Forum Forum inwestycyjneFundusze

Teraz fundusze MiŚ?

Teraz fundusze MiŚ?

ciachor / 83.4.235.* / 2007-06-25 19:46
Witam! Ciekaw jestem Waszych opinii co do funduszy MiŚ, czy teraz "warto" wrzucić do nich przynajmniej na 2 lata trochę kasy ? /10.000;/ Jakie polecacie? Pozdrawiam i dziękuję !!! :)
ciachor
Wyświetlaj:
ciachor / 83.4.235.* / 2007-06-25 22:13
Przepraszam !!! Czy jest tu Ktoś ?
TaS / 2007-06-26 10:09 / Tysiącznik na forum
wczoraj forum cos zle chodzilo, ja np nie moglem sie "wogle" zalogować :)

MiŚ - dziś to jest słowo klucz... szybki pieniądz, zero ryzyka, ale czy napewno?

moim zdaniem M w tym skrócie to właściwie nie kłopot - średnie przedsiebhiorstwa to normalne spółki, zarabiaja, rozwiajaj sie itp

ale Ś to już pewne ryzyko - oczywiście można powiedzieć: mały ma najlepszą perspektywe, jest na poczatku drogi, ale...

małe spółki to mała kapitalizacja. Jeśli np akcje dane spółki sa warte 100mln złotych wartośc ksiegowa jest powiedzmy tylko o połowe mniejsza (co i tak jest bardzo optymistyczne) to kazdy zakup funduszu - nawet skromny pakiecik za 5mln winduje ostro cene :) jesli wiecej funduszy kupuje to cena idzie jeszce ostrrzej do gory, dolicz malych inwestorow jak my (o ile grasz na gpw) i cena dąży do nieskończoności... wszystko jest super dopóki społek jest na tyle niewiele, a napływ do funduszy ogromny, że da się toto pompować. Mała podaz duzy popyt :)

Ryzyko jest ogromne - choc niewielu sobie z tego zdaje sprawe - ale jak mawia Piotr Kuczyński "jest o co walczyć".

jeśli o mnie chodzi mam Bph dyn społek, około 10% portfela...

może mniej niż inni zarobie, ale ja specjalnie pazerny nie jestem.
ciachor / 83.29.115.* / 2007-06-26 19:06
Dzieki TaS !!! Miałem po prostu chwilę słabości / ach ta pazerność ! /, ale pomału dochodzę do siebie!:) Pozdrawiam!
Ciachor
TaS / 2007-06-26 20:37 / Tysiącznik na forum
pazerność jest jak nóż - możesz zjeść nim obiad albo się pokaleczyć...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy