Forum Polityka, aktualnościKraj

Twórca mBanku dla Money.pl: Rzucałem pracę dla ideałów

Twórca mBanku dla Money.pl: Rzucałem pracę dla ideałów

Wyświetlaj:
Wiesław123 / 31.182.111.* / 2013-01-11 21:39
Ja osobiście mógłbym pracować bez satysfakcji i przytulać co miesiąc takie okrągłe sumki jak prezesi polskich banków.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
incognitor / 194.106.193.* / 2012-03-18 16:04
Można S.Lachowskiego lubić, albo nie, ale obiektywnie trzeba przyznać kilka rzeczy:
- w zasadzie to jego determinacja doprowadziła do powstania pierwszego w Polsce banku internetowego
- mBank i Multibank przez dość długi czas były bankami dość nowatorskimi i dopiero po odejściu S.Lachowskiego z BRE Banku mocno straciły na innowacyjności i dały się wyprzedzić
- było sporo spekulacji dotyczących objęcia stanowiska prezesa kilku innych dużych banków w Polsce (najgłośniej było o PKO BP), ale zaczął się szum, wynaleziono jakieś papiery i w sumie sprawa się skończyła
- prawdą jest, że mechanizm wewnętrznej stopy referencyjnej w mBanku zadziałał za czasów S.Lachowskiego i przynajmniej częściowo, dotyczył kredytów udzielonych za czasów tej właśnie prezesury.

Inna sprawa, że miałem kiedyś okazję być na prezentacji/case study prowadzonej przez S.Lachowskiego i muszę przyznać, że nie brakuje mu 2 ważnych dla managera cech:
- ponadprzeciętnej komunikatywności
- sporej charyzmy.

Zaznaczam też, że nie jestem fanem BRE Banku ani prezesa Lachowskiego, jednak porównanie kompetencji choćby z takimi słupami jak Bielecki, czy Skrzypek nie pozostawia chyba wątpliwości...
anonymouse / 83.23.162.* / 2012-03-14 15:55
autolansik czyli profil bankstera
Wieczny / 77.254.90.* / 2012-01-28 07:43
Witam mam taki sam problem,albo szczęście jak Pan jeśli wypaliła się moja iskra w danej firmie zmieniam ją.Tylko jest mały problem lata uciekają a Ja nie znalazłem tej nowej. Może da mi Pan wskazówkę jak to zrobić by być zadowolonym. Jeśli Pan sie odezwie dam więcej informacji o sobie a wierzę że jest we mnie wielki potencjał . Pozdrawiam Marek
poszkodowany kredytobiorca / 109.207.49.* / 2012-01-28 00:52
Szkoda, że w wywiadzie pan Sławomir mówi tylko o szczytnych wartościach jakie rozsiewał. Zapomniał dodać, że setki kredytobiorców mBanku byli przez niego świadomie oszukiwani i w pierwszej instancji wygrali proces zbiorowy przeciwko BRE Bankowi.
Panie Sławomirze, proszę mi w Pańskiej pracy pokazać te szczytne wartości, o których Pan pisze!!!
sławomir lachowski / 83.10.28.* / 2012-01-29 19:20
Podzielam w części pretensje klientów, którym podwyższono marżę kredytu hipotecznego korzystając z mechanizmu wewnętrznej stopy procentowej - jako stopy referencyjnej. Ten problem znalazł swoje miejsce również w omawianej książce "DROGA ważniejsza niż cel. Wartości w życiu i biznesie" w rozdziale "Wartości w zarządzaniu produktami, sprzedażą i wynikiem finansowym". Treść rozdziału http://www.slawomirlachowski.pl/drogawazniejszanizcel/Rozdzial62.pd
Johnday / 80.53.132.* / 2012-01-27 11:36
NIE MA TO JAK DOBRY AUTOLANSIK
AQQA / 77.252.156.* / 2012-01-28 20:15
... podziwiam komentatorów z poza branży którzy zawsze wiedza lepiej co wyprawie piszczy ... w Polsce trzeba umieć żyć ...
superhiena / 89.229.49.* / 2012-01-27 10:58
Polityk musi się jeszcze jakoś zachowywać, bo go sępy rozszarpią jak będzie niegrzeczny albo nieostrożny. Pismakiem nikt się nie interesuje, bo niby za nic nie odpowiada, pieniędzy publicznych nie wydaje, a tylko 'obiektywnie' opisuje rzeczywistość lub subiektywnie pomija niewygodne fakty. Poza tym kto miałby napisać, że redaktor X to szuja, dziwkarz, pijak i kłamca? Inny redaktor?

Najnowsze wpisy