Forum Forum ubezpieczeńInne

ubezpieczenie studenta

ubezpieczenie studenta

Amonaria / 2008-04-30 16:05
Witam.
Mam zapytanie odnośnie prawa do renty rodzinnej. Jestem obecnie na 4 roku studnów, w marcu br ukończyłam 25lat i ZUS z tego tytułu odebrał mi rentę rodzinną po zmarłym ojcu na podstawie art. 68 Dz. U. z 2004r. nr 39, poz 353. Starając się o stypendium socjalne władze uczelni kazały mi we wniosku przedstawić także dochody (emeryturę) mamy, chociaż rozliczamy się, mieszkamy osobno i prowadzimy osobne gospodarstwa domowe, a także odmówiła ubezpieczenia twierdząc, że do 26 roku życia studentowi przysługuje ubezpieczenie z tytułu ubezpieczenia rodzica. Jak to w zasadzie wygląda? Przysługuje mi ubezpieczenie, czy nie a jeśli tak, to za czyim pośrednictwem? ZUS odmawia płacenia świadczenia ze względu na ukończone 25lat, uczelnia z tytułu nieukończenia 26lat a obie strony powołują się na przepisy obowiązujące, czyli o prawie do renty rodzinnej a uczelnia o obowiązku alimentacyjnym.
Wyświetlaj:
magicb123 / 188.146.164.* / 2016-11-14 20:42
Ubezpieczenia dla studentów jak najbardziej są wskazane i warto się naprawdę ubezpieczyć co polecam [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
wiwan / 2016-11-14 21:52
Nie ma jak spam...

Przecież jasno w wątku chodzi o ub. zdrowotne ze środków publicznych, a nie komercyjne NNW.

Szereg lat minął, ale dla innych:

Ubezpieczenie zdrowotne jako rencisty ustało z powodu ustania prawa do renty na podstawie art. 68, ust.1, pkt. 2 ustawy emerytalnej.

Przy braku innych tytułów- student ten podlega ub. zdrowotnemu obowiązkowo jako członek rodziny; dziecko albo małżonek. Dopiero wobec braku www ubezpieczonego, który mógłby dokonać zgłoszenia obowiązek ten spada na uczelnię.

Obie strony mają rację, bo istnieje strona trzecia- ubezpieczony (jak rozumiem) rodzic.

Najnowsze wpisy