Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzeba wypracować kompromis w sprawie ACTA

Trzeba wypracować kompromis w sprawie ACTA

Money.pl / 2012-01-23 08:40
Komentarze do wiadomości: Trzeba wypracować kompromis w sprawie ACTA.
Wyświetlaj:
Aaonim 15 / 83.12.86.* / 2012-01-25 07:57
musimy walczyć , powinniśmy być gotowi na wyjście na ulice i akcje zbrojną przeciwko rządowi do boju!!!!!!

NO TO ACTA!!!!!

ŻADNEGO KOMPROMISU !!!!!
miron787 / 87.207.199.* / 2012-01-23 23:50
Spójrzmy na to z innej strony, nieco z tematu zboczmy. Donald chce nam dać - "prezent noworoczny". Lecz szkoda tylko, że dzieci nie wierzą już w mikołaja. Teraz donaldowi pragną obciąć JAJA !!!

PS. A Tuskowy internet LTE ciągle w cenie telewizji dają.
jot-24 / 178.183.148.* / 2012-01-23 22:43
żadnych kompromisów, g.n.oj.u ! Kogo reprezentujesz ? ACTA nadają się tylko na śmieci,jest to bowiem plik barbarzyńskich ustaw !
I tylko jakiś głąb może je popierać.
de pe ło / 89.72.228.* / 2012-01-23 21:46
A wyglądałeś na rozsądnego faceta. Jednak jesteś z pe ło.
uczonykot / 2012-01-23 18:52
Tu nie ma o czym dyskutować. Rząd praworządnego kraju ma zas....ny obowiązek podpisać ten dokument. Pieniądze za twórczość należą się jak psu zupa twórcom tak muzyki jak i innych dziedzin sztuki. Tu nie ma co deliberowć o kompromisach, każdy odbiorca internetu powinien płacić za to 100,00 PLN miesięcznie albo koniec z dostępem do internetu. Gospodarstwa domowe jeden taki abonament bez wzgledu na ilośc komputerów, a firmy od każdego komputera i laptopa.
maroo-da / 87.105.214.* / 2012-01-24 22:09
Tak naprawdę wcale nikt z twórców muzyki innych dzieł sztuki kultury niczego dzięki ACTOM nie dostanie, skoro z ZAIKS-u dostają ochłapy to tylko kolejny pomysł na czyjeś pieniądze czyli nasze z naszego portfela nawet gdybyśmy płacili po 10000zł to i tak znajdzie się ktoś kto te pieniądze sprzeniewierzą ja rozumiem że pisarze , muzycy jestem za żeby więcej zarabiali ale nie takim sposobem. Tak naprawdę wielu z nich gdyby nie Internet nawet by nikt o nich nie słyszał. Ich twórczość była by martwa i zna dla nielicznych a ich zapał do pracy bez żadnych rezultatów umarłby i się wypalił. Nigdy do końca tak naprawdę nie mogłem ich zrozumieć szczególnie kiedy chodzi o muzykę. Byłem DJ ciężkie pieniądze wykładałem na płyty z muzyką po to aby lansować kogoś jakiegoś twórcę którego nikt nie znał z wielu utworów robiłem wielkie przeboje lubiane przez ludzi. I co w zamian cena kilku płyt dla DJ-a to nawet 300zł licząc że miesięcznie potrzeba ich naprawdę sporo to wydatek nawet i 500zł i więcej w imię czego. Rozumiem że potrzebne są kompromisy tylko w imię czego zawsze naszym kosztem nawet ACTA nie spowodują że się będzie sprzedawać więcej płyt nowych a tych których po prostu nie stać nie kupią, a jedyna szansa pobrania płyty utworu z Internetu może jest złodziejstwem ale jak wielbić twórców nie znając ich muzyki nie posiadając dostępu do utworów. To w takim razie co powiedzieć o obecnym systemie w Polsce średnia krajowa 4000zł a tak naprawdę większość ludzi zarabia 1200-1600żł miesięcznie opłaty itp.,itd., to część codziennego życia a paliwo prawie 6zł. Mieszkam przy granicy średni Niemiec przy granicy zarabia 1300-2000 euro nie mówię tam dalej za godzinę pracy kupi 10litrów paliwa różnica w paliwie to ok 0,60zł Polak 2litry o czym mowa cukier mają tańszy proszki i wiele innych artykułów lepsze w tej samej cenie lub taniej. Szlak człowieka trafia na samą myśl nikt z nami tak naprawdę się nie liczy a to dopiero jest złodziejstwo. Może nikt ze mną się nie zgodzić nie jestem jasnowidzem ale jk będzie się tak dalej działo wrócimy do państwa z lat osiemdziesiątych, bo jak długo wytrzyma naród Polski że pluje mu się w twarz. Ludzi a szczególnie Polacy potrafimy się razem solidaryzować w trudnych chwilach zabiorą nam wolność myśli słowa i możliwość porozumiewania się w Internecie. Obawiam się że przy kolejnych wyborach możemy mieć do powiedzenia tyle co wschodni sąsiedzi bo ACTA spowodują że niestety my nie będziemy mieli nic do powiedzenia. Powiedziałbym brzydko nawet personalne o niektórych politykach co myślę o nich i ich postępowaniu jednak mam obawy teraz że mogłoby się skończyć to źle dla mnie . A co będzie dopiero jak wejdą ACTA. Naiwni Twórcy nie myślcie chyba że rząd to robi dla Was. Jestem pewien i wielu moich znajomych że to kolejna niebezpieczna niespodzianka dla społeczeństwa z którymi już mieliśmy do czynienia w ostatnich czasach przykład służba zdrowia leki, paliwo, rewaloryzacje, emerytur lista jest długa. Według mnie i znajomych stop ACTA
uczonykot / 2012-01-24 22:28
sytuacja finansowa w kraju to jest nasza : twoja, moja i innych wina. Dlaczego wiecej niz połowa polaków nie potrafi postawić się a tylko nieliczni swoim pracodawcom, żeby pracować oficjalnie, miec odprowadzane podatki, zusy, srusy i inne. Dlaczego bojąc się, że zostanbiem bez pracy nie potrafimy sie jak w 1980 roku postawic my pracownicy pracodawcom i rządowi. Dlaczego boimy sie bombardować Inspekcje Pracy o swoje prawa. Tylko niektórzy, jeżel to robia, to są w takiej mniejszosci, że uważani są za opszołomów i wichrzycieli. NIkt tego nie rozumie, że ja mając 62 lata muszę być bezrobotny , bo paracodawcy maja takiego w dupie, a kto bedzie przekazywał doświadczenie młodym pożal się Boże fachowcom. To powoduje, że ciągle sa problemy. Czy praca na czarno, na śmieciowych umowach budżet państwa ma się stabilizować. Zobacz ile ludzi pracuje na czarno albo na umowie o pracę z kwota niższą niz najniższa kraajowa, czyli owszem czas pracy zalicza sie w systemie emerytalnym, ale jest to okres bezskładkowy, bo to co pracodawca wpłaci, to zatrudniony dostaje do zwrotu przy okazji PIT-u 36. Jak ma byc dobrze. Mówisz o muzyce w internecie. Jaki problem zapłacic SMS-em 2 czy 5 zł za ściągniećie utworu ? To wszystko razem wzięte wkurza czlowieka, a ci na gorze zamiast jakos regulować to boja sie denerwować wyborców, albo nie mają pomysłu na proste sprawy, a opozycja zamiast konstruktywnie pomagać rządzić bije konia smoleńskiem.
Lysy 25 / 77.255.134.* / 2012-01-23 11:24
Internauci muszą się chyba pogodzić z faktem, że Internet nie będzie już sposobem na anonimowe przekazywanie informacji.

W dalszej perspektywie oczekuję delegalizacji sieci Wi-Fi czyli w zasadzie ostatniej anonimowej metody dostępu do sieci.
A kawiarenki tylko za okazaniem dowodu osobistego czy paszportu.
robollek / 212.160.155.* / 2012-01-23 11:21
do roboty, a nie po internetach sily tracic !
byle szybko !!
bsf / 46.45.103.* / 2012-01-23 10:12
Kłamstwa kłamstwa i obłuda to POdstawa trwania u władzy POdwórkowych POlityków.
mastodąt / 178.252.38.* / 2012-01-23 09:36
Tak tylko czyich patentów bo w europie nie wolno patentować dwuklików formuł. Pół Linuksa i Wikipedii można będzie przez te dwie bzdury zamknąć, a jak będę miał dostawcę internetu ze stanów to będę inwigilowany w świetle prawa i zmuszany będę do respektowania bzdurnych ustaleń amerykańskich nie dla akta.
dgen / 2012-01-23 09:18 / Tysiącznik na forum
[wpis usunięty przez PO-wskie tymczasowe władze okupacyjne)
PO-ST KOMUNISTYCZNY CENZOR / 89.230.66.* / 2012-01-23 12:41
INTERNAUTO "dgen", TWÓJ WPIS ZOSTAŁ USUNIĘTY!
POWODEM TEGO DZIAŁANIA, BYŁA TREŚĆ O ZABARWIENIU PATRIOTYCZNYM I PRO POLSKIM. TREŚCI TEGO RODZAJU SĄ SPRZECZNE Z POLITYKĄ JEDYNIE SŁUSZNEJ WŁADZY PO!
OTRZYMUJESZ ZA RAZEM OSTRZEŻENIE!
JEŻELI NIE PRZESTANIESZ AGITOWAĆ PATRIOTYZMU, PO 26 STYCZNIA ZOSTANĄ WYCIĄGNIĘTE KONSEKWENCJE.
Coins / 109.173.143.* / 2012-01-23 09:07
Chcą nas okraść z reszty informacji. Acta rowniez zablokuje Youtube, czyli portal w którym mozna obejrzec rozne wersje rządowych zapewnień. Jest to niewygodne oczywiscie. PO chce zrobic z nas bydło ku swojej uciesze... P. Kwiatkowski gada co mu Tusk nakaze, wiec jaki sens słuchać tej wypowiedzi ?? TUSK - Teraz Usłyszycie Same Kłamstwa !! ( ja nie uslyszalem nigdy z jego ust prawdy )
arti8 / 2012-01-23 09:05 / Bywalec forum
Zapisy ACTA są niejednoznaczne (Art. 11), przez co pozwalają na narzucenie dostawcom usług internetowych wymogu monitorowania (szpiegowania) użytkowników. W rezultacie każda wysłana lub odebrana informacja może być kontrolowana na podstawie uznaniowego "podejrzenia piractwa".
anty ACTA / 212.160.172.* / 2012-01-23 08:47
Kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa.
Podobne kłamstwa posłużyły do ograniczenia swobód obywateli w USA.

Podpisanie ACTA to przede wszystkim zgoda na zniewolenie wolnej myśli wprowadzanej pod przykrywką ochrony dóbr twórców.

Jeśli ktoś uważa, że ACTA ochroni dobra twórców, to bardzo się myli.
kaczorek ma motorek / 2012-01-23 08:40 / Tysiącznik na forum
Żadnych kompromisów nie z wami Wy jesteście już skończeni musicie odejść

Najnowsze wpisy