Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Ubezpieczenie Autocasco wytłumaczcie!

Ubezpieczenie Autocasco wytłumaczcie!

Piotrek7 / 83.8.201.* / 2009-02-15 18:22
Witam!
Mam do Was kilka pytań dotyczącego ubezpieczenia AC. Wiem narazie tyle co z ulotek firm oferujących AC czyli niewiele;) Chciałbym się dowiedzieć jaka ubezpieczalnia Waszym zdaniem jest najlepsza,która nie sprawia problemów przy wypłacie potencjalnego odszkodowania itd... Interesuje mnie również co dzieje się z autem znalezionym kiedy już odszkodowanie zostało wypłacone, jak również w przypadku pożaru auta np. wnętrza czy wtedy pokrywają naprawę czy wypłacają odszkodowanie gdy nie chcę już użytkować takiego samochodu z obawy o potencjalne awarie...
Zadaję te pytania na forum z racji że w ubezpieczalni wzieli by mnie za oszusta który chce umyślnie uszkodzić auto w celach otrzymania odszkodowania. Znam takie przypadki z internetu kiedy to właściciele byli oskarżani o uprowadzenie własnych aut lub jego zniszczenie. Ostatnie pytanie: Gdy auto ma wartość np 40tyś zł. (według umowy) tyle będzie wynosiła kwota ubezpieczenia? Z góry za pomoc dziekuję;)
Pozdrawiam!
Wyświetlaj:
Taki tam jeden / 82.160.132.* / 2012-12-10 12:34
- 5% za zakup polisy przez internet,
- 5% za płatność kartą,
- 5% na kolejny pojazd,

- 100 zł za powołanie się na kod promocyjny: 75369166

Dokładne informację: www.lepszeoc.pl
Morales / 217.153.72.* / 2014-06-30 16:10
Proszę bardzo - łatwiej się nie da ;)
http://marketmoney.pl/artykuly/czy-oplaca-sie-wykupic-ac,143,0,1562511.html?rfguidfo
chomek1 / 216.147.131.* / 2010-12-21 00:28
Wiem, że najgorsza jest HESTIA

Witam

Chciał bym przestrzec wszystkich przed kupnem ubezpieczenia w HESTII to według mnie najwięksi oszuści na rynku. Umowy ich pełne są kruczków i zawiłych ogólnikowych stwierdzeń.
A oto kilka przykładów które mnie spotkały:
miałem AC pełne typu komfort (czyli auto zastępcze itp.) jednak gdy oddałem auto serwisu samochodu zastępczego HESTIA mi odmówiła gdyż samochód jeździł (nie był unieruchomiony ) więc na czas naprawy auto zastępcze mi się nie należało
miałem full assistance ale gdy wyładował mi się akumulator HESTIA pomocy bezpłatnej odmówiła gdyż auto było już po gwarancji
gdy miałem rysy na lakierze HESTIA nie wypłaciła odszkodowania z powodu braku notatki policji chociaż w protokole nie był przez nich wymagany.

Jeśli mnie pytacie to HESTIA to banda złodziei. Omijajcie ich szerokim łukiem
tomwron / 213.134.160.* / 2009-02-17 17:35
Najlepiej ubezpieczenie wykupić w AXA, to zdecydowanie najtańszy i najrozsądniejszy wybór. Proszę mi uwierzyć, sprawdziłem wszystkie firmy, z usług wielu korzystałem już dotychczas. Nie jestem żadnym przedstawicielem tylko zwykłym kierowcą i tak samo jak Pan teraz, ja stałem przed dylematem kupna ubezpieczenia miesiąc temu. Zeby wszystko było jak najlepiej z AC należy tylko zaznaczyć całkowite zniesienie udziału własnego w AC i wszystko jest ok. Odpowiedzi na pozostałe Pana pytania można znaleźć w warukach ubezpieczenia na stronie AXA. Ja za swoje auto (roczne wartości ok. 40.000 zł) zapłaciłem za full pakiet 898zł (kolejna firma 1370zł). Dodatkowo przy zawieraniu umowy ubezpieczeniowej w AXA można odliczyć 100zł rabatu, gdy powołujemy się na nr polisy klienta AXA, który polecił Wam tą firmę. Szczegóły oferty i super szybki kalkulator kosztów ubezpieczenia (od siebie dodam, że w moim przypadku koszt rzeczywistego ubezpieczenia wyniósł dokładnie tyle ile wyliczyłem na tym kalkulatorze) znajduje się na stronie internetowej AXA. Zamówioną polisę przesłano do mnie pocztą i zapłaciłem za nią dopiero po odbiorze. Dlatego polecam tę firmę. Przy zawieraniu umowy proszę powoływać się na moją polisę nr BC1129690/09. Pozdrawiam.
Lech3 / 2009-02-17 20:28 / Bywalec forum
No i proste :)
Dzwonisz ! Masz ! :)
To tak jak byś zamówił sobie kandydatkę na żonę z obowiązkiem ślubu, przez telefon :)
Jak lubisz adrenalinę ?
Polecam :)
Margareth / 2010-06-21 13:50 / Bywalec forum
Dobre:)
Ja też nie lubię firm na telefon, wolę takie porządne, z renomą i pewnością wypłacenia odszkodowania
Lech3 / 2009-02-16 07:48 / Bywalec forum
Zbyt dużo pytań na raz :(
To temat na 15 minutową rozmowę :)
Duposławski / 83.168.85.* / 2009-05-13 21:13
Oczywiście ja też jestem zwykłym kierowcą i polecam przypadkowo firmę XXXXXXXX.
A tak poważnie teraz mam w Alianz najlepsze warunki w Autocasco. np. brak wkładu własnego, samochód nie traci na wartoścui wciągu ubezpieczenia, częśći kupuje oryginalne. Z innymi firmami różnie bywa niby oferta atrakcyjna ale jak masz te same opcje co w Alianz to wychodzi duuuużo drożej.
Wcześniej miałem w PZU i też byłem zadowolony, może troszke drożej ale za to super szybka wypłata odszkodowania (gotówka na koncie po 10 dniach od kolizji w kwocie 1200 zł a naprawa kosztowałą w dobrym warsztacie 800 zł)
W Alianz nie wiem jak jest z likwidacją szkody bo jeszcze nie miałem tej przyjemności ;-)
tomasznagi / 83.2.244.* / 2010-06-15 23:16
Czy brak obudowy rozrzadu etc ma znaczenie przy wyplacie ac i zuzycie opon???
prosze o pomoc
z gory dziekuje
aaudytor / 2011-01-29 19:03 / Bywalec forum
To jest tak indywidualna kwestia, że ciężko jednoznacznie stwierdzić, zalezy jakie TU, jakie OWU, jaka szkoda itd.
iwonka90 / 212.76.49.* / 2011-02-01 12:07
Jesli nie jest sie czegoś pewnym zwłaszcza w temacie samego ubezpieczenia najelpiej jest w takim wypadku po prostu zajrzec chociazby na taka stronke jakieubezpieczenie.pl i zapytac o to eksperta.

Najnowsze wpisy