Forum Forum ubezpieczeńInne

Ubezpieczenie budynku mieszkalnego (bloku) przez Wspólnotę Mieszkaniową lub Zarządcę Nieruchomości, a indywidualna polisa.

Ubezpieczenie budynku mieszkalnego (bloku) przez Wspólnotę Mieszkaniową lub Zarządcę Nieruchomości, a indywidualna polisa.

skomentuj
Dlaczego warto ubezpieczyć swoje mieszkanie? Czy uważacie, że ubezpieczenie wspólnoty czy zarządcy jest wystarczające?
Wyświetlaj:
patex / 83.22.249.* / 2011-10-16 23:56
Czyli jeśli wspólnota posiada ubezpieczenie nieruchomości to pokryje koszt zalania mnie przez sąsiada? jeśli nie, to lepiej się ubezpieczyć.
Szanowny Panie, wspólnotę mieszkaniową tworzy ogół właścicieli wszystkich lokali wchodzących w skład określonej nieruchomości. Są to właściciele odrębnych lokali i właściciel budynku, z którego nie wszystkie mieszkania i np. sklepy zostały już wyodrębnione. Ubezpieczenie zawarte przez wspólnotę nie obejmuje skutków zdarzeń zaistniałych wewnątrz Pana mieszkania tj. lokalu będącego odrębną własnością. Wspólnota ubezpiecza tylko części wspólne budynku: dach, elewację, klatki schodowe, korytarze, windy, węzeł C.O, instalacje przed licznikami (wody, gazu, energii), pralnie, wózkarnie, itp. czyli te elementy, które są użytkowane przez wszystkich członków wspólnoty. Ubezpieczenie budynku nie pokrywa szkód wyrządzonych w lokalach prywatnych (mieszkalnych lub użytkowych) np. jak w Pana pytaniu zalania mieszkania.
Świadczenie z ubezpieczenia OC wykupionego przez wspólnotę chroni wspólnotę od odpowiedzialności w razie gdyby szkoda powstała z winy lub zaniedbania wspólnoty.
Ubezpieczenie budynku należącego do wspólnoty nie chroni żadnego mieszkania, stanowiącego odrębną własność, które się w tym budynku znajduje. Proponuje Panu ubezpieczyć się osobno od takich zdarzeń losowych jak np. powódź.Pozdrawiam
W całości zgadzam się z Panem. Ubezpieczenie można dobrać indywidualnie do własnych potrzeb. PZU dysponuje szeroką gamą ofert. Szczegółowych informacji udziela każda placówka PZU która dysponuje profesjonalnie przygotowaną kadrę.
ArturXXX / 83.27.193.* / 2011-09-28 19:38
Zdecydowanie nie. Nie zabezpieczy nas to przed wieloma przykrymi niespodziankami losu. Akurat tutaj zgadzam się, że trzeba liczyć na siebie i mieć swoje zabezpieczenia.
skomentuj

Najnowsze wpisy