Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk o swoich pomysłach zniany konstytucji

Tusk o swoich pomysłach zniany konstytucji

Money.pl / 2010-01-08 18:14
Komentarze do wiadomości: Tusk o swoich pomysłach zniany konstytucji.
Wyświetlaj:
Kamilbialek / 2010-01-09 23:10
Czy można lepiej odciągać uwagę od rzeczy ważnych (jak standardy państwowej służby zdrowia - około 20 tyś ofiar śmiertelnych rocznie po przez zakażenia pooperacyjne, zapadnięcie się za może kilkanaście lat ZUSu itp.) w stronę rzeczy o znikomej ważności społecznej. Te zmiany prawie nic nie zmienią, jeżeli w ogóle mogłyby wejść w życie bo lesiu na pewno się zgodzi by łatwiej odrzucić jego veto, tak oczywiście, też tak myślę. Tusk natomiast od listopada myśli jak tu zmienić konstytucje, by "rządzenie w Polsce było lepsze" (cyt. za Tuska) w to również wierzę bo Tusk jest w polityce od września 2009 a nie od listopada 1991 i teraz zaczyna myśleć o zmianach co zrobić aby "rządzenie w Polsce było lepsze" w lutym prawdopodobnie ogłosi swój program polityczny, ale go tez nie będzie pewien i pewnie go ktoś przekona do pewnych zmian, tak jak i tu: czy Prezydenta wybierać przez zgromadzenie narodowe, czy w referendum. Proszę jeszcze mi napisać czy zna ktoś większego błazna z poważną miną, i dostającego za swoje sztuczki takie pieniądze. A któż to wie co Pan błazen odłożył już sobie na czarną godzinę, zwinnymi rączkami. Któż to wie? ...
Elendir / 2010-01-10 18:34 / Łowca czarownic
Wymieniłeś jako przykład służbę zdrowia, a tymczasem właśnie służba zdrowia ucierpiała na wetach Prezydenta. A więc jak widać sprawa konstytucji jak najbardziej jest ważna.
Kamilbialek / 2010-01-13 17:24
Starałem się wytłumaczyć, że pomysł zmiany konstytucji jest tylko przykrywką w całej politycznej grze Donalda Wielkiego Cyca ;) Pozostawiając ten temat, to faktycznie zmiana zapisu w konstytucji odnośnie prezydenckiego veta, ułatwi całokształt zmian wprowadzanych przez sejm. Jednakże, prawdziwe zmiany, nastąpią gdy w Polsce wprowadzimy system podobny do USA a zwłaszcza usunięcie stanowiska premiera i połączenie jego kompetencji ze stanowiskiem prezydenta. To mi się marzy :)
Podstawa.orgs.pl
ask^ / 89.77.45.* / 2010-01-16 00:39
Dokładnie tak samo, jak obecny pomysł Kompaktowego Leszka.
Elendir / 2010-01-13 21:32 / Łowca czarownic
Generalnie mniejsze ma znaczenie czy ośrodek władzy skupiony zostanie wokół prezydenta, czy też premiera. Ważne jest by był jeden odpowiedzialny.
głębokienie? / 87.205.253.* / 2010-01-09 21:23
a ponadto inne przemyślenia Wodza Naczelnego:
Tusk: Największy sukces to polski patent na kryzys

- Polski patent na kryzys - to zdaniem premiera Donalda Tuska największy polski sukces w mijającym roku.
- Chętnie tym sukcesem dzielę się ze wszystkimi, chociaż nie wszyscy na to zasłużyli. Kto więcej się do tego sukcesu przyłożył, to różnie będą ludzie rozstrzygali, ale jedno jest pewne, że to jest nasz polski sukces - powiedział premier dziennikarzom w czwartek w Gdańsku po tradycyjnym sylwestrowym meczu, jaki rozegrał z byłymi pracownikami spółdzielni Świetlik.

Jak dodał, mijający rok był fenomenem, bo polska gospodarka była lepsza od niemieckiej. "Wiecie, jaka to jest satysfakcja dla nas wszystkich. Tym bardziej, że to okazało się nie miesięczne, nie kwartalne, tylko widać już wyraźnie, że to jest trwałe zjawisko" - powiedział premier.

Zapytany, która z przypadających w nadchodzącym roku rocznic (bitwy pod Grunwaldem, śmierci Jana Pawła II oraz powstania "Solidarności") jest jego zdaniem najważniejsza, premier stwierdził, że "każda z nich jest zupełnie inna, choć w jakimś sensie wszystkie są rocznicami wielkich zwycięstw".

- Nawet chyba wszyscy właśnie tak rozumiemy śmierć Ojca Świętego, że to było też w jakim sensie wielkie zwycięstwo - stwierdził premier dodając, że mimo wszystko dla niego osobiście najważniejszą rocznicą w zbliżającym się roku będzie 30-lecie powstania "Solidarności". - Pewnie dlatego, że jest to też moje osobiste doświadczenie. Pod Grunwaldem nie byłem, mimo szerzących się plotek - żartował premier.

Zapytany o to, czego życzy Polakom w 2010 roku, Tusk odparł, że "jak najwięcej szczęścia, miłości i osobistego powodzenia". Sam ma nadzieję, że w nadchodzącym roku uda mu się spędzać więcej czasu z wnukiem Mikołajem. - To jest dla mnie fenomenalne doświadczenie być dziadkiem i obserwować małego człowieczka, jak zaczyna rozpoznawać innych, pierwszy uśmiech, pierwsze wyciągnięte rączki - powiedział premier.

Z kolei opozycji Tusk życzył, aby "w zdrowiu budowała swoją pozycję fair". - Niech uwierzą w swoje siły. Nie wszystko jeszcze stracone, panowie - powiedział.

Premier dodał, że sylwestra spędzi w Sopocie: najpierw z żoną i z dziećmi, a następnie z przyjaciółmi.

Tradycyjny, rozgrywany w sylwestra mecz byłych pracowników gdańskiej spółdzielni Świetlik (zatrudniała ona opozycjonistów) zakończył się wynikiem 3:3. W Nowy Rok odbędzie się drugie - także tradycyjne spotkanie na boisku, w którym również zmierzy się młodsza i starsza (stażem pracy w spółdzielni) ekipa.

Premier, który gra w drużynie "starszych", uznał czwartkowy remis za sukces. - W mojej drużynie są ludzie w moim wieku, po pięćdziesiątce, więc coraz częściej uznajemy za wielki sukces to, że w ogóle wychodzimy na boisko - żartował premier, który sam strzelił jedną z bramek w czwartkowym meczu.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
Gall# / 213.158.199.* / 2010-01-09 11:49
Są tu osoby tak wystraszone IV RP , że do dziś nie mogą ochłonąć :-) Już 2,5 roku cudaczy PO!
A może zaczęło do nich docierać, że PełO jest skończona i znów wpadają w panikę :-))

Ty -89.77.45.* | ☺-nie panikuj, jeszcze macie wpływy i sądy są wasze - spokojnie przemianujcie sobie platformę - może "Obronna Tratwa" tym razem. W demokracji nawet aferzysta i były SBk też jest brat i człowiek.
:D / 89.77.45.* / 2010-01-09 12:17
ty Gall# masz brata z SB? to jednak widać słychać i czuć

:D
G# / 213.158.199.* / 2010-01-09 17:00
spokojnie możesz się ujawnić :D
☺ / 89.77.45.* / 2010-01-09 10:54
Jako ciekawostkę podam cytaty z kompaktowych głów, czyli z... niczego:

"Robimy naprawdę dużo... bardzo dużo... aż trudno wymienić"

"Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne"

"Dziś bowiem, proszę państwa, jeżeli w paru słowach ująć program tego rządu, nie ten deklarowany, ale ten, który wynika z analizy, to będzie to pacyfikacja, petryfikacja i restauracja – PPR. A reszta jest cudem."

"18 osób było „przeciw” obecności Marcina Libickiego na liście PiS, a 6 było „za”, co oznacza, że decyzja była jednogłośna."

"Ale Pan bez przerwy to samo, pan nie wytrzymuje, pan rozumie, że siła moich argumentów jest taka, że pan nie ma żadnych szans."

"Jeśli Lech Kaczyński zostanie prezydentem, ja nie będę premierem."

"Zwyciężyć to znaczy dobrze przysłużyć się Polsce."

"Chciałem rządzić już, gdy miałem 12 lat. Premierem zamierzałem zostać mając lat 34, a skończyć rząd, mając lat 91. To byłby rok 2040. To jeszcze strasznie dużo czasu."

"Co do konopi, no to na pewno trzeba walczyć z marihuaną. Ale czy marihuana jest z konopi? Chyba nie.(...) Nie wiem, jak pan łączy marihuanę z konopią, skoro na pewno z narkomanią trzeba walczyć."

"Historia Polski, jak każdego narodu, nie jest idealna. Mieliśmy bohaterów, mieliśmy i hołotę, to jest zupełnie oczywiste. Po 1945 roku ta hołota mogła tryumfować, socjalizm to był ustrój hołoty, dla hołoty, można powiedzieć."

o Olku K. "No bo po prostu on nie jest taki do nienawidzenia, taki sobie człowiek wesoły...".

"Uważam, że urząd prezydenta RP – głowy naszego państwa – powinien być wypełniany z godnością i powagą odpowiadającą powadze państwa i powinny być stworzone dla tego odpowiednie warunki, ale jednocześnie jestem przekonany, że nie jest potrzebny do tego dwór, ostentacja korzystania z przywilejów władzy, rezydencje i różnego rodzaju ośrodki, nadające urzędowi prezydenta cechy monarchiczne."

o przyjeżdżających do Polski ludziach ze Wschodu "są to patologicznyme struktury społeczne, a mówiąc prościej - mafią ze Wschodu..."

"nie rozmawiam z kotem o polityce, bo ten jest apolityczny"

"największą hańbą III RP były głodne dzieci"

"W Polsce na szczęście już mamy taką sytuację, że nawet z prezydentem wolno się nie zgadzać. To jest duży postęp."

"Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten austriacki"... - jakieś dwa lata później - "My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te, które były w poprzedniej kadencji, i mamy do czynienia z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju", albo "Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie – SLD i Samoobrona"
.... a rok później pisiorki i Samoobrona jedli sobie z dziubków.
Oczywiście jak Lepper miał już dość pisiorków, to ci znowu pletli androny w stylu
"Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PiS – u dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."... albo... "Za to, że Lepper i Giertych zostali wicepremierami, odpowiedzialność ponosi PO. To oczywiste."

"Ani ode mnie, ani od żadnego z moich współpracowników nikt nie żądał odcisków, kiedy półtorej godziny temu wylądowaliśmy w Stanach Zjednoczonych, a o to mi chodziło"

"Domagamy się tylko tego, by nam oddano to, co nam zabrano. Gdyby Polska nie przeżyła lat 1939–1945, byłaby dzisiaj, jeśli odwołać się do kryterium demograficznego, państwem 66–milionowym"

"Kobiety udowadniają, że nie ma żadnych różnic pomiędzy nimi, a mężczyznami. A przecież gołym okiem widać, że tak nie jest."

"Bo ja się nie podjąłem pracy w przedszkolu, tylko prezydenta państwa, które jest w pokreślonej sytuacji i ma określone interesy"

"Choroby są różne – ciężkie, takie sobie i lekkie. – Mam nadzieję, że nam się uda przejść lekką. Zrobię wszystko, żeby tak się stało"

"Dawałem i będę dawał. I wcale nie za to, że ktoś jest dobry, ale dlatego, że mu się to zwyczajnie należy."

"Historia nie potwierdza, że między wzrostem a umiejętnościami w polityce jest jakaś zależność."

"Jeszcze jedno pytanie, ale nie od tej małpy w czerwonym."

"Każdy naród walczący o niepodległość ma szanse. Gdybyśmy patrzyli na to stosunkiem sił, nie byłoby dziś wolnej Gruzji, nie byłoby też zresztą wolnej Polski"

"Nie ma bliższego związku niż związek między bliźniakami."

"Od prezydenta Busha dowiedziałem się rzeczy, o których nie można przeczytać w prasie, i ja o nich też prasie nie powiem"

Polityk też ma prawo do obrony godności. Pierwszą serię obelg wytrzymałem, dopiero przy drugiej powiedziałem twardo, ale jak na praską ulicę łagod
☺ / 89.77.45.* / 2010-01-09 10:56
Polityk też ma prawo do obrony godności. Pierwszą serię obelg wytrzymałem, dopiero przy drugiej powiedziałem twardo, ale jak na praską ulicę łagodnie, żeby sobie poszedł.... „Panie, spieprzaj Pan! Spieprzaj, dziadu!” .

"My jesteśmy tu, gdzie wtedy. Oni tam, gdzie stało ZOMO."

"Nie twierdzę, że będzie lepiej, ale nie zdziwię się, jeśli będzie jeszcze lepiej."

"Przyjechałem do Was to dlatego że muszę bywać wszędzie w Polsce"

"Niespecjalnie przepadam za tym żeby występować razem z premierem Giertychem. Ale to nie jest polityka tylko centymetria.(...) Trzymajmy się od siebie z daleka."

"Nie jesteśmy zbyt radykalni, aczkolwiek w pewnym stopniu jesteśmy radykalni, bo Polska pewnego radykalizmu, jeżeli chodzi o zmiany i oczyszczenie, potrzebuje."

"Pewien unikający pracy polityk próbuje w tej chwili zrzucić na prezydenta to, że unika pracy. Ale naprawdę prezydent jest w najwyższym stopniu pracowitym, a ten polityk w najwyższym stopniu niepracowitym."

"We mnie jest czyste dobro."

"Nie byłoby tego, co teraz jest w Polsce, nie byłoby tej próby naprawy Rzeczypospolitej, gdyby nie ojciec dyrektor, ojcowie, siostry nazaretanki i wszyscy którzy prowadzą tę niezwykłą instytucję Radio Maryja i TV Trwam"

"Tu nasuwa się porównanie z pewną częścią twórczości naszego wybitnego poety Herberta: Trzeba kochać ludzi, bo szybko odchodzą. "

"Warto być Polakiem, bo się Polakiem urodziło."

"My nie kierujemy się tutaj żadnymi urazami albo rusofobią, albo germanofobią, albo niczym innym. My kierujemy się takimi względami jak wszystkie normalne państwa świata, które chcą mieć rozpoznanie, chcą mieć informacje, chcą mieć oszczy i uszy."

"Przyjrzyjcie się mi, bo patrzycie na Łukaszenkę"

"Trzeba budować dumę Polaków. Inne narody to robią."

"Z Zambrowa wywodzi się moja rodzina. Ta, której nazwisko noszę, czyli mojego ojca. Z Łomżą się łączy nazwisko, które noszę po... Którego nie noszę, ale nazwisko mojej matki."

"To jest chyba oczywista oczywistość."
sara14 / 77.252.18.* / 2010-01-09 10:02
Jako ciekawostkę podam:
…cytat z książki „ Kariera Nikodema Dyzmy”.
Jest w niej fragment, który warto zadedykować tym wszystkim, którzy widzieli (lub jeszcze widzą) w Tusku męża stanu. Ponieważ te słowa wypowiadział klasyczny wariat, mają moc ponadczasową:
„Z was się śmieję, z was! Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków! (…)
Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu (…) wasz wielki człowiek, wasz Premier to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn! Idiota niemający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego (..) prostackim manierom! Skończony tuman, kompletne zero! (…) Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. (…) To wy wywindowaliście to bydle na piedestał!”
pan władek / 89.231.102.* / 2010-01-08 19:04
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
cozaczasy / 213.158.197.* / 2010-01-08 18:14
Ochłoń Panie Tusk - tak ględzisz, żeby ględzić? Nie potraficie odrzucić veta a chcecie z Grzegorzem S. vel GRZECHO konstytucję zmieniać :-)))

Panie Tusk ! Czekamy na wyjaśnienia:
Kto ostrzegł Mira, Grzecha, Zbycha o akcji CBA?
Co obiecaliście sponsorom z branży hazardowej i ile zdążyliście z tego załatwić?
Co tam jeszcze knujecie po cmentarzach?
:D / 89.77.45.* / 2010-01-08 18:50
No właśnie, PiSiorki pokazały całemu światu jak się kupczy w cieplutkich pokojach poselskich, a ci włóczy się po jakiś cmentarzach, wstyd.

:D
cozaczassy / 213.158.199.* / 2010-01-17 10:56
masz rację; PO-jeeby to jednak wyjątkowe ciemniaki i trudno ich czegoś nauczyć - wstyd
:D / 89.77.45.* / 2010-01-17 12:39
Aaaa to dlatego PiS tak histerycznie pcha się do władzy... żeby pokazać jak się "profesjonalnie" kupczy w cieplutkich pokojach poselskich i finezyjnie okłamuje i okrada swoich obywateli.

To może i szkoda, że elektorat PiSu jest taki kompaktowy i nie dosięga do urn wyborczych.

:D

Najnowsze wpisy