Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk: PO będzie opozycją

Tusk: PO będzie opozycją

Money.pl / 2005-11-02 17:41
Komentarze do wiadomości: Tusk: PO będzie opozycją.
Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.196.* / 2005-11-03 09:47
...a może ze strachu przed w miarę czystymi rękoma?...
"Pozwolę sobie na kopię tekstu z portalu Afery Prawa, coś tym jest.
PO komuszy stan 2005-10-31


Szum jaki wywołuje, już od dłuższego czasu, Platforma Obywatelska jest dobitnym potwierdzeniem, iż jest to wrogie społeczeństwu ugrupowanie. Wrogie i niebezpieczne dla zwykłych obywateli, których tak naprawdę nie interesuje paplanina w stylu M.J.R. „Nicea albo śmierć” i inne intelektualne popisy mieszczucha spod Wawelu.


Przegrana kampania wyborcza PO rozpoczęła się dawno i dla przeciętnego mieszkańca kraju nad Wisłą faktem jest oczywistym, że kampania została zakończona wraz z wyborami prezydenckimi, duga tura. O tym wiedzą wszyscy oprócz Donalda Tuska, Jana Marii Rokity , Bronisława Komorowskiego i pana Schetyny z Platformy Obywatelskiej.
Największe ugrupowanie, w którym schronienie znalazło (a jeszcze więcej szukało) wielu różnej maści „biznesmenów”, stwarza wrażenie jakby do niego ten oczywisty fakt nie trafiał w ogóle. Siedzą w wyborczej piaskownicy i grzebią przy lepieniu kolejnych piaskowych babek. Co rusz rzucają to łopatką, to wiaderkiem, zdarza się, że foremką też. Już czas najwyższy zawezwać osiedlowego ciecia aby rozegnał to towarzystwo. Wiele cech wspólnych ma (jeszcze więcej będzie miała wkrótce) PO i SLD. Jedni i drudzy to znakomici kuglarze.


Wyniki wyborów były druzgoczące, a mimo tego leżąca na deskach Platforma Obywatelska, najpewniej w wyniku doznanego szoku, stawia warunki. Ustami Bronisława Komorowskiego powiada- „trzeba przeprosić za Leppera, trzeba przerosić za to i za tamto i... sam Bóg wie za co jeszcze. A może Kaczyńscy i całe PiS powinni przeprosić Tuska, Rokitę i Komorowskiego za wygrane wybory?



Opiniotwórcze media (TVN i TVN 24) nadal trzymają stronę PO. Winę za grymaszenie jej polityków przerzucają umiejętnie na PiS.


W rzeczywistości PiS chce - Po nie! Taki kozi róg. A wszystko idzie o to, że drugi chciałby być pierwszy. Drugi chciałby, za wszelką cenę, przywdziać trykot lidera. Nie wiem co jeszcze musiałoby się wydarzyć, aby jedni i drudzy uwierzyli w to co się stało w wyborach. Ironiczny pełen szyderstwa uśmiech Jana Marii R, dywagacje Niesiołowskiego (ten sam co to go Anastazja P. obsmarowała w swym pamiętniku) i mowy oskarżycielskie Komorowskiego –zdrada, fałszerstwo, itp. Oto obraz jaki nam malują ci co niby chcą a tak w istocie nie chcą.



Proszeni przez gospodarza do niedzielnego obiadu raz przystawiają krzesła, by za moment wstawać od stołu grymasząc, że nie takie miejsce i strawa licha... Tak naprawdę nie chcą jeść obiadu, wpierw chcą zobaczyć co jest na deser. Swoim zachowaniem bardziej mi przypominają rolę przyzwoitki niż partnera. Od takiego misz masz głowa zaczyna boleć. Znaczna część społeczeństwa już podszeptuje – a przegonić ich wszystkich w diabły, niech PiS rządzi samo.


Tak, niech rządzi samo. Niech Marcinkiewicz powie im – basta mości panowie! Co za wiele to nie zdrowo!


Platforma Obywatelska w istocie nie jest wcale obywatelską. Użyta w nazwie „obywatelska” stanowi jedynie cylinder prestidigitatora. W istocie jest to silna organizacja kadrowa. Kadry PO nie są bynajmniej obywatelskie, a wywodzą się z połowu, wskazanego wyboru i dokładnej permanentnej selekcji. Aby to zrozumieć wystarczy uważnie się przyjrzeć strukturom na dole w mieście w powiecie. Stąd wcześniej użyte w tym tekście zostało porównanie do SLD.



Silna kadrowa organizacja w istocie jest oparta na bezwzględnym posłuszeństwie ich szeregowych członków. Ma do swej dyspozycji ogromny kapitał. Zawiaduje (do pospołu z SLD) znaczącą częścią resztek majątku narodowego. Obsadzone kadrami platformsów są: szpitale, ośrodki zdrowia, przychodnie, urzędy pracy, ośrodki pomocy społecznej. Poprzez taką lokalizację odgrywają znaczącą pozycję w społeczeństwie. Decydują praktycznie o wszystkim. Rozdają pośród swoich stanowiska i etaty. Nawet etat palacza jest zależny od widzimisię szefa PO. To oni decydują kto przystąpi do przetargu i kto go wygra. Decydują komu dać, a komu zabrać. Mają do dyspozycji komendantów policji, straży, naczelników wydziałów, starostów. W ich rękach znajdują się banki i lokalne media. Przechwycili znaczną część majątku pracowniczego jakim niewątpliwie był majątek ośrodków wczasowych.. Tworzą rozległą sieć biur turystycznych, która jest newralgicznym nerwem tej organizacji. Budują stowarzyszenia regionalne. Tworzą specyficzną sieć biur i agend. Za jej pośrednictwem dochodzi do pozyskiwania ogromnego kapitału i transferu gotówki; tam poupychani są spece wywiadów. Jednym słowem mechanizm tej organizacji kadrowej przypomina zmierzch funkcjonowania PRL, kiedy to tworzone były zalążki „Ordynackiej”.


W tym należy upatrywać istoty odporu, jaki daje deklaratywny koalicjant. W istocie rzeczy PO tak naprawdę zależy jedynie na resorcie siłowym. Po co? Po to, aby zachować dotychczasowe status quo. Aby nie ruszać tego doskonale samonapędzającego się mechanizmu, który choć zgrzyta i czasem się zacina, trzyma się nadal w pionie. Działa i daję poczucie bezpieczeństwa i wielką, wręcz nieograniczona władzę. Przejęcie MSWiA przez PiS stwarza realne zagrożenie, iż może (ale wcale nie musi, stąd te za kurtynowe ciągłe negocjacje) nastąpić demontaż struktur wszelakich służb, które od 1989 kręcą tym interesem. Nie koniecznie dla dobra naszego państwa. Stąd liczne afery i komisje. Liczniejsze już się szykują i to właśnie z udziałem działaczy PO w roli głównej.


Dziś, desygnowany na premiera przyszłego rządu, Marcinkiewicz ma ogłosić skład tego rządu. Zobaczymy jak dalece PiS poszedł na ustępstwa. Zobaczymy jak bardzo istotną rolę odegrał Kościół stając (po raz kolejny) w roli mediatora. Czy udało się odsunąć od kół rozkręcającej się machiny IV RP tych, którzy sypali w nie piasek. I za jaką cenę?"


Marek Olżyński;
Starogard Gdański, 31 października 2005 r.
www.platformakociewie.pl
alamakota / 217.30.129.* / 2005-11-03 09:57
w podpisie brakuje mi jednej rzeczy, a mianowicie dopisku iż jest to przedruk listu jednego z pacjentow zamknietego oddzialu szpitala dla oblakanych, gdzies tam na Kociewiu.
Pozdro
kot / 83.238.81.* / 2005-11-03 23:34
ala może ma kota i to widać ale nie ma zrowego rozsądku czas zejśc z obłoków
piotruś / 85.219.132.* / 2005-11-03 14:59
Nie obrażaj chorych...
gruby / 212.186.144.* / 2005-11-03 08:51
Dopieprzyć Kaczorom oto program Tuska, utrudniać zmiany oto kierunek działania i do czego Pan dąży Panie Tusk do reformowania Polski
andrzej / 195.20.110.* / 2005-11-03 08:26
głosowałem na PO, ale widzę że to kolejna pomyłka. znów jest tak samo - tusk obraził się bo nie dostał nic i teraz na oczach swoich wyborców będzie robił na złość kaczorkom. nieważne czy maja rację czy nie - ważne aby przeciw. za 4 lata znów będziemy mieli rządy sld bo PO-PiS
"da ciała".
alamakota / 217.30.129.* / 2005-11-03 08:55
troche to dziwne... glosowales na PO a nie rozumiesz tego co sie dzieje..... moze jednak nie glosowales na PO?
Ja nie glosowalem ani na PiS anie na PO ale doskonale rozumiem postawe PO. W sytuacji w jakiej stawia ja PiS PO tak na prawde nie ma innego wyjscia jak pozostac w opozycji, oby tylko byla to konstruktywna dla Polski opozycja, taka ktora potrafi wesprzec madre inicjatywy (nie przekreslam calkowicie tego rzadu, wierze ze znajdzie sie pare inicjatyw godnych poparcia, chociaz moze jestem naiwny). I nie zgodze sie z zawarta ponizej opinia Granddad-a, ze PO powinna wetowac kompletnie wszystko, to nie jest piaskownica i nikt tu sie nie bawi w stawianie babek z piasku, tu chodzi o przyszlosc Tego Kraju!! i wybacz, ale takie podejscie na pewno nie jest oczekiwane przez wyborcow PO, jesli by tak bylo to byloby to bardzo smutne, i chyba jednak PO powinno wzniesc sie ponad to wszystko i pokazac ze zalezy jej na Polsce wlasnie w madrych glosowaniach.
granddad / 213.25.107.* / 2005-11-03 06:45
I bardzo dobrze, powinni wetować kompletnie wszystko.
I stać sie prawdziwą opozycją tego domagaja sie wyborcy PO i Tuska...
PIS obiecywał duzo a tymczasem zamiast ścigać przestepców to im nadaje jeszcze Urząd wicemarszałka, czy to jest ta sprawiedliwość ?
"Były" wyborca PO / 83.238.81.* / 2005-11-03 23:15
panie granddad -proszę nie mówić za wszystkich wyborców bo wstyd mi że głosowałem na PO - zachowanie liderów PO jest skandaliczne i ma Pan rację niech wetują wszystko czy dobre czy złe " bo po co społeczeństwo ma się mieć dobrze i poznać wszystkie swiństwa które mu szkodziły " - ale może własnie dlatego PO sie obraziło bo co nieco może wyjśc na jaw ? a w dyskusjach nic konkretnego nie można było sie dowiedzieć oczywiście poza wykluczeniem Pana Leppera -jest to chyba kluczowy temat którym się PO chciało zająć. Nie jestem zwolennikiem Pana Leppera ale bardzo zależy mi
aby skończyły się afery i chciałbym się czuć bezpiecznie w swoim mieszkaniu i wiedzieć jakie podatki mam płacić i nie być uzależnionym od intrerpretacji urzędników . Życzę PIS aby im sie udało .
GRUBY / 212.186.144.* / 2005-11-03 08:56
Panie granddad czy nie dociera do Pana to że wyborcy chcą Leppera że Lepper ma immunited, i takie postepowanie jest dobre dla Polski, wetować wszystko róbcie tak dalej a napewno w następnych wyborach skończycie jak bOROWSKI ON TEŻ CHCIAŁ POPRAWIAC SLD
Marek / 83.24.22.* / 2005-11-02 22:38
Pijany zając w kapuście z kompleksem Leppera
piotruś / 85.219.132.* / 2005-11-02 20:33
Opozycja, pozycja, ozycja, zycja, ycja, cja, ja ....
Do kogo lub czego - ?
Prawica (co to? ) do prawicy ( kto to? ).
Co za kraj.
Wapniak / 83.28.196.* / 2005-11-02 17:41
Tym razem krótko. Wcale mnie ta decyzja nie dziwi. Wiadomą rzeczą było od "zawsze", iż PO-PIS tam i z powrotem nigdy by nie były, nie są i nie będą ze sobą razem. Rok 1992 jest rzeczą znamienną i daje nie jako odpowiedź. Pytanie jest tylko jedno; co kryje się tak naprawdę pod zasłoną dymną Leppera?... Może; strach przed własną światłością?... Przed agonią kombatantów z twarzą Kameleona?... albo widmem końca zapasów "wina" w Judaszowej kadzi?...
Ot, co. Znów po raz kolejny, szczytny cel ginie...

Najnowsze wpisy