Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzeba dać wolne za święta

Trzeba dać wolne za święta

Asia / .* / 2004-12-30 08:22
Komentarze do wiadomości: Trzeba dać wolne za święta.
Wyświetlaj:
SMYK / .* / 2005-01-03 21:47
W tym kraju już nic mnie nie zaskoczy. Paranoja goni paranoję. Tu wszystko jest chore. Bardzo chore.
J.T. / .* / 2005-01-03 09:31
Proszę o ustosunkowanie się i poruszenie na szerokim forum problemu, że dodatkowe dni wolne są obligatoryjne dla pracowników a nie dla firm i instytucji. Wolne należy dać dodatkowo pracownikowi (nie wszystkim w tym samym dniu), a to nie oznacza że należy pozamykać urzędy i instytucje, wprost przeciwniwnie dobrze by było gdyby były otwarte-interesant miałby możliwość załatwienia spraw nie zwalniając się z pracy. Ostatnio zauważyłem dziwną tendencje w Polsce - kombinowanie żeby jak najmniej pracować. Prywatne firmy sobie na to nie pozwolą, ale co z olbrzymią armią urzędników, przecież oni obojętnie ile mają wolnego dostają te same pieniądze. Coś w tym wszystkim jest nie tak. Zaczynamy dochodzić do absurdu tygodniowych Weekendów.
Asia / .* / 2004-12-30 08:22
Od momentu wejścia tej zasady w naszym zakładzie pracy toczą się spory między pracownikami a pracodawcą czy wolny dzień pracy jest płatny. Jak rozliczyć osoby pracyjące na akord? Proszę o pomoc.
Wanatos / .* / 2005-01-06 15:21
A o cóż tutaj się koleżanko spierać? Oczywiście że jest to dzień w pełni płatny. Akord? -A wg jakiego klucz oblicza się w twoim zakładzie wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy? Czy stało się jasne?Apropos skarg na polskie regulacje w tym względzie to tylko przypomnę, iż są to konsekwencjie tzw regulacji dostosowawczych do przepisów unijnych.Pozdrawiam

Najnowsze wpisy