Forum Polityka, aktualnościPolityka

Trzecia odsłona lustracji Gilowskiej

Trzecia odsłona lustracji Gilowskiej

skomentuj
Wyświetlaj:
LP / 83.135.143.* / 2006-08-07 19:21
Czy nie należałoby się tutaj zastanowić : CO po przez ten proces KTO chce CO KOMU udowodnić?
Czy nie jest to jeszcze jeden Tryk aby odciągnąć społeczeństwo od możliwości tworzenia autetycznrgo systemu zaufania społecznego Polak do Polaka.
Komu na tym taka sytuacja naszej niedojrzałości ma w czym pomuc.Czy Ktoś pomyślał jak ocenia to OSERWATOR z ZEWNąTRZ?
Czy jest to przypadkiem realizacja Programu J.Kaczyżskiego :Budowy lepszego wizerunku Polaków w oczach świata?-Jeżeli tak -to szczelili tym w przysłowiową dziesiątke.!!!!
Myślący / 83.21.79.* / 2006-08-04 22:38
Uważam, że ten cyrk z Panią Gilowską, to paranoja kopmpletnie kompromitująca nasze sądownictwo i naszą lustrację. Opieranie się na stwierdzeniach SBeków, którzy zwerbowali Zytę jako donosicielkę i twierdzenie, że jakiś idiota, bez jej zgody, wpisał ją na listę aby wyrobić sobie przody u swego szefostwa może być przyjęty przez takich kretynów jak maturzyści Giertycha, albo i on sam. Komu oni leją wodę do rozumu, niech jeszcze powiedzą, że zwerbował ją po to, aby brać za nią pieniądze. Facet, zanim doszło do rozprawy dawno jej teczkę zlikwidował, a teraz wszyscy pitolą głupstwa i tym robią jeszcze więcej złego niż kiedyś jako Ubowwcy czy późnies SBecy.
wróć / 83.28.186.* / 2006-08-04 21:47
cel został osiągnięty , kobieta została zniszczona
i już nie wróci do polityki - tak sie robi kolego Kurski , brawo
o / 83.28.134.* / 2006-08-04 22:14
Kolego nie pisz kurski przez duże K , nie jest tego godny, choć Bozia go trzyma na tym padole chyba po to aby sie nawrócił? w co osobiście bardzo wątpię.
obserwator / 83.20.242.* / 2006-08-04 17:09
Sąd Apelacyjny sprawnie rozpoznaje sprawę, Sędziowie Sądu są wyjątkowo aktywni, ale nie zmienia to faktu , że ten Sąd to bicie piany. Rzecznik Interesu Publicznego plącze się, jest niewiarygodny, nie jest moim rzecznikiem i nigdy nie będzie, to zbędna instytucja. Obywatele tracą olbrzymie pieniądze na koszty zwiazanie z procesem, bo kosztami procesu finalnie zostanie obciążony skarb państwa. Pani prof. siedzi na ławie oskarżonych mając przed sobą rzecznika w roli prokuratora, a że rzecznikiem jest sędzia, staram sie zrozumieć intencje tego człowieka. Przyznaje, że nie rozumiem jego, jego pytań, jego zachowań, jest dla osobą wyjątkowo podejrzana. Przed sądem przemieszczaja sie świadkowie, oficerowie SB dobrze wyglądający , głodu nie zaznali i zaznają i opowiadaja poważnie , że to co robili w tamtym czasie było dobre i potrzebne. Dla mnie to garb obciążeń dla systemu emerytalnego w ktorym ciężko pracujacy otrzymuja głodowe emerytury czy renty, natomist ludzie szeroko pojętej sprawiedliwości maja sie dobrze i do setki dociągną. Warto sie zastanowić czy system nie produkuje specjalnie procedur uzasadniających potrzebe istnienia armii prokuratorów, adwokatów sędziów, policjantów. Wiadomo od dawna, że wojsko jak za duzo broni dostaje to robi z niej użytek, podobnie sie dzieje w Palestynie i Libanie gdzie morduje się dzieci, kobiety, cywilów mimo że jest to zbrodnia przeciwko ludzkości. Czyżby w świecie było za mało ludzi prawa prawdziwego, humanitarnego aby wpłynąć na Radę Bezpieczeństwa ONZ aby agresor Izrael zaprzestal mordowania niewinnych. Ten stan każe sie zastanawiać czy demokracja potrafi zapanować i wpływać na pozytywny obraz sprawiedliwości jako całości.
stary / 71.105.92.* / 2006-08-04 18:59
Do Obserwatora!
Czy instytucja zwana u nas potocznie SB jest czyms co zostalo wymyslone przez tzw.komune i jest tylko dla niej znamienna?Czy dzis w Polsce nie funkcjonuja tajne sluzby i ich informatorzy?Czy jest to instytucja wogole nie znana na swiecie?Czy rzeczywiscie panstwo moze sie bez nich obejsc?Prosze odpowiedz,ale tak bardziej sensownie.
Jaromir / 83.238.39.* / 2006-08-04 13:43
Koniecznie stworzyc Sanatorium dla SBków. Przecież to jedyni wiarygodni świadkowie.Jak ich zabraknie, to kto będzie zaświadczał o win-ności czy też niewin-ności dawnej opozycji. Więc zebrac chlopakow, póki jeszcze żyją, w jakimś wygodnym DW, i trzymać pod kontrolą, żeby się dobrze prowadzili. Alkoholu, papierosów zabronić, inne uciechy pod kontrolą, trochę ćwiczeń, nie za dużo. bo chłopaki wiekowe. Bilobil niech też regularnie zażywają. Może Kancelaria Prezydencka po społu z IPNem wyasygnują stosowne środki. Nie nazbyt skromne, bo pouciekają, jak wygody nie będzie. Modlitwy w intencji długiego żywota też wskazane. Jak oni zejdą, to archiwa będą nic nie warte. Więc niech się Kurtyka stara przede wszystkim..
tatko / 2006-08-04 16:23 / Tysiącznik na forum
Esbecy zawsze za swoimi stoją.Nikt tak jak rządy nasze i jak RIP nie wywyższają esbeków. wygląda na to,że w Polsce nikt nie jest tak prawdomówny,jak właśnie esbecy.No,może jeszcze kler trzeba by tu wymienić.
henryk / 195.238.245.* / 2006-08-04 12:04
Kaczyński chciał usunąć Gilowską i ją usunąl - dla niego nie ma znaczenia czy zrobił to przy pomocy SB, Samoobrny czy SLD - a teraz dla zatarcia tematu niby z nią "rozmawia"
skomentuj

Najnowsze wpisy