Forum Forum ubezpieczeńNa życie

ubezpieczenie ? jak wyrobić

ubezpieczenie ? jak wyrobić

Łukaszenko / 89.230.27.* / 2008-03-04 20:04
witam
Jak to jest z tym ubezpieczenim bo na to wyglada ze w ogole po skonczeniu 18 roku zycia nie jestem ubezpieczony(wcześniej byłem ubezpieczony na rodziców). Teraz pół roku pracuje na umowe zlecenie i nie wiem czy mogę wyrobić legitymacje ubezpieczeniową ? Równiez studiuje zaocznie i chyba może szkoła mnie ubezpieczyć płacąc tam jaka kwotę. Gdzie mam się udać ? Zus załatwia legitymacje ubezpieczoniową gdzie po zapłaceniu ubezpiecznia szkole wystawią mi pieczątke w tym dokumencie. ? dobrze to kminie ? I jest jeszcze jedna sprawa jak bym złamał noge to tez pewnie nie dostane zadnego odszkodowania bo nie jestem ubezpieczony. Mam się zgłosic do PZU ?i płacic co kwartał jakąs sumę z tego co słyszałem ?
Wyświetlaj:
koleś / 2008-03-12 22:54
No to zaczniemy od tyłu:
Gdybyś złamał nogę to z jakiej racji miałbyś dostać pieniądze jeśli wcześniej o to nie zadbałeś ?
Jeżeli studiujesz to zapytaj jakie ubezpieczenie proponuje Ci Twoja uczelnia.
Jeżeli pracujesz to zapytaj swojego pracodawcę czy proponuje jakieś ubezpieczenie dla pracownika. Często są one tańsze niż ubezpieczenia indywidualne.
Piszesz cyt: "Jak to jest z tym ubezpieczeniem bo na to wygląda ze w ogóle po skończeniu 18 roku życia nie jestem ubezpieczony...."
Może tak a może nie. Często w ubezpieczeniach rodzinnych dziecko jest objęte ochroną do 21 roku życia.
Jeśli chcesz dowiedzieć sie czegoś więcej napisz maila.
dmoch / 80.53.89.* / 2008-03-10 17:10
troche chaotyczne informacje podałeś. czy chodzi o ubezpieczenie na zycie czy tez o ubezpieczenie zdrowotne. Szkoła jak najbardziej moze ubezpieczyc ale nie bedzie płacic ZUS. Przede wszystkim trzeba sie zastanowic czy takie ubezpieczenie jest Ci potrzebne i w jakiej wysokości.

Najnowsze wpisy