Forum Forum ubezpieczeńNa życie

ubezpieczenie na życie - czysta ochrona

ubezpieczenie na życie - czysta ochrona

conradi / 58.221.145.* / 2011-04-24 08:33
Witam,
chciałbym poprosić osoby znające się w tym temacie o pomoc w wybraniu odpowiedniego ubezpieczenia na życie. Chodzi mi tylko i wyłącznie o ubezpieczenie ochronne, brak części inwestycyjnej.
Jestem jedyną osobą pracującą w rodzinie (ja - 34 lata, żona i dwóch synów 4 i 2 lata). Moje zobowiązania finansowe wynoszą około 180 tys PLN (kredyt hipoteczny). Oszczędności na poziomie 100 tys. PLN (inwestycje w TFI, lokaty terminowe). Pracuję poza Polską z zarobkami miesięcznymi powyżej 10 tys PLN netto miesięcznie. Dużo podróżuję służbowo - głównie transport lotniczy, ale też samochodowy.
Chciałbym zabezpieczyć rodzinę na wypadek mojej śmierci - spłacenie zobowiązań oraz środki do życia na 12-18 miesięcy.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc:
1. Określenie kwoty ubezpieczenia - sam zastanawiam się nad kwotą 300 tys. PLN
2. Okres ubezpieczenia - myślę o ubezpieczeniu terminowym, ale nie wiem jaka będzie różnica między ubezpieczeniem 5-letnim (taki okres zakładam sobie na spłacenie wszystkich zobowiązań i odłożenie większych oszczędności), a np. 10-letnim
3. Przeszukując strony ubezpieczycieli skłaniałbym się ku: Ergo Hestia, Nordea, Allianz. Z Hestią mam do tej pory ubezpieczenia samochodu i mieszkania. W obu przypadkach wypłaty odszkodowań były szybkie i bezproblemowe. Do tego lokalny patriotyzm - jestem z Trójmiasta :)
Jeśli znajdą się osoby, które pomogą mi odpowiedzieć na powyższe pytania oraz zasugerować konkretne produkty, będę niezmiernie wdzięczny.
Pozdrawiam,
conrad
Wyświetlaj:
kjosiu / 188.33.163.* / 2011-04-29 10:38
zobacz tutaj:

http://ubezpieczenie-na-zycie.blogspot.com
Lech3 / 2011-04-26 19:53 / Bywalec forum
Oooo, widzę jakaś cenzura tu działa !!!!
Czy mogę prosić o wyjaśnienie co jest powodem usunięcia moich wpisów ?
lezdrub@interia.pl / 79.185.98.* / 2011-04-25 12:56
Uważasz,ze jak spłacisz kredyty to już ubezpieczenia nie będą Ci potrzebne???

A co daje samo ubezpieczenie nażycie???

A w przypadku kalectwa i niezdolności do pracy ??/ Kto będzie spłacał kredyt ????

Rozumie,ze pracujesz na kontrakcie. Zastanów się też nad dobrym rozwiązaniem w dziedzinie Tworzenia kapitału na emeryturę. Mam na myśli programy, gdzie nie trzeba będzie się podzielić zyskiem z Fiskusem
conradi / 114.232.155.* / 2011-04-25 13:48
Uważam, że do momentu spłacenia kredytu, będę miał odłożone (i też po części wypracowane) środki, które w pewnym stopniu zabezpieczą sytuacje "kryzysowe". W pełni się zgadzam, że nawet po tym okresie może mi być potrzebne ubezpieczenie. Może też nie do końca wyjaśniłem, ale produkty, które przeglądałem mają umowy dodatkowe dotyczące niezdolności do pracy i na taki wariant się zdecyduję.
Co do kapitału na przyszłą emeryturę to na chwilę obecną korzystam z funduszy inwestycyjnych na platformie Multibanku (brak opłat wstępnych) oraz z TFI Aviva (wpłaty głównie podczas promocji bez opłaty wstępnej - jak było do końca marca). Mam co prawda też rachunek maklerski, ale są to dopiero pierwsze nieśmiałe kroki.
Mam też ubezpieczenie inwestycyjne Bonus Vip w Avivie, ale błędem z mojej strony była zgoda, by mój agent zajmował się tym rachunkiem :) Wzrosty są niestety symboliczne. Za zeszły rok, ja niedoświadczony inwestor uzyskałem stopę zwrotu z funduszy trochę ponad 10%, gdzie mój doradca nie przekroczył 5%.
A jakie programy masz na myśli? Z wpłatami regularnymi, czy z większą wpłatą początkową a następnie wpłatami dodatkowymi, ale bez zadeklarowanej kwoty? Możesz podać nazwy tych produktów? Wtedy mógłbym się zorientować jakie fundusze są dostępne, ilość bezpłatnych zmian funduszy w roku, itd. Z góry dziękuję
oborowy / 79.185.98.* / 2011-04-25 14:37
Ja proponuje program , gdzie w ofercie klient ma 100 funduszy inwestycyjnych. krajowe i zagraniczne. transfery przez internet . alokacja 100% 12 bezpłatnych transferów rocznie i bez podatku belki. Minimum trzeba wpłacać 5 lat. minimalna wplata 200 zł/m.

Jest to grupowe ubezpieczenie inwestycyjne w wykonaniu indywidualnym.
Jezeli jest Pan zainteresowany, to prosze o e-mail lub tel 600 942 367.


Będzie Pan mógł dostać tez wspaniałe oferty w dziedzinie ubezpieczenia na życie czystoochronne i bezterminowe i kosztach stałych - dziesieć ryzyk ubezpieczeniowych
conradi / 58.221.145.* / 2011-04-26 03:04
Czy ma Pan na myśli program Nordea Multi Premium? Czy mając wolne środki nie będzie lepiej zdecydować się na program Multi Profit ze składką jednorazową? Rozumiem, że chodzi o kontakt na lezdrub@interia.pl?
lezdrub@interia.pl / 79.185.81.* / 2011-04-26 06:17
Aby nie było Podatku musi być ubezpieczenie grupowe ze składka regularną.
Trzeba minimum płacić 5 lat,a później ten kapitał może pracować do emerytury
Czyli małe koszty duże zyski.

Nie może być ze składka jednorazową bo podatek będzie.

Najnowsze wpisy