Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk: Nie będzie dalszych rozmów z PiS

Tusk: Nie będzie dalszych rozmów z PiS

Wiadomości Money.pl / 2005-10-26 22:14
Komentarze do wiadomości: Tusk: Nie będzie dalszych rozmów z PiS.
Wyświetlaj:
URSUS / 62.21.64.* / 2005-11-16 19:18
Moja babcia i mój dziadek oboje po 80-tce są za kaczorami ale nic nie kumają. Są natomiast pod wpływem radia Maryja. Myslałem że w Polsce to jest niemożliwe takie pranie muzgów ale ostatnio zaczęli wyzywać mnie od komunistów bo głosowałem na PO. Nie wiem co w tym radiu opowiadają ale myślę że to już niedaleko od faszyzmu. A to przykre że taki elektorat i buraki od Lepera będą wydawać kasę z moich podatków.
kaja / 83.31.10.* / 2005-11-16 22:42
nie wiem czte twoje 6zł 30gr miesięcznie starczy im na długie wydawanie
Grzegorz / 2005-11-16 21:02
Jest rada: Nie płacić podatków na rzecz Polski :)
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-28 11:06
1. Może podyskutujemy co by było gdyby wybory wygrało PO ?
Ciekawe na jakie kompromisy by poszło?
Ciekawe jakie ministerswa oddało by PISowi?

Czy PO oddałoby trzy strategiczne resorty, od których zależy powodzenie przeprowadzenia jego programu (zmian) w kraju ?
Pytanie jest oczywiście retoryczne.

2. Popatrzmy z drugiej strony.
Co by było gdyby wygrało PO a PIS postawił by warunek zawiązania koalicji tylko w przypadku oddania przez PO strategicznych dla nich ministerstw?

No i chyba wszystko jasne.
Panowie i Panie mądrale jak dacie radę to pomyślcie...
Tom / 83.29.178.* / 2005-10-27 22:44
Ja myślałem że tu chodzi o dobro Polski, a istniejaca sytuacja nie jest pod żadnym względem dobra dla Polski. Ludzie którym powierzyliśmy władzę nie potrafia sie dogadac między soba i mówie tutaj o obydwu partiach, to jest żenujące. Według mnie Polacy głosowali tak na prawdę na tą koalicje, która najprawdopodobniej nie powstanie (PO i PIS) a nie na poszczególne partie. Uważam iż istniejaca sytuacje jest LEKCEWAŻENIEM wyborców. Politycy PO i PIS zamiast dbać o interesy Polskie to walczą o stołki, a tak i na końcu najlepiej na tym wyjdzie Samoobrona i LPR. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!
pencil / 85.237.186.* / 2005-10-28 10:23
jeszcze prwed wyborami była mowa o tym że jak PiS wygra premierem bedzie Jarosław Kaczyński i ??????? a jak PO Rokita i myśle że tak by było bo liderzy PO są bardziej słowni niż PiS
bracia Kaczyńscy chcą rządzić od zaplecza nic na swoje barki. w razie niepowodzeń ja jestem szefem parti tylko nie rządze w Polsce. a drugi w Polsce prezydent nie ma takiej władzy żeby to zmienić. wszyscy winni tylko nie teraz najlepszym rozwiązaniem jest rozpisanie nastepnych WYBORÓW oczywiście za naszą kasę
liberal / 62.17.26.* / 2005-10-27 17:21
jedyny demokratyczny kraj na swiecie to usa tam sa 2 partie raz rzadza jedni a raz drudzy a w polsce 3000parti co to za kraj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111
komunizm precz
bubu / 83.16.8.* / 2005-10-28 09:53
Co ciekawsze - tam władza skupiona jest zawsze w rękach jednej partii i nikt o dyktaturze i monopolu nie krzyczy. Oczywiście oni mają system prezydencki ale fakt skupienia wladzy na zasadzie "zwycięzca bierze wszystko" jest oczywisty. Skuteczność tych rządów też jakby większa
sven / 83.25.176.* / 2005-10-27 14:52
Wszystkie urzędy w rękach PIS-u. A kogo na Prymasa?
armia / 213.199.212.* / 2005-10-29 02:54
Twoim zdaniem powinni sie podzielić urzędami z przegranymi? A jak SLD się nie dzieliło to gdzie byłeś? dlaczego wtedy nie krzyczałeś- podzielcie się! Ja wiem dlaczego, bo tobyli twoi ludzie a teraz twoi ludzie dostali w dupę i słusznie juz dawno się to wam nalezało. A teraz siedżcie cich w swoich domkach i nie podskakujcie bo skonczyły się wasze złodziejskie rządy republiki kolesiów.
silver / 212.76.33.* / 2005-10-29 17:49
Na pewno bedziesz zaskoczony, ale wiele osob tutaj komentuje od dawien dawna. Wez moze jakies proszki na uspokojenie i sprawdz kamasze. Z buciorami do ludzi troszke wstyd.
ogest / 82.139.13.* / 2005-10-27 20:41
Ojca dyrektora:)))))))))))))))))
sven / 83.25.176.* / 2005-10-27 14:28
Czy moherowe berety są zadowolone?
Moherowe berety / 83.25.231.* / 2005-10-28 09:15
Tak. Jesteśmy zadwoleni, czego nie można powiedzieć o redaktorach Gazety Wyborczej i TV publicznej reprezentujących jedyny słuszny kierunek polityczny.
Krzysztof / 83.18.243.* / 2005-10-27 13:05
Szanowni forumowicze,. Nie tak dawno spotkałem na Onecie post którego treśc bardzo mi odpowiada i dlatego zacytuje go w całości:

"..ZWYCIĘŻYŁA DEMOKRACJA, CZYLI WIĘKSZOŚĆ !

Ci którzy protestują przeciwko wynikom wyborów stają przeciwko demokracji chcą wprowadzić rządy mniejszości, czyli tyranię. Abstrahując do powstałej sytuacji chcielibyście odbierać prawo głosu każdemu kto nie głosuje tak jak wy. I kto tu mówi o tym że PRL umarło. Ono żyje w was. Jak się okazuje nawet w tych 15-24 latkach którzy najwięcej głosują przeciwko wynikom wyborów na tym forum. A nawet w was nauki prlu o jedynym słusznym wyborze zakiełkowały najbardziej. Wy musicie wygrywać już, za raz, bez względu na wszystko. Tak jak prl zapełniliście byście więzienia wszystkimi którzy myślą inaczej. POLSKA NIE DOROSŁA DO DEMOKRACJI. Demokracja to nie plany gospodarcze, demokracja to zebranie wokół tych planów większość wyborców. Demokrata droga młodzieży powiedziałby teraz - nie potrafiliśmy dotrzeć do wszystkich, coś w naszej ofercie, w naszych planach było nie tak. Trzeba to poprawić, dać alternatywę elektoratowi który teraz był przeciwko nam, poprawmy to, wygrajmy następnym razem. Wy mówicie - oni są głupi, my jesteśmy mądrzy - koniec cytatu. Piękna PRL-owska szkoła. Następne wybory znowu przegracie bo nikt nie lubi jak się go nazywa głupcem. Swoją drogą kim jest ten kto nie potrafi zrozumieć takiego prostego modelu demokracji? Głosowałem na pana Tuska. Teraz mi wstyd. Za was, nie za swój wybór."

W związku z tym postem marzy mi się sytuacja gdy: zamiast rzucania wyzwiskami i wzajemnego obrzucania się błotem, zaczynamy używać merytorycznych argumentów mających na celu przekonanie innych do swoich racji.
sven / 83.25.176.* / 2005-10-27 14:25
SPÓJRZ NA KURSY WALUT I INDEKSY GIEŁDOWE. WIDZISZ, CZY DALEJ JESTEŚ ŚLEPY?
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-28 10:44
A czy ty nie widzisz, ze to spowodowało PO i media? Po co robią aferę z tego, że wygrał PiS?
krzyhoo1 / 83.26.188.* / 2005-10-27 14:12
Demokracja to także w dużej mierze przyzwoitość postępowania. Gdy komuchy eselduchy zaprosiły do chocholego tańca JW Andrzeja Leppera, to było "a fe', po prostu tak nie wypadało, podobnie jak puścić wiatry przy stole. Ale teraz jest demokratycznie, można bekać, siorbać, ocierać gile rękawem - bo tak dyktuje arytmetyka demokratycznego kołtuństwa. PiS ani mnie ziębi, ani parzy. PO też taka jakaś dziwna, choć na nią głosowałem. Przede wszystkim, bo była szansa na coś wielkiego, na pierwszy przyzwoity parlament i rząd. "Kaczyńscy to ludzie destrukcji" - tak ocenił ich człowiek, który znał ich jak zły szeląg.
PS / 213.156.109.* / 2005-10-27 13:51
Gratuluję Panie PIS-owiec. To są właśnie wase metody.
DAREK / 80.55.173.* / 2005-10-27 13:45
Może ktoś uraził twoje uczucia demokratyczne, ja tez uważam ze głosuje większość tylko czemu uważasz ze teraz PO powinno się pogodzic i podpisac porozumienie z PiS bo tak rozumiem twoją gorycz w głosie :) skoro PiS tak bardzo rozrzutnie wszystkim wszystko obiecał to teraz niech sam sie martwi jak to spełnic a mam przeczucie ze spotkamy się na wyborach nie dalej jak za 1,5 roku bo nagle okaże się ze nie wystarczy wyciągnąc pieniącze z kapelusza bo ich tam nie ma :). A PO powiedziało wyraznie jest cięszko i będzie cięszko niech PiS teraz rządzi tym społeczeństwem PLUSZAKÓW :)
Matros61 / 217.113.229.* / 2005-10-27 11:54
Potrzeba poważnej deklaracji Bieżemy stołki i współodpowiedzialność za całą działalność koalicji.
Narazie jest tylko biadolenie że zwycięzca daje za mało.
Jak zależy Wam na Polsce to wchodzicie do koalicji z pozycji przegranego w wyborach.
A tu tylko fochy i fochy
Mart / 217.153.187.* / 2005-10-27 12:48
A co - PIS nie ma innego wyboru?? jak nie oplute PO to nie ma spółki tylko niepisane ugody?? Nie ma co uważać że to deszcz pada kiedy przyszły koalicjant zrywa umowy. Niech zaczną wypełniać swoje obietnice. Ludzie jak słyszałem już postanowili się rozwodzić tylko po to aby samotna matka dostała na swoje dzieci od opiekuńczego Państwa - ciekawe komu zabiorą Kaczyńscy. Ja czekam na mieszkanie - należy mi się bo tak obiecali....
ogest / 82.139.13.* / 2005-10-27 20:51
A ja idę na bezrobotne :)) 800zł mi wystarczy:))))))
Wincento / 80.55.198.* / 2005-10-27 11:11
I tak nie było na kogo głosowac wiec nie ma teraz co żałowac...... nie dlugo z Polski nic nie zostanie.....
am / 80.55.187.* / 2005-10-27 10:55
Trudno wchodzic koalicję z kimś kto z jednej strony daje kopa a z drugiej policzek - nawet gdy kampania tyle kosztowała. Nie mawyścia - trzeba poczekać do następnych wyborów i dać PIS-owi szansę.
Mart / 217.153.187.* / 2005-10-27 10:34
Przykro na to patrzeć - mamy najgorszą sytuację polityczna jaką można byłoby przewidywać. Nie będzie porozumienia PO i PiS - to jest decyzja PO bo nie zostały dotrzymane uzgodnienia - miało nie być głosowania przeciwko sobie a tu PiS już na pierwszym spotkaniu w sejmie "zdradził" układ. Jedno jest smutne - wyborcy PiSu głosowali także pośrednio na LPR i Samoobronę - takiej władzy chcieliście?? Mój teść który głosował na PiS teraz żałuję - uwierzył im że bedzie wreszcie porozumienie i że do władzy nie dojdzie niewyedukowana masa z poglądami rodem z Radia Maryja a tu niestety.... Jaszcze będziemy się bać wyjść z domu jak bojówki Młodzieży Wszechpolskiej zapanują na ulicach... (żart skrajny ale wszystkiego teraz się można spodziewać).
wethead / 83.24.168.* / 2005-10-27 09:39
większość zdecydowała - dlaczego - to oczywiste mają dosyć korupcji, układów itd.......
wg mnie jest jedna super optymistyczna informacja - świadczy to o tym, że już poniżej 50% społeczeństwa korzysta z układów, korupcji itd...
dygresja: żyjemy w kraju gdzie ideałem młodego człowieka jest "kupić" sobie miejsce pracy w policji drogowej, służbie miejskiej, kontrolera MZK itp (stawki wachają się od około 8 do kilkudziesięciu tysięcy) czyli wykonywać pozorację pracy i dawać się skorumpować jak najczęściej.
Góra boi się bardzo -spójrzcie na poprzedniego prezydenta od momentu kiedy skonstatował, że on i jego kolesie przegrali (znał jak sądzę prawdziwe a nie preparowane wyniki sondeaży) osiwiał w oka mgnieniu.
Jestem przedsiębiorcą i wiem, że podatki w Polsce muszą być zmniejszane i upraszczane bo na razie jest bagno i tu wydaje się opcja PO bardziej atrakcyjna, ale sądzę, że ponad wszystko powinniśmy wyczyścić "stajnię Augiasza" zwaną 3-cią Rzeczpospolitą.
Nie łudźmy się w polityce nie ma, nie było i nigdy nie będzie prawdziwie uczciwych ludzi - to nie ta bajka, ale pewne zasady powinny być przestrzegane.
W tej chwili chyba jedyną możliwością jest prezydent Kaczyński i jego partia a jeśli "użyje" do tego krzykaczy z nie wyparzoną gębą to j tak lepiej niż niekonkretne delikatnie mówiąc gadanie Tuska ( w debatach TV wypadał po prostu śmiesznie w porównaniu z Kaczyńskim)
pozdrawiam
George / 83.25.231.* / 2005-10-28 08:14
Słusznie. Też uważam, że należy zacząć od przywrócenia w tym kraju rządów prawa. Potem przyjdzie czas na podatki i gospodarkę. Nie ma sensu gadać o niej, gdy łapówka jest głównym instrumentem prowadzenia biznesu. Złodzieje i bandyci do kryminału!
sven / 83.25.111.* / 2005-10-27 22:38
Kogo pozdrawiasz? Bo ja sobie nie życzę!
;^^^^* / 62.29.165.* / 2005-10-27 09:11
Ale jaki skuteczny.

Dziękuję P.Kaczyński, teraz dzięki Panu spłacam większy kredy. Jesteście SUPER!
sven / 83.25.111.* / 2005-10-27 22:59
to był chwyt na" moherowe berety"
krzysiek / 62.29.165.* / 2005-10-27 09:08
Mam nadzieje, że wyborcy PiS-u i p.Kaczyńskiego przetarli oczy i zrozumieli na co się złapali (wstyd... łykaliście kity jak "kaczuszka").

PiS marniej skończy jak SLD...!

Ten nowy Marszałek to "POMYŁKA" - osoba o takich skrajnych pogladach... i to ma być PiS.

SORRY

Cieszę się, że oddałem głos na PO
kaja / 83.31.10.* / 2005-11-16 22:36
to ty znasz nawet fragment zwrotu angielskiego? to chyba intelygent jesteś i to europejski!
baba / 84.10.43.* / 2005-10-27 09:07
czy ktokolwiek w świecie widział, żeby wygrać z prawnikami????? ha ha ha hi hihiiiii....!!!
przecież od razu było widac do czego kaczory dążą. mieli (i mają) świetną strategię i taktykę (to trzeba im przyznać) a tego właśnie zabrakło PO ;-( będziemy się teraz kisić w kaczej zupie. i żebysmy tylko nie mówili na koniec: "o.. kurza du....a"
zobaczycie Kaczor zostanie premierem..... i teraz już wiemy dlaczego ciągle nie mamy szczepionki....

PO! nie dajcie się, nie zgadzajcie się na żadne niby-układy, niech się udławią tą "waaadzą"
pietrzelaj / 62.87.227.* / 2005-10-27 11:10
tylko ptasia grypa może uratować Polskę
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy