Forum Polityka, aktualnościKraj

To już koniec publicznych mediów?

To już koniec publicznych mediów?

Money.pl / 2009-11-11 16:00
Komentarze do wiadomości: To już koniec publicznych mediów?.
Wyświetlaj:
rozezlony / 84.10.208.* / 2012-06-23 20:12
Ciekawe ile zaplaci P.PREMIER I RESZTA PRYWATNEJ TV ZA swoje występy .-nie zgadzam sie na kase Panstwa -/PODATNIKOW/.Sądzę ,że dla wielu z nas moga wcale się nie pokazywać.Chyba Nikt poza P.Premierem T. nie położył na łopatki publicznych mediow.koniec glosowania na p.o i szefa
jan kowalski / 2009-11-18 21:09 / Tysiącznik na forum
to trochę nieuczciwe stawiać na rowni PR I, II i III na rowni z RMF FM czy Radiem Zet lub TVP z TVN czy Polsatem. Takiej prymitywnej , prostackiej i ogłupiającej rozrywki, jaką proponują nam media komercyjne praktycznie nie da sie ogladać i słuchać . Wszechobecna Doda, Rubik, Shakira i pozostałe prostactwo, Peja i inni. Nie słucham radia, w którym wiadomości trwają minutę, drugą minutę głupie odzywki prowadzących , a reszta to czyste bum, bum.
Jeśli w tych stacjach komercyjnych usłyszę np. Rammstein, Pink Floyd czy Led Zeppelin, a z naszych Andrusa, Daukszewicza czy Pospieszalskiego, to chętnie zaczne tego słuchać. Ale na promowaniu powaznej kultury nie bardzo im zależy, więc raczej nic z tego nie będzie. Mimo wielu wad miediów publicznych, warto w nie inwestować właśnie dlatego, że praktycznie tylko one potrafią rozjaśnić szarzyznę.
pogodzony z rzeczywistoscia / 89.73.46.* / 2010-07-19 19:43
mnie najbardziej wnerwia to, ze z publicznych pieniedzy placi sie psudo gwiazdom takim jak "na szczescie nie znam nazwiska" tych 2 blizniakow z posranych seriali. ludzi trzeba edukowac na sile niestety, bo powoli dochodzimy do tego, ze kilku osobom wydaje sie wenezuelskie tasiemce to kultura a te 2 mlode udajace aktorow blizniaki to gwiazdy:) przeciez wiadomo, ze do seriali bierze sie najwiekszych nieudacznikow i ludzi bez ambicji. ja rozumiem, ze panstwo okrada mnie z moich pieniedzy...nie sadze zeby sie to zmienilo...chcialbym tylko, zeby ktos z nich wystapil publicznie i powiedzial: "tak mamy wasza kase, mamy was w dupie i sie bawimy" - przynajmniej byloby szczerze
LdN / 2010-07-12 23:10 / Bywalec forum
Jeśli będzie popyt na "poważną kulturę" to powstaną stacje komercyjne nastawione na takich odbiorców. A tak na marginesie Rammstein ze swoim Sonne dość długo okupował pierwsze miejsce na POPliście RMF FM więc może nie jest tak źle nawet z obecnymi komercyjnymi stacjami ?
alfar / 83.28.192.* / 2009-11-18 20:00
Skoro nie ma chętnych na jakieś produkty no trzeba po prostu zakład zlikwidować ,tak jak na przykład kopalnie ,stocznie itd.
glik / 148.81.175.* / 2009-12-01 11:53
to muzea i biblioteki publiczne też zlikwidujmy!
Bejbionbord / 82.210.157.* / 2009-11-11 19:28
Nie znam się, ale podejrzenia moje wzbudza kwota 300.000.000 (trzysta milionów) złotych, którą otrzyma PR i ma to być za mało. Cóż za koszta ponosi PR, że tak astronomiczna kwota nie wystarczy na roczne utrzymanie?
Gall# / 213.158.199.* / 2009-11-11 19:07
Od Publicznych mediów oczekuję nie durnowatej rozrywki I w tym prywatni ca nie do pokonania) ani chamskiej propagandy (to domena podłej tvn - i tak niech zostanie). Publiczne media mają zapewnić UCZCIE dziennikarstwo: informację i kontrolę władzy.
Elendir / 2009-11-12 07:59 / Łowca czarownic
A kto będzie kontrolować publiczne dziennikarstwo? W szczególności w jego aspekcie kontrolowania władzy? Może odpowiednio wybrani politycy?
Pilsener / 2009-11-11 18:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To kiedy ten koniec? Jak długo jeszcze mamy czekać? Likwidacja publicznych mediów ocali dla kraju wiele złotówek, które zostałyby przez partię bezpowrotnie stracone. Niech sobie bogate kraje finansują media nawet z opodatkowania kichnięć i prychnięć, mnie to obchodzi tyle, co nic. Zarabiam najmniej z krajów starej UE i większości nowej, płacę największe podatki, płacę na swoją emeryturę, emeryturę obecnych emerytów, jedną szóstą pensji oddaję rolnikom, sporo dostają też renciści i pasożyty z sektora publicznego. Jak można w takiej sytuacji zmuszać mnie do płacenia dodatkowego podatku pod pretekstem utrzymania mediów? Wolę iść do więzienia niż zapłacić ten tak zwany abonament, to czyste złodziejstwo, okradanie obywateli przez polski rząd dla doraźnych celów politycznych.
LdN / 2010-07-12 23:02 / Bywalec forum
Całkowicie popieram. No i jeszcze ten "abonament". Przecież to najzwyklejszy w świecie podatek od posiadania odbiornika radiowego / telewizyjnego. Publiczne media są niezbędne tylko i wyłącznie dla zapewnienia stołków partyjnym "zasłużonym".
Alfar / 83.28.192.* / 2009-11-18 20:04
Masz absolutną rację też tak właśnie myślę,
sieją takich? / 213.158.199.* / 2009-11-11 18:58
głupiś Pilsner
eigrant / 98.116.24.* / 2009-11-11 23:21
sieja takich? co to znaczy ?GLUPICH?
WaćPan / 79.163.41.* / 2009-11-11 18:31
Jak czytam ten artykuł to wychodzi mi na to, że to emeryci, renciści i bezrobotni utrzymują przy życiu TVP. Bez nich teraz to wszystko padnie. A co z reklamą ? Kiedy razem z żoną włączamy telewizor umawiamy się że jeśli ukaże się reklama, to żona robi kolację, jeśli nie, to ja robię. He..he...od wielu lat żona robi mi kolację.
jas1 / 195.136.179.* / 2009-11-11 17:53
Toż to normalnie skandal!!! 400mln zł na publiczną telewizję. Takie marnotrawstwo!!! Tym darmozjadom ani grosz się nie należy!!!
St. / 77.252.247.* / 2009-11-12 00:19
A za co wyprodukują Klan albo program z dodą, mandaryną czy steczkowską?
prawiezaratralalala / 77.254.205.* / 2009-11-11 17:46
To nie jest koniec publicznych mediów. To pora aby postawić pytanie czy mroczki i cichopki oraz pozostałe durnowate tak krajowe jak i zagraniczne seriale stanowią treść publicznego przekazu.

Ja sądzę, że społeczeństwo polskie nie zasługuje na to, by je w ramach publicznego przekazu siłą zniżać do tego poziomu. Miłośnicy mroczka i cichopka z pewnością chętnie zapłacą za możliwość oglądania tej miernoty w telewizji komercyjnej. Podobnie Polacy chętnie zapłacą za możliwość obejrzenia sztuki z przyzwoitej półki też w stacji komercyjnej.

Może ktoś odważy się w końcu przeciwstawić rozumowaniu, które zakłada, że publiczna tv musi trwać 20 godzin na dobę i zawierać miernoty jak dwie wspomniane wyżej czy podobne im kretyństwa jak wyspa harpera, 4400 i pozostałe prymitywy. Dla wypełnienia potrzeb publicznych radio moim zdaniem powinno pozostać bez większych zmian, a tv 12 godzin dziennie. 4 rano i 8 wieczorem. I bez wywalania pieniędzy na te miernoty.

Wówczas media byłyby też tanie w utrzymaniu. 400 mln wystarczyłoby w zupełności i tą kwotę należałoby od nowa rozłożyć na obywateli. Abonament wyszedłby najwyżej 100zł rocznie na rodzinę. Wówczas płacić powinni wszyscy. Za nieposiadających dochodów płaciliby odpowiednie urzędy - pracy, d/s rodziny i pozostałe podobne do niczego zresztą innego niepotrzebne.
piec / 2009-11-11 17:25
Na 2010 nasz budzet MUSI byc wiekszy o 30 milionow,bo musimy dac podwyzki i zatrudnic nastepnych
avbnhy899 / 195.116.98.* / 2009-11-11 16:46
TVP oglądam tylko rano,wtedy lecą tam dobre programy dokumentalne.Po południu i wieczorem nie warto włączac tego kanału
...
www.tnij.org/sexy2009
dfsdzchgjvb / 213.227.126.* / 2009-11-11 16:57
a pracujesz chociaż? ;-))
_Joe / 95.50.107.* / 2009-11-11 16:16
To nie są media publiczne, od lat są partyjne, a w wydaniu PiSowskim ultrapartyjno-propagandowe i dlatego nie ma najmniejszego powodu, żeby utrzymywali je podatnicy.

Niech mądrale z TVP wydzielą specjalny, płatny kanał do emisji swoich debilnych seriali oraz programów "rozrywkowych" i drugi, dla gadających, pustych głów, a z tej fury pieniędzy, która wpłynie, sfinansują wszystko, czego zapragną. Przecież seriale są tak popularne i pożądane w TVP, że ich entuzjaści na pewno wykupią abonament za każdą cenę, aby tylko oglądać swoje ulubione "gwiazdy". Także „opiniotwórczy dziennikarze” zarobią pewnie na siebie i jeszcze zostanie.
prawiezaratralalala / 77.254.205.* / 2009-11-11 17:59
Z tym Pis-em to dałeś w diupę.

Przełożenie treści na partyjność jest tu bez znaczenia. Partie i ich "treści" są tak płytkie (niezależnie od opcji) że tylko zaślepionym partyjnym może to ciążyć. Mnie to najwyżej śmieszy. Jest bez znaczenia.

Za to istotę wyłuszczyłeś w drugiej części wypowiedzi świetnie. Właśnie o to chodzi. Jednak nikt z decydentów ani osób opiniotwórczych tego nie podnosił i nie podnosi. Albo wyżej od uczciwości cenią sobie publiczną mamonę, albo są tchórzliwi, albo zwyczajnie głupi.

Wniosek: nie płacić abonamentu tak długo aż chamy z sejmu dojrzeją do zmian.
rz-hh / 84.144.123.* / 2009-11-11 16:25
no tak i PIS niszczy PIS
ty chyba programy to z ksiezyca odbierasz...
albo po piatym piwie to zaczyna sie wszystko
pieprz...yc
rz-hh / 84.144.123.* / 2009-11-11 16:11
teraz beda tuskowe media co by nikt
nie widzial swiata poza nim.....
k12 / 87.207.160.* / 2009-11-11 16:00
Na to czekam. Czas skończyć z telewizją partyjną za pieniądze publiczne.

Najnowsze wpisy