Forum Polityka, aktualnościPolityka

Tusk: Platformo do boju!

Tusk: Platformo do boju!

Money.pl / 2007-03-31 15:20
Komentarze do wiadomości: Tusk: Platformo do boju!.
Wyświetlaj:
ultraliberał / 83.142.72.* / 2007-04-01 17:47
Koniec podatku liniowego? Na co się teraz PO będzie kreowało? Wcześniej na partię konserwatywno-liberalną, chadecję. Teraz nowoczesy socjaldemokratyzm będzie? No to już wiem czemu mój znajomy przekonuje się po tym wszystkim tak szybko do UPR.
jakss / 83.144.70.* / 2007-04-01 08:58
Za cały komentarz może posłużyć zdjęcie Tuska z rogami!!
Ech! / 83.15.97.* / 2007-03-31 19:17
Platformo do boju! Wiatraki czekają.
brawo / 83.24.197.* / 2007-03-31 20:08
dobre!
obserwator.. / 83.23.76.* / 2007-03-31 15:56
Złudne marzenia, Platforma tonie, gdyby nie pieniadze ludzi którzy tworza PO i pieniadze podatnikow finansujacy równiez PO, oraz sprzyjajacy ja dziennikarze, zatonąć może w każdej chwili i tak sie stanie. Ogłoszone zwyciestwo samorządowe wykazuje ze i tam brak pomysłow i woli politycznej wprowadzania zmian, branie pieniedzy za udawane chciejstwo polityczne to zakłamanie, ale to widać, to sie wyłania ale za chwilę zatonie wraz z nieudacznikami. Wstrzymywanie się nie jest zdrowe, jak kochać to pelną piersia, przedtem szara eminecja od samorządów gabinecie cieni wybroniona przez zwolenników przetrwania za wszelką cene, teraz poslanaka ktora wzięla wielkie pieniadze i nie chce ich oddać, a sąd nie bedzie mial okazji nakazać ich zwrocić, przedtem były głosowania na sali sejmowej, ale PO nie głosowala jakby posłów i poslanek nie było, ale byli , ja widziałem i inni widzieli. To szczyt zawracania kijem wody Wisły, PO liczy że ludzie będą po wieczne czasy ciućmolami których można zniewalać zawsze i wszędzie, uzywam języka zrozumialego dla zwolennikow PO, mam nadzieję.
ep / 213.238.78.* / 2007-03-31 15:20
Jak zwykle nic nowego.ble ble ble bez konkretów bez fantazji bez polotu sama nicość.
Pełne rozczarowanie wodzem Donaldem Tuskiem.
Czy to nie jest śmieszne aby taki człowiek nadal działał w polityce?
maa / 2007-03-31 15:27 / Tysiącznik na forum
Ciekawe stwierdzenia!
A na jakiej podstawie? Można prosić o szczegóły?
marek 19-53 / 83.24.64.* / 2007-03-31 19:27
Proszębardzo:
- sztandarowy podatek liniowy już nie do zrealizowania a to właściwie był cały program PO
- nicejski sposób liczenia głosów odpuszczamy,
- dopiero w przyszłości PO zabierze się za dyskusję programową, będą klecili program (wyborczy, oczywiście). Wniosek jeden - dotychczas żadnego programu nie stworzyli. A wynika to expressis verbis ze słów Tuska.
- gadka o zmienionej sytuacji to klasyczne asekuranctwo.

ep ma rację - ble, ble
xet / 88.199.125.* / 2007-03-31 19:49
Krótki kurs odświeżania pamięci. Kłamstwa wyborcze, afery PiS i towarzyszy: 1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem (JK).
2. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (J)
3. Nie będzie koalicji z Samoobroną (J).
4. Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa (J).
5. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną, zbrojnym ramieniem SLD. (J).
6. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie, podpórki Leszka Millera, drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy (J).
7. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne (J).
8. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS. Lepper skazany worakami i płaci grzywny. (J)
9. W-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w więzieniu działaczy opozycji w latach 70 (J).
10. Nie zmienia się ordynacji wyborczej na krótko przed wyborami. Bubel prawny, którego koszty ponosimy, ze względu na oświadczenia majątokowe.
11. Nie podniesiemy akcyzy na paliwa.
12. Wybudujemy trzy miliony mieszkań. (6-10 tys. zł za metr)
13. Wprowadzimy szybko niższe podatki. (Będą wyższe)
14. To będzie tanie państwo, zredukujemy administrację. (taśmy prawdy, ministerstwo mórz)
15. Wycofamy wojsko polskie z Iraku. (Jedziemy do Afaganistanu)
16. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencję. (Zrobił się popularny więc go odsunięto i porzeczołgano)
17. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
18. Afera bilboardowa (Kurski kłamał).
19. Chcemy koalicji z PO (Jarek kłamał).
20. PO jest w koalicji z SLD. (Nigdy nie będzie, w przeciwieństwi do PiS, która kolaburuje z aparatem po PRL).
21. To wszystko wina PO i SLD.
22. Nie bedzie TKM-u. (Widzieliśmy u Begier i teraz w TVP)
23. Moja teczka jest sfałszowana (J).
24. Większość byłych szefów dyplomacji była na usługach KGB. (raport o WSI to konfabulacje)
25. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
26. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
27. Merytoryka i przejrzystość. (widać po nominacjacach Orlen, NBP i TVP)
.............
99. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte w świętmym dla Pokaów miejscu... Jarosław Kaczyński 10 VII 2006 w stoczni otoczony przez 38 mln ZOMOWców)
marek 19-53 / 83.24.64.* / 2007-03-31 21:41
Akurat mowa była o Tusku i jego programie. Zatem nie widzę związku przyczynowo-skutkowego.

Pomijając wartość merytoryczną xet-owych wywodów, mają one służyć chyba jednemu - uzasadnieniu: skoro oni są tacy źli, to my nie musimy być lepsi. Marny program.
maa / 2007-04-01 17:43 / Tysiącznik na forum
Prawda, marny.
Właśnie, to było porównanie ubożuchnej propozycji Tuska i jakże bogatej PiS-u.
Proponuje Pan może , by platformersi poszli w ślady pisiorów i zaczęli opowiadac ciemnemu ludowi, czyli nam, w/w dyrdymały wyborcze Kaczyńskich, Urbańskiego i Kurskiego?

Zaznaczam, nie mam sympatii dla PO, a polactwem z PiS-u pogardzam. Dlaczego Pan sądzi, że pańskia odpowiedź na znakomitą listę xet-a ma większą wartość merytoryczną? Widzę w niej raczej rozpaczliwą bezradność, choć argumenty są logicznie poprawne...

Jeśli Tusk wymyśli, że posprząta Polskę po was, to ... po was.
Jak Pan myśli ilu Polaków ( zwyczajnych Polaków, nie tzw. Prawdziwych Polaków, do których zresztą Pana nie zaliczam ) poszło by za takim programem wyborczym? Wiem, że to mało, ale byłoby b. nośne!
kupaśmiechu / 83.24.253.* / 2007-04-02 19:45
"Panowie z Money, czy to forum służy do wyładowywania nienawiści takim osobnikom jak powyższy....Czy musimy w imię poprawności politycznej znosić chamstwo i głupotę...." - dobry cytat - nie? i to, nomen omen, zaczerpnięty z samych wyżyn intelektu, na które mozolnie wspina się niejaki "maa",
msmaxxis / 2007-03-31 21:44 / Bywalec forum
A Pan niesutannie broni PiS i do tego bez kontrargumentow. Co by zlego na rzadzacych nie powiedziec - nawet prawde, to sie okaze ze jednak biale nie jest biale, czyz nie?
marek 19-53 / 83.24.64.* / 2007-03-31 22:36
Jeżeli zobaczę, że program (a nie wyborcza deklaracja chęci) jest lepsza to oczywiście to natychmiast poprę. Nie jestem przywiązany do nazwy.

Jednak nie zauwaźyłem w deklaracjach i działaniach PO nic atrakcyjnego. Nawet w sztandarowej dziedzinie gospodarki.

Jak na razie mają wyłącznie program negacji.

Nawet HGW w warszawce skupiła się na audytach, rozliczaniu Marcinkiewiczai i Kaczyńskiego. Nazywa się to szumnie bilansem otwarcia, ale ciągle nic z tego nie wynika. Robi dokładnie to samo, co zarzuca Kaczyńskim z jedną różnicą. Kaczyńscy chcą wykluczyć postkomunę i polikwidować układy (co popieram) ona zaś robi to z pobudek partyjno-osobistych, taka prywatna wojenka.
maa / 2007-04-01 15:56 / Tysiącznik na forum
Jest Pan i cała pańska rodzina związana z PiS. Sam Pan to napisał, proszę więc darować sobie hipokryzję.
Charakterystyczny objaw - oburza się Pan, gdy wypomina sie rycerzom moralności z PiS-u koalicje z nazistami i komunistycznymi j**(...)mi z Samoobrony. A dlaczego nie razi Pana taka koalicja jako taka? Ja tego nie zauważyłem - idzie Pan w obronie w zaparte.

Natomiast zgadzam się z zarzutem o miałkości programowej PO. Wielu członków PO znalazło sie tam tylko dlatego, bo raziło ich chamstwo, ciemniactwo i szmalcownicze polactwo dużej części członków PiS.

Konkludując, myślę, że wybór wielu młodych ludzi opuszczających ten kraj jest racjonalny.
marek 19-53 / 83.24.1.* / 2007-04-01 17:38
Istotnie jestem w pewien sposób powiązany z PiS (i większość rodziny, i znajomych) - popieram ich program.

Nigdy nie napisałem, że popieranm związek z SO, a tym bardziej SO. Z ledwością to toleruję. Razi mnie ta koalicja. Mogę natomiast zrozumieć dylemat Kaczyńskich po zawaleniu się rozmów z PO. Zaproponowali samorozwiązanie sejmu, co głosami PO zostało odrzucone.

Nazizm, faszyzm etc Giertycha (Giertychów?) to twór medialny, ot takie obrzucanie błotem. Jak brak argumentów to zawsze można rzucić hasło antysemityzmu lub rasizmu lub jakiejś tam fobii i zwykle klient jest ugotowany.

Proszę przy okazji wyjaśnić "ciemniactwo i
szmalcownicze polactwo" - cóz to takiego?
maa / 2007-04-01 19:09 / Tysiącznik na forum
Nie Drogi Panie, to niestety moje własne prywatne obserwacje i wnioski. Ja to wiem, nie wierzę.

Czy zna Pan kogoś z wierchuszki LPR/MW? Ja mam takich osobników w rodzinie. Wiem, że każdy ma biblię - "Mein Kampf" w domu, pewnie organizowaną dla zaufanych członków. Drukowaną na Litwie. Sam ją od nich dostałem. Słucham, co mówią. Oglądałem ich filmiki (to byli wszechpolacy, oczywiście). Uroczyście ryczeli sobie "Die Fahne hoch" (To chyba jest "Horst Wessel Lied"?). Serce rosło!
Myślę, że sam Pan to może sprawdzić, jeśli nie wierzy gazetom. W końcu i koło Pana tacy muszą mieszkać.

A koalicja jest koalicją z serca. Tak jak koalicja PZPR i np. PAX-u. Oglądał Pan debatę wyborczą Tusk vs. L.Kaczyński? Przypomina sobie Pan może przerażenie Tuska, gdy zdał sobie sprawę że Kaczyńscy zawiążą ją z SO i LPR? Ja puszczałem to sobie parę razy... Przecież PiS nie mógł otwarcie powiedzieć, że nie nawiąże koalicji z partią, która uzyskała niemal takie same poparcie, tylko woli przystawki, które by wszystko dały, by sobie choć trochę porządzić. Gdyby to powiedział w czasie kampanii, Kaczyński by nie został prezydentem!

Proszę bardzo, wyjaśniam:
Ciemniacy to przeciwieństwo wykształciuchów. Termin z czasów gomółkowskich – tak nazywany był tow. Gomółka et consortes. Gomółka miał podobny stosunek do inteligencji jak Kaczyńscy, czy Dorn. Myślę, że nie oglądał Pan wystąpień, zwłaszcza tych najlepszych, marcowych, Gomółki, by móc porównać retorykę filipik tow. Wiesława z wystąpieniami braci Kaczyńskich.

"szmalcownicze polactwo" albo „Prawdziwi Polacy”: ma Pan kilku przedstawicieli na forum: ich mantra to: „żydokomuna, okrągły stół, ubole, Wybiórcza, lewaku”.
Zostaje się obdarzonym jednym z określeń tego zbioru np. po napisaniu felietonu (Płaskoń), który się Prawdziwemu Polakowi nie „w oczywisty sposób” spodobał.

Zaczyna sie Pan zachowywać jak fanatyczny członek organizacji nazistowskiej, który zaczyna podejrzewać, że jego rodzice są Zydami... Czy mi sie tylko zdaje?
W każdym razie polecam lekturę twórczości Alaina Besançona. On pisze wprawdzie o Rosji Sowieckiej, ale może coś bliższemu sercu Pan tam znajdzie? W końcu, jak mawiał cytowany autor: "les extrêmes se touchent”...
Odwagi!
marek 19-53 / 83.24.1.* / 2007-04-01 21:26
"Ja mam takich osobników w
rodzinie. Wiem, że każdy ma biblię
- "Mein Kampf" w domu, pewnie
organizowaną dla zaufanych
członków."

Ja takich doświadczeń nie mam. Z LPR słuchałem raz nauczyciela, lokalnego kandydata do samorządu. Gadał zbornie, jako jedyny przedstawił program - reszta p. 3x3. Tej reszcie szkoła się pomyliła z wiecowaniem.

To przykre i rozumiem, ze można nabawić się fobii.

Stosunek do inteligencji to osobna kwestia. Gomółkę i jego towarzyszy pominę.
Proszę się zastanowić jednak nad tym z czego może wynikać zły stosunek do niej Dorna, Kaczyńskich, mój i dziesiątek ludzi (z wyższym wykształceniem), których znam.
To nie jest zagrywka polityczna. To realna ocena etyczno-moralna.
Mój brat, prof. wydz. medycznego w USA i jednocześnie pracownik PAN ma tak złą opinię o "kolegach" post peerelowskich, o ich moralności i etyce, że Kaczyński czy Dorn nie ośmieliłby się tego głośno powiedzieć.
Czy Pan wie, że profesorowie w instytutach i uczelniach podtykali swoim pracownikom do podpisania protest przeciwko lustracji. Tam ciągle trwa chów wsobny od momentu założenia PAN. To jest szambo, które należy.
rozwalić bombą.
P.S. A swoją drogą ciągle Pan nie skapował co znaczy wykształciuch.
dsda / 88.199.125.* / 2007-03-31 23:17
Tak zastepujac byle uklady swoimi ukladami czyli dla przecitnego Poalka to samo zlodziej zastepuje zlodzieja
msmaxxis / 2007-03-31 23:15 / Bywalec forum
Jedli ktoś zmienia stanowisko i zaczyna czymś zarządzać, pierwszą rzeczą jaką robi jest analiza stanu obecnego. Pytanie tylko: jak długo to trwa, czy oby nie za długo i jakie są skutki, a w następstwie decyzje i efekty? Dlatego nie wypowiem się na temat HGW i powstrzyma od prywatnych ocen, bo jest odrobinę za wcześniej biorąc pod uwagę czas stracony na zmagania z „kwestionowaniem wyborów”.
Nie twierdzę, że wszystkie założenia PiSu są błędne – problem jest w ich realizacji i braku zrozumienia własnych sztandarowych haseł. A jaka jest ta realizacja i zrozumienie każdy widzi i nie ma sensu wpierać innym, że to „nagonka medialna”.
Od PO również można oczekiwać większej aktywności (np. już dawno powinni uformować „Gabinet Cieni”). Z drugiej strony celem opozycji, jak nazwa wskazuje, jest przeciwstawianie się rządzącym (więc nie wiem czemu się Pan dziwi programowi negacji) i wyrażanie własnej opinii -- a te właśnie elementy pozwalają uzyskać bardziej obiektywną ocenę sytuacji. Nie należy więc nadmiernie oczekiwać inicjatyw ze strony opozycji – przynajmniej w normalnych demokracjach.
Mam jednak nadzieję, że ludzie tacy jak Zdrojewski będą mogli znacząco wpłynąć na budowę dobrego programu, będą mieli siłę wdrożyć ten program ponad podziałami i jednocześnie będą potrafili pogodzić ludzi dając im nie zawiść i zemstę, a tolerancję, optymizm i perspektywę na lepsze jutro dłuższą niż jedna kadencja.
cdn / 83.24.197.* / 2007-03-31 20:07
100. zlikwiduje się WSI
101. co ja teraz biedny xet zrobię
102. zakładam pamiętnik
DRZAZGA / 83.8.204.* / 2007-03-31 20:05
xet?-a może xut??-odwrotność "tusk"-towarzyszu masz opanowaną "dialektykę marksistowską -ale pamietaj ona juz nikomu jest "niepotrzebna"!!

Najnowsze wpisy