Forum Forum finansoweKredyty

Ubezpieczenie kredytu - problem z bankiem

Ubezpieczenie kredytu - problem z bankiem

Piotr K. / 87.239.244.* / 2007-02-19 12:15
Witam wszystkich forumowiczów i proszę o poradę w sprawie ubezpieczania kredytu.
Cała rzecz tyczy się kredytu udzielonego przez bank AIG (aigo jak kto woli).
Kredytobiorcą był (osoba już zmarła) człowiek niepełnosprawny od dwóch lat przykuty to łóżka.
Podpisanie umowy odbyło się za pośrednictwem infolinii. Konsultant został poinformowany o stanie zdrowia klienta i
oczywiście zaproponował wysłanie umowy pocztą. Ze zrozumiałych względów taka forma była najwygodniejsza dla kredytobiorcy. W umowie znalazł się punkt dotyczący ubezpieczenia kredytu, który oczywiście wydawał się bardzo zachęcający dla kredytobiorcy ze względu na jego stan zdrowia. Umowa została podpisana i odesłana a kredyt przyznany.
Problemy pojawiły się po śmierci kredytobiorcy. Udałem się do banku powiedziałem że osoba zmarła. Pani poradziła przyjść z aktem zgonu i wtedy nada dalszy bieg sprawie. Jak by niedowierzając jej zapewnieniom postanowiłem skontaktować się jeszcze z infolinią banku gdzie ku mojemu zaskoczeniu przedstawiono warunki które powinien spełnić kredytobiorca by ubezpieczyciel kredytu wziął na siebie spłatę pozostałej części kredytu. Przedstawię te warunki o których ani konsultant infolinii ani żaden zapis w umowie nie precyzował.
Ubezpieczyciel kredytu w tym wypadku Amplico AIG Life bierze na siebie obowiązek spłaty kredytu jeśli:

a) kredytobiorca umrze śmiercią naturalną nie przekraczając 65 roku życia (dodatkowo jeśli umrze w wyniku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie w wysokości zaciągniętego kredytu)
b) jeśli kredytobiorca ukończy 65 lat ubezpieczyciel przejmie obowiązek spłaty kredytu tylko jeśli ubezpieczony umrze w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Podsumowując te dwa punkty, przypomnę o tym że nikt nie poinformował ani nie były one zawarte w umowie co więcej na stronie ubezpieczyciela nie ma wzmianek na ten temat a na stronie banku jest wzmianka na temat ubezpieczenia która ma klienta zachęcić jednak również bez tych punktów (odsyłam do lektury tekst jest naprawdę krótki aigo.pl > AIGO pożyczka gotówkowa > Specjalne udogodnienia i tu na samym końcu punkt "Bezpieczne pożyczki gotówkowe" ).
Kredytobiorca w chwili podpisania umowy miał ukończone 65 lat a ze względu na swoją chorobę o której konsultant został poinformowany raczej nie był zagrożony nieszczęśliwym wypadkiem.

Bardzo proszę o uwagi, spostrzeżenia na temat tej sprawy i pomoc merytoryczną. Może ktoś również był w podobnej sytuacji i musiał się z tym uporać.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
KamilaKowalczyk / 2020-03-11 13:09
Dobrze sobie można warunki pożyczki dobrać pod siebie na stronie finrada.pl/pozyczki tam ustalasz sobie suwakiem sumę i czas spłaty i tyle. Dużo szybciej można dotrzeć do tych warunków które człowieka interesują zamiast przedzierać się przez dziesiątki różnych pożyczek.
Jurasz121 / 185.161.93.* / 2019-06-07 00:47
Nie no, sądzę, że najlepszą opcją wciąż są pożyczki pozabankowe oferowane przez młode firmy, działające bardziej luźnie i elastycznie niż banki (patrz np. Financial Home). A młodzi niech korzystają, nie ma i nie będzie lepszej koniunktury do rozwoju biznesu.
kwiatkowskiseweryn09 / 2018-10-08 17:38
Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, wiarygodna i wiarygodna pożyczkodawca. Udzielam pożyczki z jasnymi i łatwymi do zrozumienia warunkami z 2% odsetkami. Zapewniam kredyty na działalność gospodarczą, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11@gmail.com
Daniel Szwej / 193.106.131.* / 2018-07-11 13:09
Witam, zachęcam do przeczytania artykułu http://www.lista-firm.com.pl/blog/czy-ubezpieczac-pozyczke
DoradcaKredytHipoteczny / 193.106.131.* / 2018-06-11 13:21
Kredyt Hipoteczny to firma świadcząca usługi związane z kredytami i ubezpieczeniami. Swoją ofertę kierujemy do osób prywatnych oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które poszukują wysokiej jakości usług oraz indywidualnych rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty kredytowe dostarczane przez wiodące instytucje finansowe. Oferujemy kredyty i pożyczki hipoteczne, kredyty mieszkaniowe, konsolidacyjne, gotówkowe, inwestycyjne, obrotowe etc.

Pomożemy przebrnąć Państwu przez wszystkie formalności oraz wynegocjować lepsze warunki kredytowania.

Poza ofertą kredytową posiadamy również szeroką gamę ubezpieczeń życiowych, komunikacyjnych, turystycznych oraz majątkowych.

Gwarantujemy bezpieczeństwo, poufność i dyskrecję.

Nasze usługi są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

ILONA MAKUCH oraz AGATA KROTLA
telefon: 660-067-603
Pokrywa / 109.243.3.* / 2017-02-01 23:08
Prosze tez o pomoc niedawno zmarla moja mama i dowiedzielismy sie zemama ma kredyt w santander consumer banku .Napisalam posmo i wyslalam akt zgonu .Po jakims czasie zadzwonilam do nich i Pani ma infolini powieda ze czakaja na przelew ubezpieczyciela Po jakims czasie otrzymalam pismo ze mam przeslac dokument z przeprowadzonego spadkowego wyroku i dopiero oyrzymam informacje nierozumiem dzialania banku najpierw mowia ze czrkaja na przelew przez ubezpieczyciela a yeraz robia problem.
H Szatkowski / 2017-02-02 10:07
Może niekoniecznie robią problem, tylko potrzebują OBU tych działań dokumentów.
Dlaczego- może ubezpieczenie kredytu zmarłej miało takie zasady, że z polisy pokryta będzie niespłacona część kredytu ORAZ zostanie coś do wypłaty spadkobiercom. A tu już bank musi konkretnie wiedzieć (dział spadku sądowy albo notarialny) kto i w jakim % jest spadkobiercą zmarłego kredytobiorcy.
Jarek745 / 178.235.198.* / 2016-02-07 20:48
Witam,
Widze ze nie jestem w tym wyłudzaniu pieniedzy przez banki osamotniony.
Moja sprawa wyglada podobnie, po smierci ojca, Bank odmowil wyplaty swiadczen ze wzgledu ze smierc nastapiła z powodu choroby na ktora cierpial w czasie zawierania umow kredytowych. Tzn zapalenie trzustki i niewydolnosc oddechowa. Z trzustka zył ponad trzy lata a zmarl na zawał, zapalenie płóc i wyniszczenie.
I co my mamy teraz zrobic ?
Piotr713 / 81.15.255.* / 2019-05-21 15:46
Witam, odmowy wypłaty z ubezpieczeń oferowanych przez banki są nagminne. Celem tych ubezpieczeń jest wygenerowanie dodatkowego dochodu dla Banku a nie ochrona klienta. Bardzo czesto warunki są tak skonstruowane żeby nic nie wypłacić. Polecam usługi Capital Lex z Warszawy - doskonale radzą sobie z takimi sprawami
anja502 / 84.10.210.* / 2017-11-20 17:30
Witam
jestem w podobnej sytuacji i to w dwóch bankach. Jeden odmówił bo choroba była zdiagnozowana przed ubezpieczeniem. Myślę aby pójść do sądu to jest wyrok sądu z 2016 ze ten zapis jest klauzulą niedozwoloną. Wcześniej ubezpieczyciel musiałby mieć zaświadczenie o stanie zdrowia klienta. Problem tylko że uposażonym jest bank i nie wiem czy zrobią cesję na mnie. Jak się Wasza sprawa zakończyła? Mój email anulkas@op.pl
Ergo645 / 87.204.176.* / 2013-07-03 20:06
Wszystko jest do wygrania z Bankiem czy ubezpieczycielem. Przeszedłem ten temat z Ergo Hestia w Pekao SA. Wpakowali mojej zmarłej mamie ubezpieczenie. Po kilku miesiącach zmarła i bank kazał mi załatwiać sobie sprawę z Ubezpieczeniem. Oczywiście za każdym razem dostawałem odmowę. Ale po kilkukrotnym reklamowaniu wypłacili całość i zwrócili pobrane składki. Jest na nich kilka kruczków prawnych i na tym należy się opierać. Ponadto Bank ma też na swoim sumieniu wiele. Sprzedają ubezpieczenie bez stosownym uprawnień wymaganych w tej kwestii. Nie dokonują wstępnej analizy zdolności do objęcia ochroną w formie pisemnej.Pracownicy nie posiadają wymaganych uprawnień do sprzedaży tego ubezpieczenia. Przeważnie Ubezpieczyciel odmawia na podstawie opinii "konsultanta medycznego" a to jest nikt inny jak zwykły pracownik ich firmy. Owszem nigdy nie bierzmy ubezpieczenia jeżeli występuje u nas leczenia w zakresie chorób przewlekłych. W tym wypadku mamy pewne że odmowa jest w 100%, możemy tylko odzyskać niewykorzystane składki i dochodzić oddania zapłaconych opłat, bo skoro nie podlega ktoś to czemu je pobierano. Ale to i tak strata, bo pozostaje spłacanie reszty kredytu z odsetkami.
84milka / 77.45.68.* / 2018-04-06 09:09
Witam. Czy mógłby mi Pan pomoc w sprawie zaciągniętego kredytu ojca który zmarł? Na jakie Art. Się powołać? Proszę o odpowiedź.
krzysztof N.1104 / 90.156.118.* / 2016-06-17 16:24
Witam też mam podobny problem
Zmarł mi tato wzioł z pko kredyt z ubezpieczeniem w ergo hesti i dowiedziałem sie ze nie zostanie on przyznany
Jak tato popisywał umowe to tato był już na recie i był już czlowiekiem chorym ,pracownicy banku o tym wiedzieli bardzo prosze o pomoc jak mogę te sprawe zalatwić za co bardzo dziekuje \
Krzysztof N
futka89 / 31.183.81.* / 2015-07-26 14:56
witam ja również potrzebuje pomocy osoby której się udało wygrać wojnę z ubezpieczycielem bo nie wiem czy warto zaczynać mój tata miał w skoku stefczyka kredyt i przy nim został ubezpieczony na życie w razie śmierci było wyodrębnione zawał wylew zmarł nagle w 2013 roku miał wylew ale lekarz nie wpisał tego konkretnie tylko ogólnie niewydolność oddechowa krążeniowa i ubezpieczyciel odpisał odmową było pisane odwołąnie ale znowu odmowa i trzeba splącać dodatkowo naliczone odsetki niewiadomo za co jaka jest szansa na wygranie ???
anja502 / 84.10.210.* / 2017-11-20 17:34
To samo mam. Znalazłam wyrok, gdzie sad orzekł że nie można tylko opierać sie na karcie zgonu, bo ona jest wypisywana mechanicznie, powołał biegłego, który stwierdził ze wywiad i okoliczności oraz choroby wskazywaly na 80% zawał a 20% udar i sąd uznał ze był zawał. Wygrali. Jak się skończyła Wasza sprawa, Ja myślę o sądzie
Grzegorz471 / 31.178.74.* / 2015-01-24 17:18
Witam.
Jestem synem zmarłej, która miała kredyt hipoteczny w Getin Banku podjęty w 2009r. Ponieważ mam jeszcze trójkę rodzeństwa i sprawa spadkowa jeszcze się nie odbyła bank nie chce z nikim z nas rozmawiać i udzielać informacji. Mama miała wykupione ubezpieczenie na życie przy umowie kredytowej BankAssurance z TU Europa oraz Ergo Hestia. Składki były dość wysokie. Niestety nie wiemy czy przyjmując spadek kredyt zostanie spłacony z ubezpieczenia czy też wpakujemy się na "finansową minę". Nie możemy znaleźć Ogólnych Warunków Ubezp. na życie w TU. Nie mieści mi się w głowie i nie wyobrażam sobie oddać po prawie 40 latach mieszkanie po rodzicach bankowi, który ubezpieczał na życie a teraz nawet nie możemy dowiedzieć się czy ubezpieczenie pokryje kredyt czy nie. Przecież Bank powinien chyba uruchomić procedury ubezpieczeniowe zaraz po dostarczeniu aktu zgonu? Mama zapłaciła w sumie 15 tys. na składki ubezpieczeniowe od kwoty kredytu 174 tys. zł. Całkowity koszt kredytu 253 tys. Jak wpłynąć na Bank aby uzyskać OWU? Czy jest możliwość otrzymania informacji o tym czy kredyt zostanie spłacony z ubezpieczenia? Jak uruchomić ubezpieczenie. Jak rozwiązać kwestię komunikacji z bankiem? Bank zataja informacje. Powiedzieli tylko, że mama miała umowę na starych zasadach i takich produktów już nie ma. System info. też mają zmieniony, bo Pani po wpisaniu numeru umowy i nazwiska powiedziała, że w komputerze nic się nie pojawia. Dodam, że mieszkanie jest warte ok. 230tys. a mama posiadała jeszcze inne kredyty i karty kredytowe na sumę ok. 30tys. Czy warto przyjmować ten spadek czy lepiej go odrzucić? Pozdrawiam serdecznie.
sdww121 / 78.11.164.* / 2017-01-06 22:23
wysłać skargi do : rzecznika finansowego + knf, można złożyć reklamacje - 30 dni na rozpatrzenie zgodnie z ustawą
Reksik / 66.249.81.* / 2016-01-03 22:18
Mam prawie identyczną sytuację, właśnie zmarl tata wspolkredytobiorca mamy która zyje. Co udało się Panu zrobić? Wygrał Pan?
mgggg / 78.8.66.* / 2015-05-14 15:44
czy udalo sie panu cos wskórać mam podobna sytuacje...?!!
Beata 123 / 2.26.186.* / 2014-11-20 17:05
mam problem ze skokiem
mama zmarła 1 lutego 2014 miała kredyt z ubezpieczeniem. Bank twierdzi, że muszę splacić bo ubezpieczenia nie wypłacą
proszę o pomoc
klobuck / 2014-10-22 15:36
też mam problem z ubezpieczycielem kredytu w credit agricole otóż uległem wypadkowi potrącony przez pijanego kierowce cudem przeżyłem utraciłem źródło dochodu (praca) jestem na rencie z całkowitą niezdolnością do pracy na 3 lata niestety ubezpieczyciel odmówił ubezpieczenia kredytu to znaczy spłaty bo twierdził ze nie jestem trwale i całkowicie nie zdolny do pracy tylko całkowicie nie zdolny do pracy paranoja a za ubezpieczenie kredytu zapłaciłem prawie 10 tyś złoty i to też spłacam w ratach bo kredyt się wzbogacił o 10 tyś oszuści i tyle nadmienię że już pisane było też do banku na zawieszenie rat na okres 12 miesięcy niestety Bank Credit Agricole odmówił Kolego to mój mail klobuck@interia.pl jak masz jakieś sugestie daj znać Dziękuje
Piotrek787 / 188.33.255.* / 2014-03-18 10:54
dzień dobry i w jaki sposób udało się Panu postawić na swoim? U mnie jest podobnie
lifla / 2013-11-13 12:08
Dzień dobry,
czy można poradzić sobie z ubezpieczeniem z Energo Hestia od utraty pracy - dostałam odmowę.
Cyt.: ... nie znajduje podstaw do wypłaty świadczenia od utraty pracy...""...w przypadku utraty pracy odpowiedzialność ubezpieczyciela jest wyłączona, gdy utrata pracy nastąpiła w związku z rozwiązaniem stosunku pracy za porozumieniem stron..."

Zostałam z kredytem, sama wychowuję dziecko, zarejestrowałam się PUP, nie mam za co żyć...co Ja mam robić ? :c
rafik0025 / 83.24.255.* / 2013-09-28 19:40
raffik81-1981@o2.pl mam podobny problem jak moj przedmówca, z bankiem Santander, oraz ubezpieczycielem Amplico life, aktualnie dostałem odmowę, na którą się nie zgodziłemi napiałem 1-wsze odwołanie.Czekam na szczegółową odpowiedz ze strony ubezpieczyciela.Proszęo jakieś wskazówki na co mogę sie powołać, albo co przekonało by uznania odpowiedzialności przez ubezpieczyciela, pozdrawiam R
katrin111 / 2013-07-23 18:39
Mam podobny problem z Ergo Hestia i chętnie bym skorzystała z rad. Moja mam wzięła kredyt, który był ubezpieczony w Hestii. Mama zmarła, ja wysłałam dokumenty do Ergo Hestii. Kredyt został spłacony. Po 5 miesiącach dostałam pismo z Hestii że nie uznają ubezpieczenia ponieważ mama zmarła na chorobę na którą się leczyła przed wzięciem kredytu. Zaznaczam że mama nie miała robionej sekcji. Przyczyna zgonu zatrzymanie akcji serca i krążenia. Mama była po udarze i leczyła się na krążenie.
Anna [Sląsk] / 81.210.102.* / 2007-05-23 15:17
Chciałabym przedstawić sprawę ubezpieczenia kredytu na wypadek zgonu przez Lucas Bank.
Odmowa uznania zasadności mojego roszczenia budzi mój sprzeciw i w żadnym wypadku nie mogę
się z nią zgodzić.W związku z objęciem umowy kredytu ubezpieczeniem, odpowiedzialność Lucas
Banku powinna sprowadzać się do wypłaty świadczenia na skutek zajścia zdarzenia
przewidzianego w umowie ubezpieczenia (zgonu kredytobiorcy), w tym przypadku spłacie
zaciągniętego kredytu. Ubezpieczony, tj. mój mąż przystąpił do ubezpieczenia na czas trwania
umowy kredytu i spłacał pierwsze raty, a po jego śmierci spłaciłam wszystkie pozostałe raty
w terminie i w całości, pomimo bardzo trudnej sytuacji finansowej.
Z ogromnym oburzeniem stwierdzam, że podstawa prawna, na jaką Lucas Bank się powołuje, tj. §
8 pkt 2e Szczegółowych warunków ubezpieczenia kredytobiorów Lukas Banku wyklucza de facto
każdego, zwykłego śmiertelnika. Z powyższego wynika, że wszelka choroba, o której
jakikolwiek ubezpieczony wiedział lub powinien wiedzieć, (o zgrozo!) jak napisano, przed
datą objęcia go ubezpieczeniem stanowi okoliczność wyłączającą. Cóż zatem wynika z tak
sprytnie skonstruowanego zapisu? Mianowicie to, że przyznanie danego świadczenia jest w
zupełności uznaniowe. Tak więc, jedynie dobra wola zakładu ubezpieczeniowego decyduje, co
może być, a co nie będzie okolicznością wyłączającą. W tej sytuacji, proszę wybaczyć
sarkazm, niedrożne zatoki i przegrody nosowe mogą też doprowadzić do uduszenia się
ubezpieczonego, co również stanowić będzie wyżej wspomnianą okoliczność wyłączającą –
przecież to niedorzeczne! Z pewnością wkrótce okaże się, że choroba genetyczna rodziców
będzie decydować o braku uznania świadczenia, bo dziecko prawdopodobnie może przecież kiedyś
umrzeć!
Informowałam Lucas Bank, że nie było wiadome, kiedy mój mąż umrze. Żaden z lekarzy nie
informował nas o terminie śmierci, bo żaden człowiek nie był w stanie go przewidzieć.
Przecież o tym, jedynie Bóg wie. Są przecież coraz liczniejsze i częstsze przypadki
wyleczenia najcięższych przypadków chorób nowotworowych. Tak wielu ludzi żyje z tą chorobą
przez wiele lat, nawet nieświadomie (a może zgodnie z treścią regulaminu ubezpieczenia
powinni wiedzieć?), nim w końcu odejdą – osobistości znane z pierwszych stron gazet.
Podobnie było z moim ojcem, który walczył z chorobą nowotworową kilkanaście lat. W to
wierzył również mój mąż, równie mocno jak ja i cała moja rodzina. Po przebytej operacji
dochodził do zdrowia i leczył się systematycznie. Niedorzeczna wydaje się również insynuacja
w pismach Lucas Banku, że mój mąż (czy jakikolwiek ubezpieczony w podobnym położeniu)
próbował wyłudzić pieniądze, ponieważ przeczuwał własną śmierć. Ale czy ja muszę w ogóle to
opisywać lub tłumaczyć się z tego? Nie minął przecież rok od czasu śmierci męża, a sytuacja
ta dodatkowo poniża mnie psychicznie.
W tym miejscu nasuwa się pytanie: dlaczego w ogóle oferować klientom ubezpieczenie kredytu
na wypadek zgonu? A przecież to pracownicy Lucas Banku twierdzili, że naprawdę warto z tej
oferty skorzystać. Ubezpieczenie od wypadków losowych, siły wyższej, etc., bo tak należałoby
raczej nazwać ich ofertę, a nie na wypadek zgonu, zawiera głęboko ukryte i zawiłe
wyłączenia, które całkowicie zmieniają i wypaczają jego istotę. Zresztą pracownicy Lucas
Banku informowali mnie i męża, że gwarantują wypłatę świadczenia na wypadek zgonu! Okazuje
się, że jak zwykle liczy się wyłącznie liczba udzielonych kredytów i ubezpieczeń. Istoty
ludzkiej się nie dostrzega, natomiast zwodzi się ją niemożliwymi do osiągnięcia obietnicami,
świadomie wprowadzając klientów w błąd.
Ubezpieczenie kredytu oferowane przez Lukas Bank to kolejne obciążenia nakładane przez
instytucje quasi-bankowe na kredytobiorców. Stąd też bierze się mit „zero
odsetek” nagłośniony w reklamach. Jednakże całkowity koszt kredytu wynosi tyle samo,
jak gdyby odsetki faktycznie były pobierane, a być może i więcej. Ale o tym już nikt nie
informuje klientów.
Kończąc, proszę wybaczyć moje zbulwersowanie, wiem już z ofert jakiego banku nie będę nigdy
korzystać.
Me1986 / 88.156.68.* / 2011-12-06 12:05
Mam właśnie podobny problem z tym bankiem (Lukas a obecnie Credit Agricole).
W 2009 roku zciągnęła kredyt w tym banku. Pani namówiła ją na ubezpieczenie kredytu jednak nie poinformowała, że choroba jest wykluczeniem z późniejszych roszczeń.
W lipcu tego roku zmarła moja babcia - przyczyna niewydolność serca.
Przy opłacaniu przeze mnie kolejnej z rat pani z banku poradziła by zgłosić to do ubezpieczyciela kredytu (bo kredyt był ubezpieczony) i zwrócone nam będą pozostałe niespłacone raty (jednak spłacać pozostałe 4 aż do chwili otzymania odpowiedzi).
Dziś otrzymałam odpowiedź - odmowę!
Babcia w 2002 roku miała zawał rozległy i w chwili brania kredytu była "chora" - tak więc jeśli jesteś chory a tym bardziej osobą starszą nie opłaca się korzystać z ubezpieczenia kredytu bo tylko na TOBIE zarabiają!!! Na nas zarobili 1700 zł!
guest123 / 82.115.78.* / 2012-07-11 21:10
Ubezpieczenie kredytu w Credit... to po prostu kpina, ściema, oszustwo!!! Bardzo chętnie pobierają dodatkową dość sporą opłatę za ubezpieczenie na wypadek śmierci, lub innego nieszczęśliwego wypadku!! Ale gdy pojawi się konieczność skorzystania z tego ubezpieczenia - to firma "się wypina" na ubezpieczonego tłumacząc się warunkami ubezpieczenia wg których właściwie to wykluczają wszystko. Osobie zmarłej śmiercią naturalną - ze starości odmówiono z powodu "niewłaściwego trybu życia" - powinna tak żyć zęby nie umrzeć przed spłatą kredytu!!! To są jakieś jaja!!!
Osoby pracujące w firmie ubezpieczeniowej są LENIWE!!! zrzucają kompletowanie dokumentacji medycznej i wszelkiej innej na rodzinę zmarłej osoby - mają w umowie wszystkie niezbędne zgody i pełnomocnictwa!! Jeśli rodzina się nie dostosuje to nie ma co liczyć na jakąkolwiek szansę pozytywnej decyzji!!
Ogólnie oszustwo naciągactwo i wykręcanie się od odpowiedzialności jak tylko to możliwe!!!

PRZESTRZEGAM!!!
schmidt / 80.129.192.* / 2013-03-27 16:56
Jak najbardziej potwierdzam oszukancze praktyki ubezpieczycielskie. Nalezy ostrzegac krewnych i znajomych przed takimi bankami i ubezpieczycielami. Jest to czestokroc zerowanie na niewiedzy ludzi i zwykle, bezwstydne drenowanie kieszeni. Ostrzegam.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: