Forum Polityka, aktualnościPolityka

Tusk: Kiszczak mógłby się uczyć od Kaczyńskiego

Tusk: Kiszczak mógłby się uczyć od Kaczyńskiego

Wyświetlaj:
kajak / 83.31.172.* / 2007-10-17 22:45
""merytoryczny program i typowa kultura PO, kultura i program
oczywiście w sensie dialektycznym (jak demokracja..socjalistyczna)
taka prawda / 213.158.196.* / 2007-10-17 22:14
Wy POgrobowcy Mumii Wolności powinniście szanować autorytet Człowieka Honoru zamiast nim szczekać. Adaś Michnik pogrozi wam za to paluszkiem w jutrzejszej GWnianej.

A może chodziło o taki slogan:

Kuszczak mógłby się uczyć od Pana Premiera Kaczyńskiego - jak bronić Polski
mkk / 83.26.118.* / 2007-10-17 23:14
Kolejny PiSowiec co przegrywać nie potrafi. Wy jesteście gorsi niz komunisci za czasów Gomułki. Przez was smieje się z nas cały świat. To wy doprowadziliście do tego że stalismy się pośmiewiskiem całego świata.
arch / 2007-10-18 06:18 / Tysiącznik na forum
Masz rację - Feliks Dzierżyński -
nie miał by wątpliwosci co zrobić z takim łaPOwkarzem
Tusek booster / 89.78.10.* / 2007-10-17 22:02
* Jabłuszek czy gruszek?
Stoi Tusk przy straganie i myśli: Czemu te jabłka takie drogie?! - To może gruszek szanownemu panu zważyć? Na wiosnę mróz był i kwiatki jabłoni zmroził, dlatego jabłka podrożały - tłumaczy sprzedawca. Che, che, komu pan ciemnotę wciska! To przez Kaczyńskich ceny rosną. - Proszę szanownego pana, dziś już nie ma cen regulowanych. Rząd już dawno nie ustala cen żywności, mamy demokrację przecież - sprzedawca próbuje przekonywać Tuska. Daremnie! - Mleko drożeje, cukier drożeje, premier się nie wytłumaczy. - Oho, proszę szanownego pana, drożeje, bo komuchy tak "kwoty" wynegocjowały. A jak czegoś mało na rynku, to drożeje, nie? Był pan szanowny za Unią czy nie był? - No, za Unią byłem, ale dlatego, żeby młodzież mogła do pracy za granicę wyjeżdżać. - A teraz Pan mówi, że ich będzie do powrotu namawiał? - dziwi się sprzedawca. Co, będzie mnie pan tu swojej polityki uczył? Dyplomatołek jeden! - wrzasnął Donald Tusk i zakończył debatę na straganie w dzień targowy.
sabrina / 77.252.18.* / 2007-10-17 21:58
Panie Her Tusk jak ujawniono mafie w PO to Pan myśli że głupi Naród kupi pańskie kłamstwa i będzie dawał się obrarzać niedoczekanie pana wszystcy powinni wiedzieć dlaczego PO za wszelką cenę chce rządzić nawet po trupach a do celu takie jest wasze motto i dewiza.
Chcecie za wszelką cenę rozkraść resztę dobra Narodowego a Polaków macie w d.... !!!!
mkk / 83.26.118.* / 2007-10-17 23:16
Człowieku , po trupach do władzy to oficjalnie powiedział twój fuhrer Jarosław K.
arch / 2007-10-18 07:43 / Tysiącznik na forum
Sam Michnik deklarował:
„ — Środowiskiem, z którego pochodzę, jest liberalna żydokomuna.
To jest żydokomuna w sensie ścisłym".
tuskaczwon / 84.234.0.* / 2007-10-17 20:47
Pomalutku ta sepleniąca niedorajda dojdzie do Hitlera i Stalina. Na razie Kiszczak. Pamiętaj rudo seoleniąca niedorajdo, że w Polsce nie będziesz rządził (czytaj rabował) nigdy. I nie nadwyrężaj łaskowości suwerewna kanalio.
kaczowon / 83.30.195.* / 2007-10-17 21:25
ty paskudna gnido w moherowym berecie o imieniu tuskaczwon tylko taki debil jak ty może popierać pisowców . Ja cię dobrze znam świnio parszywa z kaczą mordą. Po 21 będziesz siedział cicho na dupsku i czekał na zasiłek.
uradowanydołez / 83.24.213.* / 2007-10-18 17:52
ale zawył POrąbanic !!, aż echo dotarło do esbeka poniżej, równie podnieconego.
a320 / 83.27.34.* / 2007-10-17 21:34
chyba byłeś zbyt dla chama łaskaw.

Niech sobie weźmie wazelinę, żeby go nie bolało jak się będzie pochylał.
I niech w pisuarach wyjmuje dygnitarzom ustami, żeby im się nie przeziębiły
Tusk booster / 89.78.10.* / 2007-10-17 20:27
Co ten cienias z zakolami wygaduje? On ma ludzi za idiotow? Chcialby wmowic narodowi, ze CBA, policja i sady i prokuratura mialyby wziac wolne na okres wyborow bo Tuskowi nie pasuje ich praca? I takie zero ma czelnosc kandydowac na urzad premiera?
Wyborca / 80.53.15.* / 2007-10-17 20:26
Tusk ma racje,PIS nie ma zadnych zasad,a CBA jest jeszcze bardziej upolitycznione niz tak opluwane przez Kaczynskich WSI.Gratuluje PISowi KOMUNISTYCZNYCH ZASAD .
zawiedzonytrepzWSI? / 83.24.213.* / 2007-10-18 17:54
ale rozwiązania WSI już nie gratuluję?
Handel wyrokami / 83.21.8.* / 2007-10-17 20:23
Na Donku czapka gore.
Tuskowy Kongres Liberalno Demokratyczny został nazwany Aferałowie.
Ciekawe czy wszystkie prywatyzacje w Polsce były ustawione ???
Ktoś / 208.186.134.* / 2007-10-17 19:33
Psychomanipulacja? Środki psychotropowe? Szantaż? Czym skłonili tę biedną posłankę PO, że wzięła w łapę? Ba, nie to nawet, że wzięła - ona się łapówy domagała!
Lenka101 / 83.6.234.* / 2007-10-17 20:45
Pewnego dnia funkcjonariusze CBA przyjdą do Ciebie, jesteś uczciwy, więc pierwszą propozycje korupcyjną odrzucisz, drugą, trzecią, czwartą, ale ... piątej już nie i wtedy okarze się, że z Ciebie też jest przestępca! A nawet jak się okarze żeś uczciwy, to też Ci przecież nie będzie przeszkadzało, że Cię przez kilka miesięcy śledzili, nagrywali, no problem. Ludzie litości! Jakim prawem w demokratycznym - jeśli jeszcze - państwie prowadzi się postępowania i prowokacje wobec osób, co do których nie było przedtem podejrzenia o popełnienia przestępstwa i to nie zwykłe prowokacje, bo każdy widział te kwiaty i zakochaną twarz posłanki. Dlaczego wyroki feruje premier, który nie zna całości materiału dowodowego, gdzie domniemanie niewinności? Jakim prawem ujawnia się dowody w tej fazie postępowania?
Ktoś / 208.186.134.* / 2007-10-17 22:12
Domagasz się ode mnie sympatii wobec oskarżonej i jej ugrupowania, która to sympatia pomogłaby powiedzieć "nic to" i upchnąć pod dywan fakt, że kobieta domagała się łapówki. tymczasem ja zwolennikiem PO nie jestem (podobnie jak PiSu). A teraz o dwóch istotnych, poruszonych sprawach:

1. Czy by mi nie przeszkadzała inwigilacja? Zapewne. Ale ja nie należę do grupy podejmującej decyzje o znaczeniu państwowym. Mnie podatnicy nie powierzają swoich pieniędzy i nie delegują prawa do decydowania o dobru wspólnym. Od polityka POWINNO SIĘ wymagać więcej i POWINNO SIĘ ich kontrolować, żeby przypadki takie, jak posłanki Sawickiej eliminować. A jak się komu nie podoba, to przecież nie musi zostawać posłem, ministrem etc.

2. Jakim prawem ujawnia się dowody? Ano takim, że inaczej PO i reszta lewicowej opozycji zawyłaby pod niebiosa, że się niewinnych prześladuje, nie przejmując się "fazą postępowania". Aha, o "zamachu stanu" też byłoby wycie. Ujawianie dowodów to brzydka praktyka, ale oskarżanie o zamach stanu (nie jestem gołosłowny - casus Kaczmarka) to jeszcze gorsza.
............................. / 213.158.196.* / 2007-10-17 22:05
"zakochana twarz posłanki" - BUUUCHACHACHA!!!

Startuj do redakcji GWnianej - tam potrzebują takich ludzi jak ty...
LLOOLL / 213.158.196.* / 2007-10-17 22:02
"zakochana twarz posłanki" - BUUUCHACHACHA!!!

Pracujesz na Czerskiej? Jeśli jeszcze nie, to masz szansę...
KoP / 2007-10-17 19:06 / Bywalec forum
czyżby sprawdzało sie powiedzenie : "na zlodzieju czapka gore"?
marek 19.53 / 83.24.69.* / 2007-10-17 18:10
Panie Tusk, przecież Kiszczak jest człowiekiem honoru. Jak tak można go obrażać?

P.S.
Odbiło ?
tompot / 2007-10-17 18:08 / portfel / Bywalec forum
Nie wiem jak po ostatnich wyskokach tego pseudobiura działacze PO mogą jeszcze mówić o utrzymaniu go po wyborach.

Prawdziwą walką z korupcją powinna się zająć Policja i Prokuratura a nie amatorzy z CBA.
Elendir / 2007-10-17 21:59 / Łowca czarownic
Niestety mają tu problem. Jeżeli będą mówić że je zamkną, to dają PiS argument że chcą zataić niewygodne postępowania. Być może mądrym zagraniem jest na razie pozostawienie CBA. Może należy uzgodnić z nim cele i dopiero zamknąć gdy się okaże że ich nie spełni.
marek 19.53 / 83.24.20.* / 2007-10-17 22:27
Jakież piękne kunktatorstwo. Widz, że doskonale Pan rozumie dylematy Tuska i PO.
"Co by tu zrobić, by CBA nam na łapy się nie gapiło, by stworzyć wrażenie, że 'korupcję ogniem wypalimy", by je po cichu zlikwidować gdy nie spełni uzgodnionych celów"

Tak wszawej wypowiedzi dawno nie czytałem. Na prostactwa w stylu a320 nawet nie reaguję jednak
należy uzgodnić z nim cele i dopiero zamknąć gdy się okaże że
ich nie spełni.

jest przerażające.

To jest w skrócie przedstawiony problem PO, o tym mówiła Sawicka "potrzebuję kasy by przejąć władzę a potem to będziemy kręcić lody"
Elendir / 2007-10-17 22:43 / Łowca czarownic
Wybacz, ale normalną praktyką jest uzgodnienie celów i zwalnianie tych, którzy nie potrafią się z nich wywiązać. Zwróć przy tym uwagę, że nie napisałem wyznaczyć cele, tylko je uzgodnić. A dlaczego od razu rozważam możliwość braku spełnienia celów? Ponieważ jak dla mnie to CBA wykazało się dotychczas brakiem kompetencji. Więc istnieje spora szansa, że obiektywnie postawionych celów nie będzie w stanie spełnić.

Może mogłem dodać, że cele powinny być publicznie znane. Mi wydawało się to oczywiste, ale PiSowiakom najwyraźniej trzeba tłumaczyć. Za to jakie ciekawe słownictwo PiSowiacy mają:
kunktatorstwo
by CBA nam na łapy się nie gapiło
by stworzyć wrażenie
by je po cichu zlikwidować

Tak wszawej wypowiedzi dawno nie czytałem.
marek 19.53 / 83.24.20.* / 2007-10-18 00:13
Raczej rzadko wypowiadam się tak obcesowo.
Wypowiedź ta jednak różni się co nieco od tekstu pierwotnego.

Jako prosty umysłowo PiSowiak tekst PiSany rozumiem dosłownie a nie POkrętnie. Być może wina mojego politechnicznego wykształcenia.
mądrym zagraniem jest na razie pozostawienie CBA. Może
należy uzgodnić z nim cele i dopiero zamknąć gdy się okaże że
ich nie spełni.

z tego nijak nie wynika, że to ma być publiczna dyskusja, że cele mają być publicznie znane, Expressis verbis pisze Pan o ew. dylematach PO po ew. wygranych wyborach."
Niestety mają tu problem


Proszę szanować słowo.


P.S.
"nic tak nie plami jak papier"
Elendir / 2007-10-18 09:01 / Łowca czarownic

"nic tak nie plami jak papier"

A ja myślałem że atrament.

Jako prosty umysłowo PiSowiak tekst PiSany rozumiem dosłownie

Może zamiast starać się zrozumieć "dosłownie" lepiej byłoby starać się zrozumieć zgodnie z intencją wypowiadającego się? Szczególnie, że również Twoje słowa trudno interpretować jedynie "dosłownie".
Również mam (choć nie tylko) wykształcenie politechniczne i z tego co pamiętam nauka tam nie sprowadzała się wyłącznie do języka programowania który musiał być rozumiany "dosłownie".

Najnowsze wpisy