Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzeci kwartał miał być najgorszy, może być najlepszy

Trzeci kwartał miał być najgorszy, może być najlepszy

Wyświetlaj:
Rob Roy / 194.169.228.* / 2009-12-06 19:52
TRZEBA MIEĆ TUPET BY MARAZM NAZYWAĆ STAGNACJA I WZROSTEM. KUBEŁEK ZIMNEJ WODY TO WSKAŹNIKI O WZROSCIE BEZROOCIA.
CIEKAWE SKAD BIORA SIĘ WSKAŹNIKI WROZTU POPULARNOŚCI PO I DONALDA.
CHYBA WYLANI STOCZNIOWCY TAK GŁOSUJĄ....
abc.cieslakkrzysztof.51 / 79.163.58.* / 2009-12-04 21:56
# aferzysta tusk się dorobił na ludzkiej krzywdzie , gdyż do dnia dzisiejszego nic z obiecanek-cacanek - nie zrealizował , a jest coś ~ pierwsze jego wyjazdy życia , a drugie afery na cmentarzu i stacji benzynowej z chlebowskim i drzewieckim w roli głównej...
piskdzika / 94.231.6.* / 2009-12-04 21:21
a to na pewno wina PO i Tuska!to przez nich ten wzrost mamy!Gdyby pis rządziło tego skandalu by nie było!
Brandnew / 80.239.242.* / 2009-12-31 12:12
No za PIS to był skandal ... patrzę na ten wykres u góry, i widzę, że skandaliści mieli nawet w jednym kwartale 7,4 % wzrostu ... Za to od kiedy PO u władzy to normalność POwska zaraz się pojawiła, sygnalizując to wzrostem PKB na poziomie 0.8 %
esu / 78.8.130.* / 2009-12-03 12:52
Wyschło źródełko z kredytami i inne gospodarki dostały zadyszki, a polska nie, bo zwyczajnie jest tak zacofana, że jej rozwój nie potrafi bazować na kredytach w takim stopniu. Najlepiej widać to w stosunku do Litwy, która niedawno była na totalnym minusie, a dzisiaj jak sytuacja wraca do normy znowu pokonała Polskę z palcem w d.... jeśli chodzi o ostatni kwartał. Opisując to obrazowo inne kraje są jak samochody, którym zabrakło paliwa, a Polska jak bryczka która ciągnięta przez konia, czeka na dostawy siana, ale ostatnimi siłami zwalniającego konika jedzie powolutku dalej.
pipimacher / 84.144.77.* / 2009-12-01 15:54
GUS- Glowny Urzad Sukcesu
podajcie:
- zadluzenie kraju
- bezrobocie + ile ludzi wyjechalo za praca(wasze szczescie)
- zadluzenie kraju na jednego obywatela
- ilu obywateli ma najnizsze zarobki
- jaka jest prawdziwa srednia zarobkow
- ile firm bankrutuje kwartalnie
PrawdęMówi / 77.253.102.* / 2009-12-01 15:23
Czyli to prawda co mówił pan premier przed wyborami komentując sukcesy gospodarcze Polski w czasie, kiedy rządził PiS-u, że dobre rządzenie w temacie gospodarki widać dopiero po dwóch-trzech latach od przejęcia władzy. Czyżby pierwszy raz poza pamiętnymi dwoma ostrzeżeniami uczciwie wygłoszonymi powiedział prawdę? Przypomnę tamte dwa, o tym żebyśmy pilnowali swoich portfeli i o klątwie wiszącej nad Polską. Swoją drogą skąd wtedy wiedział, że za kilka dni wygra wybory?
Elendir / 2009-12-01 21:16 / Łowca czarownic
To już się zgubiłem w linii argumentacji PiS. Co w końcu uważa prezes? Czy teraz sytuacja w gospodarce jest dobra, czy też zła?
NieGUS / 87.205.200.* / 2009-12-01 11:26
Może by to skonfrontować z rzeczywistością?
Źródło Index Genworth II-Iv kw. 2009 obliczający stopień nędzy społeczeństw. To ta sama organizacja finansowa, która dwa lata temu takie peany na cześć PO nam słała. Gołym okiem po opublikowaniu ich danych widać, że przetrzeźwieli i opublikowali prawdziwe dane. I tak Polska po dwóch latach rządów cudotwórcy weszła na drugie miejsce państw największego ubóstwa społeczeństwa. Wyprzedza nas tylko Grecja, ale to tylko dzięki przyjęciu przez nich euro i katastrofalnym spadku wartości ich dochodów w stosunku do cen. Jak to się ma do tych peanów gloryfikujących sukcesy gospodarcze Tuska? Jak to się ma do wygenerowanego w ciągu dwu ostatnich lat gigantycznego zadłużenia Polski (największe po 89 r.) przy jednoczesnym największym manku w kasie państwa ?
rz-hh / 84.144.77.* / 2009-12-01 08:43
nie interesuja mnie dane a szczegolnie GUS,
patrzac na rzeczywistosc to kraj trzeciago swiata.
dyskutujecie i patrzycie na wskazniki.
to tak jak azeby stwierdzic, ze jest zimno to musisz spojrzec na termometr tak jakbys nie mial wlasnego odczucia temperatury.
a jak termometr jest POpsuty? i POkazuje tobie w zimie +25 C
to mowisz tez, ze jest cieplo.
jezeli nie bedziesz nic wydawal a tylko oszczedzal to napewno bedziesz mial przyrost gotowki, ale poziom twojego zycia bedzie
do du..y.
Jedyny kraj w uni, ktory ma dodatni przyrost, ale za jaka cene???
i jeszcze na dodatek naciagniety.
czyzby w innych krajach(wszystkich unijnych) rzadza fujary, a standart zycia jest gorszy od zycia w trzecim swiecie????
w komunie tez robiono wszystko, azeby wykonac plan 5 letni
i to sie POtwierdza rzad goniac za wskaznikami a narod ma zycie,
jakie???? sam sobie odPOwiedz na to pytanie.
chyba, ze masz juz wode zamiast mozgu.
dziekuje wole zyc nie dla wskaznikow tylko w wolnosci!!!!!!
geoqqq / 156.17.186.* / 2009-12-01 12:39
Kłaniają się podstawy. No więc tak: aby sprawdzić jaka jest temperatura nie wystarczy oprzeć się na własnym odczuciu ale trzeba przepytać reprezentatywną próbkę. I to własnie sa dane GUS. Dla poparcia tego podam swoje odczucia: w ciągu ostatnich dwóch lat zarobki wzrosły mi 3x, stac mnie na nowy samochód, kredyt na dom i wygodne zycie. Pracuje na umowe o pracę i ne dorabiam na boku. Dla mnie wzrost był znacznie większy niż 1.5 %. Ty sobie gorzej radzisz więc średnia jast taka jaka jest.
Pozdrawiam malkontentów.
kaczordonald / 86.149.190.* / 2009-12-06 10:34
Oceniasz sytuacje i mozliwosci w danym kraju przez pryzmat swojego powodzenia.Zal mi cie.
rz-hh / 84.144.77.* / 2009-12-01 13:15
tobie dobrze ciesze sie za ciebie. to sa twoje odczucia. ja nie jestem snobem i nie kapiem sie w swoim bagienku, ale mysle na przyszlosc i szerzej niz ty. to jak gra w szachy kto potrafi
przewidziec wiecej posuniec na przod ten wygrywa. kup sobie ten twoj samochod a moze nawet i dom ale pamietaj jak spoleczenstwo ubogie to od kogo bedziesz te swoje kochane pieniazki sciagal. a kiedy narod jest biedny to i na twoj samochod zachlannym okiem spojrzy i do domku sie wlamie i co ci bedzie po twoim majatku??? moze i mam wiecej jak ty, nie bede sie z toba licytowal ale ja mysle na przyszlosc a nie tak ograniczenie jak ty o sobie tylko. sam piszesz o probce reprezentatywnej tej probce nie wzrosly zarobki tak jak tobie im maleja albo traca prace a to sa nasi kienci jak oni nie beda mieli kasy to i twoja kasa tobie na dlugo nie wystarczy na twoje hipoteki. nawet nie wyobrazasz sobie jak to szybko idzie. takze bardzo szybko moga te twoje umowy zniknac.
POczekaj jeszcze troche. dane GUS-u beda wspaniale a twoje umowy beda malec.
mysl na przyszlosc, zycie jest wprawdzie krotkie ale nie trwa dwa lata.
ślepy / 194.242.22.* / 2009-11-30 21:52
minimalna płaca powinna być ustalana jako np1/7
maksymalnej stawki w firmie a maksymalna powinna
być krotnością minimalnej, jedno powinno być
uzależnione od drugiego!!!
Wówczas pracodawcy zależałoby aby pracownik miał
godną stawkę za swoją pracę!!!
Jest to sposób na rozwarstwienie społeczne
JanKS / 2009-12-01 13:29 / Bywalec forum
Minimalna płaca - nie powinno w ogóle byc takiej kategorii. Po co państwo (czyli znający się na wszystkim najlepiej, mądrzy i szlachetni urzędnicy) ma mi się wtrącać, za ile sprzedaję swój czas i wysiłek? Po co ma mi się wtrącać, ile chcę zapłacić komuś, za jego/jej czas i wysiłek?
Te wszystkie przepisy prowadzą tylko do bezrobocia i marnowania czasu i kreatywności na ich omijanie, zamiast na tworzenie nowej wartości. Każdy przepis można ominąć, pytanie, czy warto stawiać bariery akurat do zatrudnienia?
Im trudniej zwolnić pracownika, im trzeba mu więcej zapłacić "przepisowo", im więcej przepisów pilnować, tym mniej chętnie firmy zatrudniają.
Państwo musi istnieć i zapewniać bezpieczeństwo, więc pewna liczba przepisów jest niezbędna, ale im ich mniej i im są prostsze, tym łatwiej żyć, łatwiej pracować, łatwiej dawać pracę innym.
Pozdrawiam
Bernard+ / 83.22.92.* / 2009-11-30 20:22
zanim napiszesz coś pod tym artykułem zadaj sobie wpierw pytanie; czy wolałbyś pracować w jednym z krajów starej UE np w szwecji za 4000 EURO miesięcznie w 2008 roku i zpowodu kryzysu miec w 2009 roku obniżonewynagrodzenie o 5% czyli zarabiać tylko 3800 EURO przy inflacji wynoszącej 1% czy też wolisz pracować w 2008 roku w Polsce za 1000 EURO miesięcznie i dzieki największemu wzrostowi PKB w UE w 2009 roku zarobić o 2% więcej czyli 1020 EURO przy inflacji wynoszącej 4%???? jak sobie policzysz kiedy Ci się lepiej by żyło to wtedy pisz komentarze.
farmaceutka / 83.26.183.* / 2009-12-01 06:39
zanim zadasz pytanie, czy wolałbyś zarabiać 3200 czy może 1020 ojro, zażyj węgla aktywowanego, bo z pewnością masz biegunkę mysli
pan władek / 89.231.102.* / 2009-11-30 14:30
z zestawienia kwartał do kwartału wynika, że większość krajów ma wzrosty, zatem gdzie szukać tych wspaniałych działań rządu?
rozsadek kazdemu sie przyda / 88.117.2.* / 2009-11-30 20:32
Same jeczydu*y sie tu zebraly.
Cieszcie sie ludzie ze Polska dobrze wypada na tle innych krajow, obojetne czyja to zasluga.
Doganiamy i to sie liczy. Dystans jest jeszcze bardzo duzy ale sie przeciez zmniejsza.
Politycy nie bardzo przeszkadzali i trzeba im to zapisac na plus, obojetnie jakie maja grzeszki i obojetne czy maja taki czy owaki swiatopoglad.
CzarnyZajaczek / 2010-02-19 20:39
Ja na przykład uważam że to nie jest bynajmniej zasługa PO
http://czarnyzajaczek.bblog.pl/wpis,bezrobocie;nie;rosnie;-;dzieki;gilowskiej,40420.html
ale niezależnie od tego, dobrze jest o tym głośno trąbić głównie na zewnątrz - ponieważ korzystamy na większym zaufaniu inwestorów i rynków finansowych

również byłoby dla Polski korzystne gdyby choć część malkontentów jakich u nas nie brakuje zmieniła trochę nastawienie, bo to działa jak samospełniająca się przepowiednia

ale jest ryzyko że rząd rozpłynie się w samozachwycie że "jesteśmy tak wspaniali" i nie będzie wprowadzać w życie niezbędnych ale trudnych reform - i na wiele lat pozostanie nam się cieszyć wzrostem rzędu 1-3% ...
pan władek / 89.231.102.* / 2009-11-30 23:35
wolno gonimy strasznie wolno, w moim przypadku to właśnie tempo jest powodem jęczenia, ja wyrównania poziomów jeśli będzie to takim tempem szło nie dożyję - to jednak dość łatwo policzyć -
głupi jak polaczek / 77.255.39.* / 2009-11-30 14:48
Jak to gdzie ?
Wzrost polskiego PKB liczony jest przez GUS, innych krajów przez Eurostat :-)))
a według Eurostatu to jest +1%, czyli tyle ile daje pomocy finansowej UE :-)))
jotte / 78.8.54.* / 2009-11-30 14:24
Zaczeło się,propaganda sukcesu i kampania wyborcza.Dzisiaj Donek w TV będzie nawijał o cudzie gospodarczym,jak to dobrze jest nad Wisłą.
_qwert / 2009-11-30 15:41 / Tysiącznik na forum
...nie za gorąco ci tak ganiać cały rok w tym moherowym bereciku?

:-P
PrawdaBoliUboli / 87.205.200.* / 2009-12-01 11:30
Ale za moherów wzrost był 7.2%. Nawet GW tego nie była w stanie ukryć. Pozdrowienia dla młodych czekistów.
_qwert / 2009-12-01 18:21 / Tysiącznik na forum
...i stopa bezrobocia 14.4%.
Pozdrowienia dla młodych oficerów prowadzących.
darth vader / 78.8.88.* / 2009-11-30 20:46
a co, jechanie po ryżym "liberale" od siedmiu boleści z automatu podpada pod moher ? Świat nad Wisłą jest już tylko czarno-biały ?
głupi jak polaczek / 77.255.39.* / 2009-11-30 14:19
Słońce Peru nie mówi w TV o wynikach kwartał do poprzedniego kwartału, bo to tylko + 0,5 % :-)))
i tylko MY,NASZ SUKCES :-)))
głupi jak polaczek / 77.255.39.* / 2009-11-30 14:12

1,5 miliona młodych Polaków zarabia za granicą i podatki płaci w
tamtych krajach ! Wyksztalłcili sie w Polsce a dochody
przysparzają innym !

sama prawda :-(((
góral_któremu_nie / 84.40.236.* / 2009-11-30 19:29
Przypominam wszystkim w polsce że płacimy podwójne podatki, w kraju w którym pracujemy i w polsce. Poza tym nasi rodzice którzy płacili podatki w czasie naszej edukacji pokrywali jej koszty.
UPRośćmyTO / 213.25.120.* / 2009-11-30 19:57
Słaba to edukacja, skoro "Polska" piszesz przez małe "p".
P.S. A słyszałeś o umowach międzypaństwowych o unikaniu podwójnego opodatkowania?
PS2 Każdy powinien płacić za siebie i wtedy nie byłoby problemu. Ani z tym, że ktoś powinien być wdzięczny bo "dostał" wykształcenie, ani dla tych, którym KRADNIE się pieniądze na szczytny cel bez pytania czy się zgadzają.
Proeto / 83.28.17.* / 2009-11-30 14:11
Jaki kwartał! Zarabiam codziennie w Systemie kasę z www.bogaty-typy.entro.pl To jest XXI wiek i stosuję własnie SYSTEM dający Zyski! Nie giełdy czy Lokaty ale System!
głupi jak polaczek / 77.255.39.* / 2009-11-30 14:14
System typu łańcuszek szczęścia czy piramida finansowa ??
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy