Forum Forum ubezpieczeńNa życie

ubezpieczenie na zycie i niuanse slownictwa i definicji

ubezpieczenie na zycie i niuanse slownictwa i definicji

Rafał J. / 188.33.203.* / 2012-01-18 18:01
Witam
Przymierzam sie do zakupu ubezpieczenia na życie i zdrowie z naciskiem na zdrowie. Prześledziłem cztery firmy i ich oferty:
-AXA - Plan ochronny
-Generali
-ING - ochrona+
-Allianz opiekun

Proszę wybaczyć ale branża ubezpieczeń nie jest mi dobrze znana a zawiłość ofert oraz przede wszystkim interpretacji jest dla mnie nie zrozumiała, dlatego tez proszę Was o podpowiedzi i wyjaśnienia.

Głównie zależy mi na tym aby być chronionym od NNW (pozostała cześć oferty jest dla mnie zrozumiała) i to też jest dla mnie niezrozumiałe. Chodzi o to aby być ubezpieczony od "wszystkich" wypadków i ich skutków. Ubezpieczyciele w różny sposób zapisują tę właśnie opcję co sprawia że nie jest do końca jasna. Chodzi o sformułowania typu:
-ubezpieczenie od poważnego urazu - Generali
-trwały uszczerbek na zdrowiu - Generali, AXA
-trwałe inwalidztwo wskutek NW - ING
-świadczenie z tytułu trwałego inwalidztwa całkowitego - ING
-trwałe i całkowite inwalidztwo w skutek NW - Allianz

Można to w dwojaki sposób interpretować, agenci którzy mnie obsługiwali nie do końca wytłumaczyli to w zrozumiały sposób lub unikali konkretnych odpowiedzi. Nie chce kupić ubezpieczenia które okaże się nie przydatne. We wszystkich przypadkach jedno jest jasne, po całkowitym paraliżu, utracie ręki, nogi, lub innych bardzo poważnych następstw NW należą się jakieś pieniądze, ale co z pozostałymi lżejszymi następstwami? Staram się dopasować ofertę patrząc przez pryzmat doświadczeń własnych oraz innych. Bo przecież np złamanie nogi można zinterpretować jako uszczerbek na zdrowiu, ale już nie jako inwalidztwo bo przecież po jakimś czasie się zrośnie. Czyli w przypadku sformułowania „trwałe inwalidztwo całkowite –ING” taki przypadek nie zostałby objęty ubezpieczeniem?
Co z wypadkami komunikacyjnymi? Co w przypadku kiedy powiedzmy w skutek takiego NW człowiek dozna wstrząsu mózgu, problemów z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, pękniętymi żebrami, skręconą kostką?
-wstrząs nie jest trwałym inwalidztwem ani trwałym uszczerbkiem
-nie wiem jak to dokładnie się nazywa czy skręcenie czy zwichnięcie czy jakoś inaczej - dot odcinka szyjnego, który boli niesamowicie, strzela, nie można ruszać głową, to także przecież nie jest inwalidztwo ani trwały uszczerbek?
-pęknięte żebra, tak jak w przypadkach wyżej, "premiowane" są złamane ale co z pękniętymi?
-skręcenie kostki to także nie inwalidztwo ani trwały uszczerbek?

Wiem że to chyba najczęstsze następstwa NW które są dotkliwe zarówno jeżeli chodzi o jakieś boleści jak i również rehabilitacje w przyszłości oraz okres "wyłączenia" z życia normalnego.

Kiedyś miałem nieprzyjemność zmiażdżyć palec u prawej ręki (w drzwiach samochodu), zdarzenie to było na tyle szczęśliwe/nieszczęśliwe że zmiażdżona była tkanka miękka bez naruszenia kości, aczkolwiek efekt był taki że kilka dni zwijałem się z bólu i miesiąc nie pracowałem gdyż uraz bardzo ciężko się leczył a każdorazowe dotknięcie było niesamowicie bolesne. Ja osobiście nie znalazłem odpowiednika w liście "premiowanych" urazów ubezpieczycieli i nie zaliczyłbym tego do trwałego uszczerbku ani do inwalidztwa, czyli nie należałyby mi sie z tego tytułu żadne pieniądze?

Chodzi o to aby to ubezpieczenie działało w życiowych prostych nieraz właśnie błahych ale efektowych przypadkach a nie tylko w sytuacjach bardzo poważnych, chociaż to także niezmiernie ważne. Ceny tych ubezpieczeń wahają się od 318zł do 1860zł w wariantach przeze mnie sprawdzanych, różnica jest spora, chciałbym wiedzieć za co płace i płacić za to czego oczekuje. Oczywiście wyżej opisane sytuacje to tylko przykłady które pośrednio czy też bezpośrednio mnie dotknęły i na których się bazuję.
Na publikowanych przez ubezpieczycieli listach „premiowanych” za urazy widnieją jedynie takie poważne następstwa NW jak złamania, niewydolności narządów, amputacje, całkowite utraty wzroku etc.

Bardzo proszę o pomoc i podpowiedzi, osobiście mniej więcej po przejrzeniu ofert byłbym skłonny do pakietu AXA – Plan ochronny za 1 308zł rocznie przy kwotach: 100tys za trwały uszczerbek na zdrowiu, śmierć 100tys, poważne zachorowania 30tys, pobyt w szpitalu 30tys. Lub pakietu Generali za 452zł rocznie przy kwotach: trwały uszczerbek na zdrowiu 100tys, pobyt w szpitalu 9tys, śmierć 40tys, zwrot leczenia, rehabilitacja, zakup środków ortopedycznych = 10tys każdy.
Wyświetlaj:
Agnieszka Święcka / 87.205.244.* / 2012-03-08 13:34
Witam,

Jestem przedstawicielem Metlife Amplico. Z chęcią przedstawię ciekawą ofertę. Zapraszam do współpracy agnumi@wp.pl
oborowy / 79.185.90.* / 2012-03-06 23:33
rzeczywiście mialeś kiepskich przedstawicieli,albo ty jesteś mało pojetny.

plan ochrony AXA to ubezpieczenie nażycie z opcjami dodatkowymi, a ten wariant w Generali, to tylko sprawy wypadkowe.
p_lysy / 95.41.125.* / 2012-03-06 22:21
Witam,
Panie Rafale zapraszam na swoja stronę http://doradcy.aviva.pl/ptrzaska
proszę okontakt na priv, postaram sie odpowiedzieć na Pana wąrpliwości
doradca_konto_pl / 2012-01-26 19:16
witam,

jeśli chodzi o urazy zazwyczaj można rozróżnić dwie grupy:
- kalectwa
- uszczerbki (procentowe)
czym to się różni? ceną i zakresem. kalectwa to zawyczaj kwestie poważniejsze jak np. utrata kończyny, często ze sztywnym procentem. Uszczerbki procentowe najczęściej zawierają w sobie kalectwa + drobniejsze, wyrażone w zakresach procentowych.
!! każde z tych ubezpieczeń posiada TABELĘ - w której wymienione są wszystkie objęte ochroną zdarzenia.
Jeśli czegoś w tej tabeli nie ma = brak wypłaty.

Dla uzupełnienia ochrony można zastosować ubezpieczenie od pobytu w szpitalu:
- w zależności od długości pobytu
- od przeprowadzonych procedur medycznych.

Ja sugerowałbym jednak dokładnie przemyśleć swoje potrzeby. Ubezpieczyć się tylko od rzeczy, które poważnie wpłyną na budżet rodziny i przerosną oszczędności..

pozdrawiam
lezdrub@inter / 79.185.87.* / 2012-01-27 23:09
doradca_konto_pl. Są ubezpieczenia na rynku z zakresem uszczerbku na zdrowiu które nie zawierają szczegółowej tabeli, bo obejmują wszelkie przypadki i płaca za nawet 1% uszczerbku. Na przykład zwichnięcie palca.

Tabele zawieraja te, ktore nie asekuruja wszystkiego, a tylko to co jest w tabeli.

I takich z tabelami jest najwiecej. i wówczas klient doznał uszkodzeń,ale nie ma ich w tabeli.
eme / 87.205.217.* / 2012-02-07 18:55
Lezdrub..Józek dawno sie nie bylo na forum i znowu przyszedles prawde glosic.Niejeden agent cie tutaj zmył z pokladu jak stare wiadro :):)

Tabele zawieraja te, ktore nie asekuruja wszystkiego, a tylko to co jest w tabeli.

Ale ty pieprzysz:)
eme / 87.205.223.* / 2012-02-08 07:13
A dlaczego nie? W przypadku NNW moga byc tabelki a w przypadku NW niekoniecznie
lezdrubinter / 79.185.102.* / 2012-02-07 23:23
Eme. Do ubezpieczen grupowych do w OWU sa jakies tabelki, o których mowa ??

natomiast w wielu ubezpieczeniach indywidualnych tabelki sa bo nie obejmuja wszystkiego i dla tego sa aby informować co obejmują.
doradca_konto_pl / 2012-02-09 17:53
tak lezdrubinter, do ubezpieczeń grupowych, również są tabelki. polecam kontakt z działem likwidacji szkód.

pozdrawiam
doradca_konto_pl / 2012-02-04 01:59
panie lezdrub, śmiem twierdzić że jest pan w błędzie.
bo niby skąd wiadomo że zwichniecię palca to 1 a nie 66 % ?
wg mnie zawsze jest tabelka, najczęściej z widełkami, żadziej ze sztywnymi procentami.
lezdrubinter / 79.185.90.* / 2012-03-06 23:17
Tabela jest,ale na stronie Ubezzpieczyciela.

Ale nie ma jej w OWU, jezeli jest asekuracja w danym produkcie wszelkich przypadków.

Natomiast inny produkt tego samego ubezpieczyciela ma tabelkę w OWU, bo nie chroni wszelkich przypadkow,ale chroni dopiero POważniejsze obrażenia i tylko te,ktore sa w tabelce.

I własnie i własnie Rafał J ma z tym problem i pisze tu,aby mu wyjasnić.

Najnowsze wpisy