Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trzymajmy kciuki za Niemców, by jak najszybciej spostrzegli swoje błędy

Trzymajmy kciuki za Niemców, by jak najszybciej spostrzegli swoje błędy

skomentuj
Wyświetlaj:
A / 212.244.189.* / 2006-07-06 11:53
No tym razem można się zgodzić z wiekszością Pana tez jak najbardziej, redystrybucja dóbr w stylu niemieckim słabo uwzględnia dorobek nauk ekonomicznych a za to bardziej politycznych - nie stabilizuje rozwoju gospodarki, tak jak by mogła, ale hamuje wzrost gospodarczy, to prawda.
...jednak..... nieco denerwuje mie, że firanki w oknach mam nieplamiące i takiż obrus z Niemiec, tak samo mego Opelka dostawczego, proszki z Henkela czy jak mu tam wsypuję do Indesit' a - pisze zrobiono w Polsce, nareszcie, ale co tam cholera w środku naaaaaapisali na silniku? - Made in Germany...., chwileczkę może w mym odkurzaczu firmy Samsung będzie inaczej? No chyba trzeba będzie zrobić sepuku, silnik też niemiecki..., ale na nierdzewnym nożu znowu MiG, więc nie wypada, może więc otruję się zleżałymi musli z rozpaczy?, ale znowu talerz trzeba będzie umyć w zlewozmywaku firmy Franke... I tak jeszcze długo mogę wymieniać rzeczy niemieckiej produkcji w mym domu. Pan powie pewnie, że te rzeczy są wyprodukowane owszem przez niemieckie firmy, ale np. w Polsce, Słowacji, Chinach i Bóg wie jeszcze w jakim Bangladeszu i będzie miał rację..... ale jest jedno ale: w większym mieście obok mojej rodzimej mikromiejscowości jest zainstalowana średnia firma niemieckiej własności - 99,9% zatrudnionych w niej kierowników i fachowców to Niemcy, tylko sprzątaczki w 100%-tach to Polki..................................... teraz Pan wie jak Niemcy sobie radzą - płacą podatki ale nie zawsze w swoim kraju.
Frapol / 195.114.163.* / 2006-07-06 11:46
Sznowny Panie autorzy i komentatorzy,
Zamiast pisać przepowiednie-głupotki psójrzcie na Niemieckie laboratoria badawcze i weźcie pod uwagę ilość patentów udzielanych rocznie - tu jest klucz do przyszłości. A poza tym dlaczego u nas ie powstała wielka koalicja - jesteśmy zbyt zazdrośni i zbyt kłótliwi.
MKT / 80.68.236.* / 2006-07-06 11:22
Już raz to pisłaem na tym forum ale powtórzę: czy nie sądzi Pan Panie rafale, że w sytuacji gdy w niemieckich portfelach i ludzi ifirm zostanie mniej euro, eksport Polski do N iemiec wzrośnie? Przecież to najlepszy wariant żeby przekonać nieprzekonanych jeszcze Niemców to zakupów tańszych choć w ich mniemaniu gorszych (może z wyjątkiem żywności) towarów z Polski. Z kolei dla filii niemieckich firm w Polsce może to także oznaczać rozwój, bo będzie się opłacało bardziej zatrudniać polski odpowiednik niemieckiego pracownika tu zamiast za o wiele większe pieniądze (większe o zmianę in plus w podatkach) tam? co Pan na to?
fred / 2006-07-05 15:21 / Bywalec forum
Jakoś radzą sobie za tą granicą , a i za południową nienajgorzej.
Życie nie znosi próżni. - Znowu ktoś chce ulepszać, uświadamiać (upolityczniać ?). A było kilka lat błogiej przerwy.
karina / 212.191.162.* / 2006-07-05 09:46
Zamiast patrzeć na Niemcy i ich podwyżki popatrzmy co się dzieje w Polsce. Niestety ale dotychczasowe zmiany to dopiero początek przed nami jeszcze dużo zmian nie koniecznie na lepsze.
Jeżeli mamy prać coś z zagranicy to wybierajmy to co dobre, a nie wszystko.
ten sam / 83.15.162.* / 2006-07-04 17:22
Trochę mi to tak wygląda jak gdyby obecny prezydent USA wytykał błąd szachowy Kasparowa...
Tarzan / 83.15.162.* / 2006-07-04 17:19
Taaaa, Niemcy robią "błędy", ale też w Niemczech istnieje cywilizacja, a nie prawo dźungli.
LP / 83.135.169.* / 2006-07-05 14:32
„Niemcy robią "błędy", ale też w Niemczech istnieje
cywilizacja, a nie prawo dźungli.“
Jak wygląda prawo Dżungli najlepiej To było widać w meczu NIEMCY-WŁOSI.
Przez całe etapy mistrzostwa „przechodzili ślizgiem” mając takich dwóch polskich zawodników jak : Miroslaw KLOSE i Lukasz Podolski. / Jedyni którzy strzelili celnie do bramek w tych rozgrywkach/ Już przy meczu z Polską wykazali się Niemcy swoją nielojalnością co do tych zawodników snując co do Nich całą polete podejrzeń w wyniku czego poddawali ich różnym testom ./.Jak mówi przysłowie :Jak chcesz psa uderzyć
To kij zawsze znajdziesz/ I znaleźli.
Jak poinformował mnie znajomy z Dortmundu w jednym z Programów Radia Niemieckiego F-1 zaczeły się Nagonki na Lukasza Podolskiego w mało komicznej Formie / nazwijmy to po imieniu ....MOBINGU / pod tytułem :” Dzienniczek Lukasza Podolskiego.”
Ten MOBING to nic innego jak zawiść jego” kolegów z drużyny „ za jego perfekcjonalizm strzałów do bramki, a nie za „przypodobania się „ w innej formie co niektórym?/ Jak kapitanowi drurzyny BALLAK czy trenerowi Klinsmmanowi i innym ukrytym zawistnym sterownikom / To właśnie ONI nie zrobili nic przeciwko tym atakom a raczej starali stworzyć inny obraz zasług gry Ballaka i innych typowo niemieckich graczy ./Ci co oglądali Niemieckie programy przez Satelite mogli się przekonać osobiście o wielkości wywiadów z Nimi odpychając całkowicie na dalszy plan zaslugi Podolskiego i Klose.
Kuliminacyjny punkt był w meczu Niemcy-Italia w którym odsłonięte zostały KARTY tej fałszywki -mitu znaczenia Niemiecki Fudbal w tych rozgrywkach bez Tych graczy.
Oficjalnie byli Oni na pierwszym planie jako Napastnicy do „zamykania „ strzału do bramki.
Jak pokazał mecz zostali oni przestawieni z pozycji pierwszoplanowej na drugoplanową.
Jaki to dało scenariusz gry?
Otrzymanie połki np. przez Podolskiego czy Kloze zobowiązywało Ich do podania jej dolej Ballakowi który z innymi graczami próbowali atak na bramke Włoską.
Wszystkie tego typu ataki kończyły się strzałem...... ale nie do BRAMKI.
Przypadkowe otrzymanie raz albo dwa razy piłki przez Podolskiego kończyły się prawdziwym strzałem do.... właściwej bramki. /że nie kończyły się golem to tylko szczęście bardzodobrej obrony Włoskiego bramkarza /
Ten scenariusz gry pokazał że Tego typu gra rozmijała się za ZASADAMI NIEZALEżNEGO SPORTU NIEMIECKIEGO od ukrytych ideologi fałszywego Patryjotyzmu z przed 65-ciu lat tego kraju.
Dlatego w tym punkcie jest zbieżność zpostrzeżeń co do Umiejętności dostrzegania błędnych założeń polityki która przyniosła Niemcom jako KRAJU przegraną szanse na zostanie Mistrzami w Piłce Nożnej w 2006 roku ,a wielką wygranę dla BALLAKA który jest kiepskim graczem ale chytrym cwaniakiem wykorzystujący tworzenie KULKU Niemieckiej Potęgi Futbolu do podpisania wieli umów na reklamy kasując więcej jak KLOSE i PODOLSKI za strzelone gole w tych mistrzostwach.
Jak powiedział mi mój znajomy na tym poziomie już rozgrywek: nie zawsze trzeba” wygrać”- trzeba umieć wykazać się że się próbowało i robiło „ wszystko”...gdzie „Wszyscy Widzieli”. A że nie ...wyszło ....bo piłka jest OKRąGŁA- tuszująca ukrytą strategie celów.
realista / 83.30.89.* / 2006-07-06 10:37
Taaa... następna ciekawostka - świat z punktu widzenia kibola :D.
Drogi kibolu - piłka nożna, football amerykański, golf itd. to tzw. odwracacze uwagi - gdyby Hitler miał takiego odwracacza, mógłby z powodzeniem wmówić społeczeństwu, że to Europa atakuje Niemcy, a Niemcy się tylko bronią, a przez analogię z zawodami typu mundial, większość by w to uwierzyła...
W prawdziwym świecie jest tak, że najsprytniejsi i najbardziej nieuczciwi wygrywają, chodzi tylko o to, by samemu być tym najsprytniejszym...
x-trade / 194.4.130.* / 2006-07-04 15:50
Teraz widać jak działa Unia Europejska w połączeniu ze starzejącym się społeczeństwem. Niemcy bardzo dużo płacą na UE i dlatego teraz podnoszą podatki. Kraje korzystające z pomocy UE powinne się zastanowić co robić dalej jak Niemcy upadną.
zx / 83.16.202.* / 2006-07-04 14:19
Szanowny Panie Rafale,
Proponuję zachować trochę więcej miary w ocenach. Niewątpliwie podwyżki podatków niczemu nie służą poza ograniczaniem wzrostu gospodarczego oraz iluzorycznej poprawie nastrojów warstw biedniejszych szczególnie jeżeli te podwyżki mają uderzyć w bogatszych. Z drugiej jednak strony to nie krasnoludki, a Niemcy wybrali wielką koalicję, a skoro tak wybrali to skutki jej działania nie są zapewne dla nich wielką niespodzianką. Czy zrobili dobrze czy źle to w gruncie rzeczy ich zmartwienie. Nie należy zapominać, że gospodarka Niemiec to wciąż trzecia gospodarka świata i póki co nie ma dowodów na to, że jutro się zawali. Zatem podobnie jak w wypadku M. Twain pogłoski o śmierci gospodarki niemieckiej głoszone przez niektórych na tym forum wydają się być mocno przesadzone. Prawdę powiedziawszy nawet jak Niemcy zafundują sobie mały kryzys w celach edukacyjnych to i tak dzięki swojemu bogactwu wyjdą z tego lepiej niż gdyby nam się to przytrafiło. Paradoksalnie te "straszne" podatki po podwyżkach w Niemczech i tak wygladają lepiej, a raczej taniej niż to co mamy w Polsce nawet po uwzględnieniu skutków reformy podatkowej PiS, której i tak zapewne nie doczekamy. Zatem więcej umiaru i spolegliwości. Póki co pouczanie przez nas Niemców wywoła co najwyżej wzruszenie ramion i litościwy uśmiech na twarzy Pani Kanclerz i trudno się dziwić bo jakbyśmy my zareagowali na podobny felieton o naszej gospodarce napisany przez albańskiego komentatora.
Tym, którym się wydaje, że gramy w pierwszej lidze polecam wiadro lodowatej wody ... prosto na głowę.
LP / 83.135.136.* / 2006-07-04 20:48
Żeby wszyscy felietoniści prezentowali taką doze rozwagi w ocenach jaką Pan tutaj się wykazał to może...............kierunek „reform”w Polsce przebiegał by inaczej.
Pan Wójciekowski należy do tych którzy jak nasi „wielcy” patrzy na wiele rzeczy nie przez ten właściwy pryzmat i dlatego nieumieć właściwie wyważyć z perespektywą znaczenie tych posunięć politycznych a zarazem gospodarczych.
George / 83.25.226.* / 2006-07-05 07:20
Ależ Pan Wójcikowski umieć patrzeć na polska sprawa a zarazem posunięć politycznych.
LP / 83.135.136.* / 2006-07-05 08:17
Jak On TO widzi ...... TO WIDAć !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Andrzej Sokół / 212.2.99.* / 2006-07-04 13:24
zapomniałem dodać: budżet uber alles her Wójcikowski! tym budżetem nas straszą oj straszą a on ciągle rośnie oj rośnie ... nie chce mi sie myśleć jak tak długo można rosnąć, nawet Korwin sobie tego nie wyobraża, wszyscy jesteśmy z innej epoki kiedy budżety były malutkie potulne, można powiedzieć jakieś takie swojskie jak domowe ateraz co sie porobiło ... pozdrawiam Authora
Andrzej Sokół / 212.2.99.* / 2006-07-04 13:17
w Rosji już to wiedzą od dawna że eu to w zasadzie bankrut, ale twierdzą że ci co to wprowadzają, nie mylić z tymi co to wymyślili, to potrafią nieźle kraść, mimo tej biedy, deficytów i innych głupstw mają ciągle spore koryto, jak się czyta wiadomości u nas, w naszym regionie eu, koryto też niczego sobie, proponuję trzymajmy kciuki za siebie p. Wójcikowski i proszę nie popełniąć tych błędów że mamy doczynienia z debilami, oj kradną, kradną na całego zgodnie z prawem a to ci?
MAXX / 62.87.233.* / 2006-07-04 12:44
Mam ( nie-) przyjemność wspólpracowac z niemieckimi firmami i po rozmowach z ich przedstawicielami i obserwacjach ich zakladu produkcyjnego OSTRZEGAM wszystkich kto z nimi wspólpracuje -ten kolos gospodarczy niedlugo padnie ....ich mentalnosc ( roszczeniowa) spowoduje to juz zaraz...... ,a zmiany podatkowe są tego pierwszymi zapowiedziami......aj bieda przed ich gospodarka straszna a i przed naszą ,scisle powiązaną z nimi też........
rafal wojcikowski / 83.14.76.* / 2006-07-04 12:05
"im" czyli komu ?

mnie wychodzi, że Szwajcarom...
Marqus / 212.244.249.* / 2006-07-04 12:57
wyjdzie odpowiednia dyrektywa i wybije Niemcom z głowy "raje podatkowe" . PS szczury są chyba zbyt inteligentne by być socjalistami - w przeciwieństwie ....
zdebal / 194.187.145.* / 2006-07-04 08:13
Lokomotywa nawala a durnie w jednym z ostatnich wagonów mówią " a dobrze im tak! he he he.
Prymitywna zawiść lub głupota.
Ten się śmieje kto się śmieje ostatni.
Paul Pawel / 84.159.158.* / 2006-07-04 20:01
z tym sie zgadzam, przeciez ta lokomotywa ciagnie inasz wagen z calym grajdolem, jak bedzie slabla to odczepia ten ostatni wagon, bo przeciez z niego nie ma porzytku.
A pozatym , nie zapominajcie niemcy sa zabezpieczone energetycznie na najblizsze 40 lat, a na ile nasza ledwo dychajaca Polska??
Teresa Jakubowska / 83.31.251.* / 2006-07-16 11:18
Panie Rafale nie ma Pan racji. Niemcy tylko patrza na doswiadczenia skandynawskie, gdzie o wiele wyzsze podatki wcale nie przeszkadzaja w sukcesie ekonomicznym , wprost przeciwnie. Zatrudnienie mocno ponad 70 %, nawet kobiet - 72 %, absolutny brak deficytu budzetowego. Niemcy podniesli PIT tylko o 3% i tylko najbogatszym , ktorzy i tak prawie nie inwestuja, a jak inwestuja to nie poto zeby tworzyc nowe miejsca pracy. Maja przyjemniejsze zajecia niz uzeranie sie z ludzmi.
Jest oczywiste, ze najbogatsi powinni ponosic najwieksze proporcjonalnie koszty utrzymania panstwa. Podatek liniowy jest niemoralny.
skomentuj

Najnowsze wpisy