Forum Polityka, aktualnościGospodarka

TVP: Zygmunt Solorz był agentem

TVP: Zygmunt Solorz był agentem

Money.pl / 2006-11-17 07:31
Komentarze do wiadomości: TVP: Zygmunt Solorz był agentem.
Wyświetlaj:
alfa_nb / 2007-09-21 14:51
do dziś silnie chroniony - tak jak Kwas i spółka
pulicer / 83.17.92.* / 2006-11-20 13:51
no to panie LIS Co z tą Polską ? Może jakis program poświęci pan swojemu szefowi zrobiony z dziennikarskiej ciekawości i w służbie społeczeństwu !!??
Sekielski z Morozowskim i Miecugowem u Milana robili, Lis u Solorza, Kruka i czort wie u kogo jeszcze robił w Polsacie wa wcześniej też u Milana.
No to jest komplecik, jeszcze czekam na info o Kobrze!!
A Żakowski i Najsztub to juz wiadomo who is who!!
pulicer / 83.17.92.* / 2006-11-20 13:51
no to panie LIS Co z tą Polską ? Może jakis program poświęci pan swojemu szefowi zrobiony z dziennikarskiej ciekawości i w służbie społeczeństwu !!??
Sekielski z Morozowskim i Miecugowem u Milana robili, Lis u Solorza, Kruka i czort wie u kogo jeszcze robił w Polsacie wa wcześniej też u Milana.
No to jest komplecik, jeszcze czekam na info o Kobrze!!
A Żakowski i Najsztub to juz wiadomo who is who!!
pytajnik / 80.54.90.* / 2006-11-20 19:54
Czy Ty się jąkasz?
pulicer / 83.17.92.* / 2006-11-20 13:51
no to panie LIS Co z tą Polską ? Może jakis program poświęci pan swojemu szefowi zrobiony z dziennikarskiej ciekawości i w służbie społeczeństwu !!??
Sekielski z Morozowskim i Miecugowem u Milana robili, Lis u Solorza, Kruka i czort wie u kogo jeszcze robił w Polsacie wa wcześniej też u Milana.
No to jest komplecik, jeszcze czekam na info o Kobrze!!
A Żakowski i Najsztub to juz wiadomo who is who!!
pulicer / 83.17.92.* / 2006-11-20 13:51
no to panie LIS Co z tą Polską ? Może jakis program poświęci pan swojemu szefowi zrobiony z dziennikarskiej ciekawości i w służbie społeczeństwu !!??
Sekielski z Morozowskim i Miecugowem u Milana robili, Lis u Solorza, Kruka i czort wie u kogo jeszcze robił w Polsacie wa wcześniej też u Milana.
No to jest komplecik, jeszcze czekam na info o Kobrze!!
A Żakowski i Najsztub to juz wiadomo who is who!!
pytajnik / 80.54.90.* / 2006-11-20 19:54
Czy Ty się jąkasz?
pulicer / 83.17.92.* / 2006-11-20 13:51
no to panie LIS Co z tą Polską ? Może jakis program poświęci pan swojemu szefowi zrobiony z dziennikarskiej ciekawości i w służbie społeczeństwu !!??
Sekielski z Morozowskim i Miecugowem u Milana robili, Lis u Solorza, Kruka i czort wie u kogo jeszcze robił w Polsacie wa wcześniej też u Milana.
No to jest komplecik, jeszcze czekam na info o Kobrze!!
A Żakowski i Najsztub to juz wiadomo who is who!!
GordonGekko / 2006-11-17 13:59 / Łapacz Spadających Noży
szkoda bo mialem do tej pory goscia jako jednego z niewielu ktory dorobil sie "czysto" bez przekretow (ktorych pewnie w 3 i juz 4 RP nie robil) ale powiedzmy sobie wprost - licencje na nadawanie pierwszej pryawatnej telewizji w Polsce staralo sie CNN i BBC a wygral jakis kolo ktorego majatek wtedy wynosil nie cale 10 milionow dolarow ( za taka kase bylo bardzo trudno wszystko zbudowac a zagraniczne stacje mialy kapital, know-how i doswiadczenie) !!! to o czyms swiadczy, i wlasnie dlatego uwazam ze trzeba otworzyc wszystkie "teczki" do wgladu ludzi bo inaczej co jakis czas znowu okaze sie ze pewna powazana osba byla agentem albo ktos bedzie chcial wykorzystac "teczki" ´w grze politycznej jak to bylo z Gilowska!!!!!
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-11-17 14:25
Wystarczyłoby tak jak w Niemczech, by każdy miał dostęp jedynie do własnej teczki. I tyle w zupełności wystarczy, by zdemaskować donosicieli - jak uczy przykład "NAD-UBEKA" (z PRL-owskim pozdrowieniem dla pana Glempa ;-)
- czyli księdza Isakowicza-Zaleskiego.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-11-18 11:14
arcydziwne, że nikt na to jeszcze nie wpadł...
Wapniak / 83.28.106.* / 2006-11-17 10:34
Co za kretyńska dyskusja! Czy jest takie lub było państwo na świecie bez agentów?... Jest, a raczej tylko w marzeniach idiotów będzie, jak niektórym się tylko wydaje: IV RP! Brawo. Tylko co to za państwo! Może zastanowić się lepiej byłoby; czemu i komu ten wspaniały temat służy, co?...
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-11-17 21:45
w marzeniach idiotów PRL jawi się jako coś innego niż zwykła sowiecka okupacja Polski. w marzeniach idiotów agenci PRL działali na rzecz Polski. Niestety, oni działali na rzecz sowieckich okupantów...
Wapniak / 83.28.144.* / 2006-11-18 16:27
Widocznie miarą Pańskiej całej edukacji było uczenie się wierszyków na pamięć i to bez pojęcia... Jest jeszcze takie słowo jak: DLACZEGO?
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-11-18 23:33
Dlaczego? W imię swych przyziemnych, nikczemnych interesików - motorem zdrady 30 srebrników...
Marqus / 217.8.162.* / 2006-11-17 12:54
czy ktoś tu napisał , że bycie agentem to przestępstwo ??? widać jedynie , że "całkowicie przypadkowo" - pierwszą prywatną TV stworzył człowiek o nieczystej przeszłości bazując zapewne na podobnych pieniądzach. Komu i jak się za to odwdzięcza nie wiadomo.
ANTYKACZOR / 213.158.197.* / 2006-11-17 09:24
SPRAWA JEST PROSTA JAK BUDOWA CEPA:
JEST DOBROWOLNIE PODPISANY KWIT - TO BYŁ PRLOWSKIM KAPUSIEM!

A KAPUSIE PRÓBUJĄ SIĘ TŁUMACZYĆ TAK:
CO PRAWDA PODPISAŁEM SIĘ NA AKCIE MAŁŻEŃSTWA, ALE TAK NAPRAWDĘ TO JEJ NIGDY NIE KOCHAŁEM.

POZDRAWIAM ŻAŁOSNYCH ADWOKATÓW MICHNIKA.
sprawiedliwy / 89.52.163.* / 2006-11-17 21:16
Nie żyłeś w tym czasach, to nie wiesz, że nawet wyjazd do demoludów obligował cię do podpisania lojalki. Przeżyli to nawet sportowcy. Kaleki bez nóg też to nie ominęło. Dobrze, że możesz dzisiaj pozdrawiac wszystkich, wtedy poszedłbyś na białe niedźwiedzie
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-11-17 21:39
a na jakiej podstawie ty obligatoryjnie twierdzisz, że nie żył ??? sam wystawiasz sobie nieciekawe świadectwo...
A... / 212.244.189.* / 2006-11-17 09:43
...a kochanieńki podpisanie aktu małżeństwa nie wystarcza, trzeba je skonsumować nawet gdybyś musiał wiadro Viagry zjeść... ...a IPN czy też to co było przed nim stwierdziło (w każdym razie IPN potwierdza to teraz), że do konsumpcji nie doszło, a więc w świetle prawa Zygmunt Solorz nie był agentem bo nie podjął współpracy i nie byłby nim nawet gdyby ją podjął a jego informacje nie uczyniłyby nikomu krzywdy - takie jest prawo a: "duralex jes duralex" jak mawiał mój znajomy z pod budki z piwem (znajomy to dużo powiedziane)... i dalej "non konsumatum non matrimonium"...
P.S. A Michnika lubię bo ma fantazję...
ANTYKACZOR / 213.158.197.* / 2006-11-17 10:12
CLINTON TEŻ PALIŁ TRAWĘ, ALE SIĘ NIE ZACIĄGAŁ...
ANTYKACZOR / 213.158.197.* / 2006-11-17 09:50
W RUBRYCE "STAN CYWILNY" BĘDZIE WPISYWAŁ:
WOLNY CZY KAWALER?

NIE MAM WIĘCEJ PYTAŃ...
MN1 / 80.51.231.* / 2006-11-17 09:40
Pozdrawiam tego, który pierwszy rzuca kamieniem.
ANTYKACZOR / 213.158.197.* / 2006-11-17 09:53
1. ZAWSZE WALCZYŁEM Z PRL-EM.
2. NIE RZUCAM KAMIENIEM - NAZYWAM RZECZY PO IMIENIU.
rybka / 2006-11-17 09:16 / Tysiącznik na forum
Był, czy nie był agentem - sprawa jego i jego sumienia oraz ewentualnych pokrzywdzonych. Jesli kogoś to zniesmacza, to zawsze może przestać oglądać Polsat.
Mnie przeraża inna rzecz. Jakim prawem historyk IPN wróży z fusów??? Kto dał mu legitymację do tego, żeby wysnuwać hipotezę o związku otrzymania koncesji z agenturalną współpracą z SB?
Czy regułą w państwie prawa i sprawiedliwości ma stać się oczernianie bez wskazywania dowodów? Zaczynam przypuszczać, że tak!
a320 / 80.48.97.* / 2006-11-17 09:06
Stara dobra NSDAPOWSKA zabawa nieustannie powraca do łask.
Gdy okazywało się, że bogaty sąsiad jest ŻYDEM, cała kamienica doznawała ulgi. Dorobił się, bo był Żydem.
JEST ŻYDEM, więc to wszystko wyjaśnia, koniec dyskusji, wiadomo jacy są ŻYDZI.
CHCE MI SIĘ WYĆ, kiedy widze jak nasz naród łapie Żyda, który dziś jest esbekiem i komuchem. Podpisał, a więc winny i wiadomo dlaczego się dorobił, bo podpisał. Wydała się prawda.

Co wam we łbach poprzestawiał ten stary kawaler, żeście rozum stracili. DZISIAJ prokuratorzy i sędziowie PRL-u są ministrami, a ofiary tego systemu muszą znosić następne katusze.

A "misja specjalna" to sztandarowy program dla debilnego elektoratu. Magiel to przy tym siedziba intelektualnych elit.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-11-17 14:08
Bo antysemityzm to taki temat-wytrych, który się przydaje, gdy trzeba udowodnić, że Solorz przyznał, że podpisał umowę o współpracy z służbami PRL, ale jest jedynie biedną ofiarą systemu, która musi znosić katusze - a kto się z tym nie zgadza jest antysemitą. Takie prostackie sztuczki są tyleż żałosne, co dziecinnie łatwe do zdemaskowania.
gss / 80.72.34.* / 2006-11-17 10:48
brawo.
trzeba jeszcze wyłapać cyklistów i tyc co mają skarpetki w paski.
To wszystko już było .
Debilny grajdół i taki elektorat.
M jak miłość i taniec z gwiazdami.
Nie trzeba znać nawet wszystkich liter ale można znać się za to na wszystkim . Tak jak wszyscy polscy dziennikarze i moherowe obywatele i obwatelki
A... / 212.244.189.* / 2006-11-17 08:57
...a też obejrzałem UBECKĄ misję specjalną na temat Zygmunta Solorza i... ...mieszanie prawdy z pomówieniami służy tylko postkomunie kochane pampersy (!!!), gdyby nie wasz wiek myślałbym, że jesteście na usługach ich byłych służb - tak zdyskredytować przy okazji lustrację i dekomunizację... jeszcze raz „gratuluję”, majstersztyk panowie!
A może byście tak zmienili swą nazwę na „Tu jedynka”? Bardziej by to odpowiadało prawdzie..., i ciągłość historyczna, żeby nie powiedzieć histeryczna, zachowana by była i można by się reklamować, że się istnieje już od lat siedemdziesiątych ... Panowie młodzież dziennikarska: gratuluje jedynie słusznej linii i partyjnej dyspozycyjności! Tak trzymać! - zgodnie z myślą waszego „guru” Jacka Kurskiego: „ciemny naród i tak to kupi” a na motto waszego programu proponuję parafrazę motta NKWD: „dajcie nam człowieka a zawsze coś na niego znajdziemy”
P.S. Szkoda że „toarzysz” Bierut was nie miał w latach 40-tych i pięćdziesiątych może byśmy do tej pory już byli republiką rad?
gregowal / 62.121.71.* / 2006-11-17 08:26
Zastanawiające, że dla wielu ludzi donoszenie na innych nie jest złem a po prostu dobrą drogą do dobrobytu. Jak jest ujawniana prawda to okazuje się, że to jest polowanie na czarownice i jak z rękawa pojawiają się też żydzi i masoni.
Życzę tym wszystkim ludziom aby wpajali swoim dzieciom, że donoszenie na przyjacół, kolegów i wszystkich innych ludzi nie jest złe a można przynajmniej się dorobić. Tobie też keyser. Mam nadzieję tylko, że dzieci nie będą donosić na rodziców ale z drugiej srony dlaczego nie?
Niezależny / 89.52.163.* / 2006-11-17 21:22
Nie będzie polowania wtedy, kiedy bez względu na to, kto kim jest, będzie miał dostęp do każdej teczki ,która go interesuje - po ich ujawnieniu. Do tej pory gra się najgorszymi śmieciami.
a320 / 80.48.97.* / 2006-11-17 08:50
Nic mnie tak nie wku... jak opinie naszych młodych bohaterów.
Synku, gdybyś wpadł w łapy kwalifikowanego oficera, po pietnastu minutach donosiłbyś nawet na swoją matkę.
Ale ponieważ w oczach służb jesteś BEZWARTOŚCIOWY nic ci nie grozi.
gregowal / 62.121.71.* / 2006-11-17 08:55
a320 tu b747.
troszkę poczytaj i zrozum. copy that? ZROZUM co napisałem!
Widocznie jednak dla Ciebie stawianie za wzór donosiciela jest ok. I tyle. No i oczywiście Solorz był przypiekany, miał wyrywane palce żeby tylko otrzymać paszport.
I jeszcze jedno - dziękuję za to, że nazwałeś mnie młodym. No i sam sobie zaprzeczasz - bohater i bezwartościowy.
Nie wypowiem się na Twój temat bo Cię nie znam.
OVER.
a320 / 80.48.97.* / 2006-11-17 09:07
Regulamin forum
gregowal / 62.121.71.* / 2006-11-17 09:42
hm, nie ma co komentować pana/pani kultury.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-11-17 07:42
Jak widać jest wiele teorii spiskowych, które nie są wyssana z palca. Gruba kreska to jednak największy skandal ostatnich lat...
kaczka krzykaczka / 83.12.60.* / 2006-11-17 11:17
Chyba ulega Pan goebelsowskiej propagandzie PiS'u. Od początku twierdzili, że dziennikarze są w układzie i program w TV miał to "udokumentować"
Proszę nie zmieniać nicka na YesDucks :-)
maa / 2006-11-17 09:37 / Tysiącznik na forum
Może by Pan poczytał sobie, no na przykład "Ojca Goriot" Balzaka?
Może by Pan coś niecoś o naturze ludzkiej zrozumiał?
Może by do Pan doszło, że Kościół ucząc o przebaczaniu wiedział, że wszystkiego i wszystkich rozliczyć się nie da? Z czysto technicznego punktu widzenia i kosztów społecznych!
A jak ktoś próbuje, to to mu wychodzi terror, jak Robespierre'owi? I musi się liczyć z tym, że jak puści w ruch maszynkę nazwaną imieniem doktora Guillotin., to sam może zasmakować jej działania?
Bez urazy, politykę grubej kreski tworzyli najwybitniejsi ludzie Polski. Znakomicie zdawali sobie sprawę z konsekwencji i zarzutów na które się narażą. Takich jak pańskie. Wybrali "grubą kreskę" jako w ich mniemaniu mniejsze zło.
Naprawdę myśli Pan, że przeciwnicy "grubej kreski", zwykle durnie tacy jak obecni ministrowie zrobili by to lepiej i sprawiedliwiej? Że nasza teraźniejszość byłaby wtedy lepsza?


A Solorza i innych przyłapanych należy oczywiście rozliczyć. Choć widać, że Solorz to pionek - zapewne obraca kapitałem na czyjąś rzecz...
xxxyyyzzz / 193.151.64.* / 2006-11-17 14:06
"maa" przeczytaj swój tekst i powiedz która osobowość jest ci bliższa: ta, która napisała o "wybitnych ludziach" Polski, którzy postanowili rozgrzeszyć szeroko pojęte kierownictwo PRL-u i dać im możliwość spokojnego przejścia ze stanu sługusów sowietów do stanu budowniczych niepodległej Polski, czy ta która na końcu twojej wypowiedzi chciałaby "oczywiście rozliczyć". Czy można zjeść ciastko i mieć ciastko?
Kraje takie jak Czechy, Litwa, Słowacja juz dawno temu wybrały drogę lustracji i dekomunizacji i mają to już za sobą.Oni potrafili zrozumieć że ktoś kto służył obcemu państwu nie może służyć niepodległemu.Tam nie usłyszymy że politycy wywodzący się z byłego systemu kupują mieszkania po parti za równowartość 1800 zł.NIe usłyszymy z prostego powodu: tacy ludzie zostali wyeliminowani z życia publicznego.
maa / 2006-11-17 15:57 / Tysiącznik na forum
Nie widzę specjalnej różnicy między Polską, Slowacją i Czechami jeśli chodzi o lustrację.
Ach, jest jedna!
Czesi i Słowacy mówią, że ją zrobili, my, że nie...
A prawo i sprawiedliwość (nie PiS!) znajdzie Pan może w Niebie. Jeśli będzie Pan jej szukał tu na ziemi, skończy pan w psychiatryku.

Mam i ja do Pana pytanie: co Pan robił(i) na lekcjach historii? Śpał, grał w karty, flirtował z sąsiadkami? Bo wniosków z przeszłości żadnych Pan wyciągnąć nie potrafi.

P.S.
Może skończmy z manierą "tykania" na forach? Per 'Ty" prosze się zwracać do swoich kolegów, bliskich i współuczestników różnych Big Brotheli telewizyjnych. W języku polskim, wbrew różnym "zajefajnym tryndom" z TV i Internetu, wobec osób nieznajomych obowiązuje forma "pan(i)" z trzecią osobą liczby pojedynczej, lub forma bezosobowa.
xxxyyyzzz / 193.151.64.* / 2006-11-17 17:12
Rozbawiła mnie ta dziecinna uszczypliwość:)Istotnie na lekcjach historii spanie, granie etc. nie było mi obce, a to dlatego. że uważałem i dalej uważam, że człowiek chcący choćby zbliżyć się do faktów historycznych (szczególnie tych ze współczesnej historii)w szkole ich nie pozna. Proponuję nie patrzeć na historię przez pryzmat szkolnych podręczników,a wykorzystać do tego celu choćby internet.Może wtedy umysł stanie się mniej podatny na manipulowanie.
Do P.S. się nie odniosę bo nie ma do czego.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-11-17 16:56
a może skonczmy z żałosną manierą Pan-owania
MN1 / 80.51.231.* / 2006-11-17 07:56
Oryginalnie "gruba linia", nigdy nie miała chronić złodziei i bandytów. Tadeusz Mazowiecki mówił to od samego początku. Prosze trzymać miarę, co innego polowanie na czarownice, a co innego łapanie złodziei.
keyser / 84.10.93.* / 2006-11-17 07:31
żyd czy mason ??? romek sprawdź razem z tatą maciejem ...
A... / 212.244.189.* / 2006-11-17 09:03
pewno jeszcze gorzej - cyklista
glau / 213.17.182.* / 2007-02-27 12:38
chciałem tylko powiedziec, ze wczoraj byłem w kinotece, ale mialem tę nieprzyjemność, ze pan Solorz wraz ze swoim kierowcą zachowali sie bardzo nieprzywoicie. zajeli mi miejsce parkingowe, na ktore czekałem, jakiś koncert chyba był w kongresowej! juz ja mu pokaże! kur.....szon telewizyjny jeden.

Najnowsze wpisy