Forum Forum prawneBudowlane

uciążliwy sąsiad

uciążliwy sąsiad

jolanda / 83.6.164.* / 2009-07-14 14:50
1) posadził żywopłot tak blisko granicy działki, że nie ma możliwości obcinania go, musi przejść na naszą działkę. nie robi tego, mówi, że sami możemy sobie pościnać. tego jest ze 30 m, a ja nie mam już ani siły, ani czasu
2) wylewa szambo na drogę, wszystko spływa na naszą działkę i wspólną polną drogę - śmierdzi.
3) budę dla psa (wielki husky) ustawił 10 cm od płotu, pies nie jest wyprowadzany i ciągle sika - jak to pies. śmierdzi.
4) skoszoną trawę wysypuje na drogę, w dziury i koleiny. śmierdzi.
5) ostatni pomysł to budowa komórki na kury, tył komórki będzie stanowić nasze wspólne ogrodzenie. będzie śmierdzieć dodatkowo
6) na niewielkiej działce ma z 10 m3 drewna do palenia - czy to nie stanowi zagrożenia pożarowego?

Co z tym facetem zrobić?
Wyświetlaj:
kornelialubomirska / 2010-08-20 16:51
Na uciążliwego sąsiada najlepsze są dzieci ;)
buldozer / 178.248.88.* / 2010-08-18 23:46
Odnosnie punktu nr 1 to nic pani nie zrobi .Sasiad ma prawo sadzic zywoplot w taki sposob byle na swojej dzialce. Trzeba znalezc sily i czas na ciecie. Przeciez taki zywoplot to ladna rzecz.
mała123456789 / 79.186.48.* / 2011-03-16 12:35
ŻYWOPŁOT - sąsiad skoro sobie posadził to niech się martwi, należy wezwać go pisemnie do zabezpieczenia żywopłotu, aby nie zasłaniał trawy na naszej działce, jeżeli tego nie zrobi wzywamy firmę, która obetnie płacimy jej a później już co miesiąc wzywamy do zapłaty za obsługę, którą wykonała firma zewnętrzna oraz zadośćuczynienia za korzystanie z Państwa działki. Dobrze udokumentować fotograficznie i ewentualnie wezwać dzielnicowego, że takie zdarzenie miało miejsce. No i niestety ostatecznie dochodzimy swoich roszczeń w sądzie ..... jak to w Polsce.
buldozer / 178.248.88.* / 2011-04-19 22:42
Jestes w wielkim bledzie. Patrz komentarz wyzej.
looona / 84.38.92.* / 2009-09-08 14:47
z tym kurnikiem ktory ma zamiar postawic po samej grancy albo blizej niz 4m od granicy to nalezalo by to zglosic do nadzoru budowlanego i przyjada na kontrol. A z szambem to na policje, jesli policja przyjedzie w czsie wylewania to dostanie grzywne 300 zł.Mam podobnego sasiada wiec troche wiem gdzie chodzic po tych urzedach

Najnowsze wpisy