Forum Forum ubezpieczeńNa życie

ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe w ujęciu globalnym

ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe w ujęciu globalnym

nkz / 2009-10-08 13:00
Jak się mają wzrosty indeksów ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, ubezpieczeń indywidualnych do innych funduszy IKE lub TFI?
Wyświetlaj:
any / 2009-10-11 22:33 / portfel / Bywalec forum
Trudne pytanie - indeks, czyli wskaźnik wzrostu/spadku?
Czy może coś innego rozumiesz przez to pojęcie?
W rynku finansowym indeks jest wskaźnikiem obrazującym zachowanie się grupy walorów, np. akcji - WIG20, jest wskaźnikiem obrazujących wzrost/spadek dwudziestu największych spółek notowanych na giełdzie warszawskiej. Szukając analogii chcesz wiedzieć jak zachowują się UFK w stosunku do UFK IKE, czy TFI?
lezdrub / 79.185.91.* / 2009-10-11 16:08
nkz. Pytanie jest nie precyzyjne. Chyba mialęś na myśli indeksy giełdowe, a nie ideksy ubezpieczeniowe.Ja bynajmniej nie wiem co to są indeksy ubezpieczeniowe.

Wydaje mi się,że tworzysz nowy rynek kapitałowy.Powodzenia.
nkz / 2009-10-12 10:43
Przepraszam za zamieszanie, a chodziło właśnie o analogię, zależności pomiędzy wartościami UFK a TFI w odniesieniu do tego samego towarzystwa ubezpieczeniowego.
any / 2009-10-13 08:42 / portfel / Bywalec forum
Hmmm...
W zasadzie jedyną analogią są zarządzający tymi funduszami.
Bo tak naprawdę UFK a FI to są takie same produkty, tylko przeznaczone do czego innego.
Albo inaczej UFK jest szczególnym rodzajem FI, służącym lokowaniu środków wpłacanych na rachunek polisy.
Oczywiście jeżeli porównamy dwa fundusze o dokładnie takim samym składzie portfela, to będą się one zachowywać podobnie i w zasadzie jedyną różnicą, widoczną dla klienta, są koszty ubezpieczenia pobierane z rachunku UFK.
nkz / 2009-10-13 09:07
Jeszcze raz bardzo dziękuję "any".
Po pewnych przeszukiwaniach netu, nie udało mi się znaleźć rankingu UFK obejmującego kilka towarzystw ubezpieczeniowych, czy ktoś ma może jakieś linki z informacjami w tej materii?
visnia / 2009-10-13 20:25
Witam,
drobny szczegół przynajmniej w przypadku avivy. Opłaty za zarządzanie są średnio niższe o połowę(akcyjne - 2,5%/r). Na rynku TFI średnia w funduszach akcyjnych to ok 4%.
lezdrub / 79.185.96.* / 2009-10-15 00:07
A kogo obchodzi opłata za zarządzanie liczy się tylko czysty zysk dla klienta.Reszta to pikuś
any / 2009-10-13 15:20 / portfel / Bywalec forum
Proszę bardzo.
http://www.mojefundusze.pl/

Najnowsze wpisy