Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Ubezpieczenie uniwersalne PLUS CU

Ubezpieczenie uniwersalne PLUS CU

Igor22 / 79.185.37.* / 2008-03-09 12:21
Mam polisę uniwersalna plus z OK ok. 90 tys
reszta inwestycja na przyszłośc. Jestem w CU od 8 lat - składki ok 200
zł/m-c a uzbierałem wartośc polisy raptem 12 tys zł przy trwającej kilka lat
hossie. Zastanawiam sie czy nie wycofac sie lub inne Wasze propozycje. Mam
40 lat.
Wyświetlaj:
Damian1911 / 195.117.224.* / 2010-09-01 08:12
Witam, Ubezpieczenie plus oplacam od sierpnia 2000 r. Rozpoczynalem od skladek 100 zl a obecnie place 158 zl i przy tych wplatach uzbierana suma wynosi 12600 zl. Mam prośbę o doradzenie czy trzymać to czy lepiej będzie zamknąć ew. zamienić na jakieś inne ubezpieczenie ? Mala prośba jeszcze na koniec, przy podpisywaniu umowy agentka powiedziala mi że po przekroczeniu 60 lat będę mial wyplacaną dożywotnią rentę z tej polisy - czy to jest prawda ?
kuna 2 / 31.135.24.* / 2014-09-23 15:46
to bzdura to są oszuści
Romanok / 80.54.44.* / 2010-09-29 09:44
wiem co zrobić w takich przypadkach -podaj kontakt tel
lezdrub@interia.pl / 79.185.76.* / 2010-09-01 12:22
Damian bedziesz miał możliwość podpisania nowej umowy o Rętę kapitałową.
Firma znów bedzie w tej umowie naliczała koszty ryzyka, bo bedzie się bała, ze bedziesz żył bardzo długo i ,ze może stracić.

Jak widzisz 10 lat zbieraŁeś i masz mniej niż wpłacieś.
Gdyby doszło do zdarzenia utraty życia przez ciebie, to fakt jest taki,ze firma wypłaciaby uposażonym tylko sumę na ile jesteś ubezpieczony.

Aby tak nie było. Wystarczy w miejsce tego ubezpieczenia zaożyć czystoochronne ubezpieczenie, a kapitał wybrać i zainwestować w TFI Idea.

Po dokonaniu takiego manewru, kapitał dla uposażonych jest o te 12600 zł wiekszy. i w przyszości dalej rośnie ta różnica.

Proszę przysłać e-maila, to wskaże dokładnie jak to zrobić.
Mozna też zadzwonić. 600 942 237

Pozdrawiam agentów Avivy.
eme / 83.22.10.* / 2010-09-01 14:23
Damian1911 poslij do lezdruba @ a wskaze ci droge do świetlanej "ręty" kapitałowej.
lezdrub@interia. pl / 79.185.98.* / 2010-09-01 23:40
Nie EME. Ja rent kapitałowych nie sprzdaję, bo to też buble.

Moi klienci bedą sobie umażać kapitał na bieżąco na swoje potrzeby. Tak im wyjdzie dużo korzystniej. Kapitał bedzie na te potrzeby cały czas pracował. Trzeba go tylko wcześniej zbudować.
wewe / 109.243.224.* / 2010-07-20 15:12
http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com
wojtD24 / 95.51.22.* / 2010-03-26 12:51
Witam serdecznie. Ma pan polisę, Która łączy w sobie element gromadzenia kapitału, z ubezpieczeniem. Musi Pan sobie zdawać sprawę z tego, że część inwestycyjna Pana produktu, jest w sposób poważny obciążona kosztami rzeczonego ubezpieczenia.
Co do ubezpieczenia i samych świadczeń, niech Pan skontroluje wykluczenia (od rachunku głównego, świadczeń dodatkowych) i odpowie sobie na pytanie, w jakich przypadkach będzie szansa, na otrzymanie tego ubezpieczenia i takie ubezpieczenie jest faktycznie Panu potrzebne.
Przede wszystkim radzę zajrzeć, do OGÓLNYCH WARUNKÓW UMOWY, w których jest wyraźnie napisane, że opłaty związane, z kosztami ochrony ubezpieczeniowej, są potrącane, z jednostek uczestnictwa, w funduszach inwestycyjnych. W związku z tym, wartość pana rachunku lokacyjnego, jest ciągle pomniejszana.
Radzę też przyjrzeć się, w jakie fundusze Pana oszczędności są inwestowane, ile ich jest, kto pomógł je Panu wybrać i w końcu, na jakiej stopie zwrotu pracują. Może się okazać, że ma Pan jeden lub dwa fundusze, które nie są w stanie przebić się, przez progi opłat, które są zastosowane, do wyżej wspomnianego rachunku.

Gdyby miał Pan jakieś pytania i wątpliwości,
proszę o kontakt, pod numerem 790 433 300

Pomogę uporządkować tą sprawę i doradzę, co dalej.
Pozdrawiam
Wojciech Podolski
Igor22 / 83.3.115.* / 2010-04-27 09:58
Tak jak pisałem we wcześniejszym komentarzu mam podział 50% w funduszu zrównowazonym i 50% w funduszu dynamicznym. Całościowo przedstawia sie tak 57% wartości portfela w f. zrównoważonym i 43% wartości portfela w f. dynamicznym. Wyboru funduszy dokonywałem sam. Czy ten dobór funduszy jest zły?
lezdrub@interia.pl / 79.185.113.* / 2010-03-26 13:32
wojtD24. Zapomiałes jeszcze napisać o najważniejszej rzeczy.Ze na wypadek smierci, to i tak firma wypłaci tylko sume ubezpieczenia i uzbierany kapital nie bedzie miał zadnego znaczenia.
I punkt drugi: Jeżeli wybierze uzbierany kapitał automatycznie straci ochrone ubezpieczeniową.

I co to za firma,która nie daje klientowi sprawdzać stanu rachunku na Polisie przez internet i dokonywać transferów przez internet miedzy funduszami.
To jest poprostu dziadostwo.

Było napisac jasno, że to taki kosztowny bubel dla klienta.
kopyk / 89.73.150.* / 2010-03-25 14:20
Witam mozemy sie spotkac to doradze zmiane np nową perspektywe w avivie moj nr 5017676324 lub meil przemek21_sc@poczta.fm
dorota Puchała / 77.45.57.* / 2009-10-23 16:50
Ja też mam polisę UU PLUS. Jestem od 1998 r -to już 10 lat, składka ok 240 zł/m-c . Uzbierana wartość polisy raptem 22 500 zł. przy trwającej kilka lat hossie. Zastanawiam się czy nie wycofać się lub rozważyć inne wasze propozycje. Mam 50 lat. Składka 245 zł jest dla mnie dużym obciążeniem. Czuję się wykorzystywany. potrzebuję też porady.
Izoldaa / 217.171.51.* / 2010-07-15 10:42
Witam , też z mężem zawarliśmy ubezpieczenia Uniwersalne Plus i właśnie z nich się wycofujemy, bo myślę że emerytury z nich żadnej nie będzie. Nie podobało mi się to , ze nie miałam żadnej kontroli nad swoimi pieniędzmi. Chcieliśmy zrezygnować wcześniej , ale nasza agentka przekonywała nas , żebyśmy zostali. Zostaliśmy jeszcze trochę, ale wycofujemy się . Mamy polisy jeszcze w innym towarzystwie i tam jest sytuacja jasna, pieniądze rosną systematycznie aż miło się człowiekowi robi na sercu. Podobnie jak Pan czuję się oszukana przez AVIVA
Marek 321 / 158.75.36.* / 2013-06-26 13:55
Witam,
Prosze podać nazwę tego innego towarzystwa, mam podobne problemy z AVIVA.
wojtD24 / 95.51.22.* / 2010-03-26 12:57
Witam serdecznie

Przeczytałem Pani komentarz i bardzo chętnie pomogę Pani uporządkować tą sprawę i doradzić, co z tym dalej zrobić. Gdyby była Pani zainteresowana, proszę o kontakt, pod numerem 790 433 300. Jestem niezależnym doradcą finansowym. Przy kontakcie, bardzo prosiłbym powołać się na portal money.pl.

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Podolski
lezdrub / 79.185.103.* / 2009-10-25 22:45
Pani Doroto. Proszę zadzwonić pod numer 600 942 367.
Podam Pani skuteczną i rzetelna doradę.
ewa59 / 77.45.57.* / 2010-03-07 11:26
czy wartość polisy będzie pomniejszona o podatek
ewa59 / 77.45.57.* / 2010-03-07 12:07
ubezpieczenie uniwersalne PLUS-od listopada 1998r umożliwiło mi długoterminowe gromadzenie kapitału-z obecną składką płaconą w wysokości 240,51 zł, kiedy zbliżam się do emerytury - proponuje się mi wartość odstąpienia równą sumie wartości lokacyjnej oraz wartości polisy i wynosi 23 014,29 zł.
ewa59 / 77.45.57.* / 2010-03-07 11:50
polisa zapewniono mnie, miała gwarantować długoterminowe gromadzenie kapitału(miał to być tak zwany 3-filar). Obecnie interesuje mnie wypłata kapitału w formie jednorazowej. Ile stracę przy wypłacie i co będę musiała opłacić z tej sumy.
Igor22 / 83.3.115.* / 2009-05-06 14:51
U mnie 9 rocznica. Zostało tylko ponad 7 tys. zł przy składce 200 zł i ubezpieczeniu ponad 90 tys. Mam teraz od 2-ch lat alokacje podział 50% w funduszu zrównoważonym i 50% w dynamicznym. Całościowo to sie przedstawia 35% w dynamicznym i 64% w zrównoważonym. Czy to dobry podział - zeby polisa najmniej traciła.
lezdrub / 79.185.75.* / 2009-05-06 19:22
Przy takim prtfelu nie dziwię się,że ty doplacaleś,a kapital topnial.

Ja ci Igor napisalem, abyś zadzwonil, jeżeli chcesz zarabiać, a nie tracić.

Mój tel 600 942 367.
Zadzwonisz, zaczniesz zarabiać.
Igor22 / 83.3.115.* / 2009-05-07 14:08
Dziekuje za rozmowę i odezwę sie na e-maila
lezdrub / 79.185.87.* / 2008-11-29 22:41
Igor 22. Zadzwoń , bo za dużo stacisz jak zostaniesz.
Mój telefon 600942367.(korzyści kilkadziesiąt tysiecy zl do 60 - 65 lat- to jest pewne co napisałem)
eme / 83.22.36.* / 2008-11-30 22:34
lezdrub jestes nawiedzony. Kilkadziesiat tysiecy, :):):) chyba cie kompletnie poryrało:):) daj lepiej na forum twojego promotora (kierownika grupy lub szkoleniowca) moze sie czegoś nauczy
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-03 19:18
Tacy jak ja nie maja kierowników.
Ja nie jestem wyrobnikioem dla kierowniów.
Na początku pracy w tym zawodzie pracowałem pod kierownikiem.

Jezeli chodzi o wiedzę, to mógłbyś sie długo uczyć,aby tyle wiedzieć.

Gdybyś zabaczył ofertę moją dla klienta to już byś tak nie mówił,żę to jest niemożliwe.

Ja nie sprzedaję produktów dwa w jednem.
Ja ich rozwiązuje i wkładam najlepsze rozwiązanie,które powoduje takie oszczędności.

100% pwene.
split / 2008-10-30 22:41
Moja odpowiedz jest nie tylko dla ciebie ale i posiadaczy polis w innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jeśli posiadasz polisę od już 8 lat to największe koszty związane z jej prowadzeniem już poniosłeś bo najczęściej w pierwszych latach towarzystwo kasuje najwięcej. Jeśli ktoś was namawia do rozwiązania polisy po kilku latach, nie zawsze jest uczciwy. Pieniądze wypłacisz i co dalej? Masz polisę to znaczy że jesteś rozsądny i wiesz że musisz sam o siebie zadbać. Pewnie znów podpiszesz umowę i będziesz płacić prowizję.

www.polisacu.pl
lezdrub / 79.185.87.* / 2008-11-29 22:10
w polsie tej koszty sa pobierane na dzien dobry
Czy dalej należy się zgadzać,aby CU na dzien dobry z kazdej wpłaty na tej polisie pobierala nam 10% + opłatę administracyjną + koszty ryzyka, które nie maleją a rosną wraz z wiekim klienta. Zgodnie z tabelą kosztów ryzyka CU po pięćdziesiątce dla mężczyzn
ida galopująco w górę.

Po drugie klient na wypadek smierci zbiera kapitał firmie.

Najlepiej takie ubezpieczenie przerawć i zastąpić czystoochronnym ubezpieczeniem

Inwestować w IKE w funduszach inwestycyjnych.

Kozyści dokonania takiej zmiany;
-Kapital uzbierany już nigdy nie przepadnie.
- Obniżenie kosztów ubezpieczenia i inwestowania kapitału
-Nie zapłacimy podatku belki( tym sposobem więcej dla nas przy tym samem zysku)
-Można konsumować kapitał i zachować ochronę ubezpieczeniową

Dala wszystkich z okolic MIelca. Dokonuję takich zmian Bezbolesnie z kożyscią dla kienta
Zadzwoń na 600942367 zobaczysz ile zyskasz.
lezdrub / 79.185.97.* / 2008-11-24 00:22
Split. nie wiadomo, czy yen Pan ta ochronę chciał. czy tylko była mu narzucona przez agenta, bo miał większą prowizję.
Może on wogóle nie powinien był wchodzić w polisę, lecz inwstowac w funduszach inwestycyjnych.
.
lgladysiak / 77.91.48.* / 2008-10-28 08:55
ja bym przeżucił to w coś innego niż CU np Axa ma fajne plany typowo inwestycyjne a nie inwestycja + ubezpieczenie. w razie czego kontakt 662204491
eme / 83.22.25.* / 2008-11-04 07:19
Igladysiak.Plan typowo inwewstycyjny AXA jest programem w ktorym klient deklaruje okres inwestycji lub ubezpieczenia.Jak zwał tak zwał. Każde wczesniejsze rozwiązanie umowy skutkuje dużymi potraceniami z tytułu zerwania umowy.Nie ma nic gorszego jak skladanie deklaracji co do czasu trwania takiej formy oszczedzania. Prosze nie proponuj czegos takiego.
lezdrub / 79.185.97.* / 2008-11-23 23:44
Produkt o którym pisze klient jest produktem bezterminowym.
Tam koszty są pobierane na zdień dobry.
Nie ma opłat likwidacyjnych.
Piszesz eme dużo wpisów na temety ubezpieczeniowe, a nie znasz produktów do których się odnosisz.

Prosiłbym abyś się nie kopromitował

Abyś dorady dla kientów, którzy mają w dziedzinie ubezpieczeń na życie i inwestowania kapitału pozostawil FACHOWCOM.
eme / 83.22.25.* / 2008-11-25 08:51
Lezdrub jezeli uwazasz sie za fachowca, powiedz to wprost, lub przestań komentować.Sam miałem styczność z tym o czym klient pisze.
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-04 00:54
Ja wiem bo w ING też sprzedają takie produkty. Też ich kasuję.
SEWR / 83.10.17.* / 2008-09-11 18:50
produkt, który generuje miesięczne koszty na poziomie od 25 do 45% nie może Ci przynieść zysku bo nie ma takiego funduszu inwestycyjnego, który jest w stanie wyrobić takie wyniki. Lepiej zmień ten produkt i weź osobno ubezpieczenie i osobno program inwestycyjno emerytalny. Jest ich korzystnych conajmniej z 7 na rynku.
Igor22 / 79.185.39.* / 2008-09-30 18:16
Co o tym artykule sądzicie:
Trzeci filar się chwieje. 70 tys. Polaków zamknęło konta

Nie chcemy odkładać dodatkowych pieniędzy na emeryturę. Swoje konta emerytalne w pierwszym półroczu zamknęło ponad 70 tys. PolakówDodatkowe pieniądze na emeryturę możemy odkładać w III filarze już od niemal czterech lat. Wystarczy otworzyć indywidualne konto emerytalne (IKE) w banku, firmie ubezpieczeniowej, towarzystwie funduszy inwestycyjnych lub biurze maklerskim.

Po raz pierwszy w historii zmalała liczba osób, które na emeryturę odkładają w trzecim filarze. Z danych Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że w pierwszych sześciu miesiącach tego roku z IKE wycofało się 72,5 tys. osób. W tym czasie nowe konto założyło jedynie 33,7 tys. W efekcie liczba oszczędzających zmalała o prawie 42 tys. Plany były zupełnie inne. Kiedy ruszała reforma emerytalna, jej twórcy zakładali, że tylko w ciągu pierwszego roku IKE otworzy od 650 tys. nawet do 7 mln Polaków. Specjaliści z banku ING przekonywali, że wpłacając na IKE ok. 300 zł miesięcznie przez 30 lat, możemy liczyć na powiększenie państwowej emerytury o 2085 zł (wypłacanej przez 15 lat, przy założeniu, że instytucjom prowadzącym nasze konta uda się wypracować 3-proc. roczny zysk). Przy miesięcznych wpłatach 100 zł dodatkowa emerytura wyniosłaby 697 zł.

Te liczby nie przekonały Polaków. Z badań koncernu AXA wynika, że nie opłaca się dodatkowo oszczędzać na starość, bo i tak emerytura będzie co najmniej tak samo wysoka jak nasze ostatnie wynagrodzenie. Aż jedna trzecia badanych liczy nawet na to, że będzie zdecydowanie wyższa. Tymczasem z rządowych symulacji wynika, że w nowym systemie przeciętna emerytura będzie nawet o jedną trzecią niższa niż ta, która obowiązuje dzisiaj. I tak 45-letnia dziś lekarka, jeśli zarabia 5 tys. zł brutto, po zakończeniu pracy dostanie tylko 2,2 tys. zł brutto.

To nie przekonuje przyszłych emerytów. Z danych KNF wynika, że po pierwszym półroczu jedynie 873 tys. Polaków ma konto emerytalne. Najwięcej IKE prowadzą firmy ubezpieczeniowe - nieco ponad 636 tys., niemal trzy czwarte wszystkich. Dalej są towarzystwa funduszy inwestycyjnych, banki, a na końcu biura maklerskie.

Do tego w pierwszym półroczu jakiekolwiek pieniądze wpłacono jedynie na co czwarte konto. - Tylko ulgi podatkowe mogłyby zachęcić Polaków do dodatkowego oszczędzania na emeryturę - uważa dr Filip Chybalski, ekspert ds. funduszy emerytalnych z Politechniki Łódzkiej. Nie chce się na to zgodzić rząd. Przyjęty przez niego projekt zakłada za to podwyższenie rocznego limitu dopuszczalnych wpłat. Zgodnie z nim w przyszłym roku na IKE będzie można wpłacić ponad 9,5 tys. zł. W tym roku jest to nieco więcej niż 4 tys. zł.

- Co z tego, skoro nie wykorzystujemy nawet dzisiejszych limitów - mówi dr Chybalski. W ubiegłym roku na konto emerytalne wpłacaliśmy średnio 1719 zł. W minionym półroczu było jeszcze gorzej - średnia wpłata ledwo przekroczyła tysiąc złotych. W sumie na IKE odłożyliśmy dotąd zaledwie 1,73 mld zł. Dla porównania - na lokatach bankowych trzymamy ponad 277 mld zł.

Rząd chce też, żeby przed przejściem na emeryturę można było wypłacić część oszczędności, nie tracąc zwolnienia z podatku Belki. - Zachęciłoby to do odkładania na emeryturę osoby, które nie chcą zamrażać na dłużej całych swoich oszczędności - mówi dr Chybalski.
lezdrub / 79.185.95.* / 2009-01-11 14:44
Fakt jest taki, że nie które konta IKE klient był zmuszony zlikwidować, aby nie stracić na kapitale.
Przykładem jest IKE w CU.
Tam klent ma do dyspozycji tylko dwa fundusze: dynamiczny i stabilnego wzrostu.
Brak funduszu Bezakcyjnego powodował, to że klient gdy nadeszła bessa nie miał możliwości uniknięcia straty to najlepiej pieniadze wybrać.

Nie wiem, dlaczego CU tak skonstruowało swoje IKE.
Czyżby myśleli,że Hossa bedzie wiecznie??????

IKE w Arce z tego powodu rozwiazywać nie trzeba było. Wystarczyło przenieść kapitał do funduszu obligacji i zarabiać dalej.
Od 2004r mój kapitał w ikę Arka jest już 67% większy od wpłat pomomo,że mamy 1,5 roku bessy.(zero kosztów)
Czy to jest powód,aby likwidować IKE ????????
Że bessy nigdy nie będzie?????
lezdrub / 79.185.97.* / 2008-11-24 00:12
Co ma piernik do wiatraka.
Jezeli składa w IKE to zapłaci podatek,jak nie dotrzyma terminu wiekowego.
Co składając w funduszach inwestycyjnych i tak by zapłacił.

Owszem gdyby ustawa pozwalała na wyjęcie częsci kapitału i nie rozwiązywała by umowy
była by jeszcze bardziej atrakcyjniejsza.

Jeżeli chodzi o zwalnianie z podatku od wpłat to nie ma to sensu ekonomicznego dla potencjalnego klienta.
Korzystniej dla klienta w wieloletnim płaceniu do IKE jest nie zapłacenie podatku od zysku

Przykład : Klient płaci 30 lat po 3000tys.- 30x3000=90000x19%=17100(ulga przy wpłatach)
Przy zysku srednim 8% zask po 30 latach wynosi 264000 zł x 19%=50200.

Pytanie moje jest do tych DR, i profesorów. O czym oni dyskutują.
Kogo oni chcą puszczać w maliny.

Problem jest tylko w tym,żę potęcjalni klienci IKE nie są odpowiednio wyedukowani.
Poprostu za mało wiedzą.
Agenci ubezpieczeniowi mówią,żę IKE to be. (nie wszyscy na szcześćie)
wolny człowiek / 83.27.1.* / 2008-09-30 21:51
Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka, ale najważniejsza to TOTALNY brak zaufania obywatela do państwa. Pisałem o tym kiedyś pod innym artykułem. Historia oszczędzania w Polsce to jeden wielki kant!!!! . Mimo zmiany ustroju niewiele się zmieniło. Oszczędzanie na emeryturę to inwestycja na wiele, wiele lat baaardzo długoterminowa i MUSZĄ bezwzględnie obowiązywać stałe reguły gry, bez względu na zapędy fiskalne tej czy innej ekipy u żłobu. Pamiętam początki lat 90-tych. Pierwsze polisy "III filarowe" - wolne od podatku - były do czasu. Jak już uzbierało się trochę kasy to jedną ustawą wprowadzono podatek. O PPE nawet nie ma co wspominać - totalny niewypał. Kasa z OFE też miała być dziedziczona, jest ale przy zgonie przed przejściem na emeryturę. Widząc takie pokrętne działania władzy, każdy rozsądny człowiek nie wierzy w gruszki na wierzbie (zwolnienie z podatku Belki) za x lat. Chyba ma rację ten uczony - bezpośredni odpis od podatku w danym roku może poprawiłby nieco statystykę, ale na fajerwerki w tej dziedzinie bym nie liczył. Zbyt wiele było rozczarowań i za mało stabilizacji, aby przyciągnąć rzesze naiwnych.Dla mnie III filar to różnorodne inwestycje: od bardzo płynnych: akcje,fundusze w TFI, po nieruchomości. Ale to ja decyduję w co, kiedy i ile inwestuję i ja zbieram tego owoce. IKE jako takie w obecnej formie to dla mnie TOTALNY KNOT i nie zainwestowałbym w "toto" ani 1 zeta.
lezdrub / 79.185.87.* / 2008-11-29 22:29
Mówiszże w funduszach inwestycyjnych można zbierać.
A twierdzisz że IKE na funduszach inwestycyjnych to czysty knot.

To ja ci powiem że jestes idiotą.wolny człowieku i wprowadzasz ludzi w bład.
naprzyklad inwetując w IKE Arka nie ma żadnych kosztów a inwestując nie w IKE też w Arce trzeba płacić Prowizję na wstępie.
Inwestujć w IKE na emeryturę nie zapłacę podatku(kilkadziesiat tysieć)

Powiedz i udowodnij,że IKE to KNOT ,ak to określiłeś.
eme / 83.22.36.* / 2008-11-30 22:29
Lezrub

Inwestujć w IKE na emeryturę nie zapłacę podatku(kilkadziesiat tysieć)

synku pomysl zanim cos napiszesz albo wroc na szkolenie
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-03 19:35
EMe podam ci adrez napiszesz to i się podpiszesz.
Ja stwierdzam,że nie masz podstawowej wiedzy na temat IKE.
A wprowaadzanie ludzi w błąd jest nie etyczne i na domiar karalne.
Chcę,abyś o tym wiedział.
Wystarcz wejść na stronę bankiera, gdzie są oferty IKE funduszy inwestycyjnych i tam wszystko pisze.
Jak nie umiesz szukać ofert to idzź do banku BZWBK i tam sie przekonasz, że to 100%prawda
EME troszeczke się podszkolisz. Przyda ci się.
Jak będziesz miał tyle wiedzy co ja to wówczas możemy pogadać.
eme / 83.22.51.* / 2008-12-04 09:08
Lezdrub jestes dla mnie autorytetem w dziedzinie ubezpieczen.Jezeli jak piszesz
Inwestujć w IKE na emeryturę nie zapłacę podatku(kilkadziesiat tysieć)

to ile ma byc tego kapitalu zeby zostal wyliczony podatek w wysokosci kilkudziesieciu tysięcy zlotych?
Licze na odpowiedz i na podanie wysokosci skladki miesiecznej na przestrzeni zalozmy 30 lat oraz jakie zostana wypracowane zyski z inwestycji aby mogł zostać wyliczony taki podatek
lezdrub / 79.185.114.* / 2008-12-05 16:12
Eme. odpowiadam na twoje pytanie dotyczace podatku kilka dziesiąt tysięcy zł

Przy wpłacie 250 żł/m=3000 30lat wpłat klient wpłaci 90 Tys.
Kapitał przy zysku 10%=520tys. 520-90=430 x 19%= 81700
Przy zysku 8%=354400-90000=264400 x 19% = 50200

Przy okazji ty inni będą mogli się dowiedzieć ile to własnie trza będzie przez niewiedzę oddać fiskusowi.
Rzecz druga co robi różnica 2% zysku

Dla tego w każdych moich komęntarzach przay inwestowaniu pieniędzy zwracam silną uwagę na te dwie rzeczy; SYSK >PODATEK BELKI


Dlatego też wiele razy na tym forum pisałem ,że polisy dawa w jednym klięnci powini rozwiązywać, a w to miejsce zakładać czystoochronne DOZYWOTNIE z SAEROKIM ZAKRESEM OCHRONY+ IKE do zbierania pieniędzy na emeryturę. Kapitał już uzbierany zainwestować w Aegon.
na wypadek smierci 3 wypłaty dla rodziny
Po mnie już nikt nie jest wstanie nic poprawić.aby klient miał lepsze rozwiązanie,

Myślę EME, że już wszystko Pojąłeś.
Jeżeli nie to ja już na to nic nie poradzę.
lezdrub@interia.pl / 83.7.55.* / 2010-03-25 15:37
Dala osób poszukujących takich rozwiązań jak wyżej opisałem podaję kon tel.600942367
dudek1984 / 83.14.174.* / 2008-03-12 20:52
Sugeruję zostać przy nim - ewentualnie poczytać sobie na
www.ofe.legnica.pl

są tam wszystkie produkty ładnie przedstawione. Stronka jest moja, ale zawiera wszystkie produkty CU.
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-03 19:39
I to już pierwszy krok do złej drogi.
Zaden produkt dla mie nie zasługuje na to,aby przedstawić go moim klientom.
Igor22 / 79.185.25.* / 2008-03-13 19:54
Czy nie lepiej PLUS CU zamienić na BONUS?
split / 2008-10-30 22:44
Pytanie na czym najbardziej ci zależy jeśli tylko na emeryturze i nie myślisz o zabezpieczeniu
bliskich w przypadku twojej śmierci. To BONUS jest lepszy. Jeden jego minus że pieniądze
łatwo jest wypłacić a to powoduje że bardzo trudno jest je dotrzymać do emerytury:)

www.polisacu.pl
maerem / 193.24.24.* / 2008-03-14 09:52
I tu znów podstawowe pytanie: zależy ci na ochronie na życie, NP, NW ? Jak nie zalezy - to źle ,że wogóle wybrałeś ten produkt i warto go zamknąć, ale jak Ci zależy - to nie warto w tej chwili po tylu latach rezygnować :)
any / 2008-03-09 13:03 / portfel / Bywalec forum
Rozwiązań jest kilka, ale ciężko tak w ciemno coś doradzić, zwłaszcza nie wiedząc, czego oczekujesz i jakie masz parametry polisy.
Ostatnią rzeczą, która bym rozważał jest rezygnacja z tej polisy - jest ona w takim okresie, kiedy może zacząć generować faktycznie zysk.
lezdrub / 79.185.87.* / 2008-11-29 22:33
Tam kapitał buduje się jako pochodna ubezpieczenia.
To jest typowy kosztowny bubel.
Igor22 / 79.185.9.* / 2008-03-09 21:45
Moje oczekiwania to już nie podwyższać ochrony (90 tys.) a czerpać lepsze zyski z inwestycji, które mam rozdzielone po 50% w w fundusz zrównowazony i dynamiczny.
Wyniki f. zrównoważonego za 8 lat to ok. 280% a f. dynamicznego za 5 lat ponad 365%. A moje wpłaty wynoszą ponad 14 tys.zł a wartośc polisy 12 tys. zł. Wogóle się to kupy nie trzyma. Z mojej comiesięcznej składki otrącana jest opłata manipulacyjna 1,5 zł, opłata administracyjna 1,9 zł oraz koszty ryzyka podstawowego NW i NP ok 60 zł. I tak zostaje na inwestycję ok. 140 zł. Powyższą kwotę tylko pomnożyć przez ilość m-cy i nie 8 lat ale 7 lat (gdyż w 1 roku były większe opłaty) to i tak wynosi ponad wartość polisy. Krew mnie zalewa jak to wszystko liczę a mój agent uspakaja mnie żę po 10 latach wynik będzie lepszy. Jak nie to mu chyba dam w zęby!!! Pozdrawaiam i co mi radzicie.
lezdrub / 79.185.114.* / 2008-12-05 16:45
Igor22Ja jestem ciekawy jaki ten wynik jest teraz w grudniu
Od marca spadła giełda o połowę
Zadzwoń 600 942 367 Do emerytury zdążę ci to wszystko wyprowadzić tak,żę będziesz zadowolony
Trzeba zmienić cały program, który masz.
Z tego co masz efektów nigdy nie będzie.
any / 2008-03-10 18:32 / portfel / Bywalec forum

Moje oczekiwania to już nie podwyższać ochrony (90 tys.) a czerpać lepsze zyski

Acha, znaczy chcesz mieć inwestycję? Z mojego szacunku wynikają następujące rzeczy:
Alokując całość składki w fundusz dynamiczny możesz sobie bezpiecznie założyć 8% zysku rocznie. Co w 65 roku życia da Ci circa ebałt 205 000 zł wartości odstąpienia - bez żadnych zmian. Z sumą ubezpieczenia 198 000 zł.
Warto?
Rezygnując w najbliższym czasie z opcji NW zyskujesz dodatkowo około 28 000 zł. A przy rezygnacji z NP jeszcze 23 000 zł.
Suma sumarum z 205 000 zł robi Ci się 256 000.
Pozostawienie SU na poziomie 100 000 zł da Ci kolejne 12 000 zł.
Pytanie czy warto rezygnować z opcji i niezłej sumy ubezpieczenia?
Zważ na inflację i zdaj sobie sprawę, że te 250 000 zł po uwzględnieniu podatku Belki i inflacji będzie odpowiadało dzisiejszym 110 000 złotych.
Masz niezłą ochronę dla siebie w razie kalectwa. W przypadku nieszczęścia masz kapitał do inwestycji na przyszłą emeryturę, bądź na bieżące potrzeby.
Nie potrzebujesz jej?
Pytanie dlaczego kupiłeś tak mocno ochronną polisę?
Reasumując, na dzień dzisiejszy chroni Cię kwota około 90 000 zł. I tak będzie przez cały czas trwania umowy ubezpieczenia, a dodatkowo docelowo otrzymasz równowartość tej sumy.

A teraz trochę o kosztach.
Wpłacając zgodnie z proponowanymi indeksacjami do 65 roku życia łącznie wpłacasz 105 000 zł, z czego 49 560 złotych jest kosztem ochrony ubezpieczeniowej, pozostałe 55 000 zł stanowi czystą inwestycję - daje Ci to w wyniku wspomniane 205 000 złotych.
Pomnażasz czterokrotnie swoje pieniądze będąc jednocześnie ubezpieczonym.
A kosztuje Cię to zaledwie 4 złote dziennie - dużo?

Dalej - jedną z przyczyn Twojego niezadowolenia jest obecna sytuacja na rynkach finansowych, w przeciągu pół roku wartość jednostek funduszu dynamicznego poleciała 27% w dół, a zrównoważonego 13%.
I te 365% za pięć lat, to raczej nie teraz.
Wg danych ze strony CU fundusz dynamiczny za ostatnie 5 lat - 9.03.2003 do 9.03.2008 zrobił 276%, a fundusz zrównoważony za osiem lat 132%.

A zwróć uwagę, że moje szacunku opierają się na średniej rocznej stopie zwrotu z inwestycji zaledwie 8%. I sugestii, aby całość wartości alokować w fundusz dynamiczny. Zwiększenie stopy zwrotu spowoduje wzrost wartości polisy, spadek kosztów i lepsze pieniądze na emeryturę...

Podsumowując Twój agent wie co mówi i nie reaguj zbyt alergicznie na na razie, Twoim zdaniem, niskie wartości na polisie.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem chociaż pobieżnie mechanizm działania polisy ubezpieczeniowej. Będąc ubezpieczonym, niezależnie od Twojego stanu zdrowia zawsze otrzymasz "zamówiony" kapitał.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów co do Twojej polisy, to zapraszam na priv, i tak mam wrażenie, że zbyt wylewnie rozpisałem się o Twoich pieniądzach.
Igor22 / 79.185.14.* / 2008-03-10 21:56
Dzięki any i maerem za takie szczegóły - szkoda any że nie jesteś moim agentem gdyż mój żadnych konkretnych wyliczeń nie potrafi mi przedstawić tylko szczerzy zęby.
Reasumująć:
- zminieć alokacje na całość fundusz dynamiczny a chciałem po tych ostatnich wahaniach dołożyć stabilny,
- nie ograniczać ochrony do 90 tys. tylko niech sobie co rok kroczy do 198 tys. zł w któryś tam roku,
- nie rezygnować z NW i NP
any / 2008-03-10 23:43 / portfel / Bywalec forum
Nie ma za co. Szkoda byłoby niezłej polisy...
Co do alokacji wartości polisy, obecna sytuacja na giełdzie raczej nie sprzyja nerwowym ruchom.
Poczekaj na uspokojenie sytuacji, ew. jeżeli bardzo mocno obawiasz się dalszych spadków wartość polisy zmień wszystko na fundusz pieniężny. Nie ma sensu babrać się przekładkami w fundusz stabilnego wzrostu, czy zrównoważony - po co? Skoro one tez spadają.
No bo zobacz.
Od 31 lipca ub. roku dynamiczny stracił 27,66%, w tym czasie pieniężny zyskał 2%.
Jeżeli więc chcesz osłabić ryzyko poruszaj się pomiędzy funduszami pieniężnym i dynamicznym. Tak jest prościej.
Co do ochrony i indeksacji miej świadomość, że proponowana indeksacja odzwierciedla inflację, obecnie jest na poziomie 3%, bo mniej więcej taka jest inflacja - poproś swojego agenta, żeby pokazał Ci historyczne stopy indeksacji, z lat 90-tych i porównaj to z inflacją. To faktycznie służy utrzymaniu wartości i sumy ubezpieczenia na realnym poziomie.
I22 / 83.3.115.* / 2008-04-28 08:46
Any wartośc odstąpienia mojej polisy zmniejszyła sie i to bardzo do 10 tys zł pomimo opłaty składek przez cały rok. Wiem jaka jest sytuacja na rynku ale mozna część tylko nie wiem zrównoważony czy dynamiczny przenieśc na pieniężny. A tak dodatkowo to mnie denerwuje cała ta sytuacja może nie korzystać ze wzrostu indeksacji ochrony ubezpieczeniowej i pozostawic na obecnym poziomie. Muszę coś zrobic tylko co?
any / 2008-04-30 09:13 / portfel / Bywalec forum

wartośc odstąpienia mojej polisy zmniejszyła sie i to bardzo do 10 tys zł

No fundusz dynamiczny od lipca poleciał w dól o około 30%, w zasadzie równo z WIG-iem.
Można się zdenerwować.
Jeżeli przeraża Cię ta sytuacja zrób następujący manewr. Wartość polisy przenieś w fundusz pieniężny - zgromadzony kapitał będzie bezpieczny.
A bieżące składki alokuj w dynamiczny.
Ja osobiście nie lubię rozkładania składek po kilku funduszach i poruszam się pomiędzy funduszami dynamicznym i pieniężnym. Tak jest łatwiej i lepiej widać co się dzieje z pieniędzmi. Ale to takie moje osobiste widzimise.
Inwestycja regularna ma to do siebie, że trochę osłabia spadki.
Co do indeksacji składek i wartości polisy. Hmmm, obecne indeksacje są na poziomie kilku procent.
Warto indeksować, bo suma ubezpieczenia ma realną wartość.
Jeżeli chcesz konkretniej porozmawiać na ten temat, to zadzwoń (606303063) dzisiaj powinienem mieć troszkę luzu.
Igor22 / 79.185.203.* / 2008-04-30 19:57
Any aby nie robić wiele ruchów na dzień dzisiejszy mam podział ok. 60% w zrównoważony a 40% w dynamiczny.
Może tylko zrównoważony cały 60% przenieść w pieniężny a pozostawić istniejące 40% w dynamicznym a bieżące tylko w dynamiczny? Mam nadzieję że stopy wzrostu już nie będą ujemne. Myślę że indeksację pozostawie na zaproponowanym poziomie.
Piotrcu / 2008-05-08 07:59 / Bywalec forum
Igor22 Przenoszenie kapitalu do funduszu pieniężnego to myślę ze jest za późno.Praktycznie kryzys gieldowy mamy chyba za soba. Ja osobiscie 21 kwietnia ( po tym jak poleciało) wszystko przezucilem na fundusz akcyjny.
Tak jak pisze any. Jeżeli nie potrzebujesz pieniedzy w najblizszej przyszlosci i chcesz z nich skorzystac dopiero za kilkanascie lat to akcyjne sa godne polecenia.Wlasnie teraz jest czas na ich kupno. Zreszta przy odrobinie zainteresowania mozesz sobie fundusze zmieniać zgodnie z tendencjami rynkowymi i osobistym samopoczuciem.
any / 2008-05-07 09:14 / portfel / Bywalec forum
Witaj!
Igorze - decyzja należy do Ciebie, jesteś w stanie zaakceptować ryzyko - daj całość w dynamiczny. Obawiasz się dalszych spadków przenieś w pieniężny lub faktycznie podziel tak jak pisałeś.
Ale przy tym wszystkim pamiętaj o jednym. Te pieniądze mają być wypłacone za jakieś 20 lat.
Osobiście nie wierzę w długotrwały kryzys finansowy, chociaż nie powrócą już tak spektakularne stopy zwrotu.
Swoje polisy mam ustawione w sposób jak, napisałem Ci wcześniej. Składki regularne w funduszu agresywnym, kapitał w obligacjach.
I już powoli się zastanawiam nad zmianą alokacji.
siluk1 / 78.8.138.* / 2008-05-22 17:05
Czy ktoś wie dlaczego CU usilnie namawia mnie do zmiany dotychczasowego ubezpieczenia uniwersalnego CU Plus na CU Perspektywa. Co za tym się kryje? Czy ktoś juz to przetrawił?
Piotrcu / 2008-07-10 08:14 / Bywalec forum
siluk1 CU nie namawia cie do zmiany a jedynie przedstawia oferte.Czy skorzystasz czy nie to twoj wybór.Spotkaj sie z agentem wszystko ci wytłumaczy.Uwierz, sprawa super.Pozdro.
maerem / 193.24.24.* / 2008-05-23 11:45
CU Nowa Perspektywa to nowe ubezpieczenie - duuuużo nowocześniejsze i elastyczniejsze od starych Plusów itd. jeśli otrzymałeś propozycję takiej zamiany to się nie zastanawiaj, tylko bierz :) Możesz wybrać opcję zamiany z zachowaniem obecnej składki i sum ubezpieczenia, ale też podniesienia SU bez żadnych badań.
Nowa Perspektywa jest dużo bardziej elastyczna i napewno bardziej się opłaca.
maerem / 79.185.199.* / 2008-07-09 18:50
hm....pustosłowie!!!
Igor22 / 79.185.203.* / 2008-07-28 22:02
Czy ktoś mógłby mi policzyć z Agentów ile m-cznie kosztowała by mnie zwykła polisa ubezpieczeniowa na kwotę 90 tys. zł
any / 2008-07-29 00:29 / portfel / Bywalec forum
Zwykła? To znaczy jaka?
maerem / 193.24.24.* / 2008-03-10 16:06
Pytanie czego oczekiwałeś po takim produkcie? Czy chciałeś tylko inwestycji ? Czy też chciałeś mieć i ubezpieczenie i inwestycje własnie w jednym ?
Jeśli chciałeś, to możesz być tylko zadowolony z tego produktu. Dlaczego ?

Na inwestycję idzie jeszcze mniej niż podajesz - do kosztów które wymieniłeś doliczyć trzeba jeszcze tzw. alokację składki, która wynosi 10% - a więc obecnie 20 zł - zainwestowane więc masz obecnie 120 PLN.
Błędem jest również branie tej kwoty i mnożenie przez 7 lat, bo 7 lat temu składkę płaciłeś napewno duzo niższą i odpowiednio mniej również było inwestowane.
Biorac więc pod uwagę fakt, że obecnie z 200 zł , 80 idzie na opłaty, to że masz ubezpieczone życie, niezdolność do pracy i NW na 90 000 zł, to fakt ,że wartość jest niższa od wpłat o ok. 2 tys, jest niezłym wynikiem. Tak właśnie tego typu polisy działają. Pytanie też czy fundusze zrównoważony i dynamiczny miałeś od początku ? ;)

I Agent ma rację takie polisy po 10 latach wyrównują stan konta i potem zaczynają zarabiać. Oczywiście o ile giełda nie będzie dalej tak lecieć ;)
angelika01 / 2008-03-18 19:33
Witam, piszę bo liczę, że może i mi ktoś będzie wstanie pomóc.
Mam 56 lat jestem krótko po zawale- bez możliwości podjęcia pracy już jakiejkolwiek. Jestem ubezpieczony w CU ubezpieczenie uniwersalne plus:
1. pierwsza polisa umowa główna śmierć ubezpieczonego, umowa dodatkowa: śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku
2. druga polisa umowa główna śmierć ubezpieczonego
Oby dwie polisy wpływają na Fundusz Gwarantowany, założyłem je w 1998r w maju, także nie długo będzie rocznica polisy (kolejna już zresztą) i stoję przed dylematem.
Zastanawiam się co mam dalej zrobić z tym ubezpieczeniem, ponieważ założyłem je na wypadek mojej śmierci, aby moje dzieci mogły otrzymać pieniądze gdy mnie zabraknie. Ostatnio zajrzałem do ogólnych warunków ubezpieczenia i przeczytałem, iż śmierć ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku ale przed ukończeniem 60roku życia. Czyli tak jakby za jakiś czas przestanie mnie ta polisa obowiązywać.
Zastanawiam się co mam zrobić czy zrezygnować, czy przerzucić na inne ubezpieczenie w cu (jeśli tak to na jakie), czy tak po prostu zdecydować się na rentę kapitałową. Ponadto nie stać mnie już na opłacanie dwóch polis i to co kwartał ponad 600zł.
teresadana / 83.21.20.* / 2015-05-26 21:44
,mam polise Ubezpieczenie Uniwersalne Plus(ochrona Zycia) 4 miesiace przed ukonczeniem60 lat upadlam z rowera i 9 dni leczono moj bol glowy nog,wypisano mnie do domu i corka odstawila mnie na pogotowie gdzie zrobiono tomograf glowy, pekl tetniak,bardzo dluga kuracja i juz drugi rok potrzebna opieka,staralam sie o odszkodowanie z Avivy ale niestety nie nalezy sie ,nie uznali wypadku tylko choroba, no i co zrobic
lezdrub / 79.185.87.* / 2008-11-29 22:54
Te polisy pozwalaja zachować ochrone która masz zawrta w nich bez dalszego opłacania
składek. Koszty ryzyka będą pokrywane z kapitału juz uzbieranego.
Polisy beda funkcjonowały dopóki starczy kapitału na pokrycie kosztów ryzyka.
maerem / 193.24.24.* / 2008-03-19 09:35
Warunek wypłaty do 60 roku życia dotyczy tylko opcji dodatkowej śmierci wskutek NW. Tak więc z tytułu śmierci z obu polis jest bezterminowa. Jeśli więc zalezy Ci właśnie na ochronie z tyt. śmierci to w żadnym wypadku nie rezygnuj z polisy, bo obecnie w żadenj firmie nikt nie zaproponuje Ci nawet zbliżonych warunków do tych na jakich zawarte były te ubezpieczenie 10 lat temu. Jeżeli chodzi o opłaty, to można zawsze zawiesić płatność na polisie - wtedy ochrona cały czas działa, a koszty tej ochrony są pobierane z wartości polisy, aż do jej wyczerpania.
Tomisław / 74.44.78.* / 2008-08-29 00:51
Nie prawda, ochrona nie działa cały czas a tylko tak długo na ile starczy pieniędzy na polisie na pokrywanie ochrony obezpieczeniowej. I może sie zdażyć,że się "przeżyje" taką polisę i co wtedy. Zmarnowane pieniądze a ochrona ubezpieczeniowa to tak jakby jej wogóle nie było. I co zabawne, jak już sie przekształci tę polisę w formę bezskładkową to towarzystwo wcale sie nie musi zgodzić by ją na powrót przekształcić w formę składkową. Moim zdaniem lepiej jest po prostu zmienić kwotę cokwartalnych opłat i, lub wysokość ubezpieczenia. Tak krawiec kraje jak mu materiału staje i lepiej uratować choć część tej polisy niż nie mieć nic.
dorota puchala / 77.45.57.* / 2009-10-23 17:01
zgadzam się

Najnowsze wpisy