Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Trzej Polacy zginęli w Afganistanie

Trzej Polacy zginęli w Afganistanie

Money.pl / 2008-08-21 08:18
Komentarze do wiadomości: Trzej Polacy zginęli w Afganistanie.
Wyświetlaj:
EWA lat 34!!! / 77.252.106.* / 2008-11-26 18:12
szkoda chłopaków ...............pamiętam jak miałam tyle lat ................już nie nastolatek, a młody facet ........życie się powinno zaczynać właśnie teraz, a tu .................KONIEC!!!
Wapniak / 83.28.92.* / 2008-08-21 13:33
A gdyby posłać tam córkę Prezydenta na sanitariuszkę polową, a syna Premiera zrobić st. szeregowym? Powinni przecież jako pierwsi, dać przykład sojuszniczej przyjaźni... Czyż nie? Może w ogóle przykład powinien iść z góry?
JX / 212.191.170.* / 2008-08-22 19:44
Wy, Wapniak, jesteście zwykły warchoł i nie znacie miejsca w szeregu! Jak pisała poetka: "najdzielniej biją króle, najgęściej giną chłopy". Niech Ci demokracja nie przewraca w głowie! Pozdrawiam serdecznie.
Wapniak / 83.28.116.* / 2008-08-25 13:32
P. "JX" . - szkoda, że "poetycka wrażliwość" ma się ni jak do zrozumienia ironii zawartej w treści postu. "Odkrywcze" uwagi i spostrzeżenia zaś, przyjąłem ze skruchą i należnym szacunkiem dla tak godnego w tym miejscu adwersarza.
Acha... Serdecznie pozdrawiam.
thomasns / 89.174.40.* / 2008-08-21 08:41
Ja tego nie rozumie! Co to za wojna na której podniecają się zabiciem trzech żołnierzy??? Przecież jak była druga wojna światowa to nikt nie płakał że kilku zginęło! Uważam że powinni padać tam setkami to by się czegoś idioci nauczyli!
andyyy / 83.28.122.* / 2008-08-21 08:18
Dziękuje za wycofanie naszych wojsk z "misji pokojowych". Jeden z nich miał dokładnie tyle lat co ja - 25. Szkoda, że Słońce Kaszub nie wyśle swojego 26-letniego syna na misję (pokojowo - stabilizacyjną). Chłopcy tutaj zachęceni poborami (zapewne nigdy nie zarabiali takich pieniędzy w Polsce) idą na 2-3 lata (żeby poprawić finanse) i wracają w workach. Życzę miłego dnia.
sadas / 217.74.68.* / 2008-08-21 09:52
To chyba normalne, ze zolnierze gina...no chyba od tego sa, nie ? Taki wybieraja zawod... to takie podejmuja ryzyko... Zreszta nie przesadzajmy, ze maja az tak zle, bo po 15 latach "pracy" (w znacznej mierze poswieconej na podnoszeniu kieliszka) udaja sie na "zasluzona" emeryture w calosci sponsorowana przez budzet panstwa, czyli z naszych podatkow...
krzysiek4447 / 217.96.82.* / 2008-08-25 12:15
z twojej wypowiedzi wnioskuje ze nawet w wojsku nie byłeś bo za miękki jesteś i nie przeżył bys bez mamusi nawet unitarki. Wiec sie dupku nie wypowiadaj na ten temat. St.kpr. Sujdak był moim dowódcą
drużyny i rozwalił by ciebie jednym p******. A takie palanty jak ty którzy unikają zaszczytnej służby wojskowej powinni być tarczami żeby prawdziwi męszczyźni (nie takie j***** cioty) mogli uczyć sie strzelać.
alexa123 / 78.8.20.* / 2008-08-21 10:11
nie wiesz co piszesz człowieku. Idź do "pracy" do wojska - odechce się Tobie tej wcześniejszej emerytury i innych rzekomych przywilejów, jak co trzy lata nie będziesz mieć pewności, że przedłużą Ci kontrakt, a jak nawet przedłużą to w jakim mieście wylądujesz. Wojsko to służba Państwu - ograniczająca żołnierzom wiele praw obywatelskich - m. in - brak związków zawodowych, zakaz dodatkowej pracy i wiele innych ....
xxxd123 / 89.174.40.* / 2008-08-21 11:02
Mam szwagra w wojsku (zawodowiec) nic nie robi bawią się pistolecikami, symulują jakieś tam dziecinne zabawy w fikcyjne akcje zbrojne i dostaje za to 5000zł netto i jeszcze mieszkanie dostał :) nie wspomnę o tym, że gość jest po zawodówce a wielki wojskowy.
alexa123 / 78.8.20.* / 2008-08-21 11:22
Mój mąż jest zawodowym oficerem i netto nie zarabia 5000 zł. Twój szwagier po zawodówce może zarabiać do 2000 zł niestety. A 2 tyś. to nie są wielkie pieniądze, kiedy naraża się swoje życie.
obiektywny123 / 83.25.139.* / 2008-11-09 22:12
Teraz to przesadziłaś z tym "naraża swoje życie" w czasie pokoju to najbezpieczniejszy zawód. O wiele bardziej narażają życie ludzie, którzy ciężko pracują np w górnictwie, hutnictwie i wielu innych zawodach, a w dzisiejszych czasach nawet nauczyciele (statystyki mówią same za siebie), a jak jest wojna to jest powszechna mobilizacja i wszyscy walczą.
"Brak związków" co maja związki do powiedzenia jak likwidują zakłady a większość społeczeństwa pracuje na czas określony (oczywiście tu nie ma strachu). Kolejną kwestią jest kontrakt co trzy lata - jeśli gość (żołnierz) jest dobry tzn. sprawny technicznie i ma dobre rokowania na przyszłość to nie ma się o co obawiać, ale tak jest w każdym zawodzie i w każdej pracy. Fakt z żołnierzami jest problem jak mu nie przedłużą kontraktu, bo co taki koleś ma robić skoro większość życia udawał, że pracuje był sterowany a na „wolności” trzeba walczyć o byt mieć inicjatywę albo wiedzę i fach. Połowa z tych ludzi w świecie bez rozkazów jest bezradna jak dziecko we mgle a druga połowa nawet, jeśli już ma jakieś umiejętności i wiedzę to jak zmusić takiego gościa do ciężkiej pracy skoro większość życia udawał, że pracuje i jakoś się kręciło. W firmie prywatnej to nie przejdzie ewentualnie ochroniarz to max
Ewelina 18 Kraków / 83.16.132.* / 2008-08-28 13:12
Pytanie jest jedno po jasną cholerę Polska miesza się w to ??? co my mamy do Afganistanu czy Iraku .......... skoro nasz rząd jest taki mądry to może Kaczyński albo jakiś inny czubek z naszego rządu wybierze się na taką misje a nie wysyłają wojska z młodymi ludzmi którzy mają życie przed sobą którzy tak wiele mogą jeszcze osiągnąć , tzn no akurat Ci młodzi ludzie już nic nie mogą :((((((( stracili to co najważniejsze życie :(( GRATULACJE DLA POLSKIEGO RZĄDU NIE MA CO
malinowepole765 / 92.251.133.* / 2010-02-19 12:23
moj cholapak jedzie za tydzien na misje nie wiem co mam o tym myslec najgorsze jest to ze od dluzszego czasu zadaje sobie pytanie po co polska tam jedzie dlaczego to wlasnie ona ????? ale nie mam na to opowiedzi ... ;(
marekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk / 83.168.108.* / 2010-04-02 16:44
po kase
Mariusz199 / 83.6.157.* / 2010-07-19 11:21
po kase to oni mogliby jechać do angli.
Tu jest większy cel którego nawet nie będę tłumaczyć, bo pewnie większość nazwałaby mnie nazistą i wyśmiała.
To jest kwestia obronności kraju.
Przeczytajcie sobie prolog książki "Następne 100 lat" Gerge'a Friedman'a to zrozumiecie o co mi chodzi.

Tu oczywiście jest związek z Ruskimi.

Najnowsze wpisy