Forum Polityka, aktualnościPolityka

Tusk: CBA nie będzie zlikwidowane

Tusk: CBA nie będzie zlikwidowane

skomentuj
Wyświetlaj:
Ryziel / 83.23.168.* / 2007-12-03 07:33
Przeżyliśmy Ruska przeżyjemy Tuska !!
Tusek booster / 89.78.10.* / 2007-10-17 22:07
* Jabłuszek czy gruszek?
Stoi Tusk przy straganie i myśli: Czemu te jabłka takie drogie?! - To może gruszek szanownemu panu zważyć? Na wiosnę mróz był i kwiatki jabłoni zmroził, dlatego jabłka podrożały - tłumaczy sprzedawca. Che, che, komu pan ciemnotę wciska! To przez Kaczyńskich ceny rosną. - Proszę szanownego pana, dziś już nie ma cen regulowanych. Rząd już dawno nie ustala cen żywności, mamy demokrację przecież - sprzedawca próbuje przekonywać Tuska. Daremnie! - Mleko drożeje, cukier drożeje, premier się nie wytłumaczy. - Oho, proszę szanownego pana, drożeje, bo komuchy tak "kwoty" wynegocjowały. A jak czegoś mało na rynku, to drożeje, nie? Był pan szanowny za Unią czy nie był? - No, za Unią byłem, ale dlatego, żeby młodzież mogła do pracy za granicę wyjeżdżać. - A teraz Pan mówi, że ich będzie do powrotu namawiał? - dziwi się sprzedawca. Co, będzie mnie pan tu swojej polityki uczył? Dyplomatołek jeden! - wrzasnął Donald Tusk i zakończył debatę na straganie w dzień targowy.
showPOszmal / 79.187.37.* / 2007-10-17 13:31
człowieku skończ z tymi 300 milionami na 2 kqancelarie RP. Sam bys więcej wydawał bo lubisz stać na świeczniku, niestety nie dojedziesz tym swoim pociągiem do tej stacji.
PowiedzPolakom ile z budżetu poszło na twój Gabinet Cieni, ile milionów ? Co on wysmazył dla Polski ?
Powiedz że w ostatniej kadencji wyjąłę z budżetu 450 000 zł a tylko 18 razy stałes na mównicy w większości w sprawach regulaminowych.
Co sie rzucasz? Weź tą swoją dyskotekę , ktorą przyprowadziłeś do studia na debate z Jarkiem i jedź do Irlandii upewnić sie czy rzeczywiscie pomysł Sawickiej na kroki do niej sa dobrze pomyślane.
Czekam kiedy ambasador Irlandii zdenerwuje się i złoży w polskim MSZ notę protestacyjną. Bo Irlaqndie sie inaczej buddowało.
niewiem / 79.187.37.* / 2007-10-17 13:18
na razie ?
jak sobie w takim razie wyobrażacie wspólny rząd z LiD-em ?
obserwator / 2007-10-17 07:40 / Tysiącznik na forum
CBA ujawniło , bo musiało, spraw waznych nie można zamiatać pod dywan. Korupcja jest gorsza niz rak, nie ma na nis lekarstwa jak widać.Jezeli struktury finanse swoje pochodzące ze skladek obywateli, podatków zawlaszczaja po uwazaniu, pozywiając sie bo koryto jest dla wybranych, to zawsze bedzie w tle korupcja. Szpitale to przyklad złej pracy, to zadlużanie się jak kula śnieżna, lekarstwem ma być przejście pod samorządy a następnie prywatyzacja, czy sprzedawanie swoim , za cene śmieszna, na ustawianych przetargach. Przecież szara eminencja PO d/s samorzadności Pan Wlady Dzikowski, nalezało by się zapytać czy jest współautorem projektu ustawy która ma oddać szpitale w prywatne ręce. Sam uchronił sie od zarzutu odpowiadania przed prokuratorem , bo sejm nie zezwolil na przesłuchanie, a przeciez zarzut dotyczył niesłychanie smutnej sprawy, dawanaia i brania korzyści, od otrzymujących zlecenia na duże roboty. Urzędnicy bezkarni w swej sile, tylko CBA moze im zaszkodzić, bo inne struktury sa bezsilne w łapaniu przekrętów z wyzszej półki. W 2012 roku lub nieco później, będzie podatek od wlasności nieruchomości, przy niskich emeryturach, rentach, placach, nie bedzie mozliwe utrzymanie niskiego poziomu podatku katastralnego, bo zadłuzone samorządy będą prywatyzowały na potęgę szpitale dla pozyskania pieniedzy, a zwykli Kowalscy bedą ścigani przez komorników, bo podatki trzeba placić, nikogo nie obchodzi że brak pieniędzy na podatki. Być może ujawnią sie wlaściciele kilkudziesięciu mieszkań, budynków, działek, jak będa musieli sprzedawać aby zapłacić podatki, może cena na rynku nieruchomości spadnie. Ale to nie ma nic współnego z mrowczą , stabilna pracą i placa > tylko cwanicy w tym wszystkim sie odnajda i wypłyna jak korek na powierzchnie. Strajki lekarzy i pielęgniarek pokazują że słowo przysięgi złozonej jest bezwartościowe, można przysiegać a swoje robić to znaczy część środowiska lekarskiego i pielęganiarskiego to ludzkie potwory, które wyrzadzaja zło dla natychmiastowego zaspokojenia potrzeb, wykorzystując wszystko co sie da. Zaznaczam że art 68 Konstytucji nie pozwala sprawdzić podatnikowi, pacjentowi na co są wydawane jego pieniądze, czy za procedury lekarze żądają tyle że można by zbudować nowe mosty i drogi, bo miliardy dziwnym sposobem znikaja jak mgla w słońcu. W związku z wypowiedziami był posłanki PO i bylej kandydatki PO na senatorach w obecnych wyborach, nalezy sie zastanowić czy mataczenie ze strony partii które wyznaczaja kandydatów na listy wyborcze a szczególnie liderów, czy rozbiegane ocvzy i grymasy TUSKA daja gwaracje dobrego rządzenia. Moim zdaniem wypowiedzi Tuska, Pani Pitery, Pani Kopacz podważaja wiarygodność tej partii do stworzenia aparatu państwowego , do nadania życiu polaków sesu istnienia. Dziennikarze pisza jak każą im właściciele , którzy są poza granicami Polski, zatem mamy do czynienia z teatrem politycznym , bo pieniądze są dobrem najwyzszym a etyka to historia.
Elendir / 2007-10-17 10:11 / Łowca czarownic

CBA ujawniło , bo musiało

Jeszcze mógłbym założyć (choć wiele faktów wskazuje na coś innego) że zatrzymanie byłej posłanki PO było wynikiem rozwoju śledztwa a nie wiązało się z kampanią wyborczą. Ale w bajki o tym że CBA musiało ujawnić materiały tuż przed wyborami to na prawdę trudno uwierzyć.

Nawet zakładając, że CBA faktycznie pragnęło bronić swojego imienia, pytam co by się stało jakby ogłosiło swój materiał w poniedziałek po wyborach? Czy nie mogło poczekać do tego czasu? Nikt by nie zdążył zlikwidować CBA przed pierwszym posiedzeniem sejmu.

Inne kwestie które poruszasz skomentowałem w Twoich poprzednich wypowiedziach. Teraz je powtarzasz nie racząc się odnieść do tego co było powiedziane wcześniej. Dlaczego? Ty wiesz najlepiej.

Ale zapytam Cię o coś. Czy na prawdę wierzysz że działanie CBA nic nie miało wspólnego z zamówieniem politycznym PiS, czy też masz interes w głoszeniu tego typu tez?

Sądząc po Twoich poprzednich wypowiedziach to drugie. Zaprzeczysz?
showPOszmal / 79.187.37.* / 2007-10-17 13:23
czy ujawnienie tych taśm 10 dni temu zmyło by winę Sawickiej i towarzystwa ?
wciąż ten sam to , bardziej chca sie troszczyć o złodziej niz poszkodowanego.

Jak można wogóle wierzyć Tuskowi, przeciez nie wiadomo czy mówi prawdę i kiedy mówi prawdę.
Zabierz dzieciom cukierki !
i przeproście sie z Piskorskim
Elendir / 2007-10-17 15:53 / Łowca czarownic
Organy ścigania nie są od tego by organizować konferencje prasowe, a już szczególnie w czasie kampanii wyborczej. Powiedziałbym, że to zmniejsza wręcz ich skuteczność gdyż jasno daje do zrozumienia przestępcom w jaki sposób działają i czego powinni się wystrzegać by uniknąć wykrycia. Na pewno to odczujemy w przyszłości.

Nikt nie mówi o zmyciu winy, lecz o tym, że po zatrzymaniu sprawą powinien zająć się sąd. A efektywność działania organów ścigania powinna (między innymi i w uproszczeniu) wyrażać się liczbą wyroków skazujących a nie medialnością konferencji prasowych.

Na koniec dodam, że upolitycznienie organów ściganie jest jeszcze bardziej korupcjogenne, niż to, co było dotychczas. Nie bez przyczyny korupcja rozwinęła się właśnie za komuny.
krolik i krewni / 83.31.221.* / 2007-10-16 21:01
Tusk teraz bedzie odgrywal wielkiego reformatora. A prawda jest taka, ze sprawa Sawickiej jest pewnie jedna z wielu w PO. Wszystkie mechanizmy dzialania wyjasnila w nagraniach, a widac, ze ustawa o prywatyzacji musi juz lezec na biurku Tuska. Pewnie czekaja juz tylko, zeby wygrac i ja uchwalic. Tragedia, znowu beda uklady i ukladziki oraz krewniki krolika.
olewator / 85.219.221.* / 2007-10-16 20:46
Tusek nawet nie wie gdzie leży Irlandia , a tu Kwachu pyta go o podatki w tym kraju. No co ty Olek , przecież tusek to inteligent , dla niego to są sprawy przyziemne.
Tusk na Katafalku ;-) / 81.190.160.* / 2007-10-16 20:23
___TUSK___
||......................||
||......................||
maa / 2007-10-16 20:26 / Tysiącznik na forum
Po wyborach zaczniecie nas zabijać?
na pohybel wykształciuchom ;-) / 81.190.160.* / 2007-10-16 20:39
nie, będziemy was, wykształciuchów jak zwykle olewać. Tak, jak olewa się szczekające w ten sposób kundelki:

"i wyślij swoją matkę do burdelu, a potem tłucz ją bo dziwka"
Elendir / 2007-10-17 15:54 / Łowca czarownic

"i wyślij swoją matkę do burdelu, a potem tłucz ją bo dziwka"

To Twoje motto, że piszesz je w stopce?
a cenne sekundy uciekają ;-) / 81.190.160.* / 2007-10-16 20:24
Tusk na katafalku
a320 / 83.27.26.* / 2007-10-16 19:56
Zarządy spółek już palą dokumenty i robią rachunki sumienia
POLiD won / 84.234.0.* / 2007-10-16 18:46
Na pewno premier z Gdańska CBA nie zlikwiduje bo to wirtualny premier antypolskich sił. Polacy nie postkomuniści i swój stosunek do antypolskich merdiów mają. PiS 307 mandatów albo Polski nie bedzie. Będzie Polenland.z Polakami jako niewolnikami.
Zdzich / 2007-10-16 19:42 / Bywalec forum
Zastanów się co masz pomiędzy uszami a później wypisuj głupstwa
pchelek / 2007-10-16 18:48 / Tysiącznik na forum
21 mohery, pisiory i inne talatajstwo - fru na smietnik
obserwator / 2007-10-17 07:15 / Tysiącznik na forum
pchełek jak zawsze taki sam , pisze bzdury, jeszcze raz bzdury. Może troche pomyslisz zanim napiszesz, człowiek ma rozum zeby go uzywał. Zacznij go uzywać.. Treści twojej wypowiedzi nie akceptuje, bo to bzdura nie warta uwagi.
arch / 2007-10-16 19:06 / Tysiącznik na forum
A może fru do wody ?
Zydowska dziennikarka pisma Haaretz, Amira Hass, przyrównala taktykę Izraela wobec Palestyńczyków,
do uśmiercania żaby:
„Jak w rzucisz żabę do wrzącej wody to wyskoczy i uratuje się. Natomiast kiedy żaba plywa w letniej wodzie, stopniowo podgrzewanej, to przyzwyczaja się do rosnącej temperatutry i w końcu da się zabić wrzątkiem."
Elendir / 2007-10-16 18:06 / Łowca czarownic
I może jeszcze jedna kwestia. Czy ktoś wierzy, że kwestia szpitali poruszona przez PiS w spocie wyborczym jest przypadkiem?
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-16 18:09
Myślę że spot wyborczy PiSu przeciwko prywatyzacji jest jedynie wynikiem ich szczerych socjalistycznych przekonań, podobnie jak w poprzednich wyborach spot przeciwko obniżaniu podatków.
?! / 2007-10-16 18:12 / Tysiącznik na forum

Myślę że spot wyborczy PiSu przeciwko prywatyzacji jest
jedynie wynikiem ich szczerych socjalistycznych przekonań

100% racji. "Socialismo o muerte"!!!
arch / 2007-10-16 19:38 / Tysiącznik na forum
PO-LID to swietlana przyszlosc dla.. 3% Polakow
tak dzialaja partie liberalne na calym swiecie, broniac interesow tylko najbogatszych .
jliber / 83.24.47.* / 2007-10-16 21:03
Typowa socjalistyczna retoryka, ekonomiczna ignorancja, powrót do PRLu.
Elendir / 2007-10-16 17:52 / Łowca czarownic
Warto zestawić sobie czas powstawania materiału dowodowego w sprawie byłej posłanki PO z kwestią rozwiązania sejmu.

Ciekawe czy Polacy zatańczą do muzyki zagranej przez Kaczyńskich.
arch / 2007-10-16 18:49 / Tysiącznik na forum
Polacy nie ,ale Ola Kwaśnieska -czemu nie !
POwon / 84.234.0.* / 2007-10-16 18:42
Polacy na pewno nie zatańczą w takt kociej muzyki płynacej z antypolskich, polskojęzycznych TVN-ów, POLSAT-ów, GWna i innych gadzinówek. Polacy nie frajerzy!
maa / 2007-10-16 20:25 / Tysiącznik na forum
Co cię obchodzą Polacy? To nie twoja sprawa.
skomentuj

Najnowsze wpisy