Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk chce publicznej debaty o kryzysie

Tusk chce publicznej debaty o kryzysie

Money.pl / 2009-03-02 19:04
Komentarze do wiadomości: Tusk chce publicznej debaty o kryzysie.
Wyświetlaj:
Gall# / 213.158.197.* / 2009-03-03 11:18

powiedział, że Polska musi udowodnić, że jest w lepszej sytuacji gospodarczej

Donaldzie Dyzmo! -Urban- ciebie wart mistrz zełgania - wysłał w stanie wojennym, na koszt podatnika, do US śpiwory dla tamtejszych biedaków, żeby pokazać w jak dobrej sytuacji jest Polska pod rządami WRON-y;
Zacznij Dyzmo pomagać Niemcom - wtedy wszyscy w Europie uwierzą, że społniłeś cuda, o których bredziłeś pajacu w kampanii wyborczej
Aaadek / 78.8.113.* / 2009-03-03 10:25
Przecież już wszystkie cymbały (oprócz mnie i prawie połowy Polski) dały mandat swojemu naczelnemu cymbałowi (donkowi), żeby nimi rządził, więc po co on do nich wraca, żeby jeszcze raz pozwolić im oddać głos? Rządź cymbale, jak ci dano mandat. A inna sprawa, że nie umiesz rządzić jak i 99% twoich kumpli polityków bez względu na partię. Monaaaaarchio wróóóóóć!!!
sc / 99.232.235.* / 2009-03-03 05:06
Kazdy kraj czlonkowski oczekuje mniejszej lub wiekszej pomocy. Wytworzyla sie troche niezrozumiala sytuacja. Zwykle, osoba bardziej zamozna pomaga biedniejszej. Po pewnym czasie kiedy biedny stanie na nogi, oddaje to co byl winien plus procent i cala sprawa jest zamknieta. Unia miala do tej pory fundusze na realizacje roznych projektow w roznych lokalizacjach na terenie wszystkich krajow czlonkowskich. Fundusz ten nie rodzi sie sam i nie spada z nieba. Zasilany jest przez wszystkie kraje czlonkowskie a najbardziej, i mysle ze sie nie myle, przez kraje uwazane za bardziej zamozne. Kontynuujac dalej, wytworzyla sie sytuacja w ktorej niemieccy podatnicy maja pelne prawo decydowac o losach polskich stoczni poniewaz wlozyli do funduszy swoje pieniadze i maja prawo oczekiwac aby ich pieniadze nie byly marnowane. Na podobnej zasadzie maja prawo sugerowac a nieraz nawet stawiac warunki tym krajom, ktore sa znane z niezaradnosci gospodarczej. Ale co robic kiedy trzeba wszystkim dac? Co bedzie jak Niemcy w koncu sie wkorza i powiedza dosyc tego. Wtedy nadejdzie moment aby wreszcie powiedziec, ze pomoc mozemy sobie tylko sami. To wlasnie chce nam Polakom przekazac Tusk, ktory robi bardzo dobra robote. Jak to powiedziec nam skloconym Polakom kiedy polowa nas albo tego nie rozumie albo zawziecie stoi za opozycja. Najwazniejsza sprawa jest to, ze kryzys powstal niezaleznie od tego jaka partia jest aktualnie przy wladzy. Gospodarka polska jest uzalezniona od gospodarki swiatowej podobnie jak innych krajow a moze nawet wiecej. Nie ma najmniejszej podstawy aby sadzic, ze PiS bedzie w stanie zrobic cos nadzwyczajnego. Wrecz przeciwnie, zrobi trumne dla polskiej gospodarki. Moze wlasnie manewr nie popierania Wegier byl wysmienitym. Kto wie. Zobaczymy. Publiczna debata o kryzysie ma sens tylko aby uswiadomic Polakom nieuchronnosc przed nim oraz jego ogrom. Udowodnienie, ze PiS nic lepszego nie potrfilby zrobic byloby juz sprawa zupelnie latwa i drugorzedna poniewaz dla kryzysu jest bez znaczenia jaka partia jest przy wladzy.
taki tam / 213.238.107.* / 2009-03-03 08:43
wytworzyla sie sytuacja w ktorej niemieccy podatnicy maja pelne prawo decydowac o losach polskich stoczni poniewaz wlozyli do funduszy swoje pieniadze
Jak już wyliczysz Hans konkretnie ile włożyli niemieccy podatnicy procent i wytłumaczysz dlaczego Unia to nie jest jedność interesów, tylko wyłączny interes jednostki bogatszej, to się wtedy jeszcze raz odezwij.
Równie idiotycznie możnaby tłumaczyć, że Wrocław może zlikwidować szkołę pod Białymstokiem, bo więcej jego pieniędzy tam poszło.
Czy ty aby nie jesteś Żyd Hans?
Pajchiwo / 2009-03-02 21:58 / Tysiącznik na forum
Heh - sądzi, ze mu się uda jak przed wyborami :)
Obawiam się, że JK jest za cwany na wycięcie mu dwa razy tego samego numeru.
andowc / 83.30.77.* / 2009-03-02 21:09
Nie wycieraj Sobie "dupy" publiką (chcę, ale nie mogę,- powiedz to Swojej "Połowicy").
Polska / 213.134.135.* / 2009-03-02 19:51
ten cudak już chyba całkowiecie zwariował!! Rudy jedz do Białurusi i daj już sobie spokoj!!!
Miał być cud / 83.28.162.* / 2009-03-02 19:49
A ja chcę nowych wyborów !!!!
marek 19.53 / 83.24.21.* / 2009-03-02 19:11

Zadaniem Polski na szczycie było precyzyjne wyjaśnienie, że inna jest sytuacja nad Wisłą, inna na Ukrainie, a inna w państwach bałtyckich - uważa premier.


powiedział, że Polska musi udowodnić, że jest w lepszej sytuacji gospodarczej, niż najbardziej zagrożone kraje naszego regionu.


I od dzisiaj możemy przestać liczyć na wsparcie tych krajów w jakiejkolwiek sprawie.
Ma być podobno Unia, jednorodna, solidarna, a ten głupek zaczął dzielić region na kraje lepsze i gorsze.
Po czym, jak zwykle, starannie sobie zaprzeczył
Jego zdaniem, głównym celem Polski jest to, by formy pomocy przygotowane przez Unię Europejską były jednolite dla wszystkich państw i by nie faworyzowały krajów strefy euro
parasol69 / 83.17.135.* / 2009-03-02 20:31
Do tych powyżej to nie ma się co nawet odnosić , ale tobie odpwiem krótko ,: równo to było kiedyś i się nie sprawdziło, jeżeli tak się solidaryzyjesz z Węgierskimi socjalistami i uważasz , że tam jest tak samo jak u nas to zawsze możesz jechać i sprawdzić. Droga wolna.
A jednolite to nie to samo co jednakowe, jak już mówiłem jednakowo było kiedyś.
A tak ogólnie to Panowie trochę szacunku dla siebie i swojego kraju . Nawet jeżeli tak strasznie kochacie PIS to trochę rozsądku... trochę rozsądku. Po co wylewacie całe wiadra pomyj i plujecie w własne gniazdo jaki jest cel tych głupch wyzwisk i o brażania ludzi pewnie mądzrejrzych od was. ?
taki tam / 213.238.107.* / 2009-03-03 08:52
Napisałeś dużo parasolku, ale co właściwie chciałeś napisać?
tobie odpwiem krótko ,: równo to było kiedyś
A to do której kwestii przedmówcy miało się odnosić i dlaczego akurat tak?
Po co wylewacie całe wiadra pomyj i plujecie w własne gniazdo jaki jest cel tych głupch wyzwisk i o brażania ludzi pewnie mądzrejrzych od was.
Masz na myśli sformułowania w stylu: "pisdzielce"? To obrażanie ludzi mądrzejszych i wylewanie pomyj znamy już dobrze od momentu, kiedy w debacie telewizyjnej, jeden z uczestników zwracał się do ówczesnego premiera nie per "Panie Premierze", tylko "Panie Prezesie".
Wiesz może kto to był i dlaczego nie chciał ani razu w debacie telewizyjnej nazwać swojego rozmówcy Premierem?
parasol69 / 83.17.135.* / 2009-03-03 16:53
Na Węgrzech jest inna sytuacja niż w Polsce, Wię absuletnie nia mam ochoty aby mnie stawiano w rzędzie z węgierską lewicą która zapożyczyła się 100mld eur za granicą. dlatego węgierskie bratanki rządają teraz 200 baniek , żeby pokryć swoje długii może coś dla reszty zostanie To nie realne bo uni na to nie stać a unia to niezależnie czy ktoś chce czy nie to także my. Więc jeżeli unia a raczej my wszyscy mamy sobie pomóc to żądania muszą być realne ( punkt dla premiera bo take stanowisko przesuwa sprawę pomocy do przodu )
Mam na myśli wieleróżnych sformułowań które raczej rodzą się na forum niż w telewizyjnym programie, a o kulturze politycznej panów K. lepiej nie mówić . Wystarczy przypomnieć sobie słynny transparent niesiony przez jednogo z braci .
A żeby nie sięgać daleko to samo starszenie " librałami " i "prywatyzacją szpitali" to już chwyt poniżej pasa bo robi jecze niestey wielu ludziom w Polsce wodę z mózgu
twój zarzut odnośnie debaty jest śmieszny i chciałbym ,żeby jedną formą złych zachowań polityków były tylko takie błędy ( na marginesie : jaką miarą mierzysz mądrość człowieka bo ni jak nie mogę zrozumieć wyższych not dla pana premiera K. ?)
spokojnyobserwator / 79.185.159.* / 2009-03-02 19:04
Mówiąc wprost: nie mam zielonego pojęcia co robić. Gdyby chodziło o wydawanie pieniędzy to jeszcze z chłopakami dali byśmy sobie sami radę, ale teraz to p...zimna. A wiosna coraz bliżej i już niedługo zjawią się w Warszawie niezadowoleni. A będzie ich baaaaardzo dużo.

Najnowsze wpisy