Forum Forum prawneZmiany w prawie

UCIĄŻLIWA FIRMA W SĄSIEDZTWIE

UCIĄŻLIWA FIRMA W SĄSIEDZTWIE

morfeusz27 / 2008-06-21 12:46
Proszę o pomoc ! W bezpośrednim sąsiedztwie mojego domu i działki na wsi sąsiad otworzył duży zakład - naprawę samochodów ciężarowych, bazę postojową dla cystern z paliwami płynnymi. Hałasuje strasznie od rana do 22, również w soboty i niedzielę, twierdzi że mu wolno, działka ta nie ma numeru posesji, żadnego szamba czy zbiornika na odpady po myciu cystern chemikaliami - również wewnątrz. Działka oddzielona jest siatką, sąsiad twierdzi że to ja mam sobie zbudować ekran przeciwhałasowy. Nie chcę być pieniaczem, ale ja i sąsiedzi mają go dość, lokalna Policja nic nie zrobi w tej sprawie - nie chcę zawracać im tym głowy. Proszę o uregulowania prawne i przepisy oraz instytucje które faktycznie mogą pomóc, a nie tylko odsyłać pisma. Dodaję że ścieki wpuszcza do odpływu melioracyjnego, gdzie ścieki trafiają do rz. Drwęcy
Haś. / 79.188.53.* / 2008-06-26 16:42
W Urzędzie Gminy sekretareczka skieruje Was do właściwego pracownika, a on z racji swoich obowiązków zapilotuje sprawę. / nadzor budowlany, ochrona środowiska, san e ipid, / A niby czemu lokalna policja nic nie zrobi, nie musicie znać stosownych przepisów, od tego są oni. Złożyć doniesienie z opisem nieprawidłowości i naruszeń, nawet się nie trza podpisywać. Brak działań ? O szczebel wyżej lub prokuratura. Od strony prawnej za długo by pisać. Należało by zawadzić kilka ustaw, od kc począwszy. Powodzenia w UG.

Najnowsze wpisy