Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk pisze do Unii: Bierzcie z nas przykład

Tusk pisze do Unii: Bierzcie z nas przykład

Money.pl / 2010-03-24 07:40
Komentarze do wiadomości: Tusk pisze do Unii: Bierzcie z nas przykład.
Wyświetlaj:
Ivv / 89.72.43.* / 2010-03-24 17:54
Nie ma wizji rozwoju swojego kraju, a innym chce doradzać. Ośmiesza się. U nas dróg pobudować nie może, lotniska na Euro czy zmniejszyć bezrobocia, a przed nimi zgrywa eksperta? Załosny jest.
henieck / 77.255.162.* / 2010-03-24 16:29
ciekawe jaki będzie mądry jak się niedługo skończą dopaty z Unii.
POletko / 195.117.255.* / 2010-03-24 14:45
Afer w PO jak widać nie ma końca, ludzie obudźcie się, albo oderwiemy PO od koryta w najbliższych wyborach albo dalej tak beznadziejnie będzie w naszym pięknym kraju...

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100317/POWIAT17/310544618

tagi:ARiMRCBAłapówkaPOprokuraturazatrzymanie

"Szefowie żagańskiej Platformy Obywatelskiej zatrzymani przez CBA"
Tomasz Hucał, Zbigniew Janicki

Agenci CBA zatrzymali w poniedziałek kierownika szprotawskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Mirosława K., jednocześnie szefa PO w powiecie żagańskim. Jak się dowiedzieliśmy wczoraj, chodzi o łapówki.


Decyzję co do dalszej przyszłości Mirosław K. w PO, podejmie wkrótce zarząd regionu lubuskiego partii

(fot. Zbigniew Janicki)
Przypomnijmy, że wszystko działo się poniedziałek, po godz. 14.00. - Mogę tylko potwierdzić, że zatrzymano Mirosława K. oraz trzy inne osoby. Dla dobra śledztwa nie będziemy mówili, kto to jest - mówiła nam wczoraj Alina Dobrowolska z prokuratury okręgowej w Zielonej Górze.

Nieco więcej dowiedzieliśmy się w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. - Zatrzymani to 30 i 52-letnie kobiety, a także 30 i 49-letni mężczyźni - informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. - Wszyscy przebywali na terenie powiatu żagańskiego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o wiceprzewodniczącą PO w powiecie żagańskim - Jadwigę Z. oraz jej krewnych. Co ciekawe, w poniedziałek dzwoniliśmy do Z. - Nic nie wiem o aresztowaniu Mirosława K. - odparła nam krótko.

Do 10 lat więzienia

- Działania wykonywaliśmy, zarówno w biurze ARiMR, jak i w mieszkaniach prywatnych - opowiadał wczoraj rzecznik CBA.
- Po godzinie 14 do naszego biura weszło nagle kilkunastu funkcjonariuszy w garniturach – opowiada nam jedna z pracownic szprotawskiej agencji.
Później wszystko poszło już sprawnie i szybko. Wyglądało, jak ściśle zaplanowane.– Zaraz po wkroczeniu agentów zaczęły się przesłuchania. Były przeprowadzane zgodnie z jakimś harmonogramem – opowiedział kolejny pracownik.

- To początkowa faza postępowania, mogę jedynie powiedzieć, że prowadzi je nasz wydział do spraw przestępczości gospodarczej - mówiła w poniedziałek A. Dobrowolska.


Z naszych informacji wynika, że cała czwórka została zatrzyma w związku z podejrzeniem łapownictwa. - Za to przestępstwo grozi od roku do 10 lat więzienia informuje zielonogórska prokurator.
Dowiedzieliśmy się, że służby interesowały się szprotawskim biurem już od kilku miesięcy. Zgłoszenia przestępstwa miał dokonać klient placówki.

Wczoraj agenci nadal byli w biurze ARiMR w Szprotawie. Natknęliśmy się na nich w punkcie przyjęć, w przedsionku. – Proszę wykasować te zdjęcia – odparł jeden z funkcjonariuszy na widok naszego fotoreportera przy pracy.

Szok w Platformie
W szprotawskim oddziale spotkaliśmy także dyrektora lubuskiego oddziału ARiMR Jarosława Gniazdowskiego. - Trudno nie być zaskoczonym. Jestem niemile zszokowany, bo inaczej tego określić nie można. To co się stało, godzi w dobre imię naszej agencji - komentował. - Dziesięć lat pracowaliśmy na nasza renomę. Żadne skargi do nas nie docierały. Inaczej byśmy rozpoczęli nasze postępowanie wewnętrzne.

Mimo śledztwa biuro ciągle pracuje. - Staramy się, żeby kontrola nie odbiła się na jakości świadczonych usług. Osobiście czuwam nad tym - zapewnił nas Gniazdowski.

Jak w całej sprawie zachowa się Platforma Obywatelska, ugrupowanie, które reprezentuje Mirosław K. i Jadwiga Z.? - Wiemy tylko tyle, ile napisano w "GL”. W najbliższych dniach zbierze się zarząd regionu. Na pewno będzie o tym dyskutował. Informacje o jego decyzjach przekażemy mediom - zapowiada dyrektor biura zarządu regionu lubuskiego PO Waldemar Kotlarski. Kiedy dokładnie zbierze się zarząd? - Na pewno nie w tym tygodniu - dodaje Kotlarski.

- Dowiedziałam się o wszystkim dzisiaj. Jestem w szoku - mówiła nam wczoraj druga wiceprzewodnicząca PO w powiecie żagańskim Dorota Grzeszczak. - Jestem zszokowana i zażenowana. To duży problem dla Platformy.
- Jest mi wstyd - wtóruje jej kolega partyjny, radny powiatowy PO Stefan Gołek.
Cały dzień próbowaliśmy się skontaktować z lubuską liderką PO. Niestety posłanka Bożenna Bukiewicz, do której dzwoniliśmy kilkakrotnie, nie odbierała telefonu.
janmarjan / 79.185.208.* / 2010-03-24 11:57
To jest właśnie jawne ,beszczelne i skuteczne ośmieszanie Polski.
Elektro Devil / 2010-03-24 10:22 / Tysiącznik na forum
24.03. Warszawa (PAP) - Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 13,0 proc. wobec 12,7 proc. w styczniu - podał GUS.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu lutego wyniosła 2101,5 tys. osób. (PAP)
pan władek / 89.231.107.* / 2010-03-24 09:14

Unia powinna reformować się tak jak nasz kraj przez ostatnie 20 lat i postawić na inwestycje w infrastrukturę - między innymi w drogi, koleje, szerokopasmowy internet.


i w to się u nas inwestowało, a najwięcej inwestuje teraz? jakoś nie zauważyłem, ale ja zwykły moher jestm pewnie.
asdasd / 83.238.74.* / 2010-03-24 09:11
Co za Pajac. Przeciez oni to dawno juz maja wiec niby po co???????
widac ze wiesniak za granica nie był. normalnie szok!
polak mały / 213.77.7.* / 2010-03-24 09:09
Unia już to zrobiła 50 lat temu. PO to zaniechanie reform i krok do tyłu w historii 20-letniej. Słowa premiera to jakiś gorzki żart i szczyt zakłamania. Jesteśmy wciąż bardzo biedni, zacofani i dalej żyjemy jedną nogą w PRL. Bo tak naprawdę czym możemy się pochwalić?
Oszlom / 212.14.45.* / 2010-03-24 08:44
Ale bzdury ...Tutaj małe POrównanie - O tym nie napisz w POmediach ani pan Gałązka ani żaden inny dziennikarski POautorytet:
"...Polskę można podzielić na ludzi , którzy wyli za czasów PiS-u , przekonując kogo się dało, że w kaczyźmie każdy jest albo może być podsłuchiwany a demokracja zagrożona. Ci co uwierzyli tym banialukom , to przede wszystkim czytelnicy GW, Polityki , Dziennika, słuchacze TOK FM i oglądający TVN, TVN24 i Polsat , wyjcami dziennikarze(funkcjonariusze) tych mediów.
Żaden prokurator nie mógł znaleźć dowodów na takie niecne praktyki a Sąd nie skazał nikogo. Nie pomogły zapewnienia ani Marcinkiewicza, ani Giertycha , nie pomogła specjalnie do tego powołana komisja , która już dwa lata szuka i szuka dowodów stosowania nielegalnych podsłuchów. Fakt jest jeden. Służby specjalne za czasów Jarosława Kaczyńskiego były trzymane za twarz.
Matriksa medialnego stworzyli dziennikarze po społu z pożytecznymi idiotami. Jednym jak pewnej szansonistce było duszno , pewien omc ( o mało co) premier bał się , że rano może przyjść po niego policja, pewien polityk nawoływał do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Całe stado autorytetów powołało nawet Ruch w Obronie Demokracji.
Autorytety i emisariusze udzielali wywiadów w lewackich zagranicznych czasopismach , mówiąc o tym jakie to niedemokratyczne rządy panują w Polsce.
Słychać było jednostajne wycie, demokracja w Polsce była zagrożona. Ta wstrętna niedemokratyczna partia nie chciała trwać przy władzy, ogłosiła przedterminowe wybory. Dzięki tym wyborom zniknęły z horyzontu populistyczne partie LPR i Samoobrona a ich przywódcy poszli w polityczny niebyt. Zwyciężyła partia , która zarzucała PiS-owi wykorzystywanie służb specjalnych do celów politycznych.
Ale król okazał się nagi. Okazuje się , że to obecnie prokuratura i służby specjalne wykorzystywane są do celów politycznych.

http://www.rp.pl/artykul/451144_Bedzie_sledztwo_w_sprawie_podsluchow.html

Ci co tak głośno wyli o łamaniu prawa teraz ledwie kwilą. Premier , który miał odpowiadać osobiście za służby, wypuścił dżina z butelki. Służby robią co chcą , prokuratura umarza sprawę za sprawą , tylko od czasu do czasu Sąd nakaże wznowić umorzone śledztwo. Cała odwaga dziennikarzy stopniała jak bałwan na wiosnę, może dlatego , że wśród tych, którzy tak krzyczeli za czasów PiS-u większość stanowią bałwany.
..."
mokos22 / 83.10.195.* / 2010-03-24 14:14
masz rację - mi już miłość do PO przeszła. kkuu..mac
arch / 2010-03-24 07:56 / Tysiącznik na forum
"Nowa ustawa podniesie ceny energii elektrycznej "

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/408397,nowa_ustawa_podniesie_ceny_energii_elektrycznej.html
m-53 / 83.24.52.* / 2010-03-24 07:40

Unia powinna reformować się tak jak nasz kraj przez ostatnie 20 lat i postawić na inwestycje w infrastrukturę - między innymi w drogi, koleje, szerokopasmowy internet.


Paradne. Gdzie to jest?

Z tekstu wynika raczej, że Unia powinna naśladować USA
Lorunia / 178.56.31.* / 2010-03-24 09:21
Tak tak ! bierzcie z nas przykład ! tylko , który pracownik w innych krajach UE zgodziłby się pracować za niewolniczą kaskę ! tyrać obowiązkowo 50 lat , bez możliwości odejścia na emeryturę chociaż po 45 latach ..Pachnie tu niewolnictwem ...... Powinni brać z nas przykład jak budować drogi , jak załatwiać interesiki . Cały ten wynik to nie zasługa rządu tylko ludzi co pracują , dostają tylko tyle aby nie umrzeć z głodu . Gdyby w naszym kraju uposażenia byłyby na poziomie podobnym co w UE zielone przeszłoby prętko w czerwone .
kobalt7 / 77.253.26.* / 2010-03-24 16:21
A żaden z uczonych POekonomistów z tytułami prof. nie przyzna się, że mizerny 1% wrost gospodarczy to wynik dewaluacji o 30% złotego, tylko chwali się polityką gospodarczą, której nie ma.
Przeliczcie swoje zarobki na EURO lub $ teraz i wcześniejsze, przeliczcie PKB a będzie minus.
Gdybyśmy mieli EURO to mielibyśmy Grecję. I to się nazywa polityka gospodarcza rządu.
Lorunia / 178.56.31.* / 2010-03-24 09:38
miało być prędko ...

Najnowsze wpisy