Forum Polityka, aktualnościGospodarka

UE wystawi rachunek za piratów

UE wystawi rachunek za piratów

skomentuj
Gregory / .* / 2003-12-08 22:55
Komentarze do wiadomości: UE wystawi rachunek za piratów.
Wyświetlaj:
wstyd / .* / 2003-12-15 16:38
A kto Unii Europejskiej wystawi rachunek za podróbę? ostatni tydzień i lykend pokazał, że unia to tylko w teori, a tak na prwadę to każdy paple na swoją stronę. Nawet na wojnę nie było chętnych i my się tam pchamy. To chyba unia pijaw kapitalistycznych, którzy zdzierają z każdego pod hasłem: unia radzi unia rządzi unia broni unia krzywdy ci nie zrobi. To może wystawić rachunek unii jeżeli tak bardzo chce nas mieć u siebie - niech płacą za to, ze my Polacy godzimy się ponieść kolejny ciężar unii i robić za koljeną ich zachciankę.P.S. wcześniej taka unia nazywała się Związek Radziecki tyle., że była z drugiej strony.
ZZZZ... / .* / 2003-12-15 13:37
prawda jest taka , że pirackie programy są dla nas łatwiej dostepne niż oryginały , nie musimy czekać , aż je do nas sprowadzą i zapłacą za nie akcyzę , która ma bezpośredni wpływ na wygórowane ceny oryginałów zagranicznych
Lou Syfer / .* / 2003-12-15 09:11
To teraz kupujcie tylko u piratów - przynajmniej wiadomo na co pójdą podatki
Klaus Barbie / .* / 2003-12-12 20:11
Na wolnym rynku towar jest warty tyle ile nabywca jest w stanie za niego zapłacić - skoro polscy użytkownicy nie chcą płacić za większość oprogramowania to może znaczyć, iż jest ono tak naprawdę niewiele warte :-) Tak poważnie, to do jakości oprogramowania, w tym tego rozrywkowego, można mieć wiele do życzenia. Większość z nich nie jest warta swojej ceny. Wielu użytkowników traktuje wersje pirackie jako "pełne wersje demo". Dwa dni zabawy i do kosza z uczuciem "dobrze, że nie wyrzuciłem na to pieniędzy".
chrisdede / .* / 2003-12-12 20:35
Aha, jeszcze jedno. Jeśli nie stać Cię na Mercedesa to nie oznacza, że ten samochód jest mniej wart, niż trabant. To, że nie stać Cię na zakup oryginalnego oprogramowania to nie oznacza, że nie jest ono warte swojej ceny.
chrisdede / .* / 2003-12-12 20:29
Chcesz wypróbować program, grę czy posłuchać muzyki to możesz to zrobić zawsze wtedy, kiedy chcesz. Dema są dostępne w internecie, w czasopismach i u producentów. Masz na to aż 30 dni, a nie 2. Jeśli demo ci się nie podoba, to spoko możesz nie kupować, nikt Cię nie zmusza. Pozbędziesz się dzięki temu uczucia wyrzucenia pieniędzy w błoto (CD też swoje kosztuje). Jeśli masz nielegalne wersje, to nazywaj to sobie, jak chcesz, ale fakt jest taki, że okradasz innych. Jeśli tego nie rozumiesz, to znaczy to, że złodziejstwo weszło ci tak mocno w krew, że nawet nie widzisz w tym niczego złego.
Klaus Barbie / .* / 2003-12-13 13:00
Niewiele zrozumiałeś z mojej wypowiedzi. Nie trzeba być złodziejem aby zrozumieć przeciętnego użytkownika dóbr niematerialnych w tym kraju. Wszakże nikt nie zmusza Cię do rozwoju... zatem obetrzyj pianę z ust.
M.A.K. / .* / 2003-12-10 07:43
być może UE wystawi rachunek (i prawda jest , że winne są tu nierealne do polskiego rynku ceny), tylko że ten rachunek bedzie oparty na szacunkach, ocenach i domysłach. A wielkośc tych szacunków będzie różna, w zależności od widzimisię jakiegoś "gościa". Jak będziemy mieli dobrych prawników, to się wybronimy (ktoś się sam przyzna do uzytkowania nielegalnego programu?). Jeśli chodzi o prawników, to jestem sceptykiem. Przechlapali już niejedną sprawę. I to niemałą...
Pawlo / .* / 2003-12-09 18:51
Problem piractwa wynika z cen oprogramowania. Badania wskazują, że największą część kupujących stanowią studenci i ludzie młodzi. Problem tkwi w cenie legalnego oprogramowania. Tak na marginesie - powoli z euroentuzjasty staję się eurosceptykiem. Zeby się nie okazało, że jednak Panowie z LPR-u mieli rację.
kuc / .* / 2003-12-09 13:40
Możemy mówić różne piękne rzeczy o piractwie. Jest to jednak przestępstwo i nie powinniśmy się tego dopuszczać. Nie wolno używać cudzej własności bez jego zgody. Proste, prawda?
boss / .* / 2003-12-15 07:26
Zgadzam się! To jest dokładnie takie samo tłumaczenie jak w przypadku gościa, który nie ma kasy na mercedesa lub BMW, a chce się nim przejechać. Co robi? Ano kradnie z najbliższego parkingu, potem zostawia w rowie twierdząc, że ten samochód nie jest warty swojej ceny i dobrze,że nie wydał na niego swojej kasy.
koni00 / .* / 2003-12-09 11:04
Znowu nas strasza ..czy to zmieni przyzwolenie społeczne na piractwo? Raczej nie. Kluczem jest chyba dostosowanie cen do możliwości konsumentów. A te rozmijają się zdecydowanie...a zakazy i kary nic nie zmienią...
cozac / .* / 2003-12-09 04:49
nie wystarczy im, że wchodzą do nas bez podatku ... może powinni zwrócić...? pewnie nie powinni bo połowa władzy wyjedzie z parliamentu za korupcję:)
Gregory / .* / 2003-12-08 22:55
Porządni Niemcy i Francuzi rozpowszechniają programy pirackie w tysiącach serwisów. Może by ci prawnicy wystąpili z pozwami przeciwko rządom tych państw.
skomentuj

Najnowsze wpisy