Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk: Problemem jest sytuacja pacjenta, a nie lekarza

Tusk: Problemem jest sytuacja pacjenta, a nie lekarza

Wyświetlaj:
lekarz1200PLNnetto / 83.22.76.* / 2008-01-02 14:55
Bardzo proszę Pana Premiera o wskazanie takiego szpitala, gdzie można takie pieniądze zarobić biorąc tylko jeden dyżur.
iza36 / 2008-01-02 19:15
Wielki szacunek dla wysoko wyspecjalizowanych lekarzy takich jak kardiochirurgów , neurochirurgow . i napewno oni powinni odpowiednio dużo zarabiać. Natomiast lekarze w szpitalach powiatowych , gdzie poziom ich wiedzy medycznej daleko odbiega od
wybitnych autorytetów domagaja się tyle samo .Czy to w porzadku?
Ale czy służba zdrowia to tylko lekarze i pielęgniarki ? Jakie miejsce zajmuje w niej diagnostyka i technicy którzy wykonują te badania.To przecież nie roboty , lecz z krwi i kości ludzie z medycznym wykształceniem.Tylko bardziej światli wiedzą , że to mózg medycyny.Bez diagnostyki są poprostu ślepcami .Ale w powiatowych szpitalach , przynajmniej tam , gdzie ja pracuję od ponad 20 lat o tym zapominają, nie pozwala im pycha i samouwielbienie .Jesteśmy NAJNIŻEJ OPŁACANĄ GRUPĄ ZAWODOWĄ.
silva / 213.199.235.* / 2007-12-31 10:03
Na całym świecie to lekarze robią większość tego co pielęgniarki. Poza tym często stosowaną praktyką jest to, że lekarze przyjmują prywatnych pacjentów w szpitalach wykonując przy tym szereg badań na koszt....no właśnie...szpitala, państwa.
Uważam, że lekarze niech lepiej się wezmą do ROBOTY i
niech w końcu przestaną narzekać. Nie tylko oni kończyli
studia!!!!!!!!!!
Uważam, ze należałoby docenić cały
personel pielęgniarek, położnych, bo to one wykonują całą czarną robotę. Przykłady można mnożyć. Jeśli kogoś bliska osoba pracuje w szpitalu to każdego dnia można mnożyć przykłady. Czy to tak trudno zauważyć?
Pielęgniarka dostaje 1000-1200zł na rękę. Co za te pieniądze może zrobić?
Lekarze są w większości na kontraktach...więc ile maja? 8? 10tys. zł?
MSP 7 / 2008-01-02 18:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To zależy o jaki swiat chodzi...... Ogolnie na swiecie proporcje personelu pomocniczego są gorsze.
Każdy kto by chciał (i mógł) mógly zostać tym lekarzem a nie teraz narzekać, że lekarz "ma" wiecej.
Wśrod lekarzy są specjalisci i pielęgniarki są 'lepsze" i "gorsze". Lekarz jak jest mu źle nie musi byc lekarzem.... Jak by co - to nie ma u nas nakazu pracy.
Wszystko to jest utrzymywane z naszych podatków (nazwane niby składką "pod przymusem") - nie zgadzam sie na podwyżkę podatków tylko z tego tytułu, że jakaś budzetówka chce podwyżek.....
15latdawałem / 79.187.37.* / 2007-12-28 12:43
obiuecali lekarzom podwyżki w 2010 roku, miały być radyklane. Ale robią z ludzi jaja. Teraz rządową stacj ą Tv będzie tvn, ten którego prawnicy złożyli pozew przeciwko dziennikarzom za pisanie prawdy a sąd chciał ich aresztować i doprowadzić w kajdanach na sale rozpraw. Tam się czuje >wesoły romek< najlepiej, żadnychn trudnych pytań, lanie miodu. Wkońcu ITI dostanie stadion dla Legii.

ja chciałby, poznać mapę drogową prywatyzacji szpitali zanim Wielka orkiestra zacznie po raz 16 grać !
Czy te szpitale przeznaczone do sprzedaży, ba do wzięcia są wyposażone w DARY WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ?
Floyd / 2007-12-28 12:32 / Tysiącznik na forum
Lekarze to w dużym stopniu bezwzględne szuje i wyciągnęli by od bezradnych pacjentów wszystkie pieniądze, gdyby im na to pozwolić. W każdym innym zawodzie żądanie wielokrotności średniej pensji wzbudziło by tylko ogólny śmiech. Lekarze mogą żądać tyle ile im się przyśni, bo mają bat na społeczeństwo, a pod płaszczykiem troski o dobro pacjenta tkwi ukryta groźba.
Anest / 91.201.64.* / 2007-12-29 09:48
Gratuluje , jezeli te ponad 500 wypowiedzi Pana Forumowicza jest w tym tonie - to zal ściska...
MSP 7 / 2008-01-02 18:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kto to jest Forumowicz?????
maa / 2007-12-28 15:15 / Tysiącznik na forum

Lekarze to w dużym stopniu bezwzględne szuje
Można z tym się zgodzić. Można lekarzy nie lubić. Ale trzeba wyciągnąć wnioski. Bo, jak powiedział kiedyś pijany prof. D., nauczyciel "Doktora G." na balu dobroczynnym w krakowskim magistracie
"...Wszyscy k[urw]a do mnie jeszcze traficie!".
I była w tym sama prawda...
Czy nie pomyślał Pan, że to my, pacjenci, nasz rząd, promujemy transformację zwykłych ludzi, jakimi są lekarze w szuje?!

Czy sugeruje Pan, że lekarze powinni być wyłączeni z gry rynkowej i powinni pracować, będąc z konieczności na utrzymaniu rodziców? Że pieniądze wynikające z popytu i podaży (gry rynkowej) może otrzymywać jedynie fliziarz? Jak pan lekarzy nie wynagrodzi godziwie, to zaczną brać łapówki i wyjeżdżać z Polski.

Jestem za karaniem lekarzy, jak wszystkich innych ludzi. Za łapówki, za nieodpłatne korzystanie z państwowego sprzętu w leczeniu prywatnych pacjentów, za niepłacenie podatków.
Ale dopiero wtedy, gdy propozycja wyjazdu za granicę będzie dla nich nieatrakcyjna. Zwyczajnie boję się, że lekarzy nie będzie... Nawet za łapówkę. Naprawdę chce Pan być leczony przez konowałów, któzy zostali w kraju, bo nie są w stanie nauczyc się obcego języka, albo raka płuc leczą jako arteriosklerozę?!
Czy nie widzi Pan tego, że obecny system został stworzony przez polityków-sku{...}, którzy sami leczą się w rządowych klinikach u dobrze oplacanych specjalistów?
Radzę myśleć o lekarzach, jak o hydraulikach, czy fliziarzach. Wtedy pozbędzie się wrednych emocji. A jeśli Pan lubi Judymów, proszę samemu iść pomagać do jakiegoś hospicjum. Może spotka Pan tam i lekarzy - wolontariuszy? Oni na pewno szujami nie są.

PS
Niech Pan przestanie pismyśleć i zacznie myśleć.
Anest / 91.201.64.* / 2007-12-28 18:33
Powiem tak ( choc nie mam przekonania czy powinienem sie odzywać) Mam 52 lata. Od 26 lat jestem lekarzem -specjalista anestezjologii , reanimacji , intensywnej terapii. Potocznie mówi sie o mnie anestezjolog. Znieczulam pacjentów do zabiegu ( pozbawiajac ich lekami przytomnosci - biorę w swoje rece zywego człowieka i po zabiegu operacyjnym musze oddać zywego)Na oddziale intensywnej terapii walcze dosłownie o życie ludzi. W 2007 roku na poczatku zarabiałem brutto 1300 zł za pracę 48 godzin tygodniowo ( = etat) jak wiadomo do tego dochodzą dodatki ( np staz pracy) Oprócz tego moca rozporządzenia ministra zdrowia muszę mieć 8 dyżurów miesięcznie. Zwykłe sa 16 godzinne tj od skonczenia pracy o 15.30 do rana, swiateczne całodobowe. przez 26 lat w swiatek, piatek, niedziele, swieta. Kiedy wychodzę do pracy w niedziele mało gdzie pali sie w oknie swiatło. Za dyzury oczywiscie mam zapłacone. Płacone w/g ustawy o zakładach Opieki Zdrowotnej tj za godziny dyzuru dzienne 130 % stawki etatowej, nocne ( od 22 do 6 rano) 165% tej stawki i za swieta odpowiednio. W trakcie roku podniesiono nam pensję ( mówie cały czas o specjalistach ) do 1800 zł brutto, a teraz miesiąc temu do 2200. Częśc osób pracuje na kontraktach , ci najlepiej zarabiajacy maja stawki zwykłe 22 zł / za godzinę i 36 zł za godzine swiateczną. Przy 8-9 dyzurach w tym 3 swiatecznych zarabiają ok 6-6,5 tys ( ale te zarobki to przychód ( trzeba z tego zapłacic ZUS i podatki ) Przeliczywszy to w/g kosztów pracodawcy za godzie pracy kontrakt w w/w wysokosci to ekwiwalent pensji 2200 plus 8 dyzurów ( w tym 2 swiateczne , całodobowe ) Pisze o tym bo czesto szermuje sie wysokoscia kwoty przychodu na kontrakcie ( podając przychód jako "zarobki", "pensje") te przekonania maja przekonac naród, ze ci chciwi itd. Jesli zatem przychodzisz do szpitala na operację, lub trafiasz do Oddziału intensywnej terapii, to czy chcesz kolego, zeby twoje zycie było warte 20 pln za godzine ( a masz przekonanie, że jest bezcenne lub tak pisza w gazetach ) czy chcesz żeby zmeczony anestezjolog trzymał twje zycie w ręku. To banały ale nie do konca. A moze myslisz, że administracyjnie spowodujesz, ze nie bedę zmeczony. Dlaczego zatem powiedz mi kolego nie moge zarabiac choc jednej krajowej sredniej pracujac 48 godzin/na tydzien. A może chodzi o to, że jak zarabiam mało na etacie to bedę zmuszony 9 nawet bez rozporzadzeń ) pracowaćdodatkowo. Czekam na odpowiedz.
rtggggg / 85.198.212.* / 2007-12-29 22:42
KOLEGO!!!! ja jestem technikiem radiologii i moooje zarobki są mniejsze od pielęgniarek i co ty na to????? TY KOLEGO masz płacone 22zł za godzinę a ja 10zł a za pracę w nocy mam płacone jako dodatek nocny czyli za jedną nockę około 40zł jak myślisz KOLEGO za co ja mam żyć przez cały miesiąc????? Wy lrkarze macie po kilka etatów a ja tylko jaden
ojkoko / 88.220.40.* / 2007-12-28 13:13
Tym batem jest niechec do pracy ponad sily? Te uposazenia o ktorychniektorzy mowia sa to sumy
zarobione w czasie przekraczjacym jakiekolwiek socjalne normy, dosyc wyzysku przez szujofloydy!
badyl L-2 / 91.94.128.* / 2007-12-28 19:22
Te uposażenia o których niektórzy mówią są to sumy zarobione przez nięktórych specjalistów lekarzy którzy leczą chorych na oddziale a w międzyczasie przyjmą w sali zabiegowej tego oddziału 2-3 pacjentów po 200 - 300 zł od łebka i miarkują ile by to było, gdyby ten oddział był "mój".
Sposób działania tych lekarzy rzutuje na opinię społeczeństwa o całym środowisku lekarskim i opisy sytuacji materialnej lekarzy pracujących solidnie na swoich stanowiskach w szpitalu, czy klinice przyjmowane są przez społeczeństwo z dużym "przymrużeniem oka".
wentyl / 79.187.37.* / 2007-12-28 12:47
jakoś rok temu nie byłeś taki spostrzegawczy Floyd ? dostałeś od >wesołego romka< okulary ?

za pisu byłeś po ich stronie przecież !
........... / 79.185.22.* / 2007-12-28 12:38
Na całym świecie lekarze zarabiają wielokrotności średniej krajowej. Nie wiem co w tym takiego dziwnego.
silva / 213.199.235.* / 2007-12-31 09:58
W tym jest dziwne przede wszystkim to że na całym świecie to lekarze robią większość tego co pielęgniarki. Poza tym lekarze przyjmują prywatnych pacjentów w szpitalach wykonując przy tym szereg badań na koszt?....no właśnie państwa.
Uważam, że lekarze niech lepiej się wezmą do ROBOTY i niech w końcu przestaną narzekać. A inni którzy kończyli studia to sa gorsi??? Uważam, ze należałoby docenić cały personel pielęgniarek, położnych.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-12-28 13:53
Dziwne jest wlasnie to ze tylko lekarze. No, moze jeszcze adwokaci.
dareg / 87.207.193.* / 2007-12-28 12:28
przepis na walkę z korupcją dla pana tuska:
1. otworzyc książkę telefoniczną na dowolnej stronie z działu "lekarze"
2. wykręcić dowolny numer i umówić wizytę
3. zapłacić za wizyte oraz wręczyć koperte za "lipne" zaświdczenie o niezdolności do pracy
4. w przypadku wzięcia koperty oraz braku pokwitowania za usługę zawiadomić odpowiednio urząd kontroli skarbowej, prokuraturę, CBA
szacowana skutecznośc: ok. 90%
med. / 83.3.178.* / 2008-01-17 09:25
Całkiem dobro metoda .Pamiiętać tylko trzeba o ukrytej kamerze i //rekwizycie Ziobry// , bo inaczej nie będzie żadnych dowodów. Wówczas skuteczność daję 99%.
sposób na darega ;) / 87.205.195.* / 2007-12-28 18:13
A lekarz się wytłumaczy ze wział za wizytę a nie za ZUS ZLA? ;) A jak wpisze w zaswiadzczeniu kod np. ból brzucha, to jak udowodnisz, że nie mówiłeś lekarzowi że brzuch Cię boli?? skuteczność spada do 0 % ;)
ojkoko / 88.220.40.* / 2007-12-28 13:10
1)pokwitowanie wydaje się na życzenie pacjenta ,nie wymagane jest wypisywanie rachunkow wszystkim
2) kupowanie "zaswiadczen" jest karalne rowniez dla "kupujacych", gdyby nie bylo kupujacych, ni byloby sprzedajacych-prawda?
MSP 7 / 2008-01-02 18:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I dlatego pewnym rozwiazaniem jest coś w rodzaju dozwolenego "zakupu kontrolowanego" i pozbawianie nieuczciwych mozliwosci wykonywania (czytaj "naciagania" przepisów)
robbert / 83.27.175.* / 2007-12-28 13:27
dlatego policja ma prawo do prowokacji i to ona powinna sie tym zajac a nie zwykli ludzie ;)
druga sprawa ze nie byloby wtedy juz wogole lekarzy chyba ze odwiedzalibysmy ich w celu leczenia na widzeniach w wiezieniu ;)
jolatan / 83.15.104.* / 2007-12-28 19:48
Chcecie ścigać i karac zamiast stworzyć system gdzie łapówki bylyby nie do pomyslenia./jak wkrajach zachodnich/
lekarz musi zarabiac wiecej niz hydraulik ,górnik czy urzednik z urzedu gminy bo wyjedzie w sina dal tam gdzie mu zapłaca i go nie oplują wdowód wdzięczności tam gdzie pacjent nie przychodzi codziennie z " np katarem od 2 godzin" bo mu sie nalezy za darmo , gdzie nie musi przyjmowac dzienie 50 pacjentów bo ma limity Kochani jeszcze troche a bedziecie za nami tesknić
med. / 83.3.178.* / 2008-01-17 09:30
Lekarz nie jest sam są pielęgniarki ,położne, oraz personel diagnostyki rtg i laboratoryjnej bez którego nic się praktycznie nie zrobi a ,który niektórzy bezczelnie pomijają.

Najnowsze wpisy