Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tydzień na GPW pod znakiem wyprzedaży

Tydzień na GPW pod znakiem wyprzedaży

Wyświetlaj:
orzeł / .* / 2005-10-15 09:02
Namolniak Ci ze mnie niewątpliwy(w kółko powtarzam te same nazwy spółek) ale to się konsekwencją również zowie, a ta ostatnio przynosi mi same pozytywy:) dzięki Panowie za ciepłe słowa co do igroup- sprzedałem op 2,05 bo takie były zamierzenia a mało kto wie tak dobrze jak ja, że lepszy zwierz mały tu niż większy u góry (nie raz potrafiłem pięknie kupić wspiąć się na szczyt by potem zjechać do punktu wyjścia)(poza tym nie śledzę sesji więc zlecenie składam dzień wcześniej i w obliczu tego sam fakt że moja głowa mi taką kwotę podpowiedziała przypisuję sobie jako sukces - jeszcze wieczorem w czwartek wydawało mi się to mało możliwe:)Rozmawiałem o tym z Jujem, że w tym jak by niebyło dziwnym i trudnym okresie codziennie składam takie abstrakcyjne zlecenia tak kupna jak i sprzedaży a przy sporej zmienności jaką mamy czasem udaje się coś ustrzelić lub oddać (Dżejku czym ja się kieruję przy wyborze momentu kupna ? codziennie patrzę przez kilkadziesiąt minut na wykresy i patrzę i patrzę i patrzę i teraz mam powoli tak że mi się lampeczka zielona włącza jak świeczki się w jakąś ciekawą mozaikę układają a wtedy technicznie wskaźnikowo zerkam i już wiem :) (chciałbym by było to takie proste):):):) jest mi bliskie to co pisałeś (wykres plus obroty - korzystam z metastocka - super)mam dużo spółek i to mi daje (szczególnie w takim momencie) szansę na znalezienie się w ich gronie jakiegoś sympatycznego koła ratunkowego i kilku lokomotywek (bo to średniaki więc o sprzęcie ciężkim nie ma mowy:)!kręcę się tylko w ich gronie od czasu do czasu robiąc krok w bok jak w przypadku igroup:)Dokupiłem znowu rafako i Betę (udało się tanio) (cóś pięknego choć miała przeskoczyć 26,5 a tak zawisła w niedobrym punkcie i może być różnie),polimex (mało która spółka przekonuje mnie tak mocno fundamentalnie) jeśli nie będzie masakry a jeszcze tylko jeden duży spadek "ogólny " (a tak to widzę ) to uważam skromnie że 50 zł jest jego !ciągle i niezmiennie mam stera i nie popuszczę :)w gronie moich zdecydowanych ulubieńców jest również tim i odlewy z którymi trochę chyba przesadziłem co do składu mej drużyny i chyba się odchudzę :)sprzedałem połowę zetkamy ale drugą połówkę potrzymam a może i dokupię cóś niecóś!pewnie zerkał będę na eurocash i jeśli spadnie jeszcze troszkę to i on wróci w me ręce (kupowałem po 3,66 sprzedałem po 4,85 i 5,30)...mniam:)za dużo mam fakańca z europy i jak nie myknie ponad 17,5 to również się odchudzę a totalnie w starym stylu postąpiłem z epn który kupiłem po 11 zł no i właśnie bujam się góra dół (bo już mi się 15 zł śniło:)cały czas stosuję metodę zakupu w kawałkach i taką samą formę sprzedaży- nie wierzę że ktoś jest w stanie wbić się w punkt w kupno i selnąć na szczycie!(przynajmnie ja nie potrafię)I tak walczę jak potrafię i dzielę się prawdą z Wami cały czas z przyjemnością czytając Wasze opinie (choć robię to coraz później w nocy- późno wracam z pracy bo przecież trzeba jakoś zarabiać na życie:))Moim problemem podstawowym jest to że nie umiem określić momentu kiedy odpuścić ostatecznie i wrzucić kaskę na fudusz bezpieczny (przynajmnie 50 % pieniążków)Pozdrawiam Was serdecznie - kurcze dzieci nam się rodzą na forum jak pięknie :):):)
Igor | Evil Empire / .* / 2005-10-17 13:14
Tak między nami inwestorami :) co yśloicie o spólkach paliwowych lotos oraz pkn orlen ? bardzo powaznie myślę znów wejśc wnie ale nie wiem jak nastroje przed wyborzcze i teraz ta korekta, choć dziś troszkę rynek odreagował :DTo jak panie i panowie ? P.S orzeł gdyby teraz złożył zlecenie sprzedaży igroup :d to by fruwał na hawajach :D opalając skrzydełka "D
Andrzej / .* / 2005-10-17 12:47
Chyba promocja na Elzabie się kończy. Zastanawiam się, czy nie dokupić trochę.
Andrzej / .* / 2005-10-17 13:35
Kurza twarz ! Chyba nie zdąże kupić w promocji.
euroentuzjasta / .* / 2005-10-17 11:28
czyżby ampli ruszało do boju :-)
strokuś / .* / 2005-10-17 14:58
i dla równowagi ow20x5220 - chyba przekombinuję ;)
jujo / .* / 2005-10-17 09:33
czyli opcjujesz za wzrostem
jujo / .* / 2005-10-16 21:55
Orzelku znowu nabycie pakieciku w ODLEWNIACH, tym razem przez wiceprezesa, w dniu 07 października 2005 roku w Kielcach w obrocie giełdowym zakupił 7.000 akcji po cenie 4,69 PLN
Pablo / .* / 2005-10-16 15:53
tak sobie analizuję AT na wykresie tygodniowym WIG 20 i tak:- stochastick slow - linia szybka przecięła linię wolną już dwa tygodnie temu- RSI w tym tygodniu spadło poniżej 70- na MACD nie ma jeszcze sygnału ale to kwestia tygodnia- DMI+ ma 31 a DMI- ma 15 i nieuchronnie się do siebie zbliżająwnioski każdy wyciąga sam
Pablo / .* / 2005-10-16 15:57
zapomniałem jeszcze o obrotach, które w ostatnich siedmiu tygodniach były znacząco wyższe.Na Amice było info się że wyniki będą "znacząco" niższe. Coraz bardziej podoba mi się to słowo.
jujo / .* / 2005-10-15 21:34
dzięki Stroke za materiały o opcjach, wczytuje się przetwarzam w główce i chyba stwierdzam ze dam się namówić, choć oczywiście będą to raczej nieznaczne kwoty na początku, nie chce tez mówić ze muszę sie odegrać za ostanie dwa dni gdzie w sumie piec kawalkow ubylo z portfelika, no coz przyczynik sie tu w glownej mierze PKO BP mimo tak pochlebnej rekomendacji oraz DWORY ktore juz mnie dobily 6 pln na akcje to chyba za duzo jak na mnie choc z drugiej strony byc moze jest to juz chwilowe dno dla tej spolki, tak trudno tu cos prognowac tym bardziej ze jeszcze nidgy nie byla tak nisko i na horyzoncie zadnego wsparcia nie widac. Z drugiej strony cieszy powrot ALMY juz powyżej ceny zakupu, utrzymanie ODLEWNIKOW, DROZAPOL krecacy sie w okolicach ceny zakupu RAFAKO na plus, NOWA GALA na plus, PERMEDIA tanczyaca wokol 24 czyli brak strat ale i yzskow tez :( nic ide spac bo jutro do pracy
orzeł / .* / 2005-10-15 20:11
Strokuś po tych ostatnich Twych niebotycznych zarobkach zacząłem czytać o opcjach ........ależ to ryzykowne!jak przetrwałeś piątek?pozdrawiam
strokuś / .* / 2005-10-15 20:40
przede wszystkim niebotyczne to one nie są, a jeśli już to tylko w procentachbawię się małymi kwotami, bo tak jest lepiej na początku nauki, a i ogólnie lepiej nie przekraczać opcjami 10% wartości całego portfelapoza tym płynność jest ciągle nienadzwyczajna, aczkolwiek rośnie z dnia na dzieńco do ryzyka to istnieją różne ciekawe strategie zapewniające duży zysk przy ograniczonym ryzykutaki np. animator rynku wydawałoby się, że jest na straconej pozycji, a okazuje się, że BRE wychodzi na tym nie najgorzejpoza tym porównaj opcje do kontraktów - toż to oaza spokoju i bezpieczeństwa :)w piątek nie miałem opcji, pozbyłem się ich zbyt pośpiesznie w czwartek realizując mizerne plus kilkanaście procent zamiast blisko 100 procent w piątek rano, no ale tak to już bywaogólnie portfelik mi rośnie, co szczególnie cieszy patrząc na lejącą się krew na W20
strokuś / .* / 2005-10-16 20:18
Pablo, tak jak napisałeś: ktoś zyskuje - ktoś tracichoć niekoniecznie ten od którego kupiłeś opcje, bo wystawca mógł się zabezpieczyć odwrotną pozycją na kontraktach
Pablo / .* / 2005-10-16 15:20
Strokuś wytłumacz mi coś bo ja nie jestem specjalistą od opcji. Jeśli na opcjach można spokojnie kilkanaście procent pykać codziennie to skąd te pieniądze się biorą. Przecież żeby ktoś mógł zarobić to ktoś inny musi stracić.
orzeł / .* / 2005-10-15 17:17
"Przychody Betacomu w okresie lipiec- wrzesień były o około 80% większe niż rok wczesniej, ujawnił w piątek prezes MIrosław Załęski. Obroty po 2 kwartałach wzrosły o 100% w stosunku do roku ubiegłego.Liczymy że kwartał kończący się w grudniu będzie tradycyjnie najlepszy i w nim, jak i w kolejnym kwartale, w którym spodziewamy się kontynuować pozytywny trend, wykażemy bardzo dobre wyniki.Prezes ujawnił że portfel zamówień sięga obecnie 90 mln gdy rok wcześniej był na poziomie 40 mln.Negocjujemy kolejne kontrakty o różnej wartości od kilku do nawet kilkudziesięciu mln złotych.Chcemy też przejmować inne podmioty z branży."Wyjątki z artykułu z Parkietu
anna / .* / 2005-10-15 23:43
czyli prezes M. Załęski nie kłamał mówiąc , że efekty inwestycji będą widoczne już w III kwartale. ( parkiet 05.08.05 )Dokupiłam w czwartek z małą niepewnością pare sztuk. Tylko niech ta korekta już się skończy !!!!
orzeł / .* / 2005-10-15 17:05
Dziś rano napisałem list otwarty do forumowiczów - prawidziwy poemat na temat giełdy po czym gdy kliknąłem "dodaj" ujrzałem pustkę :) drugi raz taka wena mnie nie dotknie, takie rzeczy nie dzieją się dwa razy :)poruszę więc tylko wątek igroup dzięki za ciepłe słowa :) ale do pełni szcześcia brakowało mi przeczytania informacji o 9.49.NIc nie wiedziałem, kupowałem licząc na dychę +i z taką myślą złożyłem zlecenie sell po 2,05Tak też sprzedałem dalej nie wiedząc nic (jak pisałem zacząłem powakacyjnie zarabiać pieniążki i nie mogę brać udziału na żywo w tym naszym reality show:) Pewnie gdybym wiedział nie sprzedałbym tak czy inaczej zrealizowałem szybki zysk a co więcej dokupiłem Betę (żoncia podpowiadała :):):):) a że mam jej już od dawna znacznie więcej niźli igrupci kupowałem więc i radość moja większa.\Potworna powtarzalność nazw spółek o których piszę zwana czasem również "byciem konsekwentnym" przynosi mi ostatnio wymierne korzyści:) Tak więc dokupiłem polimex (drożej niż cząstkę sprzedawałem wcześniej - jednakże jest to spółka na której fundamentach chętnie bym dom postawił ) Liczę że jeśli tylko spadki ograniczą się do jeszcze jednego tąpnięcia (na co osobiście liczę) to 50 zł jest realną ceną !Dokupiłem Rafała (sprzedałem po 16,4 odkupiłem po 16: 15,8:15,6........... Ciągle trzymam odlewnie i znowu myślę o 5 zł Tim i Sterprojekt of course (ten drugi niedoceniony się mi zdaje:)Stalprofil Redan i to wsio co ostanio pisałem z Epnem na czele (to największy mój błąd fatalnyyyy - kupowałem po 11 dojechałem do 13 z dużym hakiem i zobaczyłem w swej ptasiej głowce 15 a tu buuummm Największy problem mam z Fuckiem Euro po dołożyłem go do 8% portelika a ten cóś nie bardzo się zebrać chce (jeśli nie przebije 17,4 część odpuszczę)Sprzedałem połowę zetkamy i cały eurocash ale mu się przyglądam i po 4,7 kupię Sprzedałem również cześć ferrum po 9,8 w piątek i zamieniłem na betę.Z nowych rzeczy jak pisałem zacząłem się Lenić choć to nie ptasie zjawisko:) W piątek +1,5 % tak więc nie jest źle Pozdrawiam Ps dzieci nam się na forum rodzą to niesamowite! nostalgicznie przypomniałem sobie jak tu kiedyś samotny byłem :)

Najnowsze wpisy