Forum Forum dla firmZakładanie firmy

testowanie przyrządów pomiarowych , wzorcowanie , laboratorium

testowanie przyrządów pomiarowych , wzorcowanie , laboratorium

Stefan Członkowski / 79.186.14.* / 2014-09-16 21:54
Witam, od lat zajmuje się testami urządzeń , znam procesy metrologiczne, oceny ryzyka bezpieczeństwa urządzeń , zasady umieszczania znaku CE , metrologii , wzorcowania itd.
Myślałem o własnym lab w dziedzinie wzorcowania przyrządów jakich używają elektrycy. Na zachodzie to standard że takie urządzenia sprawdza się okresowo.
U nas jest już sporo laboratoriów ale czy warto w to sie pakować. Koszty sprzętu są ogromne. Wiedza osób zlecających ogranicza sie do tego , że potrzebują "papierka" a nie wiedzą po co wzorcowanie. Używają przyrządu wielofunkcyjnego tylko do pomiaru 1 parametru itd.
Mam własny lokal, tylko oczywiście kapitału brak. Myślałem z początku wynajmować sprzęt ( wzorce) ale nie wiem jaki jest popyt na te usługi. Dużo przyrządów można zbudować samemu - np komora IP. Myślę , też o wydawaniu ekspertyz w zakresie znajomości norm branżowych

Co sądzicie?

Stefan
Wyświetlaj:
Albert81 / 31.178.167.* / 2019-03-23 11:34
Na pewno masz większe doświadczenie i wiedzę w tym temacie. Poszukuję dobrych spektrometrów emisyjnych. Mógłbyś polecić mi sprawdzonego producenta? Jak dotąd zainteresowałem się ofertą firmy www.metimex.com.pl. Co o tym sądzisz?
Lenny / 80.54.231.* / 2019-11-24 12:34
Solidne wysokiej klasy przyrządy ustawczo-pomiarowe można znaleźć u http://www.ezset.pl/. Dzięki nim możliwy jest dokładny pomiar narzędzi. Wyposażyłem swój zakład w urządzenie od nich i sprawdza się znakomicie. Cenowo również byłem usatysfakcjonowany.
Jarek77 / 89.76.89.* / 2018-03-28 15:38
Szkoda, że nie widziałem tego wcześniej. Akurat miałem do oddania wiele rzeczy. Nawet niedawno oddawałem do recyklingu wyposażenie z metali szlachetnych. Przyjęła je ode mnie firma www.metimex.com.pl. Możesz też się z nimi skontaktować ponieważ mają szeroką ofertę.

Najnowsze wpisy