Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk liczy na PSL w sprawie emerytur

Tusk liczy na PSL w sprawie emerytur

Money.pl / 2011-12-06 16:58
Komentarze do wiadomości: Tusk liczy na PSL w sprawie emerytur.
Wyświetlaj:
stas00 / 83.5.98.* / 2012-02-19 12:45
Ja mam 37 lat i 4 lata pracy ,nic nie mówi się o zniesieniu umów o dzielo i umów zlecenia na które jestem zatrudniony i usłyszałem od mojego pracodawcy ze jak mi się nie podoba taka umowa to wyp......laj,z ta patologija w zatrudnianiu coś rzad powinien zrobic. 40 lat jak bym miał przepracować, to szybciej zdechnę w pracy.
50-tka / 188.137.72.* / 2012-02-10 22:11
To nie wiek ani lata pracy trzeba wyrównać! Należy zmienić niesprawiedliwy system płac. Zarabia tylko garstka tych co się dorwali do koryta i mogą manipulować płacami. Pracuję w biurze przez 30 lat, często nie zdążę zjeść śniadania a facet w biurze obok za dwa razy wyższą pensję z 10-razy wyjdzie na papierosa, pogra w coś na komputerze i nie śpieszy się do domu, bo tam musiał by coś zrobić! On chce pracować nawet do 70! Ja nie!
RTY / 95.49.15.* / 2012-02-10 21:54
TUSEK NIE MA CO RĄK ROSKŁADAĆ DO ROBOTY MIAŁO BYĆ DOBRZE A JEST ŻLE
ZUSOWIEC / 31.175.97.* / 2011-12-12 21:05
...PiS jest przeciwny podnoszeniu wieku emerytalnego w ogóle i poprze rozwiązania, które będą zmieniać ten zapis projektu rządowego...PiS będzie się starał w ogóle zablokować projekt rządowy. - Będziemy szukać sojuszników, może uda się to zablokować, to co proponuje rząd, to przerzucanie kosztów kryzysu na obywateli...
To wygląda na obłudne obietnice, jak swego czasu bałamucił bezrobotnych Giertych z Lepperem, pod rządami tej koalicji. Dlaczego PiS nie organizuje protestów społecznych, marszów gwiaździstych przyszłych emerytów i rencistów (niczym niedawnych śląskich hord górniczych) na Warszawę, pod Kancelarię Premiera? Skoro Zrobiono to w Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Francji - to dlaczego polski kandydat na emeryta, zwłaszcza gdy ma już tylko 3-4 lata do wieku 65 lat - daje się tak kopać w d.... bez protestu?
awayfrom / 79.163.37.* / 2011-12-11 20:41
będzie protest 67 letnich baletnic, 67 letnich murarzy, 67letnich babci klozetowych, 67 letnich spewaków !!
Lorunia / 188.47.17.* / 2011-12-08 10:00
Oszukańcze metody już poznaliśmy ! teraz trwa batalia aby zmanipulować społeczeństwem , że będą mieli przez te działania wyższą emeryturę ! ! ! Do znudzenia trzeba podawać prawdę aby każdy miał świadomość , że to może byś kilkanaście zł więcej za każdy przepracowany rok ! Trzeba demaskować kłamstwa w zarodku .
hejar / 2011-12-11 18:08
Otóż mylisz się.
Tak było w starym systemie emerytalnym.Rok dodatkowej pracy zwiększał podstawę o 1,3%-rzeczywiście z tego wychodziły grosze.
Nowy system zakłada zupełnie inny sposób liczenia emerytury.
Będzie to uzbierany kapitał(kapitał początkowy+zapisane składki z okresu pracy po 1999r.) podzielony przez dalszy oczekiwany okres życia.Każdy dodatkowy rok pracy zwiększa licznik(dopisane składki z ostatniego roku, plus ewentualna waloryzacja zgromadzonego kapitału, jednocześnie zmniejsza mianownik-oczekiwana długość życia.
Jest w tym pewna (dosyć duża) niesprawiedliwość w stosunku do mężczyzn.Otóż tabele życia opracowywane są wspólnie dla obu płci.W efekcie dla mężczyzn zakłada się znacznie wyższy wskaźnik dalszego życia niż jest w rzeczywistości-co skutkuje oczywiście potencjalnie mniejszą emeryturą.Jeśli mąż i żona pobierają emerytury to rachunek się wyrównuje co straci mąż zyska żona.Jeśli natomiast tylko mąż ma prawo do emerytury(bo żona cały czas zajmowała się domem) to ten system dla tej rodziny jest bardzo niesprawiedliwy.
chłop / 87.205.173.* / 2011-12-12 16:42
Najgorsze jest nie to że dopłacamy do obcych kobiet ale że nic z tego nie mamy:(
zbbyszkoo14 / 2011-12-07 17:22
A CO Z 40 LETNIMI POLICJANTAMI
A CO Z 45 LETNIMI GÓRNIKAMI
A CO Z 40LETNIMI WOJSKOWYMI
PRZECIEŻ TA GARSTKA POZOSTAŁYCH ROBOTNIKÓW CHOCIAŻ BĘDZIE ROBIŁA DO SETKI TAK NIEMA SZANS NA WSZYSTKICH ZAPRACOWAĆ.
A WSZYSTKIE TE GRUPY POWYŻEJ ZAJMUJĄ MIEJSCA PRACY PRACUJĄC NA CZARNO.
POPIERAM 40 LAT LUB 60LAT ŻYCIA ALE WSZYSCY .BO PRZECIEŻ STARSZY POLICJANT ,WOJSKOWY ,GÓRNIK MOGĄ PRACOWAĆ W DANYM RESORCIE NA INNYM STANOWISKU .
A JAK KTOŚ CHCE WCZEŚNIEJ NA EMERYTURĘ NICH SOBIE WIĘCEJ PŁACI AŻEBY SPRZĄTACZKA Z SUWAŁK NIE MUSIAŁA PŁACIĆ INNYM EMERYTURY
ALE KTO TO MA PRZEPROWADZIĆ SKORO WSEJMIE 70%TO NAUCZYCIELE I LEKARZE ???????????????
"BO WOLNOŚĆ WROGIEM MOCY SIĘ STAŁA "
ygygygy / 78.133.163.* / 2011-12-07 09:39
"My uważamy, że kobieta powinna przepracować 35 lat, a mężczyzna - 40 lat. To staż pracy, a nie wiek powinien decydować o tym, kiedy przechodzą na emeryturę - rzecznik klubu SLD"

NO PRAWIE OK - PRAWIE BO MA BYC ROWNOUPRAWNIENIE... A NIE BABY 5 LAT KROCEJ...
wolny człowiek / 83.27.22.* / 2011-12-06 18:48
Rudy!!! Jak chcesz "konsultacji społecznych" to poczytaj komentarze społeczeństwa na portalach internetowych pod artykułami o proponowanych zmianach systemu emerytalnego.
Tam jest "wola ludu pracującego" - to po pierwsze.
Po drugie - a niby dlaczego kobiety mają mieć prawo wcześniej przechodzić na emeryturę z powodu dzieci?
Czy mężczyzna nie bierze udziału w wychowaniu dzieci? Przecież jest równouprawnienie i mężczyzna może wziąć urlop "tacierzyński", a matka może pracować.
I po trzecie - to do kobiet. Nie dajcie sobie mydlić oczu tym prawem do wcześniejszej emerytury. Nim do tej emerytury dożyjecie ustawę się zmieni i będziecie tyrać do 70-tego roku życia bez względu na to ile miałyście dzieci.
ajhbergen / 2011-12-06 18:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Poniewaz jest bezrobocie, to niesprawiedliwie obnizony wiek emerytallny kobiet sluzy jako pretekst do zwalniania ich z pracy. Celem katolikow jest nie opieka nad matkami, ale egzekwowanie przywilejow mezczyzn. Dla PSLu kobiety maja rodzic dzieci czy chca czy nie, od pracy im wara.
wyborcakorwina / 82.160.116.* / 2011-12-06 16:58
ile kasy jest marnowane 30 - 50% kto potrafi to ocenić ?
praktyczny / 87.251.252.* / 2011-12-06 20:20
100% na beznadziejne dyskusje polityków.

Ja sam, jeżeli Bozia da zdrowie, to mogę i 100 lat pracować, tylko co w tym czasie będą robiły moje dzieci , wnuki i prawnuki?
Będą czekać na bezrobociu przez kilkadziesiąt lat na spadek po mnie?
Rtx / 213.238.79.* / 2011-12-07 16:32
Stachanowiec? 500% normy?
Lorunia / 79.162.255.* / 2011-12-28 10:59
Do hajer nie mylę się ! tak jest jak piszę ! nie wierzysz ? nawet sam nie próbuj przeliczać ! robi to za Ciebie ZUS przysyłając co rok Twoją wirtualną przyszłą EMERYTURĘ ! TĄ NA DZIEŃ DZISIEJSZY I TĄ DOCELOWĄ PRZY PODOBNYCH SKŁADKACH COMIESIĘCZNYCH PODWYŻSZONĄ O WARTOŚĆ SYMBOLICZNEJ INFLACJI .ZAPRASZAM DO LEKTÓRKI

Najnowsze wpisy