Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk tłumaczy się ze śledztwa w sprawie Smoleńska

Tusk tłumaczy się ze śledztwa w sprawie Smoleńska

Wyświetlaj:
ździcho / 77.254.236.* / 2011-02-09 22:31

PiS rozważa złożenie wniosku o postawienie go przed Trybunałem Stanu

PiS rozważa to od kwietnia 2010 i jakoś dotąd rozważyć nie może? Czyżby PiS był (tfu po trzykroć przez lewe ramię) podzielony?
rolicky / 79.186.179.* / 2011-01-20 23:56
plotkują- gdyby przyjęto w SEJMIE rezolucję PIS ws. SMOLEŃSKA prawdopodobnie WYNIK RAPORTU MAK BYŁBY
CAŁKIEM INNY-BARDZIEJ KORZYSTNY DLA POLSKI-tej rezolucji sprzeciwił
się:prezydent,premier,marszałkowie i posłowie:PO,PSL,SLD i to prawdopodobnie ROZZUCHWALIŁO Rosję i
komisję MAK-PO,SLD,PSL poza sejmem ,
gdyby premierem był KACZYŃSKI nie doszłoby do tragedi smoleńskiej...-KACZYŃSKI na TO by se nie
POZWOLIŁ-za póznoi jeszcze ten "KIEPSKI WYSTĘP"-porażka
premiera,prezydenta,marszałków,posłów :PO,PSL,SLD-poza sejmem w wyborach-rosjanie spowodowali
wypaedek?-wstyd i hańba?-plotkują studenci-czy marszłek to Polak?,czy rusek?,-plotkują ludzie-czy
postradali
rozum?-PO,SLD,PSL poza sejmem w wyborach-plotkują studenci-nic nie rozumieją(ani ROSJANIE,ani
POLSKI
RZĄD,prezydent,..).-co tu ma wypadek KASA(chyba tylko niezbicie dowodzi,że minister już dawno
powinien być ODWOŁANY) :-TOTALNA KOMPROMITACJA władz,lot składa się z:wylotu i
LĄDOWANIA-przyczyną WYPADKU BYŁO LĄDOWANIE NIE W POLSCE ,ALE ROSJI i tam : niedostarczenie przez
ROSJAN przed -WIELOMA WYLOTAMI-dokładnych map terenu lotniska(niedostarczenieNIEPRAWIDŁOWE KOMENDY
DOTYCZĄCE LOTU,KIERUNKU,WYSOKOŚCI,BAŁAGAN na WIEŻY KONTROLERÓW,ŁACZENIE SIĘ Z
PRZEŁOZONYMI?,NACISKI i rozmowy nieznanych ludzi na wieży kontrolerów,czy bili piani?(czy ich
badano?),braki oświetlenia,podawanie złej wysokości i TORU LOTU z wieży,nieprawidłowe kierowanie
lotem,wycięty las,,niszczenie GŁÓWNEGO DOWODU-SAMOLOTU,żle działające
przyrządy,latarnia,lewa mgła?,JAKIŚ niezidentyfikowany przelot samolotu-czy mógł mieć wpływ na złe
wskazania liczników,mgłę,...?,brak nagrań z wieżyprw,rzdarudopodobna manipulacja(KOPIUJ,WLEJ) w
odczytach z czarnych skrzynek,brak wielu dokumentów,...,KONTROLERZY LOTU
, powinni BYĆ TYLKO SKUPIENI na BEZPIECZNYM SPROWADZENIEM SAMOLOTU NA LOTNISKO -po to tam byli,a
nie zajmować się rozmowami : z ludzmi na WIEŻY i poza nią-telefonicznymi?,...-MOŻE jest więcej
jeszcze ZANIEDBAŃ ze strony ROSJI...-- były MOŻE PRAWDOPODOBNIE PRZYCZYNĄ ROZBICIA SIĘ SAMOLOTU ,a
NIE WINA PILOTÓW
POLSKI?-TO MUSI WYJAŚNIĆ KOMISJA MIĘDZYNARODOWA-SPOŁECZEŃSTWO SIĘ
DZIWI:prezydentowi,premierowi,rządowi,marszałkom ,SLD PSL-ich NAIWNOŚCI -czemu nie WYSTĘPUJĄ w
OBRONIE
POSZKODOWANYCH RODZIN 95 NAJWYBITNIEJSZYCH POLAKÓW,a ULEGAJĄ KŁAMLIWEMU RAPORCIE MAKU?-czy
postradali rozum? -tylko KACZYŃSWKI i PIS WSZYSTKO WYJAŚNIĄ- dość opluwania POLSKI...-sądaże
mediach
-widził to cały świat-,,,,,,ze większość POLAKÓW NIE WYKLUCZA ZAMACHU,...
RPdlaIDIOTÓW? / 79.191.242.* / 2011-01-20 19:24
Ta KATASTROFA to jest OSTATNIA SZANSA DLA PANA naYARAnego
Liczy na IDIOTÓW którzy w jego imieniu rozwalą demokrację w Polsce.
Donaldinio kacza-gu-gu / 83.31.34.* / 2011-01-20 00:39
tą peruwiańską czapeczkę. Nie mogę patrzeć na te wilcze oczy i kurzy móżdżek!
dygresja1 / 46.113.64.* / 2011-01-20 00:22
Czytajac te wszystkie wypowiedzi ,można sie zastanowic o co w tym wszystkim chodzi? Wszyscy wzajemnie na siebie warczą i skaczą do gardeł? Po co ? Przecież to jest manipulacja polityków , oni mają nas (czyli wszystkich obywateli gdzieś...) i to zarówno ci z jednej jak i z drugiej strony , chodzi im tylko o własny interes , ugrac na rozbudzonych emocjach jak najwiecej, wypłynac , zabłysnac. Przeciez jezeli bedziemy roztrzasac ciagle sprawe Smolenska , nasi kochani politycy( szlachetni i nieskazitelni wybrańcy narodu) bedą w wykreownym przez siebie centrum uwagi , a szary obywatel zamiast postrzegac inne bieżące informacje ciągle od 9 miesiecy koncentruje sie na jednej. Mysle ,że trafne do tej stuacji jest stwierdzenie " Zastanów sie Polsko dokąd zmierzasz."
................ / 89.79.219.* / 2011-01-20 03:10

Zastanów się Polsko dokąd zmierzasz."

Ale ty prosty jak cep ! przecież masz odpowiedź na twoje głupie pytanie w tytule tego artykułu .......TRACIMY GODNOŚĆ A MOŻEMY STRACIĆ WOLNOŚĆ !!!
GRABSKI111 / 87.114.91.* / 2011-01-20 00:21
POWIEM KROTKO NIECH KACZOR NAWOLUJE POLAKOW DO ROBOTY A NIE DO WOJNY Z RUSKIMI!!!MAMY SWIETNIE POLOZENIE ZROBMY POTEGE GOSPODARCZA Z POLSKI TAK JAK NIEMCY ZBUDOWALI POTEGE.JAK BEDZIEMY POTEGA EKONOMICZNA TO RUSCY SAMI BEDA BLAGAC NA KOLANACH NAS O ROBOTE I O KASE TAK JAK TO ROBIA USLUZNIE Z NIEMCAMI!!! JAROSLAWIE KACZYNSKI WZYWAM CIE NAMAWIAJ POLAKOW DO WYTEZONEJ PRACY A NIE BREDZ O POTEDZE POLSKI !! BO NA DZIEN DZISIEJSZY JESTESMY ZAPYZIALYM KRAIKIEM PRZEZ TA GLUPIA POLITYKE HISTORYCZNA!!!! KACZORZE WIECEJ EKONOMII MNIEJ HISTORII!!!!!
................ / 89.79.219.* / 2011-01-20 03:17
Za pracę trzeba dobrze, płacić to nie komuna gdzie ludzie pracowali za 20 dolarów miesięcznie.
pis-KANTY / 79.191.247.* / 2011-01-20 00:49
Kaczyński wyobraził sobie że ma misję - chyba od "boga" z-bawienia narodu polskiego...
pis-KANTY / 79.191.247.* / 2011-01-19 23:58
W TEATRZE ABSURDU sztuka reż. Jarosława K. "ZAMACH którego nie było". Scenariusz Jarosław K. pod wstępnym tytułem "Jak z polityki zrobić farsę". Dozwolone od lat 65.
Stean / 178.181.21.* / 2011-01-19 23:29
Dzięki Bogu nasz naród ma jeszcze Jarosława.
Ludzie tej klasy jak śp. Prezydent Kaczyński i Jego brat, Pan Macierewicz, Pan premier Olszewski są są naszym skarbem narodowym; są jak drogowskazy dla naszego okaleczonego narodu.
jack8944 / 178.42.173.* / 2011-02-09 18:34
Tak kiedyś się mówiło o Adolfie H.
FirezeuG / 2011-01-19 23:52 / Tysiącznik na forum
Zawsze miałem wrażenie że skarbami naszego narodu byli ludzie pokroju Mickiewicza, Chopina, Kopernika, Wojtyły. Jak widać straszliwie się pomyliłem. Może mówimy o różnych krajach.
m-53 / 83.6.18.* / 2011-01-20 00:40

Jak widać straszliwie się pomyliłem


Nie, nie pomyliłeś się. Tylko ograniczyłeś kategorie rankingu (tak w uproszczeniu). Ograniczyłeś do postaci historycznych. I ograniczyłeś pola działalności. I tak dobrze, że nie wymieniłeś ostatniej gwiazdy - Szymborskiej ( to półżartem).
Ale czemu pominąłeś Piłsudskiego,Korfantego lub Rejtana.

Mickiewicz, Chopin - kultura, sztuka
Kopernik - nauka
Wojtyła - etyka, moralność.
pełna zgoda. Ale możemy uzupełnić.
L i J. Kaczyńscy, Macierewicz, Olszewski - narodowcy, państwowcy, Polacy, zwolennicy etyki w polityce. Nacjonaliści w dobrym tego słowa znaczeniu. Nie uber ales ale I'm proud to be.

Wywołani do tablicy Mickiewicz, Chopin, Wojtyła (Kopernik - nie wiem) zawsze głośno wołali POLSKA. Tak jak Kaczyńscy, Macierewicz, Olszewski.
"prawda was wyzwoli"
................ / 89.79.219.* / 2011-01-20 03:24
Piękna riposta.
,l; / 178.181.22.* / 2011-01-20 00:15
- miałem na myśli współczesnych mężów stanu, niemniej popełniasz prosty błąd logiczny - prymitywny zabieg. Nawiasem, wszyscy przez Ciebie wspomniani z różnych względów opuścili Polskę...(nie umniejszając ich zasług dla naszego kraju i świata !!!!!!!)
FirezeuG / 2011-01-20 00:28 / Tysiącznik na forum
Przyznam że odniosłem się akurat do tych osób ponieważ wspomniałeś o całym narodzie, więc wydalo mi się logicznym że w wielokulturowym i wielonarodowościowym kraju z wolnością słowa, jedynymi osobami które mogą spajać calość społeczeństwa to naukowcy, artyści osbnicy uosabiający najlepsze ludzkie cechy. Politycy jako ogół funkcjonują wyłącznie dzięki różnym punktom widzenia jakie mają ludzie. Taki czlowiek nigdy nie uzyska uznania wszystkich. Z mojego punktu widzenia to żadne z nich skarby, a osobiście chodzę we własnym kierunku.
m-53 / 83.6.18.* / 2011-01-20 01:08
A na czym polegać ma to społeczne spajanie społeczeństwa. Bzdura. Sienkiewicz nie spajał społecznie lecz nacjonalistycznie. Curie-Skłodowska była dumą Polski bo była POLKĄ.
A z artystami to bym był bardzo ostrożny. Bo między Sienkiewiczem a szymborską (błąd zamierzony) jest przepaść. Jak między Rejtanem a Poniatowskim.
"prawda was wyzwoli"
FirezeuG / 2011-01-20 01:30 / Tysiącznik na forum

jedynymi osobami które mogą spajać calość społeczeństwa

Celowo nie odnoszę się do poziomu na którym to zachodzi.

A na czym polegać ma to społeczne spajanie społeczeństwa

Chodzio o wywołanie dumy z tytułu przynależności do narodu z którego wywodzi się taka osobistość.

Curie-Skłodowska była dumą Polski bo była POLKĄ.

Nie. Ona była dumą Polski bo gdyby nie ona to do dzisiaj większość energii elektrycznej wytwarzano by ze spalania surowców naturalnych. Ceni się ją nie za bycie Polką a za dokonanie odkrycia które wpłynęło na cały świat, a które przypłaciła życiem.
FirezeuG / 2011-01-19 23:27 / Tysiącznik na forum
Mam takie odczucie że w tym wszystkim majwłaściwsze byłoby powiedzenie "wina zawsze lezy po obydwu stronach".
Polacy zawinili bo:
1 w jednym samolocie upakowano tak wiele ważnych osobistości
2 do ostatnej chwili chcieli postawić na swoim
3 nie zastosowali zasady ograniczonego zaufania (jak na drogach)
4 itd

Rosjanie zawinili bo:
1 nie odmówili możliwości skorzystania z lotniska
2 postąpili jak mocarstwo a nie partner w dochodzeniu
3 nie przyłożyli odpowiedniej wagi do tego wydarzenia
4 itd

Tak można wyliczać w nieskończoność. Powiedzcie mi tylko w jakim celu?
Władze rosyjskie nigdy nie wezmą odpowiedzialności na siebie, to nie jest ich styl. Potrafili nie przyznawać się do gorszych wydarzeń więc czemu miało by się to zmienić. Myślcie co chcecie ale pod względem politycznym to ta sama Rosja co 60 lat temu, tylko trochę milsza. My Polacy również nie jesteśmy lepsi. Będziemy do końca świata twierdzić że inni tylko nie my ponosimy winę.

Czego wy oczekujecie od tych "winnych", czyli w tym wypadku rosjan. Że Putin padnie plackiem w Częstochowie i do końca życia będzie się biczował? Może płacenia odszkodowań na każdego polskiego obywatela przez kolejne 100 lat? Może chcecie żeby wszystkich winnych personalnie zapakować do drugiego TU i dla równowagi rozwalić o ziemię w lasach pod Białymstokiem? Może zezwolenia na zaminowanie i wysadzenie Kremla wraz ze wszystkimi w środku?

Niech Ci którzy pieklą się tak niemilosiernie na tym forum napiszą jaka ma być kara to przynajmniej spora ilość czytających zrozumie do czego zmierząją.
m-53 / 83.6.18.* / 2011-01-20 00:10
Chrzanisz.
ad. 1. - kompletnie bez znaczenia dla przyczyny wypadku.
ad. 2. - masz jakiś dowód. Przecież pilot na wysokości bezpiecznej wydał komendę "odchodzimy"
ad. 3. organizatorem lotu byli piewcy miłości i bezgranicznego zaufania.

A cała reszta to demagogia. Prymitywna niesłychanie. I odwracanie kota ogonem.
Mi zwisa nacią od pietruszki co zrobi lub nie Putin. Od niego nie oczekuję niczego, bo wiem czego się spodziewać. Do Rosji żadnych, kompletnie żadnych, pretensji nie wnoszę. Jest jaka jest.
Mnie interesuje stanowisko i poczynania rządu i prezydenta RP.

To, że bandzior jest nieosiągalny dla naszego wymiaru sprawiedliwości nie oznacza, że rząd RP (poniekąd mój - takie prawa demokracji) musi się skundlić. Wszawe, zakłamane towarzystwo wzajemnej adoracji.
I nie chcę odszkodowań a tym bardziej by Putin sam lub z Tuskiem plugawił Częstochowę. Nie oczekuję pokajania od Rosji. Jest mi to obojętne. Kicham na to.

Pytasz o karę.

INFAMIA. INFAMIA. INFAMIA.

Dla Tuska, Klicha (nie Edmunda), Komorowskiego, Millera, Arabskiego no i SIKORSKIEGO. I popleczników. S...r...ających we własne gniazdo
Pętaków z gatunku Niesiołowski czy Palikot pomijam. Tych wystarczy wytarzać w g...wnie i pierzu i wystawić w dybach na widok publiczny (w czasie upałów najlepiej)
Sikorskiego wyróżniłem, bo ten pętak nawet nie zareagował gdy jego koleś po fachu , Ławrow, zabrał głos. Pętak chyba schował się w szambie.

Pytasz w jakim celu. To tak jakbyś spytał ile kosztuje prawda.

Odpowiedź jest dość prosta. Zachowanie szacunku dla siebie. I bliźniego.

"prawda was wyzwoli"
Nic mniej i nic więcej.
FirezeuG / 2011-01-20 00:56 / Tysiącznik na forum

ad. 1. - kompletnie bez znaczenia dla przyczyny wypadku.

mie ma znaczenia w wypadku ale inne działanie powinno wynikać ze zdrowego rozsądku.

masz jakiś dowód. Przecież pilot na wysokości bezpiecznej wydał komendę
"odchodzimy"

no chyba nie powiesz że na łysych oponach i bez hamulców wyjeżdżasz w zimie w góry, a zawracasz dopiero jak przy samym szczycie wzniesienia się ślizgasz. Za przewidywanie płaci się odpowiednim osobnikom.

organizatorem lotu byli piewcy miłości i bezgranicznego zaufania

mi chodziło raczej oto że piloci nie znali osobiście człowieka który ich naprowadzał więc powinni sami zdecydować co dalej zrobią

INFAMIA. INFAMIA. INFAMIA.

mam nadzieję że rozumiesz że nawołujesz do linczu ?

jak to się więc ma do

Zachowanie szacunku dla siebie. I bliźniego.

Czy ceną szacunku dla siemie samego jest krzywda innych?
Każdemu bliźniemu należy się szacunek i wyrozumiałość.
W tej konkretnej sytuacji to przedewszystkim rodziny zmarłych mają prawo szukać takiego zadośćuczynienia o jakim myślisz.

A na koniec polecam przeciwwagę do

"prawda was wyzwoli"

"Som tsy prowdy: prowda, tys prowda i gówno prowda"
m-53 / 83.6.18.* / 2011-01-20 01:24
odniosę się tylko do jednego.
Infamia nie jest linczem. Jest wyłącznie wykluczeniem. Bez żadnych skutków karnych, fizycznych. To po prostu niesława. Zapomnienie, śmietnik historii.
P.S.
Nie uprawiaj demagogii.
Czy ceną szacunku dla siemie samego jest krzywda innych?

Mój szacunek dla mojej osoby, dla siebie nie ma żadnego, powtarzam żadnego, związku z korzyścią lub krzywdą "innych".
W czym krzywdzę złodzieja nie kradnąc lub kłamcę nie kłamiąc.
Ja mu krzywdy nie czynię . Jego sumienie, jego dusza. Ale ni chcę, by mnire reprezentował. I tyle.
FirezeuG / 2011-01-20 01:36 / Tysiącznik na forum
Za wikipedia

Infamia (łac. niesława, hańba) – utrata czci i dobrego imienia. W systemie prawnym Rzeczypospolitej Obojga Narodów orzekana wobec szlachty za najcięższe przestępstwa (rozboje, kradzieże, gwałty), oznaczała utratę czci, zakaz sprawowania funkcji urzędnika zaufania publicznego oraz częściowe wyjęcie spod prawa. Niekoniecznie wiązała ze sobą nakaz opuszczania kraju. Kara infamii zakładała, iż osoba skazana pozostanie w kraju, lecz jej prawa będą znacznie upośledzone. Każdy, kto pomógł takiemu szlachcicowi mógł się liczyć z obłożeniem infamią. Istniało pozwolenie bezkarnego zabicia infamisa. Zabójca mógł otrzymać 200 czerwonych złotych i połowę posiadłości skazanego. Jeśli jeden infamis zabił drugiego, to miał szansę na przywrócenie do społeczeństwa.

Ostatnie trzy zdania prosto określają że przy pomocy takiej kary można było nabyć korzyści z tytulu krzywdy innej osoby. Powołując się więc na takie określenie przyjmujesz wszystko co się z nim wiąże.
aVox / 178.181.46.* / 2011-01-19 23:40
Jeśli można tu mówić o "winie" Polaków, to polega ona na tym, że istotnie dali się podejść jak dzieci mordercom Putina i zdrajcom z tuskolandu
Nasi waleczni oficerowie dali się wymordować Rosjam tysiącami jak owce, bo ci szlachetni ludzie nie wierzyli do jakiej podłości Rosjanie są zdolni.
FirezeuG / 2011-01-19 23:48 / Tysiącznik na forum
Czyli zgadzasz się z tezą o współwinie?
Jesli nie to napisz jak powinno się ukarać winnych.
adREm / 178.181.28.* / 2011-01-19 23:59
- o ile współwinna kradzieży jest osoba okradziona, bo dała się okraść. Ofiary zbrodni smoleńskiej zapomniały na chwilę z kim mają do czynienia: kim jest Putin i jego wasal Tusk.
Nie wiem, o których winnych pytasz - o zdrajców?
Nasi przodkowie zdrajców wieszali, a tradycje trzeba szanować - ona stanowi o tożsamości narodu...
pis-KANTY / 79.191.247.* / 2011-01-19 23:25
Nieudolność tak- po każdej ze stron. Upada SPISKOWA TEORIA DZIEJÓW O ZAMACHU. Trudno będzie udowodnić bohaterskość prezydenta Lecha... Nie wiadomo co dalej z Wawelem. Ale naYARAny jeszcze liczy na zbiorową histerię rodzin ofiar i jego klakierów
skądwasbiorą? / 178.181.46.* / 2011-01-19 23:46
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Bóg, Honor, Ojczyzna / 83.31.34.* / 2011-01-19 23:12
Przecież wyraźnie widać, że Tusk nie reprezentuje interesu polskiego. On potrafi odwrócić się nie tylko od przyjaciół, ale trzymać z wrogami. To prawda, że "człowiek bez honoru jest gorszy niż śmierć". Panie Tusk honor to wielka rzecz. Oszczędź wstydu!
Amen / 79.185.232.* / 2011-01-20 05:04
Zapewne wiesz, że nic nie dzieje się bez woli Pana!
To On zechciał aby samolot spadł i by wszyscy zginęli.
Należy zadać sobie pytanie: Jaki miał w tym cel?
Cóż nam to może przynieść?
Punch idiotofob / 178.73.50.* / 2011-01-19 23:15
Nie rób z siebie idioty, a przynajmniej publicznie, to niesmaczne.
zdgvsdvsdrg / 24.114.255.* / 2011-01-19 23:33
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
wikus / 78.8.98.* / 2011-01-19 23:32
Czy chcesz nam powiedzieć, że Tusk to wielki mąż stanu i z******** patriota i w ogóle najlepszy z najlepszych???
To się dopiero "mądry" trafił.

Słowo idiota sobie podaruję, żeby nie zniżać się do twego poziomu.
adfadfasdfadfsafds / 213.77.81.* / 2011-01-19 23:10
ZAWSZE TWIERDZIŁ ŻE ROSJA JEST WIELKIM ZAGROŻENIEM, DZIS STAŁ SIĘ CUD, ROSJA ZAGROŻENIEM NIE JEST I NIE TRZEBA SIE JEJ OBAWIAĆ.
gumowa kaczka / 93.176.195.* / 2011-01-19 23:02
Rozum to on już niestety stracił
Peacemaker / 83.30.178.* / 2011-01-19 22:55
Czas wojen się skończył - wie o tym PL i RU. Nie będzie wojny jak nie będzie Jarka u władzy. Z niego to sam jad zieje. Kurde boje sie jego fantazji. Ruscy mają sporo dystansu do siebie choć zdarzają się takie jednostki jak Anodinowa tak jak i u nas Kaczyński, ale ogólnie ten naród wyluzował i my też powinniśmy mieć więcej dystansu do siebie.
czarny sen / 83.4.135.* / 2011-01-19 22:53
O "godność" tego Kaczyńskiego pamiętajmy ! ...podczas wyborów dajmy mu szanse aby już nie pojawiał się Sejmie. Koalicje z SO i LPR..Lepper , Ziobro, Giertych.....never again!
aaadsf3 / 24.114.255.* / 2011-01-19 23:41
2 slowa po angielsku - - jestem pod wrazeniem... naucz sie po Niemiecku jak chcesz miec Tuska przez nastepna kadencje w rzadzie. Zdrajcom i idiotom - stanowczo - NIE.
wikus / 78.8.98.* / 2011-01-19 23:11
Jakbyś dodał do tych wspomnianych twoich never again - SLD, PSl i PO, to byłoby ci za co przyklasnąć, a tak piszesz niczym kolejny pusty tuskomatołek.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy