Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk dopiero dojrzał, a Ziobro byłby gorszy od Kaczyńskiego

Tusk dopiero dojrzał, a Ziobro byłby gorszy od Kaczyńskiego

skomentuj
Wyświetlaj:
xPress / 77.255.100.* / 2010-11-02 14:39
Rzeczpospolita >> http://blog.rp.pl/wildstein/2010/11/01/uczniowie-markowskiego/
BEK napisał:
01 listopada 2010 at 23:58
Profesorowie, którzy zamiast zajmować się nauką, latają po mediach i wygłaszają od hoc jakieś komunały, jest ci u nas dostatek. Naukowiec tym się różni od “profesora”, że nie ma mentalności “docenta marcowego”, a więc jest ponad polityką, jest obiektywny, a przynajmniej stara się nim być i nie boi się iść pod prąd obiegowej opinii. Środa, Kik, Markowski czy Krzemiński to już chorobliwe przypadki “marcowych” propagandzistów. Dołączają do nich inni, kiedyś cenieni: Głowiński czy Król. Dziś na starość zgłupieli.
A w ogóle – jakich my mamy w Polsce socjologów czy politologów? Który z nich cokolwiek znaczy w nauce europejskiej czy światowej? Przecież to jest III liga. Kto się dziś uczy czegokolwiek na tych nazwiskach? Za to prezentują irytujący sposób wypowiadania się w mediach tonem, jakby byli jakimiś autorytetami. Przecież to groteskowe. Zresztą nie czarujmy się: “politologia” to jest pseudonauka, a jeśli chodzi o socjologię: Znanieckich, Szczurkiewiczów czy Czarnowskich w polskiej nauce nie ma. Są jakieś Kiki, Środy, Markowscy czy Krzemińscy, anonimy naukowe, gdyby ich nie wylansowały media. Czy jakakolwiek z ich prac została przetłumaczona na zachodni język? Czy cokolwiek po nich zostanie?
Oszołomowaty / 89.229.89.* / 2010-10-17 23:03
P******* z POmatrixa. Troche swieżego powietrza dla was:
"...Przestępstwo i kłamstwo ministra sprawiedliwości


1. Tego należało się spodziewać. Od soboty to co zrobił w Krakowie minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski jest przez jego kolegów z Platformy ale także sprzyjające rządowi media, bagatelizowane. A minister sprawiedliwości nie tylko popełnił przestępstwo, wynikające z art. 231 &1, bo udostępnił do publicznego odsłuchu zawartość zapisów pochodzących z czarnych skrzynek samolotu Tupolew 154, ale także złapany na tym przestępstwie przez dziennikarzy bez zmrużenia oka kłamał do kamery telewizyjnej mówiąc,że odsłuchiwał tylko materiał poglądowy.

2. Już nie pierwszy raz w przypadku premiera Tuska ale i jego ministrów PR decyduje o tym jakie podejmują decyzje i w jaki sposób chcą je przekazać opinii publicznej. I w tym przypadku nie było inaczej. Minister sprawiedliwości zawiózł osobiście od Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie decyzję premiera o zwiększeniu budżetu tej jednostki o 200 tys. zł w związku z dodatkowymi wydatkami na ekspertyzy związane z wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej.

Przekaz PR-owski mail być taki. Rząd Donalda Tuska tak bardzo stara się wyjaśnić przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem, że mimo mizerii budżetowej jednak powiększa budżet jednostki, która ma odcyfrować głosy w kabinie pilotów prezydenckiego. Stało się jednak inaczej. Minister oczywiście zaprosił dziennikarzy, żeby ci relacjonowali każdy jego krok, no i relacjonowali bardzo dokładnie nawet to czego minister sprawiedliwości robić nie powinien.

3. Ale potem było jeszcze gorzej. Dziennikarze ,którzy zorientowali się ,że na ich oczach minister popełnił przestępstwo, zaczęli go pytać czy miał zgodę prokuratury wojskowej na to odsłuchanie. Minister oczywiście zgody nie miał ale aby ratować sytuację zaczął wymyślać, ze odsłuchiwał jakiś materiał poglądowy nie pochodzący z kabiny pilotów Tupolewa.

Na nic to się zdało wielokrotnie pokazywany w różnych telewizjach materiał daje pewność,że minister popełnił przestępstwo, a złapany wręcz na gorącym uczynku, kłamał. Zachował się jak złodziej, który złapany za rękę, krzyczy to nie moja ręka.

4. Po wyemitowaniu tych nagrań, wszyscy jednak nabrali wody w usta. Prokurator Generalny zapytany przez dziennikarzy mówi,że nie zna sprawy, Marszałek Schetyna ocenił to co się przytrafiło ministrowi Kwiatkowskiemu jako zaledwie niezręczność, a pytani przez dziennikarzy posłowie Platformy jak jeden mąż „Polacy nic nie stało”. Otóż stało się i sprawa jest naprawdę bardzo poważna. Jeżeli nawet minister sprawiedliwości potrafi łamać prawo i to na oczach milionów Polaków a następnie także publicznie kłamać i nie ma na to współmiernej reakcji premiera to naprawdę za rządów Donalda Tuska jego ekipa może wszystko.

Przypominacie sobie Państwo jak to ponad 2 lata prokuratura w Płocku prowadziła postępowanie przeciwko byłemu ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro, że ten w obecności prokuratora prowadzącego sprawę ( a więc za jego zgodą ) pokazał materiały ze śledztwa w dotyczące mafii paliwowej posłowi i członkowi Rady Bezpieczeństwa Narodowego Jarosławowi Kaczyńskiemu. Poseł Ziobro zrzekł się w tej sprawie immunitetu i składał wyjaśnienia wielokrotnie a niektóre z mediów już nawet ferowały wyroki w tej sprawie. Ostatecznie sprawa została umorzona (właśnie z tego względu ,że na okazanie materiałów była zgoda prokuratora prowadzącego sprawę), ale przez wiele miesięcy byłemu ministrowi sprawiedliwości zarzucano łamanie prawa i popełnienie przestępstwa.

Teraz wygląda na to, że takiej reakcji samodzielnej już przecież prokuratury nie będzie. Nie będzie również reakcji premiera Donalda Tuska. A i media w tej sprawie będą także wyrozumiałe. Widać wyraźnie, że za rządów Tuska są równi i równiejsi. Równiejsi to ci którzy są aktualnie przy władzy, równi to wszyscy pozostali...."
Miłych snów o z mordami Grzecha i Tuska
stronniczy / 109.243.180.* / 2010-10-17 20:44
Ireneusz Krzemiński (socjolog) - skończył studia w PRL . Był związany ze środowiskiem liberałów gdańskich. Na początku lat 90. należał do Kongresu Liberalno-Demokratycznego ,bez powodzenia w 1991 kandydował z listy tej partii do Sejmu. (Donald Tusk – w 1991 r. został przewodniczącym KLD). Zajmuje się tematyką Antysemityzmu we współczesnej Polsce i kierował projektem poświęconym sytuacji Mniejszości Seksualnych w Polsce w świetle badan empirycznych. I on ma być bezstronny ? :D
buuu / 178.106.199.* / 2010-10-17 20:33
Ziobro ma wieksze parcie na władze i stanowiska, ale TU-sk ma udawane pacie, bo on steruje z tylnego fotela swoim syjamiskim bratem na najwyższym urzędzie w państwie. taki Jarosław bis.
kukariusz / 79.191.161.* / 2010-10-17 19:55
Jak czytam informacje tego "ekonomicznego" portalu to jakbym czytał GieWu , czy tu pracują tylko Lemingi co jak nie przeczytają GieWu to nie wiedzą co myslec , czy szef każe?
SumieniePiSokomuchów / 83.22.232.* / 2010-10-17 19:51
Jestem psychicznie chorym człowiekiem, opłacanym przez byłych funkcjonariuszy SB obecnie zasiadających w rządzie.
niewierzący ateusz / 79.186.0.* / 2010-10-17 17:55
"Minister Grad przepuścił kolejny atak na „Rzeczpospolitą”"
"Minister Skarbu od dawna naciska na właściciela 51 procent udziałów w „Rzeczpospolitej’ na przeprowadzenie zmian w redakcji. Od ludzi związanych z kierownictwem Mecomu słyszałem o tym kilka razy. Teraz Grad gra już w otwarte karty."


"To aż żenujące. Rząd ma armię życzliwych mu mediów i przeszkadza mu ta jedna, która nie gra w wielkiej orkiestrze na cześć Donalda Tuska. Choć tak naprawdę trudno byłoby nazwać „Rzeczpospolitą” gazeta opozycyjną, bo jest równie krytyczna wobec opozycji. Jest po prostu niezależna. Ale rządowi rzekomo liberalnej Platformie Obywatelskiej to przeszkadza"
marade / 89.72.183.* / 2010-10-17 16:14
czyżby ta cała hołota magdalenkowa nadal czuje na karku oddech narodu? niedawno Michnik coś majaczył o zagrożeniu demokracji ( tak ale w ich "różowych" rozumieniu), następnie, ciągle "plujący" Paligniot, teraz profesor od pralek w gospodarstwach domowych Polaków co niby świadczy i wielkim dobrobycie jaki mamy w Polsce nadal straszy małe dzieci PIS-em! Coś jest na rzeczy ! Sytuacja dojrzewa !!!
SumieniePiSokomuchów / 94.125.27.* / 2010-10-17 16:56
Czyżby mały wacek wawelski również był tą hołotą. Oto dowód na to - zdjęcie z magdalenki
http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/images/d/de/Magdalenkalk.jpg
Zobacz, kto jest w górnym lewym rogu.
SumieniePOkomuchów / 79.186.5.* / 2010-10-17 23:56
kto siedzi na rogu zostaje starym kawalerem ;)
janiszek72 / 2010-10-17 16:10 / Tysiącznik na forum
Kolejny człowiek od czarnego PR-u. Chory na nienawiść do Kaczyńskich i PiS-u. Trzy lata zmarnowanego czasu, a profesorek socjologii cały czas, jak zdarta płyta twierdzi, że wszystkiemu są winni ludzie z PiS-u. Ten człowiek, choćby mu tusk rodzinę wsadził do więzienia i tak będzie mu za to dziękował i wychwalał go pod niebiosa. Biedny facet oderwany od otaczającej go polskiej rzeczywistości. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
buc_pucybut / 2010-10-17 15:57 / Tysiącznik na forum
Kolejny kmiot tydzień temu był POje.... Śpiewak dziś kolejny wczoraj Michnik oj boli boli UbBecka nacje że jeszcze nie mogą w 100% okraść wszystkich i wszystko
artemida / 83.22.111.* / 2010-10-17 15:34
profesorek niczemu nie potrzebnej socjologi
też mi wizjiner
JUTTA / 83.25.163.* / 2010-10-17 15:31
CZOŁOWYCH CZŁONKÓW PIS-u ,A W SZCZEGÓLNOSCI PREZESA KACZYŃSKIEGO I ZBIGNIEWA ZIOBRO OPLUWAJĄ NON STOP ! SĄ TO SZCZEGÓLNIE WYBRANI SOCJOLOGOWIE !!! PO PROSTU -TRZEBA IM TYLKO ZADAĆ PYTANIE :CZY SĄ -----ZA OTWARCIEM I OPUBLIKOWANIEM ZASOBÓW ARCHIWÓW Z IPN-u ???????? ODPOWIEDZ TYCH OSÓB POKAŻE NAM DLACZEGO TO CZYNIĄ !!!!!
Wacuś Młody Zapatero / 83.10.149.* / 2010-10-17 14:56
WydOOpcone LEMINGI - na mieście mówia, że Ziobro najbardziej opluwaja kapusie, złodzieje, oszuści, ci z tytułami najbardziej - bo taki prof.dr. hab. inż. Kapuś rozbebeszony publicznie to jeszcze WIĘKSZY ŚmieeĆ niż ćpun osiedlowy.
zxc12 / 83.6.2.* / 2010-10-17 15:18
"ćpun osiedlowy" to często osoba uczciwa która wpadła w problemy z którymi nie chciała poradzić sobie przy pomocy pałki bejsbolowej.
Proszę nie porównywać zagubionych ludzi do śmieci i bandytów którzy z premedytacją działają na szkodę Polski. Zagubionym trzeba podać pomocną dłoń , bandytów do więzienia trzeba wsadzić aby mieli czas na przemyślenia swojej działalności a później obciążyć ich za te sanatorium bo nie rozumiem dlaczego podatnik ma za to zapłacić
Wacuś Młody Zapatero / 83.29.11.* / 2010-10-17 15:32
dobra, przepraszam ćpuna osiedlowego, ale niech wie że jest ćpun, bo jak to sobie głosno powie to MOŻE Z TEGO WYJDZIE - nie ma takiej mocy jak przyznanie sie do NIEMOCY.
zxc12 / 83.6.2.* / 2010-10-17 15:38
nie liczyłbym na to
Kto się ku.....ą urodził ten ptaszkiem nie umrze
Tylko siłowe rozwiązania dają nadzieję na poprawę
useless eater / 94.158.232.* / 2010-10-17 14:47
zaraz się skończy model państwa socjalnego w takiej postaci jak jeszcze teraz jest w agonii

albo będzie globalny NWO i totalitaryzm/neofeudalizm w stylu 1984 tylko że wersja hi-tech,
albo jakimś cudem ludzie się obudzą i wybiorą prawdziwych patriotów reformatorów jak Ron Paul czy Janusz Korwin Mikke, którzy zlikwidują banksterską komunę i rozpieprzą oligarchiczny kolektywizm
SumieniePiSokomuchów / 94.125.27.* / 2010-10-17 14:28
prawnicza została opisana barwnie w tym artykule:
http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=12980

Mr. Zerro można jedynie porównywać z towarzyszem Jarosławem. Ten sam zerowy poziom intelektu i wiedzy prawniczej.
zby79 / 79.163.242.* / 2010-10-18 00:24
Na szczęście w PO są tacy tytani intelektu jak Komorowski.
Tornado+ / 79.162.149.* / 2010-10-17 14:36
TEN BOLSZEWICKI DZIAD Z LUDZI UCZCIWYCH ROBI ZŁOCZYŃCÓW, A Z TYCH DRUGICH – BOHATERÓW.
SumieniePiSokomuchów / 94.125.27.* / 2010-10-17 14:52
Cieszę się, że się zgadzasz z moim komentarzem dotyczącym Mr. zerro.
Jest dokładnie tak jak napisałeś. Lepiej nawet ja bym tego nie napisał. :)
Tornado+ / 79.162.190.* / 2010-10-17 17:44
Miliony Polaków należało do PZPR, ale tylko nieliczni zapisali się czarnymi zgłoskami w historii najnowszej Polski. Jednym z nich był niejaki Marian Cimoszewicz – ojczulek Włodzimierza...Tak tego samego, co za grosze dzierżawi luksusową leśniczówkę w Puszczy Białowieskiej...W 1939 roku, mając lat 22, nie uczestniczły w obronie Polski, nie był żołnierzem Armii Polskiej broniącej ojczyzny przed dwoma najeźdźcami. Przeciwnie - już w październiku 1939 r. jest poborcą dostaw obowiązkowych w wołkowyskim Rejnopolnamzakie. Krótko mówiąc, jest na służbie jednego z zaborców – Rosji Sowieckiej.
Jeszcze przed zakończeniem II wojny światowej, w kwietniu 1945 ojciec Wałodii zrobił błyskawiczną karierę w zbrodniczych Informacjach Wojskowych. Zostaje komendantem w Głównym Zarządzie Informacji, kontrolowanym wówczas przez dwóch sowieckich zbrodniarzy, pułkowników NKWD w Polsce: Wozniesieńskiego i Skulbaszewskiego, a także szefem Informacji Wojskowej na WAT (Woskowej Akademii Technicznej). Robert Mazurek, autor interesująco naszkicowanej sylwetki Włodzimierza Cimoszewicza ("Metamorfozy pana C.", "Życie Warszawy" z 31 marca 1997 r.) pisał, że ojciec Cimoszewicza "(...) w 1951 r. trafia do Wojskowej Akademii Technicznej. Tam aresztuje komendanta uczelni gen. Floriana Grabczyńskiego. Z jego rozkazu aresztowano też kilkunastu oficerów WAT, którzy wcześniej byli w AK"...Czy ten bolszewicki zbrodniarz został osądzony? Jak wielu mu podobnych – NIE!!!
SumieniePiSokomuchów / 94.125.27.* / 2010-10-17 14:34
Z towarzyszem Jarosławem łączy go jeszcze jedno. W obu przypadkach ojczulkowie byli albo pzprowcami albo sługusami pzpr.

Pogratulować ojczulków.
Tornado+ / 79.162.149.* / 2010-10-17 14:41
JESTEŚ STARYM ESBECKIM REPEM, CZY JEGO UKOCHANYM SYNALKIEM, I KTO CI PŁACI BOLSZEWIKU ZA TE KLAMSTWA?
SumieniePiSokomuchów / 94.125.27.* / 2010-10-17 14:49
Kłamstwa!?

Ojczulek Mr zerro był dyrektorem uzdrowiska krynica-żegiestów a jednocześnie należał do PZPR.
Ojczulek towarzysza Jarosława "dokształcał" PZPRowców na tzw. Sorbonie. A wcześniej jako oficer AK ani jednego dnia nie przesiedział w pudle - nie dziwi cię to!? Ciekawe ilu ludzi wydał, żeby przeżyć za Bieruta.
kwant2000 / 2010-10-17 17:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
NIE ŁŻYJ ŁOBUZIE, BO DO PIĘT NIE DORASTASZ TEJ RODZINIE!!! Ojciec Lecha i Jarosława - Rajmund Kaczyński - oficer WP II RP, żołnierz AK, oficer KEDYWU, PW - odznaczony Krzyżem Walecznym, Krzyżem Virtuti Militari. Po wojnie - świetny wykładowcę termodynamiki na PW, A, że prowadził wykłady dla czerwonych, to co z tego? Oni też chcieli się uczyć, On nigdy do PZPR nie należał. Tak samo prof. med. Gruca, Dega i inni sławni lekarze uczyli czerwonych sztuki lekarskiej, i nikt im tego nie wypomina. R. Kaczyński nie ma krwi Polaków na swych rękach, jak inni renegaci, a synów wychował na patriotów.
SumieniePiSokomuchów / 94.125.27.* / 2010-10-17 17:19
Czytaj ze zrozumieniem. A jak nie potrafisz to wracaj do podstawówki!

Nigdzie nie napisałem, że Rajmundzik należał do PZPR!

Ale dalej pozostaje PiSokomuszku nierozwiązane pytanie, dlaczego tak ważnego oficera AK nie posadzili za Bieruta?
Wtedy każdy AKowiec - a już oficer to na pewno - jak nie wyjechał to siedział.
A ten nie.
Ilu AKowców on musiał sprzedać, żeby się od więzienia wywinąć!?

Osobną kwestią pozostaje fakt jak w ogóle Rajmund Kaczyński został Polakiem!
kwant2000 / 2010-10-17 17:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przestań Bolszewiku łgać, że wszystkich oficerów Armii Krajowej spotykały szykany ze strony peerelowskich władz.
SumieniePiSokomuchów / 94.125.27.* / 2010-10-17 18:10
Oczywiście, że nie wszystkich.
Bo nie dotyczyły one towarzysza Rajmunda Kaczyńskiego. Ale jeżeli ubecja miała jakieś teczki na niego to już braciszkowie się postarali, żeby one zniknęły.
SumieniePOkomuchów / 79.186.5.* / 2010-10-18 00:05
masz dowody? na PO jest pełno dowodów ale sami siebie nie ukarzą !!!
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy