Forum Forum ubezpieczeńInne

Ubezpieczamy się przed powodzią podobnie jak w Afryce

Ubezpieczamy się przed powodzią podobnie jak w Afryce

Wyświetlaj:
Qumimimi / 94.254.132.* / 2010-08-17 16:06
sprawdź też tu:

http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com/
Kosanova / 79.186.30.* / 2010-08-17 15:06
PZU kosi teraz kierowców za polisy, bo rekompensują sobie starty po powodzi.
Piotr Szafalowicz / 77.253.122.* / 2010-08-16 18:36
Hydraulik musi być dobry, żeby rury nie pękły i nie zalało!
Alfista nielogo / 95.49.101.* / 2010-08-16 15:47
Tragikomiczne jest to, jak wielu ludzi dba o polisy AC na samochód. Niejednemu naprawdę zależy na rozsądnym zakresie, nawet za nieco wyższą składkę. Ale o ubezpieczeniu domu... To tak trochę po macoszemu... Bo przecież nic się nie stanie... Nie stało się przez 20, 30 lat, to teraz ma coś być?
No i potem 90% majątku idzie w....

Owszem, w wielu wypadkach nic poważnego się nie stanie 50 lat i dłużej. Ale ubezpieczenie domu tylko od "wody i ognia" można zrobić za 100-400zł rocznie (na 100% wartości domu).
Ile płacisz za ubezpieczenie swego auta?
Oborowy / 79.185.74.* / 2010-08-13 13:23
Ja sie pytam. Kto rudego upoważnil do placenia na remonty domów POwodzian???
Kto ma dom, ma mieć ubezpieczony.Jak nie ubezpieczyl niech sobie odbuduje sam za swoje pieniadze,albo mieszka w baraku.
To powino mu ten barak zabezpieczyc Państwo (humanitarnie)

Mogę zrozumieć jeszcze takie rodziny,które nie miay polisy, których dochd na gowę w rodzinie to minimum socjalne.I takim Państwo powinno pomódz.

Ale jezeli daje sie na remonty milionerom, to juz chyba duża przesada.
Teraz beda mi POdwyższać POdatki, bo chcieli sobie kupic glosy POparcia. To jest chore. To jest zaraza.
Odnowiciel / 91.208.10.* / 2010-08-12 15:34
Dlaczegom biedny? Bom głupi.
Dlaczegom głupi? Bom biedny.
Zaklety polski krąg
eme / 83.5.94.* / 2010-08-13 07:47
Odnowiciel Dla niejednego dom jest najwiekszym majatkiem ktory posiada. Zupelnie nie potrafie zrozumiec ze tego swojego dobytku w zaden sposob nie chroni. Przeciez skladka ubezpieczeniowa od kataklizmow wcale nie jest nieosiagalna. Na rynku znajdziesz ubezpieczenie ze skladka roczną bodajze od 70 zł za kazde 100000 zl ubezpieczenia !!!I nikt mi nie powie ze nie stac go na ubezpieczenie. Żal mi ludzi ale nie zaluje glupoty.Co najsmieszniejsze to jest to ze oni ubezpieczaja samochody w zakresie AC ale domu nie ubezpieczą:):)Bo przeciez nic sie nie stanie. Jak uderzy piorun to tylko obok, jak bedzie powodz to nie u nas bo dom mamy wyzej itd itp. Popatrz w TV na te zalane domy. Myslisz że ich własccieli nie stac na skladke roczną w granicach 200-400 zł?? Jeszcze im TU jest w stanie rozlozyc to na raty. Smieszne prawda??
mama Andrzejka / 77.255.58.* / 2010-08-12 12:54
I tak mnie opieka społeczna pochowa albo w krematorium spali (mi to już bez różnicy jak trupem będę). Nie mam majątku żadnego i nie mam co ubezpieczyć! Życie moje jest bezwartościowe i ceny nie ma żadnej dla nikogo jak i dla mnie, więc pieniędzy na mojej śmierci nikt nie zrobi (chyba, ze kler czy zakład pogrzebowy / krematorium).
Jedyne co mnie zalewa to powódź alkoholu (piwko oraz wódeczka).
Wypłukuje mi alkoholek magnez z mózgu i jestem agresywniejszy bardziej! Ręce mi się trzęsą od tego ścierwa procentowego i tama żadna pijackiego transu nie zatrzyma! Tętnica pompuje krew z tą substancją psychoaktywną do mózgu i serca . . . powódź mam też jak się oszczę po pijaku, a bagno jak zarzygam! Czasem też dojdzie to defekacji we śnie, gdy zwieracze puszczą w pijackim śnie . . .

Niech płaca kary Ci co zezwolenia wydali na budowę na terenach tych podatnych na zalanie!

Skoro mają jednorodzinne domki to bogaci są!

Przymusowe jest tylko oc w Polsce! Nie ma przymusu edukacji po szkole podstawowej jak i nie ma przymusu pracy! Nie ma też przymusu małżeństwa czy płodzenia dzieci! Nie ma przymusu chodzenia do kościółka czy meczeciku! Nie ma przymusu noszenia krzyża na klacie! Nie ma przymusu wynoszenia śmieci z domu (można w śmieciach żyć). Nie ma przymusu sprzątania w domu - można żyć w kurzu, a nozdrza odfiltrują wszystko! Nie ma przymusu chodzenia na pogrzeb kogoś z rodziny jak się nie chce tam iść! Nie ma przymusu posiadania kota na portalu społecznościowym! Niema potrzeby posiadania adresy e-mail czy konta na komunikatorze! Nikt nie każde nam kupować alkoholu czy papierosów! Nikt nie każe nam kochać! Nie ma przymusu
Alfista nielogo / 95.49.101.* / 2010-08-16 15:50
JEST PRZYMUS EDUKACJI DO 18 ROKU ŻYCIA.

Nie żyjemy aż tak wolnym kraju, by można było uniknąć indoktrynacji wg państwowego programu nauki.
niemlody, niewyksztalcony / 81.219.112.* / 2010-08-12 12:28
Drodzy wyznawcy PO!
Umowa ubezpieczenia zawsze pod gwiazdkami zawiera klauzulę że nie obowiązuje w przypadku klęsk żywiołowych. Wytłumaczcie mi zatem dlaczego zawsze tyle krzyku o to, że poszkodowani przez żywioł nie mieli wykupionego ubezpieczenia?
Alfista nielogo / 95.49.101.* / 2010-08-16 15:52
Istotą ubezpieczeń majątkowych jest to, że ubezpieczają one od klęsk żywiołowych i to WŁAŚNIE W TYM CELU ZAWIERA SIĘ UMOWY UBEZPIECZENIA (jest to najczęściej główny powód).

Podaj przykład OWU, które wykluczało by klęski żywiołowe.
emerytka1952 / 178.37.7.* / 2010-08-13 15:14
Nie opowiadaj bajek. Mam polisę od wszystkich klęsk żywiołowych
na dom i wyposażenie - nawet od tz. przepięcia czyli uszkodzenia sprzętu rtv przez uderzenie pioruna w linie energetyczn, wszystkie klęski tj . powódz, tornado, gradobicie pożar, uderzenie pioruna , nawet jak by mi spadł samolot na dom i od aktów terrorystycznych.
Składka jest ok., 600 zł na rok czyli ok. 50 zł miesięcznie, czylić paczek papierosów lub trzy flaszki wódki - czy to dużo?
tm / 217.172.236.* / 2010-08-13 14:28
Zawsze to Ty chyba piszesz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. Skoro zawsze istnieją takie gwiazdki i klauzule to podaj przykład które OWU jakiego ubezpieczyciela owe posiadają.
antyelektorat / 62.87.130.* / 2010-08-12 12:24
A nie kolejne rządy, które zaniedbały kwestie bezpieczeństwa przeciw powodziowego i samorządy, które wydawały pozwolenia na budowy na terenach zalewowych, jak Dutkiewicz we Wrocławiu?
PełOwizna to Zgnilizna / 83.7.180.* / 2010-08-12 09:59
Jakie to SZCZĘŚCIE, powiedział Miller, że w czasie 1000 dni rządów Tuska mieliśmey EGZEKUCJĘ pod Smoleńskiem, likiwdację powodzie i zapaść w słuzbie w zdrowie - dzięki tym zdarzeniom platforma po komenda Tuska zajaśniałq w całej krasie
jq / 192.193.164.* / 2010-08-12 09:55
Moze ktos przypomni poprzedni artukul z tego portalu na temat ubezpieczen pokazujacy stosunek wplat do wyplat poszkodowanym ktory mowi sam za siebie (ok 10:1).

Zamiast ubezpieczen powinnismy sie ZABEZPIECZAC przed takimi katastrofami - gminy powinny dbac o odpowiednia infrastrukture a my wszyscy brac pod uwage takie czynniki jak ryzyko zalania przy decyzjach gdzie wybudowac dom albo czy sie nie przeprowadzic.
ggaga / 217.153.191.* / 2010-08-12 09:42
No i cóż z tego? Ubezpieczenia to tez forma hazardu. Ja wolę już grać w pokera.
vkvk / 77.254.68.* / 2010-08-12 09:33
FIRMY UBEZPIECZENIOWE I TAK NIE WYPŁACĄ ADEKWATNYCH UBEZPIECZEŃ
Alfista nielogo / 95.49.101.* / 2010-08-16 15:56
Bo ludzie szukają TANICH UBEZPIECZEŃ. Więc jeśli ktoś u brokera wybrał najtańsze lub jedno z tańszych to niech go nie dziwi nędzne odszkodowanie.
Jak to zwykle w życiu zazwyczaj dobrze jest TROCHĘ dopłacić.
alek1944 / 83.31.233.* / 2010-08-16 14:45
Należy się interesować treścią podpisywanej umowy. Problemem jest najczęściej jej długość i język trudny nawet dla osób chwalących się wyższym wykształceniem. Jeżeli ktoś zgodzi się na ubezpieczenie którego warunków nie rozumie lub nie zna to później jest wściekły bo myślał że kasę mu się należy w każdej sytuacji
Oborowy / 79.185.74.* / 2010-08-13 13:14
A niby dlaczego nie wyplacą???Ja nie mam takich przypadków.
alek1944 / 83.31.233.* / 2010-08-16 14:49
liczy się treść OWU to w niej pojawiają się haczyki interpretacyjne ale to kwestia właściwego podpisania polisy polecam lekturę http://www.alertfinansowy.pl/alerty/news/2892-ubezpieczenie-domu-a-powodzdiabel-tkwi-w-szczegolach.html
R-2oor / 2010-08-12 06:47
Jak się czyta wypowiedzi tych idiotów to aż się krew gotuje. Nie stać ich na ubezpieczenie, ale stać na zatrzymanie całej funkcjonującej gminy lub na paraliż miasta i odbudowę infrastruktury. Po prostu policzyli sobie, że na to wydawać nie trzeba bo inni za ich głupotę zapłacą, a oni jeszcze na tym zarobią. To całkiem fajny ruch w biznesie, do tego wpływy z podatków od tej wielkiej odbudowy, szum medialny i darmowa promocja, drogi zapewne i tak były do remontu i fajnie jest - samorząd się cieszy, a my mamy dziurę budżetową. Niedługo w tej dziurze puszczą zwieracze i zaleje nas deszcz g.....
VA / 95.49.241.* / 2010-08-12 07:15
Ich ? Czyli kogo ? Aparat panstwowy ? Maja tyle pieniedzy, ile zabrali podatnikom netto (czyli osobom, ktore nie pobieraja pieniedzy z budzetu), wiec ICH stac.

Zreszta takie ubezpieczenie jest drogie. Jak czesto zalewa dana miejscowosc, a jak wysokie sa skladki ? Jesli raz na dekade czy dwie, to lepiej zainwestowac w waly czy kanaly.
Jesli czesciej, to moze lepiej sie przeniesc ? Nie ma chyba jeszcze przymusu (obecnie nazywanego "obowiazkiem"), zeby stawiac domy na terenach zalewowych. Wystarczy mape takich miejsc udostepnic i ludzie beda wiedziec, gdzie stawiac domy.
A zreszta jesli ktos CHCE budowac sobie dom tuz kolo rzeki, to jest to JEGO PRYWATNA sprawa. Jak go zaleje, to jego problem. Chcacemu nie dzieje sie kzywda; zasada prawa, ktora w socjalizmie i innych faszystwoskich ustrojach jest zawsze lamana.

A co to komentarza do mojego postu, to:

Przymusowe oczywiście że nie(...)

Oczywiscie, ze tak. To wlasnie znaczy "obowiazkowe".

ale wtedy niech sami to naprawiają

Kto konkretnie ?
Wlasciciele prywatni ? Oni ZAWSZE powinni robic wszystko we wlasnym zakresie. JESLI sa wlascicielami, to tez zdecydowali sie na takie a nie inne rozwiazanie. Ich sprawa, nie urzedasow.

Panstwo ?
Nieporownywalnie taniej jest za wczasu zbudowac tamy/waly/kanaly, niz placic za ubezpieczenie.

powieszą swoich mądrych wójtów

I dobrze. Jak rzadzi dobrze, to niech plawi sie w luksusach. A jesli zle, to niech placi, chocby i glowa.

nowy most nigdy by nie powstał

Jesli daloby sie na tym zarobic, to zaraz ktos by go zbudowal.
R-2oor / 2011-07-06 04:59
Panie kolego. W obecnej formie Państwa rozróżniamy więcej podmiotów aniżeli "Aparat Państwowy" i osoby prywatne. Mamy samorządy lokalne jak gminę, powiat, województwo i rząd RP oraz parlament EU. One mają swoje budżety i podejmują swoje decyzje. Pisząc "ich" w kontekście mostu i jego ubezpieczenia oczywiście miałem na myśli właśnie taki samorząd do którego obowiązek utrzymania mostu należy a nie Kowalskiego czy innego Nowaka. A Kowalski ma obowiązek wybrać wójta z rozumem a nie obietnicami "gruszek na wierzbie".
VA / 95.49.241.* / 2010-08-12 06:44

Tym bardziej, że nie ma obowiązku ubezpieczania się.


Rzeczywiscie tragedia. OC, ZUS, NFZ i co tam jeszcze, a teraz dodajmy do tego ubezpieczenie od powodzi, pozaru czy deszczu meteorytow. Oczywiscie PRZYMUSOWE (to wlasnie znaczy "obowiazek). Czy wam towarzysze kompletnie odbilo ?
Obama = terrorysta / 85.89.170.* / 2010-08-12 09:07
Celny komentarz.
Ja bym dodał jeszcze "obowiązkowe" ubezpieczenie od głupoty, lenistwa i nieodpowiedzialności urzędników, a i jeszcze od zwiększonych podatków.
R-2oor / 2010-08-12 06:55
Przymusowe oczywiście że nie, ale wtedy niech sami to naprawiają. Jak będzie gmina w ruinie to wtedy powieszą swoich mądrych wójtów buraczanej warząchwi i następni już błędu nie popełnią, bo znając życie nowy most nigdy by nie powstał i dobrze. Postawić tablicę: "Tu mieliśmy most, ale wybraliśmy idiotów do samorządu i teraz mamy tratwo-prom własnej roboty" i prowadzić tam dzieci z podstawówki aby się uczyły co to jest odpowiedzialność za swoje decyzje czyli... DOROSŁOŚĆ!
Floyd / 2010-08-12 08:57 / Tysiącznik na forum
Jakiś Ty mądry, a może tylko przemądrzały? O takich jak Ty mówi się, że wszystkie rozumy zjedli.
R-2oor / 2011-07-06 03:48
Nie będę się bawił w te dziecinady i nie powiem jak się mówi o takich jak ty, bowiem "-2" za tą Twoją błyskotliwą wypowiedź mówi samo za siebie.
dfsgdf / 109.74.97.* / 2010-08-12 08:52
w Szczecinie jak było zagrożeni zalaniem to mieszkańcy sami na własny koszt siębronili przed woda a potem przyjechały władze aby ryje pokazać jak już było po wszystkim. Wyjechali prawie na kopach . No ale to władza z PO

Najnowsze wpisy