Forum Forum prawneZmiany w prawie

Transformator na działce

Transformator na działce

Money.pl / 2008-09-25 09:41
Komentarze do wiadomości: Transformator na działce.
Wyświetlaj:
Sylwunia88buzi / 164.127.158.* / 2012-04-26 13:22
Mam ten sam problem. Posiadam dwie działki budowlane-jedna obok drugiej. Jedna z nich jest w pełni zagospodarowana, a na ŚRODKU drugiej stoi transformator. Z jego jednej i drugiej strony dodatkowo postawiono słupy w/n, które dodatkowo "zagracają" mi działke. Pomine tu sprawe słupów, a zajme sie tylko transformatorem. Tak jak pisałam wyzej- stoi on na ŚRODKU tej działki, co ZUPEŁNIE uniemozliwia mi jej zagospodarowanie i budowe jakiegokolwiek budynku. Transformator został postawiony w roku 1980 bez jakiejkolwiek zgody. Teraz ta działka jest bezuzyteczna bo po 1-nie moge tam nic wybudowac, po 2-nie sprzedam jej bo nikt nie kupi działki tylko po to żeby podziwiac na niej transformator. Dodatkowo jest on bardzo blisko budynków mieszkalnych; ok 15 m, co jest bardzo szkodliwe dla zdrowia mieszkających tu osób. Dodam jeszcze ze w trakcie burzy bardzo czesto zdarzają sie wyładowania atmosferyczne prosto w transformator (a na chłopski rozum ujmując: pioruny wala mi 15 metrów od domu, przy akompaniamencie głośnego huku i bogatych fajerwerek...)co jest uciążliwe i mysle ze niebezpieczne. Czy mam jakiekolwiek szanse na odszkodowanie od energetyki za bezprawne postawienie tam transformatora, bezprawne korzystanie z mojej działki i obnizenie jej wartości w znacznym stopniu? Potrzebuje jakis informacji..moze od osób które byly w podobnej sytuacji i udało im się cos wywalczyć od energetyki? Bardzo prosze o odpowiedz.
gosc1 / 83.2.136.* / 2010-05-20 17:40
Chciałbym napisać Ci o możliwości uzyskania pieniędzy w związku z odszkodowaniami od firm przesyłowych. Jeśli masz działkę, na której są jakieś urządzenia przesyłowe (słupy energetyczne, stacje transformatorowe, gazociągi itp.) możesz uzyskać spore pieniądze. Nie mówi się o tym głośno, ale są firmy, które specjalizują się w odzyskiwaniu takich odszkodowań.

Link: http://www.nagrodanabank.pl/linkform/generate/partner/41767/product/25

Dzięki tej stronie możesz uzyskać bezpłatną analizę i konsultację czy możesz liczyć na takie odszkodowanie oraz profesjonalną pomoc w odzyskaniu Twoich pieniędzy. Na pewno warto się skontaktować i bliżej poznać ten temat.
weresteres / 213.77.116.* / 2008-09-25 09:41
Grunty rolne, odrolniono, opracowano nowy plan przestrzennego zagospodarowania, przeznaczono ww. grunty na działki budowlane, wzięto określone pieniądze i czekano. Właścicielka sprzedała działki, państwo, może gminy, wzięły stosowne podatki i czekano dalej. Nowi właściciele stworzyli komitet, postawili słupy poprowadzili przewody, zbudowali kanalizację i wodociąg. Stosowne służby podłączyły odpłatnie wszystkie media i... skonfiskowały je. Zaczęło się naliczanie kosztów ich eksploatacji. Więcej; linia energetyczna w drodze to jeszcze nie energia na działce. Teraz zakład energetyczny przyłącza za stosowne pieniądze, moją instalację i moim domem. Za wszystko płacę ja. Będąc w niemczech, zauważyłem, że u jednego z właścicieli nowej posesji pracują energetycy i podłączają ją do linii. Zagadnąłem właściciela ile go to kosztuje? A on "no jak to, przecież oni będą mi sprzedawać energię i z tego będą mieli zarobek, jeśli chcą mi ją dostarczać, muszą jakoś to zrobić, przecież w wiadrze mi jej nie przyniosą? Ja doprowadziłem instalację do krawędzi działki, a reszta to już ich sprawa". Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak może być tolerowane takie złodziejstwo?
posiadacz gruntu / 79.185.10.* / 2008-12-10 13:58
Państwo Pollskie w przestało już istnieć, teraz rządy sprawuje obcy kapitał. Państwo nie szanuje świętej prywatnej własności.Firmy przesyłowe to nie są organizacje charytatywne,to są chciwe prywatne spółki,te spółki w niedługim czasie wykupi obcy kapitał. Dziecięcą naiwnością wykazują się rządzący,którzy pod naciskiem wszelkiej maści lobbystów stosują komunistyczne prawo : zabrać ,wywłasczczyć ,właścicieli gruntów z ich ziemi bo takie sa potrzeby społeczne ???. W rezzultacie powoduje to bogacenie się chciwych spółek kosztem Polaków. Firmy --grunty polskie powinny tylko dzierżawić płacąc ich właścicielom czynsz dzierżawny . Tylko w wyjątkowych przypadkach firmy przesyłowe mogłyby kupić takie grunty,i to tylko po cenach komercyjnych. Trzeba aby rząd RP miał wiedzę ,że ceny energii nie zależą od.wysokości czynszów dzierżawnych.Polacy jak zwykle ockną się wtedy, jak horendalnie ceny pójdą w górę ,gdy przedsiębiorstwa przesyłowe będą już miały na zawsze służebność przesyłu.
Haś. / 79.188.53.* / 2008-09-29 06:07
Art.49 kc, ale jest jeden wyjątek / orzecznictwo SN/. "Stosowne służby" powinny zwrócić koszty budowy poniesione przez mieszkańców, jeżeli " skonfiskowały ". Moim zdaniem urządzenia przesyłowe, prawnie są nadal własnością tego kto je sfinansował. Oczywiście wtedy, gdy zostały zainstalowane legalnie, / min pozwolenie na budowę/.

Najnowsze wpisy