Forum Forum podatkoweInterpretacje

U. Skarbowy a samoukaranie za Vat

U. Skarbowy a samoukaranie za Vat

solar / 81.190.45.* / 2006-02-14 13:39
Dwa lata temu sprzedałem na aucji internetowej kilkanaście produktów i z powodu niewiedzy nie dokonałem opłat z tego tytułu w urzędzie skarbowym. Po pewnym czasie urząd upomniał się o podatek, zapłaciełm też już karę od zaległości podatkowej.Teraz znów otrzymałem pismo o zapłacenie podatku vat. Nie jestem w stanie zapłacić takiej kwoty (nie mam działalności gospodarczej). Czy mogę wnieść wniosek o samoukaranie (w kwocie np. 1/3 wymaganej kwoty) za niezapłacenie podatku vat? Jeśli tak, to co taki wniosek ma zawierać?
zbyhoo / 2006-02-17 21:19
po pierwsze jako podatnika twoim obwiązkiem jest samoobliczenie podatku jaki musialeś zapłacić i odsetek karnych!! najpewniej popełniłeś błąd w obliczeniach i spłeciłeś w równych ratach tylko częsc odestek i podatku...US zgłosił ci nakaz zapłaty zaległego ( nie całego spąłconego podatku) i odsetek za zaległość...możesz złożyć do US wniosek o odroczenie, rozxłożenie na raty albo wogule darowanie ci zapłaty podatku....w 2 pierwszych działaniach i tak wszystko musisz zapłacić z odsetkami.... jak piszesz nie masz pieniędzy na spłate zaległości więc proponuje cie napisanie wniosku o umożenie ci podatku argumentując ze zagroziło by to twojej dalszej egzystencji... radze sie spieszyć bo karne odsetki są ciągle naliczane i US może wejść na twój i najbliższych majątek aby zabezpieczyć słate zadłużenia

Najnowsze wpisy