Forum Forum emerytalneZUS

Tusk: Nie ma mowy o czystkach w ZUS-ie

Tusk: Nie ma mowy o czystkach w ZUS-ie

Money.pl / 2007-11-30 18:55
Komentarze do wiadomości: Tusk: Nie ma mowy o czystkach w ZUS-ie.
Wyświetlaj:
bacha / 217.8.188.* / 2007-12-10 14:21
A ja chcialbym sie dowiedziec czy i kiedy bedzie respektowany wyrok TK w sprawie emerytur dla 60cio latkow?????
Wodz nr 1 / 81.190.116.* / 2007-12-03 10:44
Regulamin forum
terka / 2007-12-02 12:23
Chociaz na nich głosowałam dwa lata temu jestem ich największą obecnie przeciwniczką.
Byłam świadkiem jak PIS masakrował administracje skarbową.
Takie metody jak oni zaczęli stosować po objęciu dwa lata temu władzy nie przystają w żaden sposób do praworządności. To było zawłaszcanie administarcji państwa.
A że nie mieli wykwalifikowanej kadry podłączała się nierzadko do nich szumowina, chcąca robić karierę.
Żle to robili i źle zostali ocenieni w wyborach.
Jestesmy krajem UE i tylko kwalifikacje i praworządność powinny wszystkim elitom władzy przyświecać.
St. / 83.14.253.* / 2007-12-01 13:18
Już czas najwyższy żeby wyczyścić firmy i spółki państwowe z tego PiS-owskiego ścierwa
bsf / 87.205.82.* / 2007-12-01 16:34
Mogą to zrobić tylko ci PO oksfordzie dożynając watahę ty jesteś tylko tłukomatołkiem.
obserwator / 2007-11-30 19:33 / Tysiącznik na forum
Prosze zwrocić uwagę co sie dzieje na rynku inwestycyjnym; zwiększa sie ilośc akcji spolek notownych na GPW w obowiązkowych funduszach emerytalnych. Im więcej ZUS przekazuje pieniedzy tym więcej akcji jest kupowanych, teraz to ponad 13%. Jak teraz jest bessa to zaobserwować mozna wzmozone zakupy. Natomist sprzedaja akcje fundusze inwestycyjne, nie czekaja tylko zarabiaja na zasadzie wagi. Banki sa coraz bogatsze, powstaje ich tyle że nazwy ich trudno wymienic. Tak sobie mysle że kto inny robi mamone, ale nie sa to przyszli emeryci. Jezeli ZUS przymykal oko , to nie bedzie pieniędzy ani z ZUS ani z funduszy emerytalnych. Obowiązek zostal narzucony, ale sprawiedliwości w tym niewiele, to widać ale poprawnosc środowisk zgodnie z zawartą umowa realizuje plan docelowy że emerytura jest tylko dla wybranych dla calej reszty tyle co kot naplakał. Wystarczy śledzić co sie dzieje na giełdzie, analizowac co podaja fundusze emerytalne, co podaja fudusze inwestycyjne, widać ze strzyżenie dobiero się zaczęło, trwa i trwać bedzie. Każdy jest łakomy zanurzyć łapy w powszechnie zbierane pieniądze czy to na przyszłe emerytury, czy na fundusz zdrowia, czy radio i telewizje itp.
kangoor / 83.31.170.* / 2007-11-30 19:20
To nie czystki, PO nie robi czystek, czystki robi konkurencja, prawda?
Prawdomówne usta cudotwórcy przecież nie kłamią i już.
cezzzzz / 77.223.232.* / 2007-11-30 19:38
Kompletnie nie rozumiem tej decyzji. Akurat z ZUS mam do czynienia i znam go trochę od srodka.
Rzeczywiscie nowi dyrektorzy byli przyjmowani po konkursach. Co prawda wiadomo, ze konkurs tez moze wygrac ta osoba co ma wygrać... Ale to wlasnie teraz był czas na zweryfikowanie tych wygranych w konkursie. A jeśli ktoś z dnia na dzień wywala 13 dyrektorów no to o żadnej weryfikacji nie może być oczywiście mowy.
Po za tym ta reforma starego prezesa może wcale nie była taka głupia. W oddziałąch wojewódzkich miały pozostać kadry, finanse itd. Natomiast cała merytoryka nadal pozostaje we wszystkich oddziałach. To bzdura co Tusk mówił, że aby coś załatwić w ZUS trzeba bedzie jeździć do oddziału wojewódzkiego.
Najbardziej psioczyli na starego prezesa (Wypycha) związki zawodowe i pracownicy ZUS. Pytanie czemu? Może dlatego, ze bali się zwolnień? Bali sie reorganizacji i likwidacji wielu niepotrzebnych etatów??
Panie Tusk!!! Nie tak szybko, wolniej i z głową!!
PS.
Zdecydowanie głosowałem na PO i mam nadzieję że zmienią coś ale ta decyzja nie podoba mi się.
kangoor / 83.31.170.* / 2007-12-01 00:34
zdecydowanie nie najrozsądniej zrobiłeś, bedziesz przekonywał się,niestety o tym dzień po dniu,
Putina nie wzruszył podarunek Tuska, wycofał się właśnie z kontroli zbrojeń konwencjonalnych, ciekawe jaką nową nagrodę od PO za to dostanie
wolny człowiek / 83.27.54.* / 2007-11-30 19:10
Zwolniono 13 z 16. To zwykła rzecz. Gdyby zwolniono 16 - to byłaby czystka.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-11-30 20:08
Pozostalych trzech zwolnia za tydzien :)
Anty ZUS / 82.146.245.* / 2007-12-05 09:02
wreszcie robią porządek z tymi złodziejami z ZUS. Niema pieniędzy dla emerytów a oni sobie coraz to nowe budynki budują. Wiem że na to są odrędbne środki ale jest to nie w porządku w stosunku do społeczeństwa. A zwolnienie bylo dobrym posunięciem bo oznacza tylko tyle że wystarczy trzech do brania grubej kasy i sprawnego działania Zakładu Utylizacji Składek :) pozdrawaim
@@@ / 195.90.107.* / 2007-12-15 16:06
Zwolnil 13 i zatrudnia 13 a wiec nic sie nie zmieni bo stanowisk nie zlikwidowano. Te urzedy nadal istnieja i wymagaja dyrektorow. Tym razem z nadania PO.
Czytaj teksty ze zrozumieniem.

Najnowsze wpisy