakcji należy wszystko uzgadniać pisemnie.
Czyżby Pan miał złe opinie i oszukali Pana w oddziale TECNOCASA w Katowicach?
Proszę o więcej szczegółów, może pomoże to innym kupującym i sprzedającym.
Kupująca 2010 / 195.150.226.* / 2010-12-03 14:53
Zgadzam się z poprzednikiem!!!
Zamierzałam kupić mieszkanie na Podgórzu w oddziale TECNOCASY, jako że jest to moja pierwsza taka inwestycja zaufałam tu pośrednikowi. Poinstruowana przez znajomą poprosiłam jeszcze przed umową przedwstępną o czas na sprawdzenie wszystkich inf o mieszkaniu. To wzbudziło popłoch u pośrednika!
Okazało się że mieszkanie jest obciążone długiem a pośrednik dowiedział się o tym właśnie poprzedniego dnia!!! \
Informacja ta została przede mną ZATAJONA a pośrednik albo działał w zmowie z właścicielem albo wykazał się głęboko idącą niekompetencją. Teraz próbuje mnie obciążyć winą sugerując że chciałam przesunąć termin umowy przedwstępnej (w celu sprawdzenia inf)
Jako że jest to niedotrzymanie warunków umowy (zatajenie istotnych informacji) - Nie zgadzał się stan prawny mieszkania!!! Na ofercie kupna figurowało jako wolne od obciążeń hipotecznych!!!

Teraz odmawia mi się oddania 4 tys zaliczki. Z tego co wiem jeśli nie doszło do umowy przedwstępnej wpłacona suma jest zaliczką która podlega zwrotowi!!!
Co mogę zrobić by odzyskać swoje pieniądze?
uczciwy_posrednik / 2010-12-04 11:02
Witam,
Oczywiście, że Tecnocasa ma obowiązek oddania zaliczki. Jeśli nie były to pieniądze wpłacone przy umowie przedwstępnej w formie ZADATKU, muszą zwrócić wpłacone pieniądze. W przypadku jeśli tak istotna informacja została zatajona przez pośrednika uważam, że nie ma sensu przystępować do jakichkolwiek umów z tym biurem. Należy wypowiedzieć umowę pokazu i zlecić poszukiwanie mieszkania innemu pośrednikowi (oczywiście w innym biurze, a takich w Krakowie jest bardzo dużo) Sama pracuje w jednym z nich i nigdy taka sytuacja nie miała u nas miejsca.
Pozdrawiam
alik23 / 77.236.2.* / 2011-06-04 21:05
Też mnie to w Tecnocasie spotkało. Dokładnie taki sam scenariusz: zadłużenie wyszło na jaw dzień przed podpisaniem umowy przedwstępnej! Czyli u nich to chyba normalna praktyka! Przy takich drakońskich prowizjach nie powinny takie sytuacje zdarzać się.
Kupująca 2010 / 195.150.226.* / 2010-12-05 19:16
A jeśli biuro zasłania się Art. 349 Kodeksu Cywilnego? Moim zdaniem jest nie ważne bo zataili informacje.
Oczywiście nie mam zamiaru nigdy więcej korzystać z tego biura i będę odradzać to każdemu by nie spotkał go podobny los
eksklient / 89.187.235.* / 2019-07-09 21:03
oni bardzo często nie wiedzą co sprzedają
Kupująca 2010 / 195.150.226.* / 2010-12-21 17:17
Biuro jednak wykazało się rozsądkiem i oddała pieniądze za porozumieniem stron. Radzę po prostu samemu sprawdzać dokumenty żeby w przyszłości nie doszło do takich incydentów
sprzedający / 213.134.191.* / 2011-01-12 17:29
No cóż.. sam nie jestem z nich zadowolony.. złożyłem ustnie propozycję kontroferty (która dzień później została przyjęta) mówiąc że daję sobie jeszcze czas do namysłu, a gdy przyszedłem ten dzień później mówiąc że jednak cena mnie nie satysfakcjonuje zaczęli mnie straszyć że moja propozycja została przyjęta i w związku z tym będe musiał zapłacić karę umowną (niedoprowadzenie z mojej winy transakcji do końca), ponieważ według nich już się 'zobowiązałem'. Nie chodzi mi nawet tylko o to że w końcu podpisałem tę umowę bojąc się zapłaty tej kary umownej (nie mam pojęcia jako nieprawnik kto miał rację - mnie nadal wydaje się że ja) ale o sam sposób prowadzenia rozmowy po tym jak stwierdziłem że jednak rezygnuję. Wolę nie pisać więcej bo znając życie mogliby mnie po sądach ciągać bo przecież nie mam na to dowodów. W każdym razie jestem z usług jednego z ich biur bardzo niezadowolony.
kupilemZnimi / 89.187.235.* / 2019-07-09 20:58
oczywiście, uwielbiają straszyć i dociskać śrubę.
skomentuj

Najnowsze wpisy