Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tydzień na giełdzie pod znakiem wyprzedaży

Tydzień na giełdzie pod znakiem wyprzedaży

Money.pl / 2006-03-11 01:14
Komentarze do wiadomości: Tydzień na giełdzie pod znakiem wyprzedaży.
Wyświetlaj:
fularr / 83.5.40.* / 2006-03-13 13:37
Odwrót zagranicy od złotego i polskich akcji

godz. 12:35

http://gielda.onet.pl/0,12 77281,wiadomosci.html
antymoher / 2006-03-13 07:31 / Bywalec forum
i ten tez bedzie pod znakiem wyprzedazy

pis to najlepsi naganiacze - teraz zrobia nowa komisje sledcza i gielda znowu pojdzie na pysk
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-13 07:55
i dobrze :) cza uzdrowic sytuacje. jak ktos widzi co sie dzieje to zareaguje
Nieświeć / 62.205.123.* / 2006-03-12 21:41
MILLENIUM Skonsolidowany raport roczny? - Witam Szanownuch Użytkowników forum , jestem poczatkujacym Hmm... jak by sie okreslic ? - dawcą kapitalu?. Czytam, czytam i jeszcze raz czytam jednak nie wszystko jestem w stanie zrozumiec - mala główka? Tego jestem pewny! natomiast moje pytanie dotyczy takiej sobie wlasnie publikacji JW. czy moglbym poprosic o wyjasnienie ? generalnie chodzi mi o to czy taki raport jest z punktu widzenia inwestora zadowalajacy czy do bani?.
Leonardo / 2006-03-12 21:41
witam,
pytanko: czy wszystkie biura maklerskie przyjmują zapisy na akcje alchemii, czy tylko jakieś wybrane???
Cysorz / 83.29.151.* / 2006-03-12 20:46
Czytam wszystkie wypowiedzi-z niektórymi sie zgadzam,z niektórymi nie i wszystko jest w porządku.Denerwuje mnie jednak i zawsze denerwowało takie zapatrzenie w WIG 20.Oczywiście jak ktos chce to moze fascynować sie tym,że idzie w góre ,czy tez w dół.Dla mnie w ogole nie istnieje.Nie jestem poczatkujacym graczem.na giełdzie jestem od poczatku.Interesuja mnie tylko fundamenty,informacje i po tym oceniam spółke.Najlepiej zawsze wychodziłem na tych średnich i małych.
Pewnie odsądzicie mnie od czci i wiary,ale dla mnie spółką o najwiekszej przyszłości i najwiekszym zarobku jest ... ELEKTRIM. Zarobiłem juz nie malo na szybkim handlu,ale rezerwa żelazna jest u mnie nienaruszona.Czekam,kiedy wszystko sie wyjasni.To bedzie jazda!!!
Longterm / 2006-03-13 08:56 / Mostek Zwyciężymy!
aha i jeszcze jedno od czasów jak straciłem na Elku jak ognia boje się konglomeratów, dlatego sceptycznie podchodze np do Boryszewa
Berni / 83.26.132.* / 2006-03-12 22:05
Kiedys już pisałem o Elektrimie. Rzeczywiscie patrząc na podstawy, to jest strasznie niedoszacowana, ale weźcie pod uwagę że jak potoczą sie niekorzystnie procesy sądowe (a wałsciwie nawet nie wiadomo komu teraz kibicować, bo żadna ze stron konfliktu nie ma na myśli "dobra" spółki, tylko chce jak najtaniej przejać aktywa Elektrimu), to może sie okazać że spółka zostanie ograbiona z wszelkich praw wąłsnosci do udziałów innych podmiotach a jej akcje nie będą warte złamanego grosza. To oczywiście czarny scenariusz, ale realny.
Longterm / 2006-03-12 21:14 / Mostek Zwyciężymy!
stary nic mi nie mów o tej spółce, umoczyłem kiedyś prawie całe oszczędności na studiach, kupowałem po 53 chyba , do dzisiaj poluje na Elka żeby się odegrać, ale ja go kiedyś dorwe!!!
woj / 83.30.238.* / 2006-03-12 21:01
Tak sobie myślę, że jak by każdy z nas wiedział na 100% co będzie jutro to by raczej leżał pod palmami z drinkiem a nie jutro nerwowo patrzył w monitor.
Jutro zaczynamy na nowo. Powodzenia i trafnych decyzji
Pablo / 2006-03-12 20:57 / "Uznany Gracz Giełdowy"
odnośnie elektrimu to witaj w klubie
natomiast starzy wyjadacze z tego forum inwestują tylko w małe i średnie spółki co nie znaczy, że dla nich WIG 20 nie istnieje.
Cysorz / 83.29.151.* / 2006-03-12 21:03
Dzieki Pablo za miłe przywitanie i cieszę sie ,że jest nas wiecej w tym jak to okresliłes "klubie"Nie mam stałego dostepu do interenetu,ale mysle,że od czasu do czasu wymienimy poglądy.
ATX / 213.134.160.* / 2006-03-12 20:54
Jeżeli zapłaci 20-40groszy dywidendy na akcję to ma fundamenty. Jeżeli nie to sam sobie zaprzeczasz dmuchając w balon.
Cysorz / 83.29.151.* / 2006-03-12 21:00
To nie jest balon.Nie ma miejsca,żeby sie rozwodzic o pieniadzach jakie wchodzą w gre.Dywidenda to zupełnie inna sprawa związana ze stabilnością spólki ,a więc to bedzie w duzo pózniejszym okresie,ale najpierw musi sie urealnic cena akcji.Dla Elektrimu mozna smiało okreslic te wartośc tak na poczatek na ok.30 zl. Czekamy.Przyszlośc pokaże .Jestem zupełnie o tym przekonany!!!!
Batman / 2006-03-12 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Benny Hill zapytał raz na randce dziewczynę "Czy jak kobiety mówią tak to znaczy, że nie?". A ona mu mówi "tak". Coś mi to przypomina analityków i ich wypowiedzi o trendach na giełdzie.

Jutro ruszamy o 9:00.

Pozdrawiam wszystkich
Longterm / 2006-03-12 21:12 / Mostek Zwyciężymy!
przypomniała mi się zagadka na wyspie jest dwóch bliźniaków, jeden zawsze mówi prawde a drugi zawsze kłamie (nie mylić z Kaczorami bo oni zawsze kłamią), są również dwa mosty jeden prowadzi do nikąd a drugi jest drogą powrotną z wyspy. Trzeba zadać jedno, powtarzam JEDNO pytanie JEDNEMU dowolnemu z bliźniaków i na podstawie odpowiedzi mieć 100% pewności którym mostem wrócić z wyspy. powodzenia:-)
Pablo / 2006-03-13 00:45 / "Uznany Gracz Giełdowy"
myślę, że należy zapytać tak "idąc którym mostem nie wyjdę z wyspy?". Załóżmy że most A prowadzi do nikąd a most B to powrotna droga. Wtedy ten co mówi prawdę wskaże mi most A. Ta część jest prosta. Natomiast ten co kłamie nie będzie mi wstanie odpowiedzieć na pytanie, bo wystąpi paradoks. Oczywiste wydaje się, że powiedziałby, że mam iść mostem B. Ale oznaczałoby to, że mówi prawdę wskazując jednocześnie prawidłową drogę wyjścia z wyspy. A on tego nie może uczynić bo jest kłamcą. I tak powstałoby błędne koło.
Jaki z tego wniosek - należy pytać analityków, których spółek nie należy kupować.
Pozdrowienia.
Longterm / 2006-03-13 10:46 / Mostek Zwyciężymy!
zapewniam Cie że jest logiczne rozwiązanie tej zagadki, pozdr
darek462 / 2006-03-13 09:42
Z całym szacunkiem,... Na tak zadane pytanie, KŁAMCA, bez zmrużenia oka, udzieli odpowiedzi"B".
Bardzo lubię tą bajkę.... Odpowiedź jest inna.
darek462 / 2006-03-13 09:39
Z całym szacunkiem,...Na tak zadane pytanie tj. \
orzeł / 2006-03-13 07:26 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Longterm trochę się wcisną przed Cię ale mam nadzieję że się nie obrazisz:) proponuję podawać odpowiedź w kawałkach niech napięcie rośnie : CO by powiedział ............................................
z pozdroweniami
ps wyszło mi że 2640 to ewentualny punkt docelowy korekty ( i nie na 100 %)
Longterm / 2006-03-13 08:52 / Mostek Zwyciężymy!
identycznie mi wyszło jak tylko się orlen wyłożył możesz sprawdzić moje posty z tamtego dnia:-)
Longterm / 2006-03-13 08:48 / Mostek Zwyciężymy!
he he rzeczywiście musisz znać odpowiedź a tak wogóle to skoro redakcja obiecała że coś da to proponuje wysyłać rozwiązanie na maila redakcji:-)
Sokół / 2006-03-13 00:16
Kaczory zawsze klamią...hmmm... wydaje mi się, że Tusk bije ich o głowę a nawet o dwie :)
Longterm / 2006-03-13 08:53 / Mostek Zwyciężymy!
wiesz politycy to takie kobiety tylko w spodniach:-)
orzeł / 2006-03-12 21:18 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
też mi się to skojarzyło po wypowiedzi Batmana (znam więc nie będę psuł zabawy pozostałym :)
Longterm / 2006-03-12 21:12 / Mostek Zwyciężymy!
nie daje kubków w nagrode za rozwiązanie:-)
Redakcja forum / 2006-03-12 21:59 / Administracja forum
To może my coś damy, jeśli morał pouczający.
Longterm / 2006-03-12 22:15 / Mostek Zwyciężymy!
myśle że bardzo w kontekście zachowań naszej gieldy:-) Jeśli odpowiedź jeszcze nie jest znana jutro podam ją na forum, pozdrawiam.
darek462 / 2006-03-13 13:27
No to,... chciałbym pochwalić się ... znajomością bajek...
Wybieramy DOWOLNEGO z bliźniaków i zadajemy jedno pytanie:
KTORĄ DROGĘ WSKAZAŁBY MI TWÓJ BRAT, GDYBYM ZAPYTAŁ O DROGĘ POWROTNĄ ???
Tak zadane pytanie jest tylko częścią rozwiązania zagadki. Pozostaje jeszcze interpretacja ... ukryty morał...
Longterm / 2006-03-13 14:25 / Mostek Zwyciężymy!
no musze niestety stwierdzić że nie jest to superpoprawna odpowiedź, aczkolwiek na podstawie tak postawionego pytania można ze 100% pewnością wywnioskować którym mostem iść:-)
orzeł / 2006-03-12 20:20 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
pisanie o czymkolwiek na giełdzie na 100 % świadczy o sporej determinacji :) chciałbym mieć Waszą pewność !
to bo jutro Pablo otwierasz krótką i jazda 150 pkt to spory potencjał do zarobku :) trzymam kciuki
Pablo / 2006-03-12 16:14 / "Uznany Gracz Giełdowy"
na wykresie punktowo-symbolicznym WIG20 o parametrach 25pkt odwrócenie 3 przy cenach high/low mamy wyraźne przebicie wsparcia. Wsparcie jest natomiast wyraźnie na poziomie 2550. I to będzie raczej 100% kierunek w przyszłym tygodniu.
Szkoda, że nie można tu wstawiać obrazów wykresów.
bruce / 2006-03-12 19:10 / Bywalec forum
Wczesniej pisalem o sluchaniu doradcow...zgadzam sie z Toba, tylko jak dotad (bazuje na okresie od 15.02) to naprawde bardzo malo sie sprawdza z tego co pisza doradcy ...i w tym okresie jest wlasnie tak jak pisze ...jak cos jest "pewne" i wszyscy o tym wiedza - nie wydarza sie. Chociaz sam nie widze teraz powodow do wzrostow to mysle, ze spadnie do poziomow, o ktorych piszesz ale dopiero w ciagu 2-3 tygodni.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-12 16:16
hmmm raczej 100%. jestem za spadkami, ale nic nie mozna wykluczyc. wlasnie jak wszyscy krzycza hossa hossa to łap cap i zwałka... jak wszyscy krzycza bessa to moze byc niespodzianka... ale mysle ze tu nie bedzie niespodzianki. zobaczymy jutro.

ja na wigach widze podwojny szczyt, nie wiem czy cos to ma do rzeczy...
Batman / 2006-03-12 14:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z giełdą to jest tak jak w jednym z filmów sensacyjnych. W tym filmie źli bohaterowie próbują przewidzieć co zrobią dobrzy, których ścigają. Źli mówią sobie tak „dobrzy zostawili nam ślad, że idą na południe, żeby nas zmylić bo poszli na północ, ale my wiemy, że dobrzy są na tyle cwani, że my pomyślimy, że oni poszli na północ, że tak naprawdę poszli na południe”. Ta północ i południe to mogą być wzrosty i spadki lub jeżeli „Ktoś” chce to może być odwrotnie.
ktoś / 83.19.40.* / 2006-03-12 23:28
Widzę że jesteśmy na etapie bajek o indianach.
Batman 53 posty-sami powiedzcie o czym?
fular 31 potów?????
Wracając w stecz to Pan Panie Batman krytykował wulgarnie wszystkich(typu naganiacze itd.). Dzisiaj domaga Pan się uznania,może przeprosin,a w sumie jest pan totalnym ignorantem innych ( powiedzmy ostatnio VITO- krytkował Pana wypowiedzi, miał prawo , za co oblał Go Pan błotem)
Mimo długiego udziału na GPW,nie uważam się za znawcę ,a co zyskałem to moje wbrew znawcy ,,Batmana" uważającego mnie za frustrata,nie krytykuję Pana za przekonania takie lub inne lecz za ignorancję innych popisując sie jako wyjadacz na gpw(często w Pana postach wkradają sie cytaty analnych z innych portali, a podpisuje się Pan jako autor!!!)Jako znawca nikomu Pan nie pomógł, a wręcz przeciwnie zaszkodził!
Do Redakcji-proszę o wypowiedz ile zmalały posty ludzi cieszących się sympatią innych
dodających prestiżowi ,oraz aktrakcyjności tego forum.
Ps.odpisz jednym postem- mniej czasu na szukanie obelg pod moim adresem !!
Myślę ,że warto poddać ogólnej dyskusji jak ma wyglądaćForum ,dzieląc je na naganiaczy w/g Batmana,oraz psełdo znawców vel pluszowe misie w/g mnie (myślę o batmanku)
nemo / 82.160.48.* / 2006-03-13 12:41
to co ty piszesz KTOSIU to stek bzdur, posłuchaj dom na gpw. to ty moze straciłeś bo tak wskazują na to twoje wypowiedzi, zostaw w spokoju to formum i ludzi na nim, odwal sie od Batmana, jeśli chodzi o jezyki to ty chyba znasz tylko nieskładny polski, pewnie ci żal że nie możesz czytać zagranicznej literatury tak jak Batman, pieniądze to może straciłeś z twojej głupoty (wnioskuje po treści twojej wypowiedzi),więc daj sobie spokój furiacie i strzel sobie baranka w ścianę.
PS: czasmi trzeba sie zniżyc do poziomu rozmówcy, mimo że poziom taki jest mi obcy, ale trzeba tak żeby informacja została zrozumiana.
Batman / 2006-03-13 09:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Panie Ktoś. Rzeczywiście ostatnio przesadnie pełno na forum batmana i fulara, ale Pan też trochę przesadza ze swoimi atakami. Nie zgadzam się, że batman może komuś szkodzić. Każdy jest dorosły i ma swój własny rozum przy podejmowaniu decyzji.
Batman2 / 195.94.201.* / 2006-03-13 09:43
Leya, bardzo proszę o logowanie się na swój login jak jesteś na forum.

Pozdrawiam,

Batman
Taki nowy / 83.24.0.* / 2006-03-13 09:25
Panie Ktoś. Rzeczywiście ostatnio przesadnie pełno na forum batmana i fulara, ale Pan też trochę przesadza ze swoimi atakami. Nie zgadzam się, że batman może komuś szkodzić. Każdy jest dorosły i ma swój własny rozum przy podejmowaniu decyzji.
Batman / 2006-03-13 08:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo rzeczowy komentarz wnoszący bardzo wiele odnoście przewidywań, co do sytuacji na giełdzie.

Pozdrawiam
orzeł / 2006-03-13 07:39 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
pozdrawiam :)
Kane / 2006-03-13 01:27 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
W pełni zgadzamsię z ktoś-em. Podobnie postrzegam ostatnie wydarzenia na forum.
Największym atutem tego forum była duża ilość osób piszących ciekawie i rzeczowo o swoich doświadczeniach. jako, ze sam nie jestem orłem :) w temacie giełdy, czasem korzystałem z ich obserwacji i dobrze na tym wychodziłem. Teraz forum zalał dialog (za dużo powiedziane) dwóch osób. Jedna nagania na wyprzedaż akcji, bo ma gotówkę i chce nakupić na spadkach. Druga osoba czuje potrzebę gwiazdorstwa i zalewa forum mnóstwem zbędnych wypowiedzi.
Może by tak ograniczyć liczbe postów dla jednej osoby do 10 na dzień ;)

Mam: Lubawę, Talex, Boryszew,Unimil,Wandalex - w sumie 50% portfela, drugie 50% w gotówce. Na ostatnich wielkich spadkach do tyłu jestem ok. 6%.
Pablo / 2006-03-12 16:10 / "Uznany Gracz Giełdowy"
to coś jak z paradoksem kłamcy. Wniosek z tego, że przyszły kurs będzie określony jako wypadkowa decyzji tych, którzy będą myśleć liniowo a decyzji tych, którzy będą myśleć w taki sposób jak to określiłeś powyżej.
cichy / 2006-03-12 14:37 / portfel / Bywalec forum
OK, rozumiem, rozumiem. a my to jestesmy ci zli czy ci dobrzy?:)
Batman / 2006-03-12 14:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Źli i dobrzy to postacie z filmu. Ja za złego nikogo nie uważam. Każdy coś ciekawego wnosi. Ponadto ja sam raz oczekuję spadków, innym razem wzrostów, zatem jestem raz dobry a raz zły. Zależy od punktu widzenia tego kto czyta posty na forum.
cichy / 2006-03-12 14:45 / portfel / Bywalec forum
Raz jestem dobry, raz zly... to juz zupelnie jak w jakims super zakreconym filmie sensacyjnym. Dlatego lubie te produkcje pod nazwa GPW:) A i moja rola calkiem, calkiem... emocjonujaca.
Kusep / 194.246.108.* / 2006-03-12 13:52
Nie wiem dlaczego tu większość pisze o spadkach. Spadki miały być juz 2 lata temu. Wtedy więc tylko połowę kasy włożyłem w akcję. Druga połowa do dziś czeka na bessę. Myślę jednak, że do bessy jest daleko. Tymczasem w moim oczekiwaniu na bessę indeksy wzrosły.
Jednak myślę, że hossa jeszcze przed nami. I to wieloletnia.
Szaleństwa nie było. Rynek ciagle w niepewności. Akcje nie są przewartosciowane. Gospodarka idzie do przodu. Inflacja spada. Większość ma obawy i mysli o spadkach.
W takich okolicznościach nie ma bess.
Bessa będzie wtedy, gdy wszyscy będa krzyczeć o dalszych wzrostach, gdy nie bedzie rozsądku ale szalone zakupy. Wtedy nastapi krach, bo nie bedzie juz komu kupować, gdy wszyscy kupią.
Teraz w okresie obaw wiekszość trzyma kasę, jest więc komu kupować.
Bessa nie grozi, co najwyżej zbawcze krótkie korekty.
Rynek nie jest szalenie ryzykowny. Nie doszedł do krańcowego przewartościowania.
Hossa która trwa nie weszła jeszcze w pierwsze swoje stadium - stadium nadziei. Przed nami jeszcze stadia: nadziei, optymizmu, entuzjazmu, junakierii, zachwytu, euforii.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-12 14:10
nie ma mowy o bessie. tu nikt o tym nie pisze. ale nastroje sie pogorszyly... korekta bedzie blogoslawienstwem
cichy / 2006-03-12 14:43 / portfel / Bywalec forum
No tak, ale korekta przy pogorszonych nastrojach i takiej sytuacji politycznej, jaka jest obecnie (zamieszanie wokol Balcerowicza - nikt nie wie, jak zagranica zareaguje na to, ogolnie polska polityka) jest dosyc ryzykowna. Nigdy nie wiadomo, kiedy ktos peknie, potem drugi ktos i tak dalej i dalej i dalej... Niczego nie mozna przewidziec, a bessa moze sie pojawic nagle i praktycznie znikad.
Ale na tym polega piekno gieldy:) Nikt i nic innego nie da tej adrenaliny:)
Osobiscie nie spodziewam sie bessy i nikomu jej nie zycze. A korekta niech nie bedzie zbyt dlugotrwala i dotkliwa dla inwestorow!
Longterm / 2006-03-12 14:03 / Mostek Zwyciężymy!
nikt nie mówi tu chyba o bessie, delikatna korekta pod 2300 chyba by nikomu nie zaszkodziła, bessa to by była jak byśmy mieli recesje lub jak inflacja by się rozszalała ale kto wie jak wyp... Balcerowicza. Ja myśle że kapitał na GPW się musi przetasować przez najbliższe kilka miesięcy i będziemy znowu po wakacjach bić rekordy, a w przyszłym roku o tej porze to może nawet 4000 jak pan Marek Zuber nam ostatnio obwieścił. Wtedy u niektórych by nastąpiła pewnie faza euforyczna wszystko od początku:-)
Batman / 2006-03-12 13:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jak kolega obstawia na przyszłość? Proponuję podać wartości indeksów dla następujących poziomów: nadziei, optymizmu, entuzjazmu, junakierii, zachwytu, euforii
bruce / 2006-03-12 13:40 / Bywalec forum
czesc jestem tutaj nowy :) na gieldzie od jesieni 2005, zarobilem bo kupilem i trzymalem nie czytajac doradcow, szczegolnie maklerow z renomowanych biur... ostatnio poczytalem i zaczynam glupiec ...mam jeszcze ponad 80% do przodu ale im wiecej czytam tym wiecej zaczynam sobie z tego odliczac ...
Pablo / 2006-03-12 15:27 / "Uznany Gracz Giełdowy"
tak naprawdę to zarabiałeś nie dlatego, że nie czytałeś doradców tylko, że była hossa i większość decyzji musiała była trafna. Teraz natomiast jest odwrotnie.
bruce / 2006-03-12 13:51 / Bywalec forum
Mysle, ze jednak spadnie w tym tygodniu ale nie jutro i nie 2400 :) ja mam papiery i macie racje psycha jest trudna do opanowania - zaczynam myslec o puszczeniu ich w ruch, tylko na gorkach... a za kieszonkowe bede kupowal swieze przy 2500, MINI to jeden z nich, pozdrawiam
Longterm / 2006-03-12 13:19 / Mostek Zwyciężymy!
Coś Wam opowiem: wczoraj wchodzę na Onet.pl w dział giełdowy i oczom nie wierze, widze na forum pod jednym z artykułów mój post z naszego forum odnośnie moich prognoz co do wig20 podpisany gagatek:-)
Longterm / 2006-03-12 13:21 / Mostek Zwyciężymy!
ten co wkleja moje posty mógłby przynajmniej podać źródło pochodzenia:-)
ATX / 213.134.160.* / 2006-03-12 14:19
Pewnie Onet chce mieć jakieś ciekawe komentarze i przeklepują od nas.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-12 14:08
tez to czytalem :)
orzeł / 2006-03-12 12:54 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Fular podoba mi się Twój rozpęd w glebieniu wigu 20 :)
proponuję ustaw się na poziomie 1400 pkt jak wtedy kupisz to zysk gwarantowany :):):) bez złośliwości ale widzę że psycha działa w dwie strony (posiadacze liczą że stale będzie rosło nieposiadacze że wiecznie spadało)
pytanie tylko czy ktoś z nas dożyje do zakupu na poziomie wyżej podanym :)
może więc jak to zawsze w życiu cóś się nam wypośrodkuje a w poniedziałek krótcy już będą mieli kłopoty :)
tak czy inaczej ponieważ posiadaczy nie brakuje więc może podajmy swoje typy akcyjne na ten pewnie niełatwy najbliższy tydzień?
Pablo / 2006-03-12 16:07 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Orzełku ja obstawiam Elektrim, pamiętasz jak pisałem Ci o 10zł.
Batman / 2006-03-12 13:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj obstawiałem 2.600. Dziś "Ktoś" mi poprawił humor i obstawiam okolice 2.500.

Pozdrawiam
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-12 13:01
a najblizszy tydzien moze nawet obfitowac w odreagowanie :) ale mysle ze dojdziemy do 2500...

nastroje na gieldzie sa nie..hmmm nie dobre :)
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-12 13:00
2400. nigdy 1400 :) gdzies tak napisalem ?? nawet 2500 2550...

:) ja nigdy nie pisalem 1400 :)
orzeł / 2006-03-12 13:09 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
"a jak ..... bedzie owczy ped - to witaj wigu 2000.... ale to najczarniejszy scenariusz." to Twoje a ja wyprzedziłem (jak podejrzewałem) Twój kolejny ruch :) spadasz średnio 500 pkt dziennie więc 1400 to niedaleka przyszłość:)
tylko proszę nie traktuj tego jako jakąkolwiek złośliwość a raczej wyraz mojego dobrego niedzielnego humoru przed jutrzejszym dniem :)
pozdrawiam
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-12 13:11
nie no to sarkazm z tym 2000 :) realnie mowie 2500 i wchodze w akcje, ladna przecena bedzie.

bardzo bede zdziwiony jak wig teraz ruszy na 3000.... bardzo bardzo...

a dlaczego ja ciagle o tym wigu czy wigu 20... a nie biotonie, tecie itp...

bo mowie globalnie... nie chce mi sie mowic o poszczegolnych spolkach:)

pozdr :)
tak to wygląda / 83.22.194.* / 2006-03-13 01:08
bo Fularr to sobie kupi od razu cały Wig czy Wig 20 - on nie kupuje poszczególnych spółek :)
ma pieniądze i dlatego ciągle zaklina zjazd jak największy - i stara się to ubrać w obiektywne i uargumentowane opinie lol lol
wszyscy się z Ciebie śmieją kolego na f
Longterm / 2006-03-12 13:15 / Mostek Zwyciężymy!
trzymam Cie za słowo Fular, ciekawe czy będziesz taki konsekwentny jak przy 2500 wszystko będzie na czerwono
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-12 14:09
kurde przy 2500 powinno byc potem zielono. nie obstawiam bessy a korekte :)
hajdi / 2006-03-12 10:14 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Dla posiadaczy MNI
Na stronie BM PKOBP znajduje sie odtajnony raport MNI z rekomendacja kupuj 13 i 16,65pln (2 metody- wg mni ta druga jest bardziej rzeczywista)
Do zobaczyska
Aha we wtorek jade na narty, a jak ostatnio wyjechalem na narty MNI sporo wzroslo wiec moze i teraz tak bedzie, jesli tak to chyba wyjade na narty na stale :))
Longterm / 2006-03-12 12:56 / Mostek Zwyciężymy!
Pewnie MNIe zaraz zlinczujecie ale chciałbym zwrócić waszą uwagę na spore zadłużenie spółki, ponad 100 mln, zysk netto (całe 15mln) i spora jego dynamika ostatnio wcale nie oznacza że będzie rósł w nieskończoność a to oznacza że chłopaki z Łomży będą musieli jeszcze długo żyć na kreche. O dywidendzie mozecie zapomnieć. Zaczną drukować obligacje żeby istnieć na rynku bo będą potrzebowali kapitału na te przejęcia co planują. Dla nich najlepiej by było jak by ich ktoś przejął np Netia czego Wam serdecznie życze. Jeśli tak się nie stanie to może nie być tak różowo bo przychody to oni mają bardzo marne jak na branże. A tak apropos to cena 13 zł daje równo taki sam C/Z jak Netia. Ciekawe czy to tylko przypadek? Trzymajcie jeszcze troche bo spekulanci będą brali ale jak podejdzie za wysoko to puszczajcie, taka jest moja rada ale mogę się mylić (oby).
hajdi / 2006-03-12 13:01 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Na przejecie PETROTELA kasa jest w społce, to bylo warunkiem zakupu Pilickiej dlatego tez zaplacili nieco wiecej za Pilicka niz mieli bo poprostu wolnej gotowki tak mieli wiecej niz bylo zapisane w umowie przedwstepnej
Longterm / 2006-03-12 13:11 / Mostek Zwyciężymy!
ja nie chce Cie zniechęcać do MNIi, znam ludzi co uważają ją za sspółkę roku 2006, ale ja miałem od 8,8 puściłem po 9,8 po zadałem sobie pytanie czy jestem 100% pewien co do jej przyszłego sukcesu i wyszło mi że nie.
hajdi / 2006-03-12 13:21 / "Uznany Gracz Giełdowy"
wcale tego tak nie odebralem ze chcesz mnie zniechecic Poprostu mam bardzo duza wiare w te spolke, napewno wieksza niz ty dlatego nie przejmuje sie tym zadluzeniem. I wcale nie spodziewam sie dywidendy w najblizszym czasie. Jezeli maja spore zadluzenie a zapowiadaja nastepne przejecia to dla mnie jasne jest ze mozliwe ze wypuszcza PIP'ki a to nam napewno wynagrodzi brak dywidendy. Pozdro
Longterm / 2006-03-12 14:05 / Mostek Zwyciężymy!
powodzenia pozdrawiam
niebieski (a MNIe do 2007 "prawie" nic nie zdenerwuje na GPW / 83.6.255.* / 2006-03-12 12:26
Hajdi, powodzenia na nartach to raz, dwa to ten raport wygląda bardzo dobrze (masz u mnie krzynkę dobrej wódki za zwrócenie uwagi na tą spółkę). Jeżeli jeszcze MNI faktycznie połknie Petrotela to i takie wyceny trzeba będzie podwyższyć. Wniosek - myślę że 2007 r. jako czas rozważenia sprzedaży akcji MNI (w moim przypadku 100 % portfela) wydaje się być dobry - po co kupować inne papiery skoro te najprawdopodobniej będą szły w górę szybciej niż rynek.
Życzę zatem sobie i wszystkim posiadaczom cierpliwości z realizacją zysków.

ps. ale jak nas strząsali ostatnio do 8,85 to miałem ciepło, gdyby nie to, że bawię się od 1,5 roku i takie coś już widziałem to bym po prostu wymiękł.
hajdi / 2006-03-12 13:05 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Co do tej krzynki to pomyslimy przy cenie 100pln za akcje
hajdi / 2006-03-12 12:58 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Petrotel nie jest tak wazny dla MNI jak wszyscy mysla. Nie mniej jednak i tak bedzie nalezal do MNI bo netia nie ma kasy na takie kaski co potwierdzila (skupia sie na UMTS'ie) a tak naprawde nie potwierdzono ze wogole zlozyla oferte na zakup Petrotela.
Jak juz wczesniej pisalem w 2005 roku MNI sprzedawalo infrastrukture swiatlowodowa dla PERN "przyjaźń" (na razie sprzedalo tylko czesc. Za sprzedaż tej infrastruktury PERN (ktory jest bardzo scisle powiazany z PKN'em - wlsacicielem Petrotela) pomoze MNI przejac Petrotel. Taka umowa MNI dla PERN czesc swiatlowodow, pozniej PEtrotel dla MNI a na koniec reszta swiatlowodow dla PERNU sprzeda MNI. Taki układzik. Oczywiscie to sa moje spekulacje czy sluszne zobaczymy. Jesli chodzi o raport BMPKOBP to najbardziej podoba mi sie jedno zdanie:(...natomiast w przypadku MNI zwiększenie przychodów może w zasadzie odbywać się w sposób nieograniczony)
Wiec wystarczy nieco wyobraźni by dostrzec gdzie idzie MNI... Jeszcze zeby jakis fundusz lub dwa mogly sobie to wyobraźić i bedzie MIODZIO
EOU / 212.186.132.* / 2006-03-12 10:30
OBU TEN TWOJ PROGNOS

TYK SIE POWTORZYL
sowa / 83.30.169.* / 2006-03-12 10:25
Dzięki za analizę hajdi.Mam mni dzięki Tobie i dlatego jak coś wiem to podaję jak najwcześniej, bez dodatkowych wyjaśnień. Teraz rozumiesz, że nie podaję linków do rekomendacji. Pozdrawiam serdecznie.
orzeł / 2006-03-12 12:38 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
myślę że jeśli o Cię chodzi nikt nie ma wątpliwości żeś człek z gatunku good ludzi, przynajmniej ja jestem tego pewien
Wiki / 84.40.210.* / 2006-03-12 09:38
Witajcie! Mam pytanie do doświadczonych, mądrych ludzi z money-a. Czy orientuje się ktoś i czy jest jakiś konkretny przepis na to czy mogę jako koszt uzyskania przychodu odliczyć prowizję przygotowawczą od lewaru? Czy tylko odsetki? . Tak twierdzi US. Nie wiem jak do tego podejść? Uświadomcie mnie, będę bardzo wdzięczna. Jestem nowicjuszką i jeszcze nie za bardzo radzę sobie z pewnymi tematami. Uczę się pilnie czytając Wasze wypowiedzi lecz na wszystko potrzeba czasu. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
wiera1 / 2006-03-12 22:40 / "Waleczny Roman"
pracuje w us ale nie przypominam sobie nic konkretnego - jest jedynie instrukcja z min.fin która mówi że kosztem jest jedynie wydatek który bezposrednio przyczynił się do uzyskania przychodu - wszelkie lewary są odrzucone. jezeli ci zależy to jutro w firmie poszukam szczegółów ale moim osobistym zdaniem to wszelkie koszty kredytu na akcje są kosztem i jestem pewny że każdy sąd by to klepnoł
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy