Forum Polityka, aktualnościGospodarka

UE zakaże palenia w pracy

UE zakaże palenia w pracy

Money.pl / 2007-10-25 11:57
Komentarze do wiadomości: UE zakaże palenia w pracy.
Wyświetlaj:
Dejvideo / 90.156.38.* / 2009-09-21 18:49
ja nienawidze papierosów i nienawidze jak ktoś koło mnie pale ten dym mnie dusi i jego aromat budzi we mnie odruch wymiotny i jeszcze gorzej jak laski palą i przy pocałunku czuć ten dym i odór przypieczonych płuc od tego szajsu poprostu rzygać sie chce najchętniej zakazał by tego badziewia i wybudował specjalne klatki dla palących w miejscach publicznych a nie zatruwacie niepalącym życie,a jezeli papierosy są dozwolone a zabijają tyle ludzi to MARIHUANA powinna byc ZALEGALIZOWANA przynajmniej nikogo nie zabiła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
wwwwww / 78.30.85.* / 2008-11-14 21:21
Zakazy niczego nie rozwiążą. Palący będą nadal palić wychodząc poza budynek, co oznacza, że ich przerwy w pracy będą jeszcze dłuższe. Lepiej spojrzeć prawdzie w oczy i zastosować cywilizowane rozwiązania : www.smokefreesystems.pl . Tak radzi sobie wiele tysięcy firm i instytucji w całej Europie, a palący absolutnie nikomu nie szkodzą.
podpalacz / 83.27.216.* / 2007-10-26 13:27
rządy zakazują używania legalnego produktu. Ograniczają gdzie sie da, ale kasę z podatków pośrednich bardzo chętnie biorą. Zdelegalizować przemysł tytoniowy i problem sam sie rozwiąże.
tasza / 2007-10-25 13:00
jestem za - oby jak najszybciej
bierni palacze ponosza praktycznie takie same konsekwencje zdrowotne jak osoby palace i w jeszcze ten smrod tytoniu zadna przyjemnosc nawet idac ulica za osoba ktora pali nie da sie tego wytrzymac
na wyspach od jakiegos juz czasu nie mozna palic w lokalach i nie zanotowano jakiegos spadku gosci wrecz przeciwnie wiecej ludzi przychodzi a w ciagu dnia czesto z dziecmi
palacze nie maja sie co oburzac - w kazdym pubie czy restauracji jest wydzielone miejsce na zewnatrz, na tarasie itp gdzie mozna wyjsc i zapalic, wszyscy sa zadowoleni i nikt tutaj nie narzeka
przeciwniczka alkoholu ale paląca papierosy / 87.205.132.* / 2007-10-26 17:51
Dlaczego nie zabronią ..................produkcji alkpoholu i picia tego mózgoj..........
to tez nałóg taki sam jak narkotyki i uzależnia.................
uzależniony / 62.233.162.* / 2007-10-26 20:41
He, he - powinni jeszcze zabronić pracy i seksu też uzależniają.

Pracoholik ;-)
Floyd / 2007-10-26 12:00 / Tysiącznik na forum

w kazdym pubie czy restauracji
jest wydzielone miejsce na zewnatrz, na tarasie itp gdzie mozna
wyjsc i zapalic, wszyscy sa zadowoleni i nikt tutaj nie narzeka

Coraz więcej jest jednak takch którzy i tego by chętnie zakazali, ba, są i tacy co chcieli by wprowadzić zakaz palenia w prywatnych mieszkaniach, rzekomo dym przez okna dostaje się do ich szlachetnych organów powonienia.
Ja widzę w takim przypadku jedynie chęć dokuczenia swym bliźnim co też może dawać dużo satysfakcji i są tacy co nie ominą żadnej okazji w tym względzie.
Najśmieszniejsze, ze jeszcze kilkanaście lat temu jakoś specjalnie nikomu to nie przeszkadzało. Ostatnio bywają i tacy którzy twierdzą, że nawet widok palącego wzbudza w nich odruch wymiotny. Ten ostatni argument proponuję wziąść pod szczególną uwagę.
XXL / 83.27.147.* / 2009-01-24 11:28
W DOMU TEZ POWINNO ZAKAZAC SIE PALENIA, BO SA W NICH DZIECI BEZBRONNE WOBEC PRYMITYWNEGO TATY PALACZA I MATKI PALACZKI. W CIĄŻY TEŻ NALEŻAŁOBY WZIĄC DZIECI POD OCHRONE, BO PRZY MATCE PALĄCEJ LUB GDY JEST W OTOCZENIU DYMU, DZIECKO MA WARUNKI NICZYM W OBOZIE KONCENTRACYJNYM
Floyd / 2009-01-24 12:03 / Tysiącznik na forum
Chlać gorzałę można za to chlać do woli i nikt nie zabrania, wynika z tego, że nie szkodzi, no i nie jest się prymitywem.
mateleo / 2007-10-25 11:57 / Bywalec forum
To co gorzelnie mają ponosić skutki marskości wątroby i wypadków po spożyciu?
antypalacz / 83.238.146.* / 2007-10-25 12:35
Piciem nie szkodzi się otoczeniu, tzn. nie upijasz się siedząc obok kogos pijącego piwo gdzieś w restauracji. A paleniem owszem!
Nie palę i drażni mnie to, że gdzie się nie ruszę pali się papierosy, na przystankach autobusowych, w lokalach itp.
Mam synka z astmą, kaszle dostaje czasem poważnych duszności m.in. od dymu tytoniowego, jest problem gdziekolwiek z nim iść, bo tu palą tam palą, przecież nie mogę ograniczać rozrywki tylko dlatego że ktoś raczył zapalić np. na placu zabaw lub na przystanku. Palący nie potrafią zrozumieć tego że ktoś nie ma ochoty wdychać tego smrodu, tak samo nie potrafią zrozumieć że to może spowodować poważne skutki osoby stojącej obok tak jak nagły atak duszności.
Ostatnio byłam z synkiem w centrum handlowym w bodajże w Hokus Pokus lub Fantasy Park (coś takiego)miejscu gdzie mozna spedzić czas razem z dziećmi, kręgle, bilard, duży domek dla dzieci z piłeczkami zjeżdżalniami itp., mnóstwo dorosłych ze swoimi pociechami, no i dym papierosowy! Czy my nie palący nie możemy już normalnie spedzić czasu poza domem bez papierochów?!
Palący mogą przecież palić u siebie w domach, w swoich samochodach ile chcą, tego nikt im nie powinien zabraniać.
dog / 78.8.10.* / 2009-06-11 13:52
jak pijesz nałogowo oto szkodzisz nie tylko sobie, ale innym też
mateleo / 2007-10-25 12:57 / Bywalec forum
Jak najbardziej się z tobą zgadzam palenie jest wstrętne, mój komentarz dotyczył
Poza tym przemysł tytoniowy ma ponosić koszty leczenia chorób, które są wynikiem palenia papierosów.

To była by lekka przesada osobiście uważam że osoby palące powinny płacić wyższe składki na ubezpieczenia zdrowotne.
tomi77 / 84.10.141.* / 2008-06-19 18:32

osobiście uważam że osoby
palące powinny płacić wyższe składki na ubezpieczenia
zdrowotne.

najbardziej głupie stwierdzenie jakie kiedykolwiek słyszałem.Palę już 16 lat,pracuję 10 a jeszcze nigdy nie byłem u lekarza ,nie licząc badań okresowych czy krwi?
basia1515 / 78.88.0.* / 2008-09-08 07:45
A to jest najgłupsze wytłumaczenie palacza, że długo pali i jest zdrowy. Moja ciocia paliła dużo, nie chodziła do lekarza 17 lat, ale jak poszła na badania po tylu latach to już lekarze nie mogli jej pomóc.
Elendir / 2007-10-25 14:09 / Łowca czarownic

To była by lekka przesada osobiście uważam że osoby palące powinny płacić wyższe składki na ubezpieczenia zdrowotne.

A jakbyś to egzekwował?

W przypadku gdy przemysł płaci za koszty leczenia, to przerzuca te koszty na palaczy podnosząc koszty papierosów. Prosty mechanizm powoduje, że płacą ci, co powinni.
obserwator / 2007-10-25 14:07 / Tysiącznik na forum
Przydałby się zastrzk do NFZ na leczenie, problem zostal rozwiazany z kosztami leczenia ofiar wypadków, takimi ofiarami są pacjenci nabywający chrob w wyniku wtórnego palenia.

Najnowsze wpisy