Forum Forum emerytalneInne

Trzeci filar. Jak odzyskać pianiądze?

Trzeci filar. Jak odzyskać pianiądze?

Justagel / 83.18.126.* / 2009-07-14 12:08
Wspólnie z moim chłopakiem założyliśmy trzeci filar w Skandi i co miesiąc to oplacaliśmy. Wszystkie przelewy szły z mojego konta (mam potwierdzenia zapłaty). On bez mojej wiedzy zrezygnował z tego i podobno całe pieniądze przepadły. Z moim byłym mam się spotkać za tydzień i nie wiem jak i czy poruszać z nim ten temat (już wcześniej się wykręcał). Chciałabym mieć jakieś silne argumenty. Czy jest sens walczyć z nim? czy mam sprawę kierować gdzieś indziej (w skandi nikt nie jest skory do pomocy). Czy mam jakieś szanse żeby odzyskać zainwestowane pieniądze?
Wyświetlaj:
ollala / 78.88.174.* / 2009-11-16 13:33
Witam
Może ktoś mi pomoże, podpowie od czego zacząć i gdzie sie odwołać w sprawie odzyskania części pieniędzy z III filaru..Wpłacałam pieniążki 9 lat i uzbierało się ok 12 tys. Przy rezygnacji dostałam tylko 7 tys, pozostałą część pochłonęły koszty firmy ING.
Czy jest jakaś szansa na odzyskanie choć części tej kwoty, czy to jest wszystko legalne i zgodne z przepisami???
Przecież 9 lat to kawał czasu i dlaczego tak mnie okradli??
Proszę o pomoc/
m.dobija / 193.200.83.* / 2019-10-09 09:41
Witam nasza firma zajmuje się odzyskiwaniem utraconych oszczędności w 3 filarze proszę o kontakt 575990786 proszę o kontakt szystko wyjaśnie.Pozdrawiam
dorota527 / 88.156.1.* / 2012-05-16 16:02
mam podobne doświadczenia z tą fimą. Potencjalne świadczenia emerytalna nie rosną, sumy ubezpieczenia na życie też nie, za to indeksacja co miesiąc wyższa. Kontakt z klientem poniżej pasa, wizyty co roczne za pomocą poczty polskiej. W momencie gdy podjęłam decyję o rezygnacji okazało się, że kwota wykupu jest bardzo niska, a prowizja firmy bardzo wysoka. Odradzam, lepiej lokować samodzielnie pieniądzę.
lezdrub / 79.185.109.* / 2009-07-19 22:46
Namów go aby dokonal cesji na ciebie,jezeli jeszcze polisa nie upadla.

Jeżeli się zgodzi,a miom zdaniem powinien,jeżeli to ty za niego placilaś.
To wówczas moglabyś tą polisę dalej oplacać i po terminie umowy wybrać kapital z zyskami.
any / 2009-10-02 10:27 / portfel / Bywalec forum
Bardzo optymistyczny scenariusz zakładasz.
Ale to faktycznie jedyna rozsądna droga rozwiązania problemu...
pela1986 / 2009-07-14 22:03
Jeśli był to plan inwestycyjny Multiportfel Złoty Wiek (Skandia Życie) to zapewne opłata likwidacyjna pochłonęła wszystkie pieniądze zgromadzone na rachunku. W zależności od okresu składkowego opłata likwidacyjna maleje. W jedenastym roku opłacania składek opłaty likwidacyjnej nie ma już wcale. Więcej informacji mogę udzielić pod nr 722-382-967
Zdzisław Szulc / 83.21.164.* / 2009-09-30 11:34
Jak odzyskać pieniądze z Pracowniczego Funduszu Emerytalnego Telekomunikacji Polskiej. Obecnie nie pracuję w Telekomunikacji Polskiej a pieniądze tam pozostały. Mogę je otrzymać prawdopodobnie mjąc 60 lat ?
Krzysztof Pawlik / 91.199.246.* / 2009-09-30 11:54
Nie słyszałem o pracowniczym funduszu tpsy i za pewno nie jest to fundusz tpsa tylko jakiejs innej firmy, która dostała kontrakt na tego typu rzeczy. Myśle, że musi pan tą sprawe wyjasnic w centrali/kadrach tpsa. Wszystkie warunki przystapienia i odestepstwa od tego ty[u umowy może uzyskać Pan w kadrach Pana firmy. Jak bedzie Pan wiedział wiecej a nadal bedzie coś dla Pana nie jasne to służę pomocą pod numerem 722-382-967 pozdrawiam
Zdzisław Szulc / 83.21.163.* / 2009-10-20 13:38
Witam , Szanowny Panie pisałem o Pracowniczym Funduszu Emerytalnym Telekomunikacji Polskiej . W TPSA nie pracuję od 3 lat a środkizebrane na Funduszu są !!! Chciałbym je z tamtąd odebrać !! ale pkt.1 mogę odebrać wycofać mając min.55 lat i pobierać np.rentę pkt. 60 lat i dopiero mogę to wycofać ... Czy jest możliwość pominięcia tych procedur ? nie wiem jak ma się w tym IKE ? po jakim okresie mógłbym wycofać z IKE pieniądze i z jaką stratą np. 30%.Pozdrawiam Zdzisław Szulc

Najnowsze wpisy