Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Teresa Lubińska: Obniżki PIT możliwe przy wzroście PKB o 6-7 proc.

Teresa Lubińska: Obniżki PIT możliwe przy wzroście PKB o 6-7 proc.

skomentuj
Wyświetlaj:
anty / 83.19.31.* / 2005-12-06 13:14
glupota tej baby jest porazajac.ona jest niezdolna do myslenia inne niz liniowe-zmniejszy sie wplyw o 100, to nie moge wydac 100.
czy ona nie wie, ze istnieja bardziej zlozone zaleznosci- - pomiedzy obnizka i podwyzka podatkow a wieksza badz mniejsza oplacalnoscia pozostawania w szarej i czarnej strefie i zwiekszaniem lub zmniejszaniem wplywow,
- pomiedzy wzrostem lub zmniejszaniem oplacalnoscia podejmowania pracy nizej platnej lub w innej miejscowosci lub mniej dochodowej dzialalnosci gospodarczej w niszy popytowej i zaprzestanie badz kontynuowanie korzystania z garnuszka panstwa.
Zaleznosci jest duuuzo wiecej, ale ta baba ma mierne pojecie o kosztach jakie ponosza co dzien normalni ludzie i firmy i zerowa wyobraznie.
Ale to fajnie krytykowac pania profesor, szczegolnie, ze na uczelniach trzeba u takich balwanow oderwanych od rzeczywistosci egzaminy zdawac oparte na teorii, ktora ma sie nijak do praktyki-ona jest przykladem kogos takiego!
weryfikacje niech zrobia na uczelniach, gdzie tepi sie wykladowcow aktywnych, z wiedza, pasja i doswiadczeniem-jak moja promotor.
kangur / 193.128.25.* / 2005-12-01 10:53
Znowu obywatele są dla państwa a nie państwo dla obywateli. Może czas na innego ministra ?
P.Poloch / 80.48.189.* / 2005-11-30 21:45
Czyli na świętego nigdy. Przy obecnych obciążeniach podatkowo- ZUSowych wzrost na planowanym przez Pania minister poziomie jest N I E M O Ż L I W Y. Zastanawiam sie, gdzie ta Pani uczyła sie ekonomii, bo wyglada mi na to, że na WUML-u
Balcerowicz / 62.40.38.* / 2005-11-30 12:47
Pani profesor Lubinska powinna wiedziec, ze nizsze podatki przekladaja sie na zwiekszenie zatrudnienia. Z koleji wzrost zatrudnienia wplywa na wzrost wplywow do budzetu panstwa z podatkow, nie tylko PIT, ale takze VAT, CIT itd. W koncu wzrost dochodow budzetowych widac na podstawie wzrostu PKB. Reasumujac, obnizki podatkow w dluzszym horyzoncie czasowym przekladaja sie na spadek bezrobocia i wzrost wplywow do budzetu. Dlatego kraje o niskich podatkach (Irlandia, Wielka Brytania) maja duze wplywy do budzetu i jednoczesnie niskie bezrobocie. Proste jak drut!
pifpaf / 83.24.67.* / 2005-12-03 12:09
prawda - kobieta ta jest straszna. Utrzyma fiskalizm aż bedzie większy wzrost, chociaż wszyscy wiedzą, że jedyną receptą na wyższy wzrost jest rozluźnienie obciążeń fiskalnych. Boże, dlaczego ten naród wybiera idiotów na swoich przywódców!?
skomentuj

Najnowsze wpisy