Forum Polityka, aktualnościPolityka

TK: Lustracja częściowo niekonstytucyjna

TK: Lustracja częściowo niekonstytucyjna

Money.pl / 2007-05-11 20:24
Komentarze do wiadomości: TK: Lustracja częściowo niekonstytucyjna.
Wyświetlaj:
loop / 84.234.10.* / 2007-05-11 21:03
Jakoś Niemcy przeprowadzili dogłębną lustrację agentury STAZI i ich sąd nie znalazł ani jednej przesłanki do sprzeciwu. To samo Czesi czy inne demoludy. To świadczy o jednym. O nieprzerwanej władzy tych, których bolszewicka armia przy pomocy bagnetów zainstalowała tu w 1945 roku. I tyle. Zwykły obywatel może niewiele. Może tylko nie głosować nigdy na okrągłostołowy gang, bacznie śledząc cykliczne przepoczwarzanie się owego gangu.
Morsik / 212.2.101.* / 2007-05-11 22:40
Niestety, to nieprawda. Niemcy nie przeprowadzili dogłębnej lustracji tylko wybiórczą. Świadczy o tym najlepiej były czrwony lewak Joschka Fischer fetowany na całym swiecie. Świadczą o tym jeszcze lepiej niemieccy lewacy i marksiści rządzący całą unią europejską
ivona / 85.179.70.* / 2007-05-12 11:36
zapomnial Pan niezlustrowanych faszystow w Niemczech, wiec Pana podejscie do sprawy jest nie mniej wybiorcze, bo dlaczego maja byc lustrowani tylko czerwoni i lewacy, a ideolodzy innych orientacji politycznych, z ktorymi Pan/Pani widocznie sympatyzuje, nie musza albo nie powinni - przyganial kociol garnkowi
Zaniepokojonaa / 83.21.9.* / 2007-05-11 22:06
Ten post(?)komunistyczny trybunał to dobry wujaszek komunistycznej sitwy.
SLD-owska konstytucja z 1997 roku przeszła w referendum minimalną przewagą głosów obywateli.
Jak wszystko co pochodzi od postkomunistów jest oszukańcza i chora. Tak samo jak SLD
Tak o SLD mówił Oleksy
"SLD ma polske w dupie"
To jest własnie taka konstytucja - wyciągnięta z d..py sitwy
cygan / 83.30.16.* / 2007-05-11 22:32
popieraj kaczory a pojdziesz znimi w paradzie równosci
marek 19-53 / 83.24.4.* / 2007-05-12 01:03
Pomyłka, w paradzie równości pójdą Kwaśniewski, Tusk, Senyszyn, Geremek. Kaczorów tam nie uwidzimy. Mnie też nie.
propaganda / 83.24.229.* / 2007-05-11 22:37
Regulamin forum
rocznik 1970 / 83.6.218.* / 2007-05-11 21:43
Jak wygląda zwykły obywatel powiedział ostatnio senator Romaszewski w kontekście uzyskania informacji z IPN przez Mularczyka ''nie porównujmy zwykłego Kowalskiego do posła (...)''. Jeśli tak ma wyglądać IV RP to cieszę się, że na straży moich praw obywatelskich jeszcze Ktoś stoi, choćby nawet był to Ktoś mający namaszczenie byłej III RP. A okrągłostołowemu gangowi pragnę podziękować, że żyje w Polsce, która dała mi wolność, otwarty umysł, perspektywę i możliwość wyboru czy chcę być tu z nią czy zupełnie gdzie indziej. Pozdrawiam
a320 / 83.27.18.* / 2007-05-11 21:12
Nie susz włosów w mikrofali, bo ci się budyń we łbie gotuje

I kup sobie psa jak Dorn. Co dwie głowy to nie jedna
edukacja / 83.24.229.* / 2007-05-11 21:27
ubabrałeś się w szambie, nie traktuj go jak własnego domu. Przyszła demokracja. Czas się ucywilizować.
a320 / 83.27.18.* / 2007-05-11 22:48
goń się z kaczorem
spokojny jak Hans Kl / 87.205.51.* / 2007-05-11 20:42
Może tak, zanim zacznie się pisać, warto byłoby nauczyć się czytać?
Zaniepokojonaa / 83.21.51.* / 2007-05-11 20:24
Regulamin forum
a320 / 83.27.18.* / 2007-05-11 20:56
spadaj idiotko na kurs ortografii
zaniepokojony / 83.31.213.* / 2007-05-11 20:27
no curz, nie tez to niepokoi
jm.s / 82.177.235.* / 2007-05-12 04:15
Jeśli z dobrym obyczajem (etycznym , moralnym i kodeksu karnego) ,uznamy działalność okupanta sowieckiego za przestępczą, łamiącą wszelkie prawa i narzucającą zniewolenie, zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbroinym to działających w ich imieniu i pod ich osłoną popleczników nazywamy przestepcami działającymi w zorganizowanej grupie przestępczej.Przestępcy tego formatu są karani zbiorowo każdy wedle ich zasług z powiekszoną odpowiedzialnością karną za działanie w grupie (bandzie itp.)Wszyscy uczestniczący ,pomagający i pracujący na rzecz danej grupy odpowiadają karnie do wysokości udziału własnego (kto pomaga lub ukrywa itd.jest zagrożony karą do lat ........)uczestniczący w podziale dóbr jakie osiąga grupa przestepcza lub powołując się na daną grupę lub jej sprzyjając w celu osiągniecia korzyści zagrożony jest karą do lat .....itd.Szkoda że nasi wielcy tego świata nie potrafią zrzucić zasłony i nazwać rzeczy po imieniu (zbrodniarz,przestępca,bandyta itp.niejedno ma imię) w obliczu prawa -działając na korzyść zbrodniczej zbiorowości jest się z tą zbiorowością utożsamianym w kontekście wysokości kary.Panie Stępień i wszyscy wielcy Trybunału Konstytucyjnego mam nadzieję że kierowaliście sie czymś innym niż tylko zobowiązaniami do czasów minionych.Zbrodnie przeciwko ludzkości i narodowi nie przedawniają się a prawo za Panów sprawą jest nierychliwe co gorsza pokazujące słabość i ułomność systemu prawnego i oceny szerszego zakresu dowodów w sprawie.Prawo ma obowiązek chronić swoich obywateli przed przestępcami,bandytami i zbrodniarzami swoją mądrością i nieuchronnością kary,każde inne działanie jest zbrodnią przeciwko systemowi prawnemu danego kraju.
mirgag / 83.142.72.* / 2007-05-12 10:10
jm.s.
Od długiego czasu mówi się o tym, o czym mądrze piszesz. Tą zasadę zna wiele myślących osób (zasadę odpowiedzialności zbiorowej za zbrodnie popełnione w grupie przestępczej), ale co zrobić, jeśli są ludzie, którzy widzą *białe*, ale mówią że *czarne*?
To, że TK mija się z prawdą, to nie jest pierwszy raz.
Pięknie pokazałeś, że polscy BEZprawnicy (z naciskiem na „BEZ”) nie znają tzw. prawa, które sami ustanowili, ale wiedzą jak wydoić zwykłego człowieka z ciężko zapracowanych pieniędzy (chodzi o wszelkie ustawy o opłatach sądowych, radców prawnych i adwokatów) i którzy przychodząc na rozprawę nie znają nawet tematu sprawy.

Nie znają prawa, ale jak dobrze natomiast metody manipulacyjne…by ogłupić przeciętnego Kowalskiego.

Najbardziej *podoba mi się*, kiedy BEZprawnicy z rozwiązania robią problem…doją wówczas tego Kowalskiego, a Kowalski nie wie za co płaci i ogłupiały oddaje ostatnie pieniądze. Ale to inny temat…

Polscy BEZprawnicy, to samo w sobie państwo, wyedukowane na zasadach i książkach swych tatusiów, oraz dziadków komuszych.
Ci sami BEZprawnicy wydawali wyroki, ci sami dzisiaj szkalują osoby, którym te wyroki dawali.
(Wpierw puścić plotkę/wyrok, przypiąć etykietę przestępcy, a później o tą samą plotkę/etykietę oczerniać. To dopiero cwane kur.stwo…). Niestety, ale wielu nieświadomych stanu rzeczy daje się na to nabrać. Trudno jednak mieć Im to za złe – są nieświadomi.

A prawdziwi zbrodniarze tym bardziej kąsają, obrażają i szkalują widząc swój koniec.

Tak będzie ciągle, jeśli prawo będzie każdy interpretować „po swojemu”, a nie je stosować (również stosujący je przekupny prokurator, czy niezawisły – hahaha – sędzia, orzekający największą głupotę, którą bezwzględnie należy wykonać).

Wiele obowiązujących przepisów wzajemnie wykluczających się – to cecha państwa bezprawia. A obecne „prawo”, jak gumę od majtek można naciągnąć jak się chce, co obserwujemy.

Czy można wrzucić wszystkie – dosłownie - ustawy do kosza i spisać nowe, w oparciu o zdrowe i jasne, zrozumiałe dla każdego zasady panujące na świecie? Można.
Czy można kupić prawa autorskie do Konstytucji innego państwa, ustawę, czy inny akt prawny?... Myślę, że też można i należy, jeśli nie posiada się na dzień dzisiejszy koncepcji. Ale należy robić to z poczuciem obowiązku i bardzo rozważnie. To się też dzieje.

A krzykaczy nie pojmujących rzeczywistości, bojących się o swą przyszłość przestępców, należy pozostawić samym sobie. Niech krzyczą, obrażają, mącą i wypaczają prawdę, a samemu robić to, za co historia pozytywnie oceni będąc dumnym z dobrze wykonanego obowiązku wobec całkowicie dzisiaj bezbronnego Kowalskiego.

PS.
Nie należę, ani nie należałem nigdy do żadnej partii. Jestem jedynie obserwatorem, który ocenia nie o przynależność partyjną, ale o rzeczywiste czyny poprzedzone rzetelnymi słowami/obietnicami.
jm.s / 82.177.235.* / 2007-05-12 21:55
Dziękuję i pozdrawiam mirgag. PS. Nie należę i nie należałem nigdy do żadnej partii,jedynie w wojsku ( zasadnicza służba wojskowa) dowiedziałem się że należę do ZSMP do dziś mam niepodpisaną legitymację jak też oni niepodpisaną przezemnie deklarację i wspomnienia jak wiele trudności w życiu sprawił mi mój sprzeciw i ofertę wstąpienia do szkoły kryminologii wojskowej tzw.wywiad wojskowy oczywiście odmówiłem -straszenia nie było końca a służba stała się piekłem i oskarżenia o przynależność do WiN-u itp. o których miałem blade pojęcie .Z wyrazami szacunku jm.s
radix / 83.10.255.* / 2007-05-12 14:00
Nie ma to jak uogólnić i wszystko sprowadzić do 'krzykaczy' i 'przestępców', 'bojących się o swą przyszłość'. A największymi 'przestępcami' są właśnie ludzie, którzy naprawdę walczyli z komuną i narażali siebie i swoje rodziny. Zastanów się czasem, o czym piszesz. Nic nie dało Ci do myślenia wystąpienie Mularczyka, który 'zapomniał' coś tam dodać i sam nie wie biedaczysko, dlaczego, czego konsekwencją było wykluczenie dwóch niewygodnych sędziów ze składu TK? To Twoim zdaniem są słuszne i demokratyczne metody?
CAT / 90.156.43.* / 2007-05-12 08:12
W KOŃCU DWA DZIOBY ZOSTAŁY "UTARTE". BRAWO DLA TK ZA ODWAGĘ W TYCH CIĘŻICH CZASACH !!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy